Výsledky vyhľadávania pre slovo #recenzia

  Zruš hľadanie
  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  16. nov 2022    Čítané 291x

  Ticho, pohoda, Demänová...

  Keď rozmýšľam nad tým, čo som mala najviac rada na celej rodičovskej dovolenke, bol to asi fakt, že sme mali všetok čas sveta pre seba. Nechcelo sa mi v stredu vstávať? Nič sa nedeje, tak sme boli doobeda v posteli a strávili sme pohodový deň pri hrách. Zobudila som sa ráno do nádherného počasia? Pobalila som ruksak, rýchlo vygooglila, čo sa deje v okolí a vrátili sme sa domov až za tmy. Mala som chuť na dobrodrúžo? Žiaden problém, nosič, kočík, kľúče od auta a už nás nebolo. Niekedy deň, niekedy týždeň. Muži by vedel hovoriť 🙂 

  Och, boli to krásne časy a to aj preto, že sme mohli výletovať mimo víkendov a prázdnin, a tak bolo všade príjemne málo ľudí. Nie, že by som ľudí nemala rada, to zas nie, ale keď som si mohla vybrať, vždy som preferovala zážitky bez radov, tlačenice a prekrikovania.

  Takže keď sme dostali ponuku ísť si vyskúšať pobyt v Demänová rezort počas týždňa, neváhala som ani chvíľku. Veď škôlka povinná nie je, nejaká tá dovolenka sa ešte nájde a Liptov, to je srdcovka a vždy dobrý nápad. 

  Termín som volila veľmi strategicky, po predĺženom víkende od stredy do piatku. A verte mi, lepšie som urobiť nemohla. Okrem nás tam boli iba dve rodinky s deťmi a asi tri páry. A, veruže, keby sme sa nestretli pri raňajkách a večeri, bola by som schopná tvrdiť, že sme tam boli úplne sami. Pre niekoho nemysliteľné, pre mňa, splnený ultimátny sen!

  Samozrejme, každá minca má dve strany a druhou stranou v našom prípade bolo, že nie všetky atrakcie fungovali (ale to bolo hlavne kvôli jesennej sezóne) a v rezorte počas týždňa nie sú animátorské programy. Ale keďže naše deti podobné aktivity vôbec nebavia a majú nulový záujem sa ich zúčastňovať, pre nás to žiadnu výhodu nepredstavovalo.

  null

  A čo je teda Demänová rezort? Je to miesto, ...

  ...kde ticho je návykové...

  Náš apartmán sa nachádzal na kopčeku nad rezortom a ponúkal naozaj dokonalé ticho a pokoj. Je to skvelá voľba pre rodiny, ktoré už nemajú maličké deti, takže do kopca neberú kočík a trilión drobností. Naše dievčatá sú už predsa trošku väčšie, a hoci muži skúsil navrhnúť, že by sme na večeru išli autom, tento návrh v žiadnom prípade neprešiel. Je to ledva 5 minút chôdze od reštaurácie a tri minútky od ihriska, takže žiadna tragédia. A to ráno na terase, kde vám spoločnosť robí iba vychádzajúce slnko a občas nejaká zablúdená srnka, za to tých pár metrov jednoznačne stojí.

  ...kde sa cítite ako doma. A ešte trošku lepšie...

  Apartmán bol naozaj priestranný a pre štvorčlennú rodinu dostatočný. Oficiálne je určený až pre šiestich, kedy sa dvaja ľudia vyspia na rozkladacej pohovke, ale to je už z môjho pohľadu trošku strop, kedy by prestal poskytovať taký komfort. Má krásnu terasu s dokonalým výhľadom. To je skutočne obrovský benefit. To ráno s horúcim earl grey čajom s mliekom, zabalená v deke sledujúc vychádzajúce slnko... Och, to bolo naozaj niečo famózne. Teda, ak mám byť úprimná, radšej by som sa vyspala do desiatej, ale kombinácia časového posunu a dvoch detí to, veruže, neumožnila 🙂 A keďže u nás na kopčeku sa hmla drží na jeseň pokojne aj do dvanástej, toto slniečko už o siedmej bolo príjemnou zmenou a nabíjalo energiou.

  V obývačke bol veľký priestor na rozloženie spoločenských hier, na menšiu naháňačku a dokonca tam bol aj malý stolík so stoličkou pre najmenších drobcov, ktorí sa chcú najesť či vytvoriť malé umelecké dielko.

  Čo dievky okamžite očarilo, bola mini knižnica. Im sa najviac páčili knižôčky s krátkymi príbehmi, ktoré mi už na druhý deň vedeli prerozprávať, mne zas Guliverove cesty od Stonožky s nádhernými ilustráciami.

  A hoci v noci bolo už naozaj "sviežo" a na aute sme ráno našli srieň, v izbách nám zima ani náhodou nebola. Teplotu si viete bez problémov regulovať, mokré veci vysušiť na radiátoroch (toto sme mimoriadne ocenili na softshellky, ktoré dievky tak zababrali od blata, že som ich musela aspoň trošku preprať) no a v kúpeľni bola najpríjemnejšia podlahovka, ktorá bola po celom dni vonku po sprche naozaj príjemným bonusom.

  Skvelou vychytávkou na izbách bolo podsvietenie postelí pri pohybe. Takže v noci, ak sme my alebo dievčatá potrebovali ísť na wc či napiť sa, priestor pod posteľou sa automaticky rozsvietil a jemne ukázal cestičku bez nutnosti rozsvecovania ďalších svetiel a budenia zvyšku osadenstva. Hlavne v cudzom prostredí je toto veľká pomoc a naozaj sme ju ocenili.

  Na samotnom ubytovaní som našla iba dva malé nedostatky. Prvým je nefunkčnosť wifi a s tým spojená aj obmedzená funkčnosť smart TV. Teda, aby som to uviedla na pravú mieru, určite nie som matka, ktorá deti posadí na pol dňa pred telku, aby som scrollovala telefón, ale večer pustiť rozprávku, či nejakú pesničku, kým idem do sprchy, by bolo fajn.

  No a potom fakt drobnosť – neprítomnosť háčika na uterák vo WC. Ja viem, znie to ako blbosť, ale v priestore, kde nie je žiaden iný úložný priestor, je jediná možnosť umiestnenia uteráka na umývadlo alebo na zem. No a nemusíme si hovoriť, ako ten uterák pri dvoch duracelkách po troch dňoch vyzeral.

  Avšak oproti celkovo príjemnej a pohodlnej atmosfére, ktorá v apartmáne panovala, to boli zanedbateľné drobnosti..

  ...kde sa diéty nedržia…

  Či je rezort plný, alebo je v ňom iba pár hostí, hladní určite nezostanete! Dievčatám sa najviac páčili “bublinkové wafličky” na raňajky, ktoré si robia hostia sami, takže boli vždy čerstvé, teplé, chrumkavé a chuťovo skutočne vyladené.

  No a pre dospelákov, ktorí sa rozhodli ozaj zrelaxovať, bolo každé ráno pripravené vychladené Prosecco. Ja teda alkohol na raňajky ozaj nedávam, ale mala som pocit, že si našlo svoje publikum 🙂

  Samozrejmosťou bol studený bufet s veľkým výberom, vajíčka na všetky možné spôsoby, ovocie, zelenina a vynikajúca krupicová kaša. Aj mi bolo trošku hlúpe, ísť si pre dupľu. Ale potom si hovorím, no majú to vyhodiť? Neexistuje! Tak som si dala aj druhú misku a svet bol opäť trošku viac v poriadku!

  Och, a mali vynikajúcu kávu. A keď to napíšem ja, tak to už niečo znamená! Skrátka žiadna filtrovná hnedá tekutina podivnej chuti v konvici, ale jedno solídne silné čerstvé espresso. Presne také, aké rodičia potrebujú 🙂 Ak vychytáte krásne počasie od rána, deti môžete vypustiť na vonkajšie ihrisko a vy si môžete posedieť na terase hneď vedľa nich a užiť si pokojne aj druhú (tretiu a štvrtú šálku). Ja som to za vás otestovala k maximálnej spokojnosti...

  V rezorte nás bolo ozaj máličko, takže večere formou bufetu boli nahradené večerou à la carte. A keďže ponuka reštaurácie Pinus je veľmi pekne vyladená, nemali sme najmenší dôvod byť smutní. Každý z nás si mohol vybrať polievku a druhý chod, pripravené boli šaláty, ovocie aj dezerty. Dievky si veľmi vážili, že im do vývaru kuchár dal iba rezance a mäso a my s mužim sme mali tú najlepšiu gaštanovú a tekvicovú polievku! Dovolím si tvrdiť, že z ponuky si vie vybrať ozaj každý. Či máte chuť na streetfood alebo slovenskú klasiku, taliansku ľahkú kuchyňu alebo poriadny kus mäsa, ktorý zasýti. Skrátka všetko, čo si po dni plnom zážitkov môžete priať.

  A aby si rodičia po večeri mohli dopriať ešte chvíľku rozhovorom pri pohári vínka, deti sa môžu hrať v dvoch presklených detských kútikoch, takže na ne celý čas vidíte. Pre najmenšie detičky sú pripravené jedálenské stoličky a aj miestnosť na prebalenie či najdojčenie. No a myslí sa aj na také slečny, ako sú naše, ktoré na dámskom wc nájdu umývadlo znížené tak, aby si pohodlne samé umyli ruky, a tak sa mohli hrať na samostatných dospelákov. Skrátka miesto pripravené pre deti!

  ...kde sa deti nenudia…

  Keď dievky uvideli vonkajšie ihrisko, nebolo cesty späť. Hoci pri ubytovaní už bola takmer tma a vonku už začínala byť poriadna zima, slečny nás uprosili, aby sme pred večerou ešte išli na ihrisko. "Len sa pozrieť". Nemusím vám asi hovoriť, že sme ich odtiaľ ledva dostali a ráno bola prvá otázka - kedy už KONEČNE môžu ísť von!

  A veď ja sa im vlastne ani nečudujem. Trampolíny, v ktorých sa mohli ozaj vyskákať dosýtosti, hojdačky, kolotoče, lanovky (na ktoré už konečne aspoň M. vie vysadnúť sama, takže sa pri nich narobí iba jeden rodič : ) ) a obrovská preliezka s toboganom, ktorý som si vyskúšala aj ja. Nie, že by som až tak veľmi chcela, ale naša L. je ten typ dieťaťa, čo si potrebuje trochu strašidelnejšie veci najskôr vyskúšať s mamou, a keď zistí, že je to v poriadku, ide sama hlava-nehlava.

  M. si vyskúšala aj lezeckú stenu. A hoci nevyliezla až ku zvončeku (za čo, prirodzene, schytila jeden menší hysáčik), išlo jej to na moje prekvapenie viac než dobre! Jediná nepríjemnosť bola orientácia lezeckej steny - slnko totiž celý čas svietilo spoza nej, takže dopadové matrace boli celý čas mokré. Preto hoci bolo pekne, M. som vyzbrojila softshellkami a bundou, aby po dopade na ne neskončila celá mokrá.

  V rezorte je aj mini ZOO, v ktorej sú ovečky, sliepky, kačky či húsky a deti ich môžu samé nakŕmiť vhodným krmivom. Samozrejme, to by neboli naše dievky, aby nedopriali aj zvieratkám, takže ich kŕmili pri každej možnej príležitosti 🙂

  A čo si veľmi užli bola hra vo vode. Veď povedzme si ako je, ktoré dieťa nemiluje čľapkať sa v nej a robiť blato. Samé si napumpovali, cez jednotlivé cestičky zistili, ako voda prúdi, kvalitne sa zamočili a do mokrého piesku mi kreslili obrázky. A vďaka krásnemu počasiu, ktoré sme mali, som nemala najmenší dôvod im v tom brániť!

  No a keď už som usúdila, že je čas na pauzu, vzali sme dievky do wellnessu. K tomu poviem iba jedno, tieto malé ženy, tie vedia, ako žiť život. Infrasauna, bazén, vírivka, na chvíľku dokonca aj sauna, to je ich a patrične si to užili!

  Wellness je ozaj maličký. V našom prípade to nebol vôbec žiaden problém, boli sme v ňom sami. Ale v čase, keď je v rezorte 200 a viac hostí, to tam musí byť celkom preplnené. Hlavne preto, že deti majú povolený vstup prakticky iba medzi treťou a piatou, takže keď sa ich tam v tomto čase zíde viac, neviem si úplne predstaviť, ako sa to dá kapacitne zvládať. Nejaký menší bazén napríklad so šmykľavkou, ktorý by bol deťom dostupný celý deň, by bol pre rezort určite prínosom.

  Ja som si s mužim dala na striedačku aj kolo vo fínskej saune a najviac dobre nám to padlo! Vyhriata bola k mojej spokojnosti a ľadový bazénik vonku mal ideálnu teplotu!

  Samozrejme, s jesenným počasím sú spojené niekoľké obmedzenia - veľké trampolíny s pripútaním, skákací hrad či bazény neprichádzali do úvahy. Avšak aj napriek tomu mali dievčatá toľko aktivít a podnetov, že som ich nedostala z areálu až do momentu, kým sme sa neodubytovali. Mala som celkom dosť plánov, čo si v okolí pozrieme, ale tieto boli zmietnuté zo stola hneď, ako som ich navrhla. Skrátka, toto je miesto, ktore deti budú milovať a budú sa vždy radi vracať!

  …kde príroda je skutočne blízko…

  Kedy ste si naposledy v rezorte dali divoké maliny? Ktorý hotel vysadí kopec černíc a čučoriedok, aby si ich hostia mohli dať ako zaslúženú odmenu po malom výlete? Kde si môžete opiecť klobásku, skúsiť adrenalín v podobe pumptracku, zbierať kvietky, schovávať sa za stromami a vidieť všade vysokú trávu namiesto dlažby a kameňov? Kde je susedom lúka a les, odkiaľ vidíte majestátne hory a ak máte chuť, môžete si priamo z apartmánu prejsť k mini vleku? Nuž, odpoveď je jasná! A keďže naše dievky majú k prírode blízko a trávia v nej kopec času, táto všadeprítomná zeleň bola pre nás všetkých veľkým benefitom...

  ...kde sa myslí na ekológiu...

  Drevo je nosným prvkom celej architektúry, v celom rezorte je toľko zelene, koľko sa len do takého priestoru dá "vopchať" a na každom kroku nájdete kontajnery na separovaný odpad. Hej, nebudeme si klamať, do toho krásneho minimalistického škandinávskeho dizajnu až tak nepasujú, ale je to presne to, čo by moderné rezorty mali za každých okolností mať!

  ...kde si oddýchnu aj rodičia...

  Nebudeme si klamať, dovolenka s deťmi skrátka nie je časom, kedy si vyložíte nohy, čítate knižku, pol dňa strávite vo wellnesse a večer zakončíte štvorchodovou večerou pri sviečkach. Avšak musím povedať, že dievky sa pomaličky dostávajú do veku, kedy si už vieme počas dovolenky aj trošku oddýchnuť. Samozrejme, je to dané hlavne tým, že dievčatá majú mnoho možností, kde sa zabavia, nachádzajú sa v oplotenom priestore, kde sa nemusím obávať o to, že by odišli alebo by sa k nim dostal niekto nepovolaný.

  Väčšina prvkov je prispôsobená deťom tak, aby ste ich mohli nechať sa hrať aj bez väčšieho dozoru a tých možností je toľko, že sme sa často pristihli pri tom, že vedieme normálnu dospelácku konverzáciu. A to už je čo povedať!

  Rezort, ktorého najväčšou slabosťou je…počasie

  Ak máte šťastie a máte počas pobytu také dokonalé počasie, ako, napríklad, my, budete na svoju dovolenku s najväčšou pravdepodobnosťou spomínať ako na skvele strávený čas plný zábavy, zážitkov a radosti.

  Čo je slabinou rezortu je nedostatok aktivít, ktoré sa dajú vykonávať v interiéri. Samozrejme, väčšina rodičov so sebou nosí hračky či hry, takže o program v apartmáne budete mať iste postarané. Avšak väčšia herňa či celodenný dostupný bazén by bolo presne to, čo by rezort prehuplo z kategórie "Výborný" do "Famózny".

  Ak to mám zhrnúť, ak máte radi sprievodný program, živú atmosféru, veľa atrakcií a možnosť "instantnej" zábavy, určite využite tematický program počas víkendov. Napríklad taký halloweensky bol viac než nabitý.

  Ak ste však ochotní vzdať sa "humbuku" okolo a nevadí vám, že vaše deti budú odkázané iba na vás, ak máte radi ticho, intímnu atmosféru a pomalé dni, pobyt počas týždňa je ideálnou voľou.

  Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek variant, myslím, že s pobytom budete spokojní a opäť radi sa vrátite.

  #test_demanova_rezort #recenzia

  monikaaa7
  Správa bola zmenená    12. nov 2022    

  #neplatena_reklama🙂
  #recenzia
  #akvamarin
  #besenova
  #tip_na_vylet
  Hotel Akvamarin-pobytovy balicek,ktorý som kúpila min. týždeň zahŕňa okrem vstupov do aquaparku Bešeňová(suchou nohou) vrátane saunoveho sveta,raňajok aj tatranské lanovky...a tak sme boli na Chopku..počasie ako na objednávku...a celkovo odporúčam,ak tu budete (z Bešeňovej sme to mali cca 30 min.cesty)

  (10 fotiek)
  valeriusk
  11. okt 2022    Čítané 30x

  Testovačka aviváže SILAN sensitive 🤍

  ..SILAN SENSITIVE  bielizen mäkkučká,voňavá a fresh ! Veľké plus pre moju a mojej malej pokožku je to že je dermatologicky testovaná a hlavne hypoalergénna !S kľudom môžem povedať že vôňq čerstvosti prevoňala aj ostatnú bielizeň v skrini .. takze palec hore 👍🏻.

  Jediná nevýhoda je že keďže sa u nas perie veľa rychlo sa minie …

  https://www.modrykonik.sk/recenzie/avivaz-silan-sensitive/51

  ursulienka1
  9. okt 2022    Čítané 53x

  Testovanie silan sensitive

  Som vďačná za vynález práčky a sušičky...u nás ficia každý deň 😉. Sme päť člena rodina, máme tri dcéry s väčším vekovým rozdielom. Ester má 2, 5 roka, denne ju prezliekam niekoľko krát 🙈. Sofinka má 9 rokov, venuje sa tancu, gymnastike a basketbalu. tréningy má každý deň. Ďalšie špinavé w spotené prádlo 🏀 Sarah má 20 rokov. Kreslí a maľuje. Expert na špinavé a zafarbené oblečenie 🎨

  Na testovanie Silan sensitive som sa veľmi tešili. musím priznať, že si to užila celá rodina.

  Už roky používam prášok a aviváž pre bábätká. Silan sensitive 51nesklamal. Je šetrný k prádlu aj pokožke. Má jemnú bábätkovsku vôňu. Určite odporúčam každej mamičke.

  ja_mi
  3. okt 2022    Čítané 17x

  Silan sensitive &baby

  Testovanie u nás prebiehalo na 1☆ .

  Prali  sme v tomto týždni teda  statocne😀....

  Takže skoro celá fľaša padla . Ideme v tomto týždni na ďalšiu,  pretože je veľmi veľmi super.

  Sialn Sensitive 51krásne vonia , nie tak vtieravo ale tak prirodzene jemne. 

  Prádlo vonalo ešte aj po uschnuti čož sa pri inej avivazi nedá povedať , farby nám ako keby ožili 😉.

  Mala som aj odborníka na vône 😀.

  Veci sú mäkké a prijemne na dotyk. 

  Isto po tejto variante ešte siahneme ,ale budeme čakať  na akciu, keďže  cena je dosť vyššia. Toto je jediné asi negatívum  co sme našli. 

  Keďže chlapci po iných avivazach mali pokožku takú vyhadzanu prestali sme používať....ale Silan sa nám osvedčil. 

  Určite odporúčame aj maličkým bábätkam na jemnú pokozku.❤

  zuzanars
  18. sep 2022    Čítané 221x

  Veľké testovanie dm

  Po dlhšej dobe sa na mňa usmialo šťastie a mala som možnosť zapojiť sa do testovania dm produktov šetrných k životnému prostrediu. U mňa tieto produkty dostali zelenú už len kvôli svojmu konceptu šetrnosti. Rad za radom som ich všetky s nadšením vyskúšala. S pracím gélom som sa už v našej kúpeľni stretla. Jemná vôňa, konzistencia aj konečný efekt vypratého prádla splnil moje očakávania. Keďže sme v kúpeľni, tak sa od prádla presuniem do sprchy. Detská umývacia emulzia Alverde svojou konzistenciou, príjemnou vôňou určite neurazila. Oceňujem, že deti neštípali oči, čo sa pri iných sprchových géloch stáva. Neodolala som a emulziu som vyskúšala aj ja 🙂. Bylinkový šampón Alverde mi svojou vôňou pripomína detstvo. Myslím, že s tento šampón bude môj kamarát. Olej na holenie Alverde ma veľmi prekvapil. Tento výrobok som doteraz nepoznala. Na testovanie konkrétne tohto oleja som sa tešila najviac. Konzistenciou veľmi príjemný, holenie bolo fakt veľmi jemné. Po týchto kozmetických procedúrach sa vrátim k robote a upracem kúpeľňu. V našej domácnosti uprednostňujem menej agresívne výrobky bez parfumácie. A to Denkmit čistiaci prostriedok na umývanie kúpeľňe je. Octová vôňa nie je veľmi výrazná, zato účinok tohto výrobku je fajn. Prostriedok na umývanie riadu Denkmit Pro Climate v mojej kuchyni miesto nenájde. Nepáčilo sa mi, že veľmi penil. Za studena neodmastil plastovú misku. Inak konzistenciou a vôňou určite fajn výrobok. V kuchyni určite s nami zostanú Profissimo kovové čistiace perly. Fľaše s tenkým hrdlom sme v našej domácnosti nikdy nevedeli poriadne vyčistiť. Podarilo sa nám to až s týmito perličkami (nerozumiem, že som ich už dávno doma nemala). Kefa na čistenie riadu fajn, oceňujem drevenú rukoväť, ale zároveň sa musím priznať, že takéto kefy veľmi neobľubujem Síce vyčistia špinavý riad ale potom všetky zbytky zostanú v tej kefe. Profissimo suché hubkové utierky sú fajn, tie používam roky a sú všestranne využiteľné. Vydržia naozaj dlho. Profissimo utierka z bambusu a mikrovlákna je utierka, ktorá asi nechýba v žiadnej domácnosti. Je perfektná na utretie rozliatej tekutiny, na vyleštenie pohárov. Testovanie ma veľmi pobavilo, mala som možnosť spoznať nové výrobky. Niektoré si určite v našej domácnosti nájdu miesto a ja som rada, že ich zloženie je šetrné k našej planéte.

  #test_dm40 #recenzia #recenzia_dm

  mravenek
  18. sep 2022    Čítané 948x

  Keď vďaka testovaniu s MK a dm-ke spoznáš riadne „šupy“!

  Počas svojho života sa dostaneme do „kontaktu“ s nespočetným množstvom výrobkov, ktoré nám majú uľahčiť upratovanie či hygienu. Väčšinou si radi necháme poradiť od známych, siahneme po niečom overenom, nejakej topke, ktorá zapasovala aj iným. Aj preto mám rada testovanie s Modrým koníkom. Je to niečo iné. Domov sa nám často dostanú produkty, ktoré by sme si „len tak náhodou“ do košíka nepridali. Tentokrát som sa veľmi potešila, keď som si prečítala správu, že naša rodinka bude testovať výrobky od dm drogerie markt. A to som ešte netušila, že medzi ekologickými produktmi nájdem také „šupy", že si ich hneď na prvý „omak“ zamilujem. 

  Ale poďme pekne po poriadku. Ja nie som veľmi „žienka domáca“. To znamená, že ma nie veľmi vzrušuje nákup prípravkov, ktoré vyčistia kúpeľňu, riady, nábytok, prevoňajú bielizeň alebo vyleštia poháre. A stotožňujem sa s myšlienkou, že v dome nie som otrokom a radšej ho zatvorím a ideme na výlet. Ale tak zase pri troch deťoch to býva niekedy pekný odvar.  A preto si rada ten život uľahčím. A to testovanie s MK a dm splnili do bodky. 

  Tak poďme pekne po poriadku. Ako prvý som doma z balíčku od dm vyskúšala Denkmit nature prací 9gélPrací gél na farebnú bielizeň, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a zároveň odstraňuje odolné škvrny, chráni farby a vlákna, znel ako dobrý spoločník. Úmyselne som ho použila bez aviváže, nech precítim jeho vôňu. Musím povedať, že ma príjemne prekvapil a bielizeň bola nielen čistá, ale aj voňavá.  

  Druhý pomocník, s ktorým som si to zamierila do kúpeľne, bol Denkmit nature čistiaci prostriedok na kúpeľne, 750 ml11Použila som ho na umývadlá, ktoré sú zasvinené asi každý boží deň. Pasta, pasta, pasta...žiaľ nie tie talianske výborné cestoviny, ale proste pasta. Nielen od detí, ale aj od manžela. Šialený kolotoč, kedy mám chuť rozbiť tie umývadlá a poslať ich nabudúce do potoka. Praktický rozprašovač prípravku bol tou pravou zbraňou v mojich rukách. Odstránil aj jemný vodný kameň z batérií a mám pocit, že vytvoril  akýsi ochranný filter pred mojimi spolubývajúcimi.  Takže za mňa super jednoduché a rýchle čistenie. 

  Trojicu testovaných v prvých dňoch uzavreli Denkmit nature Pro Climate prostriedok na umývanie riadu, 500 ml10 a Profissimo nature kefa na umývanie riadu10. Týchto dvoch som otestovala na poriadnych mastnotách. Väčšinou putujú naše riady do umývačky riadu, ale predsa len niekedy niečo potrebujete umyť hneď. Mastnota išla z panvice krásne dolu aj pri nižšej teplote vody a kefa odstránila zapečené hnusoty. Jej plusom je, že môže ísť do umývačky riadu. Lebo z tých „dráteniek“ sa mi vlasy stavajú dupkom. Všetko sa na ne nalepí a je to proste „fuj“!

  Leštíš, leštím, leštíme 

  A teraz vám predstavím jednu z tých „šúp“, ktoré ma počas testovania príjemne prekvapili. A to Profissimo utierka z bambusu a mikrovlákna7.Doma som mala dva poháre, ktoré jednoducho z častého používania „zašli“ . Čo si budeme hovoriť, pri troch deťoch je toho vína akosi viac...Skúšala som ich vyčistiť aj predtým, proste klasika, prostriedok na umývanie riadu a potom leštiť utierkou. Ani sa to nehlo. Alééééé...prišlo testovanie a s ním aj utierky z bambusu a mikrovlákien, ktoré to dali. Navyše bez chemických čistiacich prostriedkov. Takže sláva, pijem stále, ale na úrovni!

  V kuchyni som sa snažila použiť aj Profissimo kovové čistiace perly7Ale priznám sa, s tými mi to veľmi nešlo. Vlastne som ani nenašla nič, čo by som z nimi mohla vyčistiť. Takže som ich odložila a budú čakať na svoju príležitosť. 

  Naopak milo ma prekvapili Profissimo suché hubkové utierky9Keďže tri deti a muž robia bordel neustále, tak toto je niečo čo potrebujem. Hubkové utierky sú odolné voči roztrhnutiu a majú špeciálnu nasiakavú schopnosť. No jednoducho ideálny spoločník na rozliatu polievku, pivo, jogurt alebo veci mimo nočníka.

  Ach, zamilovala som sa

  A na záver to najlepšie. Čerešnička na torte. Ale pekne po poriadku. Kozmetiku Alverde poznám. Milujem totiž vôňu byliniek a to táto kozmetika spĺňa na výbornú. A preto alverde NATURKOSMETIK detská umývacia emulzia a šampón, 250 ml8síce putovala na chvíľu tým našim trom princeznám, ale napokon som si ju uchmatla. Výťažok Bio nechtíka a BIO mandľový olej sú také lahodné. Pokožka je po použití krásne voňavá a jemná. No jedna báseň. Podobne ako alverde NATURKOSMETIK bylinkový šampón, 200 ml18Ja skúšam na tej mojej hlave ozaj všeličo a toto mi bolo veľmi príjemné. Prírodné zloženie s obsahom hydratačného rastlinného glycerínu a 7 bio bylín z ekologického poľnohospodárstva dodáva vlasom dlhotrvajúcu sviežosť, pružnosť a ľahkosť. Za mňa môže byť. 

  A na záver vám poviem o mojej novej láske, do ktorej som sa naozaj zamilovala. A to alverde NATURKOSMETIK Pro Climate ošetrujúci olej na holenie, 100 ml8Akože holenie tam „tej dole“ ma permanentne vytáča a nebaví. Chcem, aby to išlo ako po masle, ale vždy sa nájde nejaký „zádrhel“. A z neho potom zarastené chĺpky a zapálené miesta. Ja oleje milujem, natierala by som sa nimi stále, kĺzala sa na vlne príjemnosti a je to podľa mňa sexi. Aj preto som išla hneď do toho. A teda napíšem ako je. Mala som ju „ako batoľa“! Aj preto ma trošku zarazili recenzie na tejto olej, kde žienky písali, že to nebolo podľa ich gusta. Za mňa určite skvelá vec, ktorá, keď sa minie, nebude v dm-ke v mojom košíku chýbať. Koža krásne hladká, holenie bezproblémové a tá vôňa. Noooo, takto – manžel vychválil. A to se vyplatíííí!

  Takže ešte raz ďakujem MK a dm-ke za možnosť testovať. Vďaka, že som si našla nových spoločníkov, ktorí mi spríjemnia chvíle pri upratovaní, ale aj pri starostlivosti o telo. A to, že sú šetrné k životnému prostrediu? To je bonus, ktorému sa oplatí dať šancu!

  Katka 

  #test_dm40 #recenzia #recenzia_dm

  lienka525
  18. sep 2022    Čítané 267x

  Testovanie produktov z dm

  V prvom rade ďakujem že som mohla testovať produkty z predajne dm, z ktorých veľa ostane v našej domácnosti ako stály pomocník.

  Tak poďme na otestované produkty. Toto je pre mňa top kombo a ostane u nás. Čistiaci prostriedok značky Denkmit, ktorý je cenovo určite lacnejší a rovnako účinný ako drahšie produkty, je citrónovej vône a má účinnú cistiacu penu. A lestiaca a čistiaca handrička je super na suché a aj mokré čistenie a leštenie. Handričku som použila na rýchle prelestenie pohárov a taktiež na prelestenie batérie bez použitia čohokoľvek.

  Čistiaci prostriedok značky Denkmit tiež u nás ostáva. Síce toto doplňujúce balenie bez prvej a hlavnej fľašky má ťažšie dávkovanie ale zas je super že nemusíte stále nové a nové fľašky kupovať ale stačí len toto a prelejeme do fľašky. Čo sa týka účinku tak je porovnateľný s drahším. Jemná a nevtierava vôňa a pre mňa dôležitá účinná pena ktorá vyčistí a vydrzi.

  Poďme teraz na čistiace guličky. To je produkt ktorý nesklame ale podľa mňa nie je nutnosť. Popravde keby deti nemali fľašky tak nevyužijete. Guličky sa ľahko používajú. Stačí dať guličky do fľašky, pridať čistiaci prostriedok, vodu, zavrieť fľašku a len hrkat😉. Fľašky sa vyčistili a určite ak máte širšie ruky že nezmestite do fľašky tak využijete ale pre mňa potom lepším pomocníkom je kefka ktorú sme tiež dostali na testovanie.

  Kefka na čistenie riadu je dobrý pomocník. Okrem čistenia fľašiek alebo zavaraninovych pohárov je super aj na hrnce a riad. Ja som ale využívala na fľašky a skúsila som aj hrniec keď som robila krupicu. Vyčistiť som vyčistila ale tým že sú stetinky tak ostalo aj v kefke a musela som čistiť aj kefku.

  Prací gel u nás ostáva. Príjemná vôňa, dobrá konzistencia a prádlo bolo čisté. Určite spravi takú istú robotu ako drahšie prostriedky. Len odporúčam kúpiť najprv vo fľaške lebo dávkovanie z tohto doplňujúceho bolo pre mňa trošku nešikovne. 

  Šampón značky alveder je bez silikónov a prijemnej bylinkovej vône. U mňa vlasy umyl, prijemne voňali ale teda extra rozdiel som nezbadala.

  Detský alveder umyvaci gél má tiež príjemnú vôňu. Nestipe v očiach a hoci moje deti majú citlivú pokožku, ostali bez reakcie čo hodnotím ako plus.

  Z mojej strany všetko a ešte raz veľmi pekne dakujem.

  #test_dm40 #recenzia #recenzia_dm

  mamelka
  13. sep 2022    Čítané 167x

  Kniha s najkrajšími spomienkami

  „Fotografie je obrazem zachycený okamžik, tedy moment, který se už nikdy nemůže opakovat.“ —  Petr BruknerZnenie článku

  Pre mňa sú fotky niečo ako zlato, majú pre mňa neskutočnú hodnotu, milujem ich. Často som vzala do ruky telefón a pozerala fotky alebo napojila USB kľúč a prehrávala si ich cez PC a ukazála dcéram aké maličké boli. Žiaľ vždy som odkladala tlač fotiek/fotoknihy na neskôr. Veď to každá poznáte ,,má to čas,,. V Nemecku som chodila do školy a zároveň do práce, čiže výhovorka bola škola a práca, potom som už mala prácu a stavbu. Žiaľ stále ,,nebol,, čas. 

  Ako som ostala tehotná s Máriou tak som si povedala,že každý mesiac spravím fotoknihu. No....ostalo to len pri slovách. Narodila sa nám Mária, fotky pribúdali, a ja som zas len v telefóne škrečkovala... Stále len tá technika⁉️⁉️

  Až v jeden pekný deň, keď som už mala plnú pamäť na karte som sa rozhodla,že idem vymazať pdf súbory a veci ktoré nepotrebujem. Všetko som pekne vymazala, napichla som kartu do notebooku,že prehodím forky do notebooku a čo to? Mne zmizli vsetky fotky😭. Od obeda do večera som len plakala a plakala, všetky moje obľúbené fotky boli fuč(o tom akú som mala migrénu na druhý deň, nebudem ani písať) Hľadala som spôsob ako dostať fotky späť. Áno android vám ponúkne program na vytiahnutie fotiek, ale kvalita taká,že by si to aj moja babka všimla, čiže na tlač to nebolo. Čiže zasa len plač. Nakoniec som našla softvér, ktorý sľuboval vytiahnuť fotky naspäť, samozrejme 50€. Manžel ma dobre pozná, keď ma videl povedal,,skús, 50€ pre fotky obetujeme, len nech už neplačeš,,. Ešte som si overila softvér cez kamaráta, ktorý programuje počítače, predsa 50€ je dosť, stiahla som softvér a mne vytiahol fotky naspäť🙏. 

  A prečo to píšem? Pretože keby riešim hneď fotoknihy ako som už dávnejšie plánovala, tak som nemusela plakať, stresovať a to hlavné- platiť 50€. Za tie peniaze som mohla mať jednu peknú fotoknihu spomienok.

  Preto som sa veľmi  potešila keď mi konik_testuje a cewe umožnili a ma vybrali do testovania fotoknihy

  Nebudem vám písať ako som sťahovala softvér pretože som ho mala už stiahnutý od zmazania fotiek, chcela som vytvárať fotoknihy každý mesiac aspoň jednu. Na stránke cewe nájdete softvér ktorý je zadarmo. Je to naozaj jednoduché, môžete využiť PC/notebook či telefón. 

  Ja som skôr za PC, lepšie sa mi pracuje s fotkami a predsa všetky fotky mám už na USB kľúči (už aj tie ktoré som zmazala z telefónu). 

  Softvér sa mi zdal na ,,prvý blick,, komplikovaný, ale to bol naozaj len prvý dojem. Je to úplne jednoduché a kto sa chce vyhrať s fotkami, pozadím či grafikou tak má možnosť. 

  Na CEWE  nájdete softvér, stačí kliknúť na ,,cewe fotosvet,, kde sa vám otvorí ponuka produktov a privedie vás k tomu, aké požiadavky máte od fotoknihy/tlačfotiek/darčeky až po fotky na plátno.... 

  Keďže som mala testovanie na fotoknihu,tak som klikla na ,,CEWE FOTOKNIHA,, a už ,,len,, vybrala veľkosť podľa seba. (Len píšem preto v úvodzovkách pretože som chodila po stavbe a hľadala meter aby som si vedela predstaviť veľkosť)

  Ja som sa rozhodla pre štvorcové knihy s tým, že určite vytvorím aspoň 2 možno 3 foknihy. 

  Po výbere veľkosti som sa dostala na ,,typy papiera a knižné väzby,,. Ja som mala v rámci testovania mini vzorkovník kde bola kvalita papiera aj s popisom, čiže som za toto naozaj rada pretože by som sa asi nevedela rozhodnúť. Je iné keď si ten papier chytíte a aj vidíte aký je matný či lesklý papier. 

  Ja som sa rozhodovala medzi fotopapierom Premium matný a fotopapier matný. Bola som naklonená viac k ,,fotopapier matný,, ale keďže som sa nevedela rozhodnúť, tak mi Manžel pomohol vybrať a vybral podľa môjho vkusu☺️. Papier je pevnejší. Na predstavu by som to pripísala lepšie kvalitnému výkresu. 

  Väzba je tvrdá-to mi automaticky vyhodilo, inú by som ani nechcela keďže by som sa bála mať mäkkú väzbu kvôli poškodeniu/pokrčeniu.

  Potom sa vás softvér opýta, či chcete fotoknihy vytvoriť s asistentom CEWE FOTOKNIHY alebo s vlastnou grafikou. Ja som chcela skúsiť asistenta(zas tá moja pohodlnosť😂) všetky fotky vám krásne rozloží, ale aj oreže-treba dať pozor aby ste nemali polovičnú fotku. Ja som nakoniec aj tak vypla asistenta a fotky zoradila, zväčšila/zmenšila/pridala ďalšie fotky podľa seba. Na výber máte rôzne štýly, kliparty, rámčeky, počet strán. Výber je neskutočne bohatý, ale ja sa držím pravidla ,,menej je niekedy viac,, nemám rada ,,čačkanice,, na fotkách, preto som zvolila jednoduchosť, bez klipart atď. 

  Určite si treba dať pozor aby ste zaplnili všetky strany, ja som 3x kontrolovala fotoknihy aby som náhodou nemala jednu stranu voľnú, dobre som spravila pretože som našla voľné strany (za každú stranu platíte aj keď je bez fotky) 

  Veľmi sa mi páči, že uz keď mám fotoknihy doma, tak po prihlásení na cewe v mojich objednávkach nájdem vyhotovené knihy a keby chcem a potrebujem, tak si ich môžem opäť objednať. Stačí už len vložiť do košíka ☺️😊, zaplatiť a objednať.

  Ešte jedna taka rada. Na výber máte aj možnosť dodania. Ja som si dala k nám so Bytče, že veď sa prejdem. Určite si skúste vopred prečistiť či daná firma nemá dovolenku. Aby sa vám nestalo, že sa k objednávke nedostanete v termíne kedy potrebujete. 

  Prikladám vám aj fotky, teraz si fotoknihy s Máriou radi pozeráme keďže sme samé na Slovensku. 

  Milý konik_testuje a cewe, chcem sa pekne poďakovať za možnosť testovania. Určite to neboli posledné fotoknihy. 

  Ja som do objednávky mimo testovania vsunula aj fotku na plátno a ešte jednu fotoknihu, že veď aspoň poštovné ušetrím a som neskutočne spokojná. 

  Milé mamičky, ak váhate kde spraviť darčeky pre rodiny už formou fotoknihy, fotku na plátno, ci ine darčeky s fotkami tak  cewe môžem len odporučiť. Určite to neodkladajte ako ja, aby ste nemali potom zbytočný stres keď vás zmiznú fotky.

  monikaaa7
  2. sep 2022    Čítané 293x

  Demänová rezort - miesto, kde sú deti na prvom mieste

  Testovanie je moja práca… Ak ste si práve povzdychli, že tá sa má, tak to uvediem na správnu mieru. Mňa živí testovanie softwéru, čo teda nie je až taká zábava, ako bolo toto testovanie, ale poďme pekne od začiatku. Na začiatku bola výzva na zapojenie sa do testovania Demänová rezortu. Kto by nechcel, mi napadlo ako prvé. Ja Liptov veľmi môžem. Až tak, že ak by som sa mala ešte raz narodiť, tak prosím na Liptove. To prostredie je úžasné. Je to už pár rokov, čo sem jazdíme z Košíc niekoľkokrát ročne, väčšinou na otočku. Vďaka diaľnici to máme asi tak na 1 a pol hodinky cesty. Liptov vyhľadávame najmä kvôli prostrediu a aquaparkom. Raz ročne sa vyberieme aj na pobyt, keďže Liptov má toho veľa čo ponúknuť. Je to už taká naša rodinná tradícia. V takomto rodinnom rezorte sme ešte neboli a tak som sa do výzvy hneď zapojila. Prešli sme si ťažkým životným obdobím a preto zážitky a radosť v očiach našich detí sú pre nás najdôležitejšie, ale poďme k testovaniu.

  Ubytovanie
  Pre účely hodnotenia sa nám ušiel apartmán Štandard v budove M. Tento apartmán tvorí spálňa a kuchyňa spojená s obývačkou, kde sa nachádzal pohodlný rozťahovací gauč určený na bežné spanie, pričom oceňujem jeho jednoduché rozkladanie. Súčasťou apartmánu bola veľká kúpeľňa so sprchovacím kútom a elektrickým radiátorom, čo hodnotím veľmi pozitívne - využili sme to. Palec hore dávame aj za oddelené veľké WC, keďže väčšinou ho šupnú do kúpeľne a nám sa to páči takto, oddelene. Súkromná, prikrytá terasa s bočným výhľadom na Liptov má taktiež svoje čaro a je súčasťou apartmánu. Vybavenie kuchynky bolo postačujúce. My sme variť pri polopenzii nestihli, ale v rámci kontroly, všetko na špagety som našla, tak ako aj chladnička, či kanvica boli k dispozícii. Milé mi prišli aj čaje, soľ, cukor či korenie, ako taký základ v kuchynke. Apartmán bol veľmi príjemný, čistý, moderný. Taký škandinávsky štýl (však posúďte sami - viď foto). V rámci baby-friendly rezortu oceňujem na ubytovaní pripravené nové knižky pre rôzne vekové kategórie (v prípade zlého počasia by sa iste zišli), detskú kozmetiku a dostatočnú ponuku televíznych kanálov, vrátane tých detských. Výťah a parkovanie priamo pred apartmánovým domom sú vítané bonusy. Poloha apartmánu popri pripravenej detskej zjazdovke v kopci, trochu ďalej od atrakcii a stravovania, nám padla vhod. Inak by sa deti s nami odmietli prechádzať, kdesi mimo atrakcií, len tak. Zabudla som dodať, že súčasťou nášho testovacieho tímu boli aj 8-ročná dcéra a 5-ročný syn.

  Stravovanie - polpenzia

  Dve noci ubytovania zahŕňali aj 2x raňajky a 2x večeru. Začínali sme večerou. Večere sa podávali v indickej reštaurácii Safran, ktorá je súčasťou areálu a nachádza sa na poschodí. Vybavenie celého areálu, čiže aj tejto reštaurácie, podliehalo jednotnému škandinávskemu štýlu, kde dominuje drevo a pôsobí teplo a moderne. Stolovať sa dalo aj na terase, čo v prípade pekného počasia pridá na atmosfére. Vybrať sa dalo z viacerých druhov mäsa, príloh, ale aj indických špecialít. Alternatívou bolo aj sladké jedlo - buchty či tvarohové plnené guľky. Detské menu zahŕňalo pizzu, rôzne fritované mixy (syr, zelenina) a polmesiačikové hranolky, teda sa tak tvárili, ale moje deti neoklamali. Možno taký tajný tip pre rezort, deti milujú klasické hranolky. Veľmi bohatý výber ovocia a k tomu čokoládová fontána nás potešili. Koláčiky boli ako taký bonus. Súčasťou polpenzie nie sú nápoje pri večeri, ale ich doobjednanie bolo úplne ok, aj čo sa ceny týka.

   Na deti v tomto rezorte myslia všade a táto reštaurácia nebola výnimkou - detské stoličky, detské menu, detský kútik, záchody hneď pri reštaurácii, prebaľovací pult a ochota personálu pomôcť a to znamená pre mňa baby friendly. Večere sa podávali od 17-tej do 20-tej hodiny, čiže každý si našiel ten svoj optimálny čas.

   Raňajky, v čase od 7-mej do 10-tej, sa podávali v jeden deň dokonca v dvoch reštauráciách (Pinus aj Safran). Aj to svedčí o snahe rezortu zabezpečiť čo najvyšší komfort pre svojich hostí. Výber bol ozaj široký a úprimne, ani mi nič nenapadá, čo by mi tam chýbalo. Našli sa teplé jedlá - vajíčka na rôzne spôsoby, párky, klobásky, anglické raňajky, studené jedlá - rôzne syry, salámy, šunky, zelenina, šaláty, kváskové pečivo, rôzne mlieka, jogurty, ovocie, cereálie pre deti, ale aj dospelých, káva, čaj, kakao, džúsy, no jednoducho, čo vám napadne. Bonusom bolo, že sme si sami robili čerstvé wafle. Za mňa bola strava veľmi chutná a bohatá. Priestory veľmi príjemné. Narátala som 3 detské kútiky, obrazovky s reklamnými videami ukazujúcimi, čo všetko sa dá v rezorte zažiť a vtáčiky, na tie som skoro zabudla, v reštaurácii na prízemí bola aj veľká klietka s papagájmi a to deti môžu. Jednoducho každá aktivita pre deti v reštaurácii je vítaná, aby sme aj my rodičia v kľude dojedli.

  Atrakcie
  V tomto rezorte nájdete toho mnoho pre deti. Základ tvorí aquapark a fun park. Aqua park sme nestihli navštíviť - čo nám teda ostáva nabudúce, no fun park sme vyskúšali sprava aj zľava. Mojím drobcom sa páčili najmä hlavné atrakcie a to 3D bludisko, kde dieťa, ale aj rodič, prekonáva rôzne prekážky pri ceste nahor a napokon sa šmykne dolu tobogánom. Vyskúšali sme aj my s mužom a môže byť 🙂 Skákací hrad prejdený mnoho krát, najmä mojim Miškom, som na jeho prosenie vyskúšala aj ja🙂 Nasmiali sme sa teda riadne, lebo tie deti sú fakt odvážne. Trampolínové centrum bolo tiež nami využité, ako aj skákanie na trampolínach s výstrojou, ktoré bolo za doplatok, no dcéra to má veľmi rada a syn si to vyskúšal prvýkrát. Našli sa tam aj moderné mechanické kolotoče, či spúšťanie sa na kotvách. Priznám sa, že neviem ako sa daná aktivita volá. Vo fun parku oceňujem vaky na sedenie, či pohodlné sedadlo - ležadlá pre nás rodičov. Inak ihrísk bolo v areáli veľa. Atrakcie vo fun parku sa dali navštíviť za doplatok aj pre neubytovaných hostí (cenník nájdete na stránke rezortu). Ubytovaní hostia to mali v cene. Deti dostali náramky na ruky a my dospelí sme používali pre vstup karty od izieb. Počas nášho pobytu som nezaznamenala problém s turniketmi, o ktorom som čítala v iných recenziách.

  Mini ZOO a zvieratká sú top pre deti rôznych vekových kategórii. Detičky si mohli o zvieratkách prečítať základné informácie, mohli ich kŕmiť krmivom, ktoré sa dalo zakúpiť pri vstupe, hladkať, dokonca mohli aj k zvieratkám do ohrady. Zo zvieratiek sme tu našli ovečky, kozičky, zajačiky, sliepočky, kačky a dvoch psíkov, ktorých som ani brechať nepočula. V areáli mini ZOO boli aj vodné kaskády, čo je teda veľká zábava pre deti, lebo si tam môžu pumpovať vodu, zatvárať a otvárať rôzne cesty pre vodu, ktorá finálne konči v jazierku pre kačky. Slnečníky a sedenie pre rodičov boli dobrý nápad. Mini zoo hodnotíme veľmi pozitívne - deti milujú zvieratká.

   O zábavu v areáli sa staral animačný tím a maskoti Anička a Kubko s prsiami (takto ho nazvali moje deti). Ráno detičky cvičili, kŕmili zvieratká, tvorili - napr. maľovali na kamene. Večer mali mini disko. O deti tu bolo ozaj postarané. Nesmiem zabudnúť ani mnohé športové aktivity, ktoré sme tu našli od ping pongu, basketbalu, futbalu a rôznych hier v stane, ktorý je využívaný na rôzny program, ako napr. večerná živá hudba.

   Welness a Fitness je taktiež súčasťou rezortu. Vo fitku sa nachádzalo pár strojov na cvičenie ako bežiace pásy, bicykel, cvičiaca veža, no otvárajú ho spolu s welness až o 12-tej, čo mne príde veľmi neskoro (ja napríklad rada cvičím ešte pred raňajkami). Vo wellnesse sme našli rôzne sauny - fínska, parná, infra, kaďu s ľadovou vodou, veľkú výrivku pre hádam aj 10 osôb a mini vírivku, malý bazén pre deti a odpočiváreň, vnútornú aj vonkajšiu. Welness nie je veľký, no potešil by nás aj vnútorný bazén, keďže Liptov je chladnejší kraj. A trošku nás mrzelo, že welness je pre deti len do 17-tej hodiny. Fotky z interiéru nemám, keďže som bola upozornená, že sa tam nesmie fotiť.

  Celkový dojem
   Demänová rezort nás veľmi milo prekvapil. Ubytovanie sa nám páčilo. Strava nám chutila. Deti sa vyšantili do sýtosti. Prvý dojem bol perfektný – deti síce nevedeli, čo skôr a len híkali. Našťastie, druhý deň už mali predstavu, čo sa kde dá robiť a už si našli nejakú tú svoju postupnosť. Využitie atrakcii je viazané najmä na dobré počasie. Nie som si úplne istá, ako veľmi by sa deti zabavili, ak by nám počasie nevyšlo. V areáli sa dalo dokonca aj opekať v pripravenom priestore. Demänová rezort ponúkal všetko, čo dobrý baby friendly rezort má mať, teda aspoň z môjho pohľadu. Za dobrý nápad považujem aj informačné kartičky v ktorých sme mali karty od izby. V nich sa totiž nachádzali informácie o tom, kedy sa aké jedlo podáva, kedy sa dá navštíviť welness a fitko, ako sa pripojiť na wifi, informácie o tom, čo máme v cene či telefónne číslo na recepciu a aj čas check outu. Všetky potrebné info na jednom mieste. V rezorte sme sa stretli s mnohými národnosťami a jazykmi, čiže rezort je známy aj za hranicami Slovenska.

  Demänová rezort odporúčame všetkým rodinám a my už teraz zvažujeme zimný pobyt, keďže v areáli sa nachádza aj detská zjazdovka dlhá 450 metrov a klzisko, no a do Jasnej je to len na skok.

  Ďakujem Modrému koníku ako aj Marketingovému oddeleniu Demänová rezort za možnosť testovať tento zábavný rezort – robíte to dobre.

  #test_demanova_rezort
  #recenzia
  #recenzia_demanova_rezort17

  mamelka
  31. aug 2022    Čítané 966x

  Pobyt pre rodiny? Tak potom Demänová rezort je tá správna voľba

  Vďaka Modrému koníku a Demänovskému rezortu sa nám naskytla možnosť ísť po 4 rokoch niekde spolu ako rodina. Normálne si človek aj položí otázku, že či naozaj dokážeme oddychovať😂 a či to vlastne budeme vedieť. Kto nás na koníku ako tak pozná vie, že naše „dovolenky“ sú strávené na Slovensku. Na stavbe. Čiže také „ala malta“, kde sa snažíme aspoň troška deťom spestriť prázdniny bazénom, hojdačkami, či trampolínou. Samozrejme, je to iné, keď sme na stavbe a my s manželom makáme od rána do večera, zatiaľ čo sa naše dievčatá kúpu, šantia na trampolíne alebo relaxujú na hojdačkách, keď nemajú nič na práci. Dievčatá by chceli také dovolenkové šantenie zažiť aj s rodičmi, ako každé dieťa. Keď som obdržala správu, že som bola vybraná do testovania ,tak som kričala od radosti: „Ja neveriiiiiim, čožeeeee?!“.

  Dievčatám som po chvíli  ukázala na mobile video, kde pôjdeme a cirkus radovania začal opäť, ale už s detskou radosťou. A tak dievčatá začali odratúvať dni do odchodu za naším oddychom. 

  Tešili sme sa naozaj všetci. Veď kto by sa netešil? Ja s manželom sme sa tešili na jedlo a masáž, dievčatá že zažijú niečo nové. Čoho sme sa s manželom najviac obávali, bola cesta. Nemáme to až tak ďaleko, navigácia ukazovala „len“ 96km, ale naša Mária má operné sklony, keď ideme v aute len od nás z dediny do mesta (4km). Čiže, keď vidíte v aute matku chytajúcu sa za hlavu, tak to som ja🧏‍🙋‍♀️. Preto sme naplánovali cestu na spánok našej najmladšej, teda jej „druhý“ spánok.

  Deti, veci a to hlavné, kefka, zbalené,  baterky nabité, môžeme vyraziť za oddychom 😊. Vyrazili sme z našej dedinky kúsok za Bytčou o 13. hod, v Žiline sme sa ešte zastavili kúpiť niečo pod zub na cestu. Mária zaspala 14:15 🙏, to sme prechádzali akurát cez Strečno, to nám tiež prialo, žiadna kolóna. Staršie deti sú topka v aute. Sadnú a vezieme ich. Vieme o nich len niekedy, keď sú hladné. Prípadne, keď cestujeme dlhšie alebo sa nevedia dočkať, tak sa opýtajú: „Koľko ešte?“. Samozrejme, Mária párkrát ešte po ceste zamrnkala, ale dorazili sme šťastlivo. 🥰 

                    Foto ešte pred nalodením do auta zo Žiliny, čiže ešte usmiata foto.

  Do Demänová rezort sme prišli o 15. hod., odkedy je možné sa ubytovať. Na recepcii boli 3 ľudia predo mnou, ale behom 5 minút som bola na rade ja. Recepcia je veľmi pekná. Čo sa mi veľmi páčilo, tak hneď na ceduľke pri dverách bol mini plagát s animačným programom na celé leto, taktiež aj detský kútik, ktorý uvíta každý rodič. 

  Slečna na recepcii bola veľmi milá.  Nakoľko sme menili začiatkom augusta občianske preukazy a mali sme len doklad od policajtov, tak sme sa ubytovali aj s týmto dokladom. Mimochodom, na to, že potrebujeme „asi“ občiansky preukaz sme prišli hodinu pred odchodom, to by sme my neboli😂. Na recepcii nám dali brožúrku s animačným programom, dve karty od izby pre mňa a manžela, deti dostali náramok, vysvetlili nám cestu ku apartmánu, kedy, kde a akou formou sa podávajú večere/raňajky, kde máme voľný vstup, ako dlho. My sme si ešte zaplatili k polpenzii aj obedy, aby som nemusela variť, keďže sme si išli oddýchnuť. Čiže nám vznikol All inclusive. Dostanete náramky a keď ich máte na ruke, tak vedia že ste hosť s All inclusive, v balíčku All inclusive sme mali aj desiatu, olovrant a nápoje zadarmo.

  Náš apartmán LUX pre 5 člennú rodinu sa nachádzal troška ďalej od „centra“, ale zase s krásnym výhľadom na kopce a rezort. Nám to plne vyhovovalo, pretože milujeme prechádzky, pre mňa to je relax a snažím sa chodiť von, keď najmenšia dcérka spinká. Parkovanie je vyhradené pred budovou, kde sme mali apartmán.

  Náš apartmán sa nachádzal na 3. poschodí, výťah je k dispozícii. Je dostatočne veľký, zmestil sa tam aj náš obrovský kočík.

  Do apartmánu sa dostanete vďaka karte, slúži aj ako kľúč. Pri vstupe do apartmánu sa mi páčilo, že keď si chcete zapnúť elektriku, tak musíte vložiť vašu kartu do krabičky pri dverách a tým sa spustí elektrika. Keď idete z apartmánu preč, tak si kartu musíte zobrať so sebou, inak sa nedostanete napríklad do Fun centra. Toto sa mi veľmi páčilo, nakoľko sa takto šetrí energia (chladnička bola stále zapnutá), ale nestane sa, že idete von z apartmánu a bude TV pustená alebo svetlá zasvietené, to naozaj chválim, perfektne vymyslené. 

  Chodba v apartmáne bola dostatočne veľká a obsahovala vstavanú skriňu, telefón, s ktorým ste sa mohli spojiť s recepciou, vešiak na bundy či kovový obuvák (pre tehotné parádna vec). 

  Dolná časť apartmánu, teda prízemie, mala väčšiu kúpeľňu so sprchovým kútom, WC, umývadlo, tekuté mydlo (len bolo nejaké riedke a všade prskalo, možno stačí vymeniť značku),  uteráky sú v kúpeľni taktiež pre hostí a aj fén na vlasy tu nájdete. V dolnej kúpeľni by som uvítala vaňu keďže na poschodí je taktiež sprchový kút, nakoľko naša 10 mesačná sa rada kúpe a ja som tiež milovník vane. 

  Na prízemí sa nachádza kuchyňa s obývačkou, kde bol gauč pre milovníkov gaučovej kultúry, TV (Netflix či YouTube sú plne dostupné), menšia kuchyňa, ktorá obsahovala všetko, čo má kuchyňa mať. Na mňa až zbytočne moc,  keďže som sa nechystala variť 😄😂 (dvojplatnička, hrnce, príbor, taniere, misky, poháre, šálky, menšia chladnička, skrinka na potraviny, drez, hubku a jar na riad).  

  Náš  apartmán mal aj klimatizáciu, ktorú sme síce nevyužili, keďže bolo chladnejšie, ale super mašinka na horúce letné dni a som rada, že myslia na hostí, ako im spríjemniť pobyt počas horúcich letných dní.

  Apartmán bol rozdelený na dennú a nočnú časť. A tu sa teraz premiestnime na poschodie, teda nočnú časť, kde boli dve krásne spálne. Na poschodie sme sa dostali schodiskom.

  V každej izbe bola manželská posteľ, s pekne pripravenými osuškami, čo je naozaj super, pretože pri balení ušetríte miesto na niečo iné (napríklad také vínko), pri posteliach boli nočné lampy, v jednej spálni bola dokonca možnosť prístelky, stačilo len vysunúť prístelku. Taktiež boli v oboch izbách skrine slúžiace ako úložný priestor. V jednej izbe bol stôl na písanie a stolička, ďalší stôl a stolička v chodbe na hornom poschodí.

  Medzi dvomi izbami bola o niečo menšia kúpeľňa ako na dolnom poschodí, ale podľa môjho názoru útulná a dostatočne priestranná, s WC, sprchovým kútom a umývadlom a taktiež uterákmi na ruky.

  V oboch kúpeľniach boli balíčky pre deti, ktoré obsahovali sprchový gél, šampón na vlasy a krém na telo. Naozaj milá pozornosť. 

  V deň nášho príchodu to vyzeralo na dážď, žiaľ aj tak bolo. Keď sme boli na apartmáne bolo zamračené počasie a ešte bez dažďa. Ale ako sme prišli dole do ,,centra,, ku lezeckej stene, zaplatili 4€/1h pre 1osobu, začalo pršať. Ako pršalo, tak boli žinenky mokré, dievčatá dopadli dole na žinenky, nohami spravili jamu a natieklo im do topánok.  Lezecká stena je síce zastrešená, ale nie úplne, tak si dievčatá vyskúšali lezeckú stenu na 10 minút a išli sa prezliecť, lebo mali mokré nohy. Naspäť už nechceli ísť, lebo sa báli, že spadnú na žinenku a budú celé mokré. Chcelo by to možno lepšie zastrešenie, aby sa mohla stena využiť aj za nepriaznivého počasia. Taktiež topánky by uvítali odchod do dôchodku a chcelo by to niečo nové. (Na fotke vidíte, že sú mokré žinenky).

  Po lezeckej stene sme sa rozhodli ísť sa troška posilniť, teda na večeru, ktorú sme mali vždy v reštaurácií Šafran. Tá sa nachádza na poschodí s krásnym výhľadom.

  Raňajky sa podávali od 7:00 do 10:00 a večere od 17:00 do 21:00. Niekto možno povie, že raňajky sú strašne skoro, ale my vstávame 5:30 - 6:00, tak pre nás čas úplne ideálny. 

  Ako som už písala, reštaurácia sa nachádza na poschodí a žiaľ náš kočík sme museli nechať dole pri schodisku alebo si ho pekne vyniesť. Rozhodli sme sa pre plán A, už tam boli „odparkované“ 3 kočíky, tak sme nechali kočík dole. Výťah by bol super, keďže veľa rodín chodí aj s menšími deťmi na pobyt.

  V reštaurácii sa nachádza detský kútik s mini šmykľavkou, hračky, Playboard, detské jedálenské stoličky, s pultíkom aj bez. 

  Vďaka tomuto kútiku som si dokázala vypiť rannú kávu v kľude 🥰🥰

  Reštaurácia má sedenie aj na terase, len to počasie😶‍🌫️, to proste rezort nedokáže zabezpečiť na objednávku,  čiže sme sa stravovali celý čas vo vnútri. 

  Raňajky a večere sa podávajú formou švédskych stolov a každý si tam nájde to svoje. Mňa veľmi prekvapila v deň nášho príchodu kapustnica na večeru, ktorú som si hneď dala a manžel taktiež, naozaj bola výborná. Výber bol naozaj bohatý - zákusky, ovocie, zelenina, šaláty, grilovaná zelenina, zemiaková kaša, rezne, mäso s omáčkou, slivkové gule, ktoré ste si mohli poliať maslom a posypať tým, čo milujete,... no naozaj veľký výber, čo naozaj chválim, jedlo bolo chutné. 

  Vo vedľajšej miestnosti, smerom k toaletám, bol stôl s ovocím, marshmallow a čokoládové fondue. Dovidenia moje „nebudem sa prejedať“, vitaj „budem chudnúť po dovolenke“... Naše dievčatá si výber jedla naozaj užili. Samozrejme, že si dali najskôr varené (o tomto sladkom kútiku najskôr ani nevedeli), ale dali si aj fondue s ovocím a marshmallow. Veľmi sa mi páči, že si môžete nabrať čo chcete. Na druhý deň sme si pochutnali ráno na skvelých raňajkách. Na výber bola šunka, syry, ovocie, zelenina, sladké pečivo ako štrúdľa či vianočka, samozrejme aj maslo a med, párky, vajíčka na 4 spôsoby, krupicová kaša či cereálie pre deti a k tomu, podľa chuti, studené alebo teplé mlieko. Ja si myslím, že kto si zaplatí polpenziu, tak nebude ľutovať, jedlo je výborné,  až mi je ťažko, že píšem túto recenziu s prázdnym žalúdkom 😂 (kto je hladný vypnúť, nečítať, nepozerať).

  Amália a Melánia si spravili wafle na raňajky. Jeden milý pán čašník im pomohol. 

  Keďže v deň  príchodu pršalo a bolo zamračené, tak aquapark bol, žiaľ, zatvorený. Tu mi chýbalo niečo pre rodiny, kde by sme sa mohli ísť okúpať či vyšantiť ako rodina, keď je vonku škaredo, kde by mohli ísť aj menšie deti ako 3r. Písala som do rezortu a pripravujú niečo ako vnútorné ihrisko. Ešte by to chcelo naozaj bazén pre rodiny, keďže do wellness môžu deti až od 3 rokov. A tu je taký menší problém, keďže sme 5 členná rodina, štyria by sme mohli navštíviť wellness a najmladšia, 10 mesačná, nie.

  Wellnes je otvorený denne:

  PO – NE: 12:00 – 22:00

  Deti od 3 do 12 rokov

  do 17:00 (plavková zóna, v saunách plachta bez plaviek)

  Adults Only zóna

  po 17:00 (bezplavková zóna v celom wellnesse)

  K pobytu sme mali aj 90 min vstup do wellness. My sme si hneď v nedeľu podvečer, v deň príchodu, zarezervovali termín na masáž, ktorú si za príplatok môžete vychutnať. Sami si zvolíte  druh aj dĺžku masáže.

  V ponuke majú naozaj široký výber masáži:

  Originálna thajská masáž

  Thajská olejová aroma masáž

  Thajská masáž chrbta, nôh a chodidiel

  Klasická masáž

  Relaxačná masáž

  Športová masáž 

  Masáž chodidiel

  Reflexná masáž chodidiel

  Masáž tváre a dekoltu

  Anistresová masáž

  Anticelulídna masáž

  Masáž pre deti 

  Medová masáž

  Čokoládová masáž

  Masáž lávovými kameňmi

  Bankovanie

  Havajská masáž Lomi-Lomi

  Aromaterapia

  Naozaj krásne miesto, relaxačná hudba do toho, čudujem sa, že som nezaspala...

  My sme si vybrali klasickú masáž a dopriali sme si 50 minútovú, ktorá nás stála na osobu 43 Eur. S manželom sme sa prestriedali, keďže máme deti.  Možno ako dobrý tip je, zobrať niekoho so sebou, kto by postrážil deti, zatiaľ čo budú rodičia relaxovať. 

  Masáž bola skvelá. Naozaj som si tých 50 minút pre seba užila. Už si ani nepamätám, kedy som mala takto čas pre seba. Potom po mne išiel na masáž manžel a ja som zatiaľ nakŕmila a uspala Máriu. Vstup do wellness sme vyriešili tak, že keď prišiel manžel po masáži, tak bol pri Márií a ja som išla s dievčatami do wellness, aby dievčatá vyskúšali vírivky či nejakú saunu a troška porelaxovali.

  A takto ste našli vždy popis pri vírivke či saune. Toto sa mi veľmi páčilo 😊

  Tu nájdete všetky informácie o Wellness, aké vírivky či sauny sú k dispozícii, popis. Tu treba naozaj dobre pozerať čas, keď budete chcieť ísť s deťmi, pretože po 17. hodine je bezplavková zóna. 

  Pri Fun centre nájdete ihrisko pre najmenších, hojdačky, domček pre deti, pieskovisko, preliezky, šmykľavky, veľké dve hojdačky, kde si môžu rodičia sadnúť a sledovať svoje deti, ako sa hrajú. My sme s Máriou strávili najviac času na tomto ihrisku,  keďže aj hojdačky boli pre ňu prispôsobené.

  Dokonca aj vonkajší fitness je pri preliezkach.😊

  Pri reštaurácií, teda aj pri recepcii, sa nachádza Kids Zone, kde sú hojdačky už pre väčšie deti, preliezky, proste pre deti, ktoré neradi sedia. Aj autíčka ako odrážadlo mali pri ihrisku. Čiže opäť, keď si rodič chce vypiť kávu v kľude, tak sa deti môžu zabávať.  Pri Kids Zóne nájdete jazierko v ktorom je dovolené sa v letnom období osviežiť, ale aj stan so stolným futbalom, hokejom, basketbalom. Keď pršalo, tak mali animátori program pre deti v tomto stane, rodičia mohli sedieť na lavičkách a oddychovať, sledovať deti alebo z reštaurácie popíjať pivko, kávičku či prosseco. Animátori sa postarali o program aj o deti. Je fajn prísť na dovolenku a len oddychovať a pozerať sa, ako sa niekto venuje vašim deťom.

  Počas dňa chodili animátori po areáli a pýtali sa hostí, či už majú program. Neplánovali sme sa zapojiť, pretože dievčatá behali v 3D bludisku a my sme mali naplánovanú masáž. Animátor múdra hlavička 😁sa opýtal, či má manžel program, že sa ide hrať basketbal. Manžel odpovedal, že nemá program, že sa pôjdu deti radi zahrať. Tak sa opýtal na manželove meno a či prídu aj deti hrať, tie som nahlásila ja. Animátor to uzavrel: „Peter, Melánia a Amália, super, už sme šiesti.“ A takto pekne zapojil animátor aj manžela do hry 😂 a si predstavte, užil si to a páčilo sa mu, dievčatám ešte viac.

  Veľmi sa mi páči, že animátor nebral len deti na basketbal, ale aj rodičov, naozaj v rezorte strávite čas ako rodina, zapojiť dokážu aj rodičov a deti strávia čas s rodičmi. 

  Ešte sa mi veľmi páčila táto tabula, kde už ráno nájdete na tabuli program na daný deň. 

  V rezorte oproti Fun centru je hneď ráno možnosť kŕmenia zvierat s animátormi. Keď chcete počas dňa kŕmiť, tak sa dá zakúpiť krmivo - 0,50€. Kŕmiť môžete kozičky, ovečky, malé sliepočky a aj kačičky. 

  Asi nemusím písať, že sa to naším farmárkam neskutočne páčilo 😄

  Fun centrum

  je veľké, pekné a oplotené, čo sa mi veľmi páči, čiže sme sa nemuseli s manželom báť, že by dievčatá vyšli iným východom z parku. Dokonca, aj keď ste chceli ísť do bazéna, tak na to je extra vchod z Fun centra, kde musíte použiť taktiež chip/kartu, ale stále ste v areáli tohto zábavného parku.  

  ubytovaný hosť sa tam dostane zadarmo - vďaka karte, deti vďaka chipu. Aj pri odchode musíte použiť kartu/chip. Pred vstupom nájdete mini stánok, kde sa podávajú alko aj nealko nápoje, v ponuke majú tiež malý snack či langoše.V areáli Fun centra sa nachádza 3D bludisko

  mini zipline, 

  bungee trampolína,

  nafukovaci hrad so šmykľavkou.

  Bungee trampolína stojí 5€ na 5min. Je škoda, že tieto atrakcie nie sú už zahrnuté v cene. Ale naše dievčatá vyskúšali aj trampolínu a páčilo sa im, keďže nebolo veľa detí, tak si zaskákali dlhšie. Lístky sa dajú zakúpiť vonku vedľa stánku s občerstvením, kde vám dajú lístok a ten odovzdáte animátorom pri trampolíne.

  V areáli Fun centra nájdete rozkladacie stoličky, čiže deti sa môžu zabávať a rodičia oddychovať. 

  Naše najstaršie si najviac užili aquapark. Síce v pondelok bolo počasie doobeda zamračené a Oskar sa uráčil ukázať až okolo obeda, našim dievčatám to nevadilo. Melánia s Amáliou využili, že nikto sa do Aquaparku nehrnie a tak iba zobrali osušky a išli sa kúpať. Plavčíka poprosili o šmykľavku, či by ju mohli mať v bazéne a tak si hodinu vychutnali samé bazén. Potom sa pridalo ešte pár hostí k dievčatám.

  Veľmi sme chceli navštíviť  „kino pod hviezdami“. Kino sa kvôli počasiu konalo v jednej miestnosti v rezorte. My sme sa, žiaľ, nezúčastnili, pretože naše dievčatá boli po celom dni šantenia unavené. Inak, keď je na programe film pre dospelých a je viac detí, tak pustia rozprávku pre deti, čo naozaj chválim.

  Prikladám link na Aquapark , kde si môžete taktiež pozrieť bližšie informácie/video. 

  Kto je veľmi aktívny a nemá možnosť zobrať so sebou bicykel, tak má možnosť zapožičať si ho v obchode vedľa wellness. Nad týmto sme veľmi uvažovali, nakoľko milujeme bicykle, ale to by sme museli byť dlhšie na pobyte. 

  Vedľa reštaurácie Šafran nájdete taktiež veľmi krásnu pekáreň Kriváň, kde je možné zakúpiť čerstvé pečivo, syry, alko aj nealko nápoje, maškrty, suveníry....

  Pekáreň Kriváň 

  Mimo rezortu máte aj veľa možností na výlety. My sme, žiaľ, nestihli žiaden výlet. Mysleli sme si, že niekam pôjdeme, ale 3 dni sú naozaj málo na to, aby sme si užili rezort a aj výlety. Dokonca mi príde, že sme nevyskúšali všetko. V Rezorte sme sa naozaj nenudili.

  Ak mám zhrnúť pobyt a vypichnúť + a -

  Plusy:

  -》na dovolenke v rezorte sa nenudíte,

  -》program je pre deti, najmenšie deti (tvorivé dielne, športové aktivity, kŕmenie zvieratiek, minidisco pre deti, cvičenie pre dospelých, cvičenie vo vode ak počasie praje), ale aj dospelých 

  -》nachádza sa tu wellness, kde si môžete oddýchnuť a zrelaxovať sa,

  -》výborná reštaurácia, kde je neskutočný výber jedla,

  -》Fun centrum, kde sa nebude ani jedno dieťa nudiť, ale taktiež Kids Zóna a ihrisko pri Fun centre, naozaj super prostredie pre deti, ktoré milujú pohyb, ako tie naše ,

  -》animátori sú naozaj pecka pre deti a naozaj prácu vykonávajú s láskou, žiadne krútenie očami, ale pekná usmiata tvár,

  -》Aquapark je stvorený pre rodiny v letnom a teplom počasí,

  -》možnosť zapožičať si bicykle pre aktívne rodiny,

  -》v zimnom období možnosť lyžovania, sánkovania,  šantenia v snehu či klzisko pre milovníkov korčuľovania a hokeja.

  Mínusy 

  ● chýbal mi vnútorný bazén pre deti do 3 rokov a vnútorné ihrisko (to sa ale podľa mojich informácií rieši, čo má naozaj teší),

  ● vo Fun centre sa platí za trampolínu, bolo by fajn v rámci pobytu deťom umožniť aspoň 1x vstup už v cene pobytu.

  ---‐------------------------------------------------------------------------------

  Ak váhate a neviete sa rozhodnúť, či Demänová rezort navštíviť, tak pre rodiny vrelo odporúčam. Budem rada, ak vám moja recenzia pomohla k rozhodnutiu. Dúfam, že som vás aspoň troška mojím popisom, fotkami vtiahla na našu dovolenku plnú zážitkov a oddychu. Dievčatá boli naozaj spokojné a veľmi sa im páčilo. Myslím, že úsmev na tvárach našich detí hovorí za všetko.

  Podľa mňa rezort by bol super aj v zimnom období. Milujeme sneh, žiaľ, neboli sme dlho niekde,  kde by sme si sneh užili. Preto dúfam, že ak sa niektorá z vás rozhodne, že strávi v rezorte pobyt v zime, že ma označí a napíše taktiež svoje pocity. Pretože podľa mňa, v zime to musí byť tiež pobyt na parádu. 

  #recenzia_demanova_rezort17

  nikki2201
  14. aug 2022    Čítané 71x

  Leto v štýle DM 🙂

  Tak...a zase som raz dostala šancu vyskúšať a zrecenzovať pár výrobkov z DMka(drogéria). Ide o vecičky,ktoré pomôžu a ochrania vaše telo,pleť či vlasy pred slnkom...v skratke -  opaľováky a iné "srandy".

  Podte sa spolu somnou pozrieť(prečítať) ako to celé dopadlo.

  V prvom rade si ich predstavme..

  1. Alverde KIDS tuhé sprchovacie mydlo a šampón, 60 g
  2. Sundance sprej na opaľovanie, OF 15, 200 ml
  3. AlverdeSENSITIV detský balzam na opaľovanie, OF 50, 30 ml
  4. Babylove sensitive tyčinka na opaľovanie, OF 50+, 20 g
  5.  Balea šampón a balzam na vlasy, 2 v 1, 250 ml
  6. Balea sprchovací gél, 300 ml
  7. Balea telový gél Aloe vera, 200 ml
  8. Sundance Kids krém na opaľovanie, OF 50, 100 ml
  9. Sundance SPORT transparentný sprej na opaľovanie, OF 30, 200 ml

  10. Sundance KIds mlieko na opaľovanie, OF 50+, 200 ml 

  ...kto je prvý?🙂...

  1.(pozri zoznam)

  Je to mydielko od značky Alverde.

  Aj to vyzerá ako obyčajné mydlo ,no je šampón aj sprchový gél,takže obľúbený 2v1 produkt.

  Má jemnú jahodovú vôňu a celkom slušne pení,nato,že je to stále iba mydlo(aj ked mne to nestačí,klasický šampón či sprcháč pení viac).

  Ale oceňujem,že zloženie je vegánske,obsahuje bambucké a kakaové maslo a olej Inca Inchi(ani ja som netušila čo to je),ide o prírodný olej z  z rastliny pochádzajúcej z dažďových pralesov,ktorý má za úlohu dať vlasom dostatočnú starostlivosť a lahšie ročesávanie(čo ocení nejedna mamička).

  Takisto sa na ňom píše,že je bez minerálnych olejov, bez syntetických vôní, farbív a konzervačných látok,(čo je asi fajn kedže ide o deti).

  ...som spokojná?

  Tak úprimne asi to nebude ten výrobok,po ktorom siahnem v DMku ešte raz.

  Ja som skôr za klasický typ šampónu a sprcháča.(sama nepoužívam také tie tuhé šampóny aj ked priznávam,že na efekt a na fotku to vyzerá dobre-lepšie ako klasický šampón🙂)

  U dcéry ale mydlo zožalo úspech,ona má rada takéto "srandy",neznáša si umývať vlasy a pri tomto som ju mohla jemne oklamať,že šak je to iba mydlo a nie šampón 🙂,samozrejme ma potom ľahko odhalila(predsa má už 8rokov).

  U mňa to skončilo v štýle "neurazí,nenadchne".

  ...další "pán na holenie"...

  2.(pozri zoznam)

  Tak tento výrobok poznám veľmi dobre.Kupujem si ho každé leto,čo naznačuje,že "asi" budem spokojná🙂

  Opaľovacie mlieko v spreji,ktoré sa - ľahko nanáša

                                                           - super rozotiera 

                                                          - je vodoodolný

                                                           - krásne vonia (môj názor)

  Taktiež je obohatený o karotén,čo má za následok rýchlejšie a krajšie(do hneda) opálenie.

  Mne osobne SPF 15 stačí(sama si také kupujem,kedže niesom "bledokožec"),no niekomu by mohla byť "pätnástka" málo.

  ...a som spokojná?

  Určite,zamňa je toto  proste "yes"(áno).

  Kupujem si ho pravidelne a asi ešte dlho budem🙂

  ...tretí v poradí...

  3.(pozri zoznam)

  Tento krémik nepoznám - vidím ho prvykrát.

  Na prvý pohľad mňa hned potešilo malé,šikovné balenie,ktoré naozaj môže ísť s vami všade(v kabelke).

  Má vysoký faktor ochrany SPF50.

  Je vodoodolný - čo je aj vidieť,kedže zanecháva "biely film",ktorý sa ale časom zmierni a mizne.

  Zamňa sa aj ťažšie rozotiera.

  Určite ale poteší mamičky detičiek,ktoré možno až tak "neľúbia" slnko.

  Takisto je bez parfumizácie(mne osobne je jedno či krém vonia alebo nie,ale poznám ľudí,ktorí doslova vyhľadávajú takéto krémy - toto je niečo pre vaše detičky).

  ...som spokojná?...

  Ale áno,myslím,že tento krém naozaj chráni telíčko vašich detí,je to "päťdesiatka",bez parfumizácie,vodeodolný,čo viac si priať?

  Mne osobne síce vadí taký ten "biely film" po nanesení(asi mi to ale pripomína len moje detstvo ked som naozaj neznášala ked ma mama natrela presne takýmto krémom a chodila som po pláži ako "vedúca vápenky".

  Ale inak mu nemám čo vytknúť🙂

  ...a tu je štvrtý...

  4.(pozri zoznam)

  Tak toto som nazvala jednoducho "lepidlo na opaľovanie",prečo?

  Myslím,že to dôjde každému kto sa pozrie na fotku.

  Vyzerá to ako tyčinkové lepidlo,ale je to opaľovací krém v tyčinke.

  Za nápad dávam určite palec hore🙂

  Takisto ako u predchodcu (Alverde sensitive) môže ísť s vami kamkoľvek- nezaberie veľa miesta a je teda stále po ruke.

  Je tuhej konzistencie,žltej-transparentnej farby,čo je super kedže ho po natretí nevidno,mne pripomína vazelínu.

  U nás mala využitie hlavne čo sa týka tváričky(okolie nosa,pery,uši...)

  Je pravda,že na môj vkus je dosť mastná(na celú tvár by som si ju asi nenaniesla ani ja.

  No na pery je super(môj problém so suchými perami v lete či v zime je každoročný a neustupujúci) a teda túto tyčinku si nechám na pery aj v zime.

  Ešte k tomu je neparfumovaná,vodoodolná a má vysoký ochranný faktor( 50+)

  ...a som spokojná?...

  Je to naozaj šikovný pomocník v lete(do kabelky).

  Za mňa super hlavne čo sa týka pier a ked sa vaša tvár či tvár vášho dieťaťa náhodou ocitne na celodennom slnku .

  A ešte taký malý tip - ženy ho používajú aj na tzv. "opaľovacie kontúrovanie "-naneste ho na časti tváre tak aby vám po opálení vznikli kontúry,tie miesta kde ho aplikujete sa neopália-logicky🙂

  ...další dvaja adepti...

  5. a 6.(pozri zoznam)

  Šampón a balzam v jednom(obľúbené 2v1) a sprchový gél boli další na rade vo vyskúšaní.

  Podme k šampónu..

  Vlasy cez leto trpia až-až,každá vieme o tom svoje..slnko,bazén,more atd...nič z toho vlasom neprospeje.

  Tento šampón s obsahom keratínu, pantenolu, vitamínu E, kokosového, slnečnicového oleja a oleja Monoi by mal pomôcť vašim vlasom prinavrátiť pružnosť,lesk a hebkosť.

  Čo musím naozaj priznať bola som veľmi prekvapená z toho ako pení,akože naozaj pení fakt slušne(ani drahšie značky mi takto nepenia na prvýkrát-až na druhý).

  Vôňa je ozaj zvláštna,taká "dovolenková"-každý si pod tým predstavte to svoje🙂 a vydrží na vlasoch ozaj prekvapujúco dlho,vlasy sú naozaj dlhšie akokeby parfumované týmto šampónom,za toto palec hore.

  No za čo ten "palec hore" dať nemôžem je to,že moje vlasy naozaj ešte aj po tomto 2v1 potrebovali aj kondicionér,mne tieto "dva v jednom" produkty naozaj nestačia.

  Ale ako šampón ozaj milo prekvapil.

  A teraz " hor sa" vyskúšať sprcháč.

  Ten je klasicky podobný všetkým,ktoré táto drogéria(DM) ponúka.

  Je to klasický (jemnne-modro sfarbený) sprcháč,ktorý aj klasicky pení no podľa môjho názoru sa tá gélovitá zmes po nanesení a napenení zmení na skôr mliečnu-pripomínajúcu telové mlieko.

  Pokožka po ňom neostáva suchá,ale mne to nestačí ,používam aj telové mlieko.

  Plus píšu,že spoľahlivo čistí a schladí namáhanú pokožku po celodennom opaľovaní alebo soláriu-toto určite vnímam pozitívne.

  Vôňa opäť pripomínajúca dovolenku - píšu,že je kokosová🙂,môže byť kedže ja som "coconut lover" a tým pádom je to premňa niečo ako dovolenka alebo spájam si to s niečím veľmi príjemným.

  Ale zamňa "palec hore" skoro pre všetky spcháče z tejto drogérie,sú to skoro stále intenzívne ,krásne vône za pár drobných.

  ...som teda spokojná?...

  Určite kúpou jedného či druhého nič nestratíte.

  Cena je viac než prijateľná a v podstate splnia čo ponúkajú-píšu.

  Mne akurát len chýba aj osobitne kondicionér(ale to mi chýba pri každom takomto produkte v štýle 2v1.

  ...a tu je další...

  7.(pozri zoznam)

  ..toto je tiež jeden z výrobkov,ktoré poznám.

  Aloe vera netreba asi nejako zvlášť predstavovať,takisto ako aj jeho účinky.

  V tomto dotyčnom "bodygéle" je celkom 90% Aloe vera - celkom dosť🙂

  Každý z nás pozná ten pocit,ked si myslíš,že ty sa určite nespečieš🙂))

  Tak toto je presne ten výrobok ,po ktorom siahneš ked sa ti to celkom náhodou stane🙂

   - hydratuje(píšu,že až po dobu 48hod.)

   - osviežuje/chladí čo každá pokožka po povedzme si trošku prehnanom slnení sa potrebuje .

  (- tip pre vás - kľudne ho hodte do chladničky a pocit schladenia sa niekoľkokrát znásobí🙂)

   - rýchlo sa vstrebáva(čo k tomu viac dodať)po spálení sa proste nechceš mať na sebe nič mastné a ťažko pôsobiace.

  ...a som spokojná?...

  V skratke,áno.

  Nič s ním nemôžte pokaziť,skôr pomôže ako by mal ublížiť.

  V lete by toto nemalo chýbať v každej domácnosti,je to niečo v štýle starý-známy "pantenol".

  ...ôsmy v poradí...

  8.(pozri zoznam)

  Deti v lete treba obzvlášť chrániť,to je asi každému jasné.

  Takže po prvé OF +50,po druhé niečo čo je vodoodolné, bez parfumizácie a ľahko sa rozotiera... po tretie ,niečo čo neobsahuje UV filtre octinoxate a oxybenzone, bez okokrylénov -  v preklade, žiadne škodliviny na detské telíčko.

  Toto všetko má tento krém z DM-ka (Sundance Kids krém na opaľovanie)

  Plus k tomu obsahuje aj UVA a UVB filtre a vitamín E.

  Je to klasické opaľovacie mlieko pre deti za rozumnú cenu,ktorým nič nepokazíte.

  Balenie je menšie(100ml),čo nám pri jednom dieťati stačí.

  ...som spokojná?

  Ano,tento krém určite nič nepokazí.

  Tých "pár drobných" zato naozaj stojí.

  Stačí si prečítať pár slov o ňom vyššie a bude vám to jasné(ako mne).

  ...predposledný...

  9.(pozri zoznam)

  Tak toto je zamňa ozaj MEGA!

  Z tohto som bola asi najviac unesená.

  Netušila som, že už dávno čosi také existuje (asi som kúsok pozadu ).

  Opaľovací krém + deodorant?

  Ešte raz MEGA!....hneď mi ho uchmatol muž (keďže vôňa je podľa mňa unisex,čo mne sedí).

  Po nanesení ani nevidieť žiadne známky nanesenia, keďže je transparentný (preto som si na začiatku myslela, že je to iba dezodorant 🤭)

  Po čase to trošku začalo na pokožke lepiť (no nič strašné).

  Ideálne pre opaľovanie sa  a šport ,pričom sa nespáliš a nesmrdíš🙂)

  Ja osobne uprednostňujem skôr sprejovú aplikáciu pred klasickým krémom takže určite len dalšie plus.

  ...a či som spokojná?...

  No,že či🙂)zamňa TOP produkt tohto testovania.

  ...a máme tu posledného adepta...

  10.(pozri zoznam)

  Väčšinou siaham po veciach, ktoré sú určené na citlivú pokožku (čo sa týka detí), keďže podľa mňa každá pokožka dieťaťa je vlastne citlivá(tak asi preto).

  Mliečko má väčšie balenie (takže dlhšie vydrží, možno aj celé leto pri jednom dieťati).

  najvyšší ochranný faktor(+50)

  Je určený práve na citlivú pokožku,čo je plus pri deťoch,ktoré naozaj nemôžu na seba "nacapkať" hocičo.

  Nanáša sa trošku ťažšie, treba ho poriadne rozotrieť, zanecháva ten tzv. biely film na pokožke(ako to bolo pri testovanom kréme od značky Alverde)

  Je vodoodolný a naozaj ostáva na pokožke dlho,čo ocenia hlavne mamičky detí,ktoré sa radi a stále "čapkajú" vo vode.

  ...spokojnosť?...

  Za mňa áno.

  Ako sa povie, za málo peňazí - veľa muziky .

  Tak...a to by sme mali🙂

  Sme teda na konci,snažila som sa čo najviac úprimne zhrnúť moje postrehy pri testovaní.

  Myslím,že s týmto balíčkom by ste prežili kľudne akúkoľvek dovolenku🙂

  A tiež si myslím,že aj vaša peňaženka vám bude vdačná🙂

  Ja som dokonca zistila,že nepoznám až tak všetko čo existuje na trhu,takže o to som viac vdačná @konik_testuje za príležitosť otestovať tieto výrobky🙂

  jordynka
  13. aug 2022    Čítané 71x

  Ako sa balík produktov (nielen) na opaľovanie od dm drogerie markt vybral na vandrovku do Španielska

  Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden balíček produktov (nielen) na opaľovanie, ktorého DM drogerie markt a Modrý koník vyslali na skusy do sveta. Vlastne najskôr k Múcskovcom. Odtiaľ potom do sveta, presnejšie do Španielska. Vzal si niekoľkých kamošov a hybaj zistiť, či je more ozaj také veľké, modré, slané...

  V takomto "rozprávkovom móde" by som mohla pokračovať aj ďalej, ale keďže mám písať recenzie na produkty, na ktorých testovanie som bola vybratá, prechádzam na vážnu formu písania 🙂.

  V prvom rade ozrejmím, ako som sa k súťaži dostala. Po dlhšej dobe som sa pozrela na MK, že čo nové. Keď tu zrazu vidím súťaž o testovanie kozmetiky. Ani neviem prečo, zapojila som sa, čo nerobievam často, lebo nie som "výherný" typ. Asi podvedomie blížiacej sa dovolenky pri mori a nutnosť zabezpečiť si produkty (nielen) na opaľovanie. Veľmi ma potešila správa, v ktorej mi bolo oznámené, že ma vybrali. Nie som síce mamičkou malých detí, ale aj moje dospievajúce dcéry sa balíčku veľmi potešili. Keďže sme sa chystali na dovolenku k moru, už som čo-to mala pokúpené. Dokonca rovnaké produkty, aké mi prišli v balíčku. Totiž našou obľúbenou značkou je práve Balea. Večne dopĺňam novinky z tejto rady a doma nám nesmie chýbať. Sme spokojní s kvalitou, o cene ani nehovoriac.

  Balík produktov (nielen) na opaľovanie od dm drogerie markt obsahoval:

  Balea bodygel Aloe vera - produkt nesklamal, Aloe potvrdila svoju silu liečiť aj regenerovať. Produkt sme používali niekoľkokrát denne, keďže horúce slnečné lúče priam pichali pokožku. Chladivý gél jej poskytol oddych a akoby znovuzrodenie. Konzistencia je výborná - rýchlo sa vstrebe a vôbec sa nelepí. Je jemný, s krásnou, čistou vôňou. Aj po návrate z dovolenky ho neustále používame.

  Balea sprchový gél After sun - naša srdcovka! Kupujem ho už tretie leto! A to nielen vtedy, keď cestujeme k moru. Proste nám sadol. Pripomína mi vôňu mora, morský vánok a vzduch dovolenkovej destinácie. Prenesie nás tam, kam si len prajeme byť! Jemný, s krásnou vôňou, ktorá dlho vydrží na pokožke.

  Mlieko na opaľovanie Sun dance kids 50 - veľké plus kvôli faktoru. Keďže patrím do rizikovej skupiny (som onkopacientka v sledovaní), používam len 50-tky. Veľmi dobre sa nanáša a rýchlo sa vstrebáva. Je ľahké, s jemnou vôňou. Potešila som sa mu, pretože, priznávam, nemám rada oleje ani krémy na opaľovanie, vždy si vyberám radšej mlieko na opaľovanie. Prvé dva dni sme ho používali celá rodina, na tretí deň dcéry prešli na faktor 30, keďže sa nie a nie opáliť, aj napriek tomu, že "základ" sme si priniesli už zo Slovenska 🙂.

  Tuhé mydlo a šampón v jednom Alverde kids - malé, milé mydielko. Prekvapilo tvarom - malé okrúhle, ale aj vôňou, ktorá ma preniesla do detstva, v ktorom takmer všetky detské produkty boli "jahodové". Jemná vôňa. Na môj vkus trochu málo pení, keďže ja zbožňujem penu v sprche aj vo vani. Veľa peny!  Produkt je skôr určený malému detskému spotrebiteľovi, no moje dcéry sa mu potešili a bola radosť opäť v nich vidieť "naše malé dievčatká" 🙂. 

  Balea After sun šampón - number one!!! Naozaj! Som zvyknutá na šampóny proti lupinám - len tak, preventívne, a trochu som sa obávala, či si ním neprivodím vysušenie pokožky hlavy. Obavy však vôbec neboli na mieste. Šampón, ktorý sľuboval "vymytie" soli aj piesku z vlasov po šantení v mori, svoje sľuby dodržal. Každý deň som sa tešila na sprchovanie po pobyte pri mori. Aj tento produkt na môj vkus síce málo pení, ale o to viac som si užila väčšie množstvo vo vlasoch. A ako nádherne vonia! Vlasy naozaj pekne vyčistil, zostali jemné, voňavé, ľahko rozčesateľné a ten LESK! Už sa nám minul a ja plánujem urobiť si z neho zásoby, i keď už soľ ani piesok vo vlasoch nemám...Určite však bude patriť medzi naše stálice!

  Tuhá tyčinka ba opaľovanie Babylove 50 - tiež number one!!! Jednoznačne! jednoduchá aplikácia výsuvným systémom v tyčinke. Obľúbili sme si ho všetci. Vôbec si ním "nezamastíte" ruky, aplikujete ho priamo z tyčinky na tvár. Je bez vône, čo ale vôbec nevadí. Jedinou nevýhodou je jeho veľkosť, či skôr "malosť". Jednoducho nestačí! Veľkou výhodou je, že vôbec neštípe, ak sa náhodou dostane do očí. Toto určite ocenia mamičky malých detí. Je tuhý, mastný tak akurát - veľmi dobrá konzistencia. Pripomína mi balzam na pery, tyčinku na pery, alebo kedysi "jelení loj". Jeho tuhá konzistencia dlho vydrží, nezmyje sa tak ľahko. My sme boli spokojní! Budúce leto bude určite patriť medzi naše srdcovky!

  Sprej na opaľovanie Sun dance 15 - obsahuje karotén, čo je vidieť aj na farbe - je jemne žltkastá, to ale nie je závada. Má jemnú vôňu, no pre nás nízky faktor. Aj napriek tomu sme ho používali denne, len tak - ako doplnenie ochrany k vyššiemu faktoru. Spočiatku som si podľa obalu myslela, že ide o prípravok na udržanie pekného opálenia 🙂. Tento výrobok je pre nás taká "novinka", keďže produkty s takýmto nízkym faktorom nepoužívame. Výhodou je dobrá aplikácia.

  Transparentný sprej na opaľovanie Sun dance sport 30 - výborný "opaľovák". Tento moje dcéry používali najčastejšie - aj kvôli jednoduchej aplikácii, aj kvôli jeho transparentnosti - vôbec ho nebolo vidieť na pokožke tak, ako napríklad mlieko. Príjemná vôňa, ľahká vstrebateľnosť, častejšie ho však treba aplikovať. Detskú poistku ocenia všetky mamičky. Pri aplikácii na ruky a nohy príjemne chladil, na rozhorúčený chrbát a kríže to už tak príjemné nebolo 🙂.  Štípe v očiach, no a keď sa spojí so slanou morskou vodou, je to malé "čili" 🙂.

  Balzam Alverde kids 50 - mini balenie s jemnou vôňou, ľahko aplikovateľný. Zmestí sa do kabelky na bežné prekrémovanie pri krátkom pobyte na slniečku. My sme ho väčšinou používali na tvár, keďže ide naozaj o malé balenie. Občas ho dcéry použili aj na dekolt. Chválili, že nezaťažuje pleť, namáhanú akné.

  Opaľovací krém Sun dance kids 50 - faktor výborný, ale keďže išlo o krém a nie mlieko, ja som ho používala minimálne. Zato dcéram vyhovoval, každý deň ho brávali so sebou na pláž a používali ho po každom zaplávaní si, keďže mali pocit, že ho morská voda rýchlo "vymyla". Jemne vonia, ale štípe v očiach. Ťažšie sa rozotieral a zanechával taký mierny "film" na pleti.

  Chcem sa poďakovať za to, že moja rodina mala možnosť testovať produkty tak nevyhnutné v lete. Pomohlo nám to k zisteniu, kto má čo rád a komu čo viac vyhovuje.

  Našimi TOP produktami bude jednoznačne šampón na vlasy Balea After sun, sprchový gél Balea After sun a tuhá tyčinka na opaľovanie Babylove.

  #test_dm39 #recenzia https://www.modrykonik.sk/recenzie/balik-produktov-nielen-na-opalovanie-od-dm-drogerie-markt/

  marikaheidi
  13. aug 2022    Čítané 131x

  Holiday in Croatia so Sundance z dm

  1. Sme normálna rodinka so svojím príbehom, príbehom troch detí, ktoré prežívajú tie najkrajšie chvíle detstva. Toto leto som prišla s bláznivým nápadom ísť na mesiac k moru do Chorvátska. Bolo to fakt crazy a manžel klopkal si len na čelo....až kým som to celé nezrealizovala. Nakúpiť prkotinky  na dofču a hlavne nezabudnúť si odbehnúť do DM pre množstvo opaľovacej výbavy. Lenže ako blesk z jasného neba nám do našej mega výbavy pribudla sada SUN dance na testovanie. Táaaaakže  budú nám robiť celý čas každodennú spoločnosť. 

  Základom je vybrať správny opaľovací prípravok s dostatočne vysokým ochranným faktorom. Vo všeobecnosti platí pravidlo, že čím svetlejšia je farba pokožky, tým vyšší by mal byť UV faktor opaľovacieho krému. Existujú aj spreje s wet skin technológiou, ktoré sú odolné proti vode a potu. Pri cestovaní s deťmi je potrebné myslieť na to, že detská pokožka je veľmi citlivá. Deti preto nezabudnite natrieť opaľovacím krémom s najvyšším ochranným faktorom. (SUNdance kids 50)

  https://www.modrykonik.sk/recenzie/balik-produktov-nielen-na-opalovanie-od-dm-drogerie-markt/

  SUNdance kids 50 krém na opaľovanie ☀️

  Po celodennom nič nerobení,  nekonečnom slnení a chytaní brondzu je super sa večer natrieť telovým gélom Balea ALOE VERA.

  Balea Bodygel Aloe vera je číry gel príjemnej vône, obsahuje až 90% aloe vera, perfektne chladí červenkastú pokožku, má 48 hodinovú ochranu,  nelepí sa a večerná prechádzka na pláži s morským vánkom urobí svoje. 

  Tak teda, odporúčam tento zázrak z prírody na 100% pribaliť do kufra na dovolenku. 

  Tip👍 super urobíte, keď gélik vložíte na chvíľu do chladničky, vtedy je pekne chladivý a na horúcej, začervenanej pokožke mate pocit znovuzrodenia😉. Predstavte si, že pomáhal aj proti svrbiacim štípancom od komárov, ktorých je tu fakt dosť.🙃

  SUN dance kids 50 senzitívne opaľovacie mliečko pre detičky. 

  Opaľovacie mliečko má vysoký faktor ochrany,  zanecháva jemný biely povlak na telíčku, ale napriek tomu sa veľmi dobre rozotiera. Neobsahuje oktokrylén, tuk a je úplne bez parfumov. Vhodné je najmä pre veľmi citlivú pokožku náchylnú na alergie. Je vodeodolný, takže pre nás úplne stvorený na šantenie v mori.

  Slnečný opaľovací sprej SUN dance 30 sport ma chladivý efekt, dobre sa nanáša na pokožku, nelepí sa,  krásne vonia a je extra vodeodolný. To je moja topka medzi opaľovacími krémami. Hneď ráno som na seba nasprejovala tento zázrak a skočila si do mora na Aquagym👍.

  Opaľovaciu tyčinku Babylove OF50+ sme používali  so synčekom na tvár, ale je dosť mastná a mne moc nevyhovovala. Starší synček bol s tyčinkou veľmi spokojný, no ja som mala pocit, že jej mám asi kilo na tváričke a pri pražení sa na poludňajšom slniečku ma po čase až svrbila tvár. 😔 Je vhodná na cesty, nezaberie veľa miesta, samozrejmosťou je,že je vodeodolná a bez parfúmov. Vhodná pre citlivú pokožku. Synčeka musíme natierať s vysokým ochranným faktorom, pretože je po transplantácii a berie imunosupresívnu liečbu s kortikoidmi. 

  Tváričku má stále krásnu s peknými pehami.♥️

  Alverde Kids 50 opaľovací balzam na telo a tvár. Jeho konzistencia je veľmi tekutá, no zároveň pripomína suchý púder, ktorý zanecháva výraznú bielu pokožku dosť dlho (takmer celý deň). Je vhodný pre veľmi citlivú pleť, je zložený z prírodných látok, neobsahuje vonné látky, má okamžitú ochranu pred slnečným žiarením a samozrejmosťou je vodeodolnosť. Vystačí na začiatok menšie balenie.

  My spolu ako japonská gejša...🤭

  ŠAMPÓN 2v1 Balea after SUN a Balea after sprchový gél po opaľovaní s chladiacim efektom a príjemnou kokosovou vôňou. Sprcháč jemne hydratuje suchú pokožku, príjemne prevonia, zbaví nečistoty a na chvíľu sa zmyslami  ocitnete v exotickej krajine 🙃 .

  ŠAMPÓN a kondicionér obsahuje vitanín E, keratín, pantenol, kokosový olej a olej Monoi,  ktorý ľahkosťou zbavuje pozostatky z chlóru, piesku a soli po pobyte pri mori a v bazéne. ☀️

  Vlasy ostanú krásne prevoňané, lesklé, hebké, dobre sa rozčesávajú a zvládnu aj  zlé poveternostné prímorské podmienky🤭.

  Opaľovací sprej  Sun dance 15 s karoténom pre krásnu brondzovo hnedú opálenú pokožku. Tento sprej som používala asi po dvoch týždňoch intenzívneho opaľovania a slnenia na horúcom slnku. Dobre a ľahko sa nanáša, je jemnej oranžovej farby s príjemnou vôňou a zabezpečuje strednú ochranu, preto je dôležité mať základ.☀️

  Alverde kids - prírodná kozmetika pre detičky🧸

  Tuhý šampón a mydlo s jahodovou vôňou🍓 2v1 je vhodný na cesty a výlety. Nezaberie veľa miesta a prečistí celé detské telíčko od hlavy až po päty. Obsahuje bambucké a kakaové maslo. Dobre pení a jemne ošetruje a hydratuje detskú jemnučkú pokožku celého tela. Vlásky dobre rozčeše a drobec po kúpeli je jednoducho jahodkovo na spapanie. 

  https://www.modrykonik.sk/recenzie/balik-produktov-nielen-na-opalovanie-od-dm-drogerie-markt/

  miskachrumka
  8. aug 2022    Čítané 39x

  Molicare - testovanie

  Ahoj ...

  Chcela by som niečo napísať na produkty resp. hygienické vložky značky Molicare..  musím napísať, že vložky sú naozaj úžasné... sú rôznej veľkosti úžasné aj počas menštruácie nielen pre ženy ktoré trápi únik moču ....zadržia aj silné krvácanie počas tvojich dní.. 🙂 

  Vložky naozaj odporúčam.. mne sadli.. určite ich vyskúšajte ..ja už budem kupovať len túto značku.  🙂 

  👍👏

  #test_molicare_lady #recenzia #recenzia_molicare_lady26

  konik_testuje
  29. júl 2022    Čítané 1756x

  Zastavte nepríjemné pocity pri úniku moču

  Sú problémy, o ktorých sa nám ťažko hovorí, hoci sú v podstate omnoho bežnejšie, než si dokážeme predstaviť. Jednou z takých ťažkostí je aj inkontinencia. Spontánny únik moču totiž trápi až 5 % populácie. Predstavte si, že každý piaty dospelý človek, ktorého ste dnes stretli denno-denne bojuje s pocitom hanby, stratou sebadôvery a neustálym napätím práve preto, že trpí inkontinenciou. Ženy po pôrode ňou dokonca trpia oveľa častejšie. Štatistiky hovoria až o 40-80 % novopečených mamičiek. Takmer neuveriteľné. Problém s inkontinenciou totiž nie je niečo, s čím by sa ľudia chválili na počkanie. Práve naopak. Mnohí sa snažia poraziť tieto problémy sami a odbornú pomoc vyhľadajú, až keď pomočovanie naberie na obrátkach. A pritom jediným dôvodom je, že sa o inkontinencii hovoriť hanbíme aj s tými najpovolanejšími. 

  Existuje množstvo spôsobov, ako zamedziť úniku moču, ale vyžadujú trpezlivosť a odhodlanie, a predovšetkým, čas. Kým sa teda výsledky dostavia, je dobré si život uľahčiť, zmierniť nepríjemné pocity a dovoliť si zabudnúť na drobné nehody. Pretože úplne obyčajné činnosti a situácie nám môžu únik moču vyvolať. Kýchnutie, zakašľanie, pobehnutie na električku, zdvihnutie dieťaťa do náruče,… Našťastie, na trhu sú pomôcky, ktoré úniky moču zachytia, zmiernia pocit vlhka a chladu, a pohltia zápach.

  V redakcii Modrého koníka sme dostali možnosť otestovať inkontinenčné vložky značky MoliCare Lady26 tak trochu inak. Posvietili sme si na ich schopnosť pohltiť tekutinu a overili si empiricky, či naozaj splnia to, čo sľubujú. Redakcia sa premenila na dielňu detských snov tak trochu inak. :D Pamätáte si to množstvo televíznych reklám, kde na vložku naliali modrú tekutinu a potom overili, či je vložka naozaj suchá kontrolným papierikom? Ruku hore, kto si to nechcel nikdy skúsiť. My všetci sme chceli. A tak sme skúšali. Výsledok našich pokusov si môžete pozrieť v našom videu. Ako dopadlo testovanie?

  Na prvý pohľad vložky len ťažko odlíšite od bežných menštruačných vložiek. Sú na dotyk príjemné, nie sú nijak výrazne hrubšie ako tie, ktoré raz mesačne používa mnoho z nás. Niekomu by mohli chýbať krídielka, no je to otázkou preferencií. Intimky na prvý pohľad ťažko odlíšite od tých bežných. Prečo teda siahnuť po tých špeciálne určených na únik moču? Pretože moč nie je krv. Iná konzistencia, rozdielne množstvo,… To všetko zaváži. Inkontinenčné vložky sú totiž vyvinuté práve tak, aby zachytili a absorbovali čo najrýchlejšie moč. Aby ste sa cítili vždy komfortne. V suchu a bez rizika, že ostatní naše malé tajomstvo uvidia či zacítia. Na čo sme teda pri našom testovaní prišli? 

  Pri aplikácii testovacej tekutiny v množstve zodpovedajúcom stresovej inkontinencii sme si overili, že stačí len 20 sekúnd, aby bola vložka suchá. Po dvadsiatich sekundách teda nebolo po vlhkosti ani stopy. Dokonca sa ružová tekutina premenila na bezfarebnú. Kúzlo? Nie, len dômyselné riešenie. 

  Keďže aktuálne nemáme v redakcii nikoho, kto by reálne využil vložky, spoľahli sme sa na opakovaný test s testovacou tekutinou a aj poopakovaných fingovaných únikoch, vložky zostávali suché. Je teda viac než isté, že pocit sucha udržia naozaj dlho. A množstvo tekutiny, ktorú absorbujú, je naozaj pozoruhodné.

  Suma-sumárum. Inkontinenčné vložky Molicare hodnotíme ako účinnú prvú pomoc pri problémoch s únikom moču. Sú diskrétne, absorbujú pozoruhodné množstvo tekutiny za krátky čas. Ich povrch zostáva suchý už po krátkej chvíli a tak sa nemusíte báť nepríjemného pocitu vlhka a chladenia. 

  Za nás majú vložky Molicare 5 hviezdičiek z 5 a môžeme ich odporučiť všetkým, ktorí únikom moču trpia.

  martina2111
  22. júl 2022    Čítané 84x

  MoliCare Lady

  MoliCare Lady

  Vďaka MK som mala možnosť vyskúšať tieto inkontinenčné vložky. Prišli mi v troch veľkostiach.

   MoliCare Lady pad 0,5 kvapky mi vyhovovali najviac, keďže sú veľmi príbuzné intímkam. Jemné, save a príjemné. 

  MoliCare Lady pad 1 kvapka sú trochu dlhšie a hrubšie, čo mi trochu vadilo, nakoľko aj pri menštruácii nemám rada klasické vložky. Ale využila som ich aj pri začínajúcej menštruácii a bola som spokojná. Inak som ich používala na doma. 

  MoliCare Lady pad 4,5 kvapiek som nevyužila. Pre mňa sú strašne veľké. Škoda, že som ich nemala po pôrode, vtedy by som ich využila určite. Posunula som ich svojej 85- ročnej babke, ktorá sa veľmi tešila. Má svoj vek, takže našli svoje využitie. 

  Celkovo hodnotím MoliCare Lady veľmi pozitívne. Bez nepríjemného zápachu, mäkké, príjemné, absorbcne a antibakteriálne. Určite zostanem pri MoliCare Lady pad 0, 5. Za mňa a babku určite spokojnosť a odporúčame vyskúšať 🙂

  #test_molicare_lady #recenzia #recenzia_molicare_lady26

  pesa34
  22. júl 2022    Čítané 76x

  Testovanie produktov MoliCare

  Keď som sa dozvedela, že si ma vybrali na testovanie produktov MoliCare, veľmi som sa potešila. Túto značku som poznala len zbežne, žiadny produkt som zatiaľ nevyskúšala. Problémy s inkontinenciou trápia mnoho žien, ale veľmi málo sa o tom hovorí, mnohokrát sa ľudia hanbia za únik moču. Nie je pravdou, že inkontinenciou trpia iba seniori, ako si to veľa ľudí myslí. Inkontinencia môže postihnúť mužov aj ženy bez ohľadu na vek. Najčastejšie sa u žien vyskytne hlavne po pôrode, vzhľadom na fyziologické zmeny v organizme. Ľahký únik moču znamená, že moč uniká po kvapkách, napríklad pri vysokej fyzickej námahe, pri kašli alebo kýchnutí. V prípade ľahkého úniku moču treba skúsiť zmeniť životosprávu alebo napríklad začať cvičiť tzv. Kegelové cviky. Tieto cviky posilňujú svaly panvového dna. Na základe testu, ktorý som si urobila, v mojom prípade ide o ľahký stupeň inkontinencie, čiže ide o stresovú inkontinenciu. Nie je pravda, že inkontinencia sa nedá liečiť. Ak je problém väčší, treba navštíviť lekára, ktorý môže predpísať vhodné inkontinenčné pomôcky. Tie sa hradia zo zdravotného poistenia. Existujú aj rôzne lieky, ktoré pomôžu v takýchto prípadoch. Odborný lekár sa taktiež môže rozhodnúť pre operatívny zákrok.

  Produkty na testovanie:

  MoliCare Premium lady pad 0,5 kvapiek

  Tento produkt obsahuje 28 ks inkontinenčných vložiek, ktoré sú určené pre ženy a riešia občasný únik moču. Vďaka priedušnému materiálu pomáhajú pokožke dýchať a všetky materiály sú dermatologicky testované, čiže sú vhodné na citlivú pokožku. Sú veľmi pohodlné a majú vysokú savosť, až 70 ml. Fixujú sa o spodnú bielizeň samolepiacim páskom. Ja ich používam každý deň, poskytujú mi istotu.

  MoliCare Premium lady pad 1 kvapka

  Absorpčné vložky na ľahký únik moču pre ženy, balík obsahuje 14 kusov. Sú určené na občasný únik moču, ale sú hrubšie ako MoliCare Premium lady pad 0,5 kvapiek, savosť sa uvádza 180 ml. Dajú sa ľahko fixovať o spodnú bielizeň, ja osobne som ich použila už pri začínajúcej menštruácii, ale chýbali mi na nich krídelká.

  MoliCare Premium lady pad 4,5 kvapiek

  Tento výrobok je tiež určený na ľahký únik moču, vložky majú savost 914 ml. Pre mňa nie sú vhodné pre riešenie ľahkého stupňa inkontinencie, využila som ich počas menštruácie, keďže sú dosť hrubé. Klasické balenie obsahuje 14 kusov vložiek. Vďaka priedušnému a jemnému povrchu s Aloe Vera pomáhajú pokožke dýchať. Všetky materiály sú dermatologicky testované a sú vhodné aj pre citlivú pokožku.Obsahujú unikátne patentované krútené vlákno, ktoré odvedie moč do savého jadra a zabraňuje jej prenikaniu späť na povrch. V jadre sa moč premení na gél. Vďaka molekulám Odour Neutralizér vložky rýchlo a spoľahlivo pohltí zápach.

  Celkovo som bola s vyššie uvedenými produktmi spokojná, no pre mňa najvhodnejšou alternatívou pre riešenie môjho problému sú vložky MoliCare Premium lady pad 0,5 kvapiek a dodržiavanie správnej životosprávy.

  #test_molicare_lady #recenzia #recenzia_molicare_lady26

  dominika_cAMBASÁDORKA
  19. júl 2022    Čítané 308x

  Miesto plné zábavy, kde sú deti vítané? Vitajte v Demänová rezort!

  Predstava ideálnej dovolenky sa mení podľa aktuálneho životného obdobia. A menia sa aj priority. Keď sa narodia deti, všetko sa zrazu točí okolo nich. Aj výber toho pravého miesta na oddych, relax a zábavu. Chceme im dopriať krásne spomienky na detstvo a nezabudnuteľné dobrodružstvá, preto si vyberáme miesta, kde sa deti zabavia, kde sú vítané a kde budú šťastné. A takým miestom je aj Demänová rezort, ktorý sme mali možnosť začiatkom júla navštíviť. Aby sme vám uľahčili výber toho správneho dovolenkového miesta, v tejto recenzii vám zhrniem nielen všetky plusy, ale aj mínusy či návrhy na zlepšenia.

  V Demänová rezort sme strávili 2 noci v zložení 2 dospelí a 2 deti vo veku 1 rok a 8 rokov. Krásne prostredie Demänovskej doliny a letné počasie, ktoré sľubovali predpovede, boli výhliadkou vydareného výletu. Ako rodičia dvoch chalanov nabitých energiou sme uvítali pobyt na mieste, ktoré pokryje potreby a nároky celej rodiny. A to všetko pod jednou strechou. Demänová rezort totiž ponúka všetko, čo potrebujete - ubytovanie, stravu, bazénový svet Aqua FUN, Funcenter pre deti, ihriská a Kids Zone, wellness, prírodu, skrátka vyžitie pre celú rodinu a všetky vekové kategórie. Ak nechcete, nemusíte rezort vlastne vôbec opúšťať. 

  Check-in je možný od 15:00, výborne, tak vyrazíme z Bratislavy okolo 9:00. Malý si pospí po ceste, dáme si medzizastávku na nejakom hrade, naobedujeme sa niekde na salaši a potom zaparkujeme v cieľovej destinácii. Predstava by bola, no späť k realite. Vyrazili sme nakoniec klasicky, neskoro, takže sme si to namierili rovnou čiarou do Demänovej. 

  Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden… 

  … rezort ako stvorený pre rodiny s deťmi. Ako už názov napovedá, ide skutočne o rezort. Dovolenkový “feeling” získate hneď po príchode. Keď sme dorazili, na recepcii sme dostali karty od nášho apartmánu, informovali nás o možnostiach stravovania, wellnessu, Funcentra a iných výhodách v rámci rezortu, ako aj o animačnom programe, ktorý bude prebiehať počas nášho pobytu. Syn dostal špeciálne hodinky, vďaka ktorým sa dostal cez turniket do Funcenter a Aqua FUN. Dospelí vstupovali pomocou karty. Ak máte kočík, dajú vám špeciálny papierový náramok, ktorým si otvoríte turniket na kočíky. Z check-inu sme teda odchádzali s mapou rezortu, informačným letákom a veľkými očakávaniami. Autom sme sa potom odviezli až priamo pred náš apartmán, kde bolo dostatok miesta na parkovanie. Tak, hor sa na zážitky!

  Domček domček, kto v tebe býva?

  Ako prvé vám udrie do očí drevo - prvok, ktorý je dominantný v celom areáli. Rezort totiž kladie veľký dôraz na ekológiu a ekologické materiály. Aj náš apartmán bol zariadený v tomto duchu - drevo, čisté línie a štýl, ktorý bol v škandinávskom duchu. Veľmi príjemné prostredie na oddych a relax. 

  Boli sme ubytovaní v mezonetovom apartmáne Relax Loft v dome s označením C na začiatku areálu. Jednotlivé ubytovacie domy a chaty sú označené písmenami a ponúkajú rôzne druhy izieb či apartmánov. Okrem možnosti ubytovania v apartmánových domoch či wellness chatách s vlastnou saunou a vírivkou, môžete využiť aj karavanové miesta. Pri každom ubytovacom zariadení sú parkovacie miesta, čo je veľmi praktické. Náš apartmán mal vstupnú chodbu, samostatnú spálňu s manželskou posteľou, obývaciu časť s rozkladacím gaučom, kúpeľňu s vaňou a s WC, kuchynku a hornú otvorenú časť skrývajúcu ďalšiu manželskú posteľ. Ak máte radšej videa, TU som vám jedno krátke natočila. 🙂

  Kuchynka bola malá, no vybavená dostatočne. Boli tam dokonca aj poháre na víno, tomu vravím „mamafriendly” vybavanie. :D My sme v rámci nášho pobytu mali polpenziu, takže sme kuchynku nevyužili. V prípade potreby si viete za pár eur objednať aj detské príslušenstvo ako detskú postieľku, nočník, vaničku či detskú stoličku. Nájdete tu skutočne všetko potrebné pre starostlivosť o dieťa, aj keď uznávam, že by som prijala zapožičanie tohto príslušenstva bezplatne. Tá cena je však, našťastie, skôr symbolická. 

  Ak aj vy patríte ku knihomolom, určite vás poteší čitateľský kútik s knižkami, ktoré zabavia všetky vekové kategórie. Výber kníh bol perfektný a každá ratolesť si tam našla to svoje. Kútik využitý na 100 %!

  Taktiež bolo veľmi milé, že na malých hostí čakala v kúpeľni hygienická sada kozmetických prípravkov. Maličkosť, ktorá spraví veľkú parádu. A zároveň si môžete odškrtnúť nutnosť zaobstarať nejaký suvenír. Aspoň u nás to prešlo. :D

  Čo sa týka nášho apartmánu, mala by som aj zopár výhrad. A to strmé, “mlynárske” schody. Šikovný spôsob, ako ušetriť miesto, avšak v prípade menších detí nie práve vhodný. Starší syn má síce už 8 rokov, ale aj tak som sa bála nechať ho tam spať, lebo nočné výjazdy na záchod v polospánku by mohli dopadnúť všelijako. Preto sme mu nakoniec rozložili gauč a hornú posteľ sme nevyužili. Okrem toho, neviem, či tie schody majú v sebe magnet, ale viete si predstaviť tú vzájomnú príťažlivosť s našou ročnou naspeedovanou veveričkou? Nič to, aspoň sme na apartmáne trávili čo najmenej času a využili čo najviac z ponuky rezortu. :P 

  Keďže sme mali skutočne letné počasie, trochu nám chýbala klimatizácia. Ak by sme spali v hornej časti, horko by sme pociťovali ešte viac. Keďže však rezort dbá na ekológiu, klimatizácii sa snaží čo najviac vyhýbať. Nájdete ju preto iba v niektorých ubytovacích jednotkách, kde je to už naozaj potrebné. K apartmánu patrí aj „terasa”, ide však vlastne o spoločnú zastrešenú chodbu pred apartmánmi so stolmi a stoličkami. Chýbalo mi tam však súkromie, takže toto sedenie sme nevyužili. Uvítala by som skôr menšiu oddelenú terasku alebo malý balkón ako na iných ubytovacích domoch. Taktiež apartmán na poschodí bez výťahu bol trochu nepraktický z pohľadu logistiky s kočíkom. V tomto prípade, teda ak máte malé deti či kočík, by som zvolila iný druh ubytovania.

  Poloha apartmánu, v budove C, je o preferenciách. Veľkým plusom je poloha hneď v centre diania. Máte to čo by kameňom dohodil k bazénom, detskému ihrisku, Funcentru či reštaurácii. A mínus? Poloha v centre diania, rozumej žiadne ticho. :D 

  Tu hneď hodím vsuvku s príhodou „svet je malý”. Samozrejme, že ešte ani tašky sme nemali vybalené, no nášho 8-ročného už magickou príťažlivosťou lákali bazény. A tak sa manžel obetoval a vyrazil rovnou čiarou do bazénového sveta Aqua FUN. Vrátil sa s tým, že stretol kamaráta z Bratislavy s rodinkou. Náhoda alebo ako sa to vraví? Všetky cesty vedú do… Demänová rezort? ;) No nič, späť k tej polohe. Tým, že je to naozaj v centre diania, musíte rátať, že to nie je miesto, kde budete počuť šum lístia a líšky vám budú dávať dobrú noc. Taktiež je počuť animačný večerný program z vedľajšieho rezortu. Aj keď, pri večernom uspávaní drobca som si celkom užila unplugged koncert. Ten country večer hodnotím menej pozitívne. :D Apropo, keď už hovorím o ruchu - viete, čo je na miestach určených pre rodiny s deťmi perfektné? Práve ten hluk a krik. Totiž, ak začne vaše dieťa plakať, kričať, prejavovať nespokojnosť či akokoľvek sa akusticky ozývať, nemusíte mať stres. Ono sa to v tom dave a hluku stratí. :D Tu je dôvod mojej predošlej vsuvky - títo naši známi, ktorých sme stretli, boli ubytovaní úplne hore, na konci areálu. A to bola veru moja šálka kávy. Krásny výhľad, ticho, súkromie. Avšak áno, každú cestu do reštiky, na ihrisko či iné aktivity, si museli poctivo odšľapať. 

  Pri výbere ubytovania preto zvážte váš aktuálny stav, vaše preferencie, ako aj to, či máte malé deti alebo starších ľudí. Je však perfektné, že na svoje si tu príde naozaj každý a s výberom vám v Demänová rezort určite radi poradia.

  Varila myšička kašičku…

  Rezort disponuje 2 reštauráciami. Pinus sa nachádza dole a zameriava sa na medzinárodnú a lokálnu kuchyňu

  Indická reštaurácia Safran na poschodí je zase príjemným orientálnym spestrením. V rámci polpenzie sme začínali večerou. 

  Pri vchode nás nasmerovali do horných priestorov Safranu, ktoré sú však bez výťahov. Kočík sme teda museli nechať dole. Obzvlášť ľudia s malými bábätkami, ktoré ešte nesedia v detskej jedálenskej stoličke, museli kočík vynášať. Bezbariérový prístup by bol rozhodne vítaný. Reštaurácia je dostatočne veľká, plus k nej patrí aj veľká terasa s tieniacimi plachtami. Boli sme v pomerne zaplnenom termíne, no voľný stôl sme si vždy bez problémov našli. Rovnako aj detskú stoličku. Priamo v reštaurácii sa nachádzal aj detský kútik s krásnymi hračkami, drevenou šmykľavkou, hojdacím koníkom či acitvity boardom. V reštauráciach nájdete aj detské menu a farbičky, aby sa malí stravníci veľmi nenudili. 🙂

  Či už raňaky, alebo večere, jedlo formou bufetových stolov bolo rôznorodé a výborné. Od slovenských šúľancov, pirohov, mäsových i vegetariánskych pokrmov, zeleninových šalátov, až po jedlá s indickým šmrncom či pizzu. Tá bola, mimochodom, perfektná a zjavne išla na dračku, keďže sme ju vystihli iba v jeden večer. Odporúčam preto prísť na večeru skôr. My sme prvý deň išli hodinu pred koncom a pizzu už nedoplnili. Rovnako to bolo s koláčikmi, prvý deň sa nám neušiel ani jeden. Moje sladké je zaplakalo. :D Takže aj keď sa večere podávajú od 17:00 do 20:00, odporúčam prísť čo najskôr. Zaručene sa však najete do sýtosti kedykoľvek, iba je možné, že sa vám niektoré jedlá neujdú.

  Raňajky, ktoré sa podávali od 8:00 do 10:00, svojou ponukou nezaostávali. Výberom sa naozaj snažili ulahodiť každému. Od vajíčok na rôzne spôsoby, párkov, slaniny, až po lievance, krupičnú kašu, cereálie, zeleninu či waffle, ktoré ste si z pripraveného cesta mohli čerstvo sami upiecť. Našli ste tam skrátka všetko. Čo chcem ale vypichnúť, je kváskové pečivo, ktoré bolo z vlastnej pekárne. Ich pekárenské výrobky si môžete zakúpiť počas pobytu v pekárni Kriváň, ktorá je súčasťou rezortu. Ak sa tam ocitnete, určite si kúpte moravské koláče, ktoré sú dokonalé. Kúpili sme si ich v prvý deň a posledný som jedla až doma, pričom bol stále dokonale mäkký. A to ja som na sladké a koláče veľký kritik. ;) Čo sa týka “babyfriendly” ponuky jedál, uvítala by som viac ovocia, detský riad a príbor. Taktiež v rannej ponuke detské ovocné výživy a jogurty v kelímkoch. Jogurt bol biely a ovocný vo veľkej mise, čo je síce jednoznačne ekologickejšie, ale v prípade menších detí uprednostňujem práve malé balenie zaručujúce čerstvosť a možnosť pozrieť si zloženie. My sme prišli vyzbrojený vlastným jedlom pre nášho drobca, ale aj takéto maličkosti spravia veľký dojem, preto to vidím ako priestor na vylepšenie a vyšperkovanie už aj tak skvelej ponuky k dokonalosti.

  Nápoje k raňajkám boli v rámci polpenzie, no k večeri ste si nápoje museli kúpiť. Pre predstavu prikladám aj ceny nápokov, ktoré sme mali buď v rámci večere, alebo na terase počas dňa a večera: cappuccino 2,60 EUR, Rajec nesýtaná voda 0,33 l 1,60 EUR, limonáda 0,4 l 3,90 EUR, Zlatý bažant radler nealko 0,5 l 2,30 EUR alebo taká Kofola čapovaná 0,30 l 0,90 EUR.

  Počas dňa môžete skočit na jedlo do jednej z reštaurácií, kúpiť si niečo v snack bare nachádzajúcom sa pri Funcentre alebo v už spomínanej pekárni Kriváň. A večer? Skočte na drink či limonádu do PINUS cocktail baru a poseďte si na vysvietenej terase. 

  Postoj a oddýchni si, milá mama!

  V rezorte sa nachádza aj wellness, ktorý je v cene ubytovania a ocenia ho všetci rodičia. V čase od 12:00 je vstup aj pre deti od 3 rokov, od 17:00 do 22:00 je zase vyhradený iba pre dospelých. Nájdete v ňom fínsku, parnú, a infrasaunu s ochladzovacou kaďou. Nechýba ani vonkajšia vírivka. Objednať sa môžete aj na masáže za príplatok. Wellness sme však osobne žiaľ, nevyužili. Jednak sme mali taký nabitý program, že neostal čas a radšej sme v rámci pekného počasia využili vonkajšie aktivity. A jednak preto, že by sme sa s manželom museli prestriedať, a to sa ani jednému z nás akosi nechcelo. 🙂 

  Ak máte okolo detí málo pohybu a chcete si dať do tela, využiť môžete aj fitness. Ak však preferujete aktivity na vzduchu, počas celého pobytu je pre vás pripravený bohatý pohybový program aj pre dospelých, ako napríklad aqua aerobic, ranná jóga či podvečerné cvičenie. Môžete si natiahnuť stuhnuté kosti. Alebo zdrhnúť od detí a zašiť sa. :P

  Hop, šup, tralala, hraj sa, smej sa, zabávaj!

  Deti a detské atrakcie. To je snáď alfou a omegou celého rezortu. Okrem bazénového sveta s detským bazénikom a s vodnou šmykľavkou je najväčším lákadlom Funcenter so vstupom pre ubytovaných hostí zadarmo. Miesto, kde sa detské sny stávajú skutočnosťou. My sme tam, samozrejme, končili niekoľkokrát za deň. Nájdete tam atrakcie pre malých, ale aj pre väčších. A tým myslím skutočne väčších. 3D poschodové bludisko s tobogánom na vrchu, ktoré je dominantou celého centra, som si užila aj ja. :D Okrem toho tam nájdete trampolíny, nafukovacie šmykľavky, mini zipline či bungee trampolíny. Samozrejmosťou sú lavičky či sedacie vaky, kde si zatiaľ rodičia môžu posedieť.

  Animačný program bol bohatý, počnúc detskou rannou rozvičkou, miniclubom, maxiclubom, končiac minidiscom. Deti sa zabávali, tancovali a v spoločnosti animátorov si to naozaj užívali. Okrem toho ste mohli počas dňa stretnúť aj maskotov, ktorí sa ochotne s deťmi pofotili. 

  Samozrejmosťou boli detské ihriská. Tých bolo viac, takže nebol problém nájsť nejaký voľný “flek”. To pri reštaurácii a stane bolo s mäkkými, bezpečnými dopadovými plochami, takže pre nášho začínajúce chodca ako stvorené. Oceňujem aj tieniace plachty nad pieskoviskom. Pre malé detičky sa tam taktiež nachádza vláčik, ktorý ich prevezie a zabaví. Súčasťou je aj lezecká stena či kŕmenie zvieratiek

  A opäť sa nám potvrdilo, že najmenšie veci si vyslúžia najväčšie ovácie. Na terase reštaurácie Pinus zo zeme vystrekujú malé pramienky vody. Asi si viete predstaviť ten úspech u všetkých detí. Bolo vidno, že mamičky pijúce kávu v pokoji túto vymoženosť oceňujú a schvaľujú. 🙂

  Spravila som vám aj krátky videozostrih niektorých zábavnách atrakcií, tu je odkaz. 🙂

  Animácie však nie sú iba pre malých. Večer je v party stane vždy nejaká zábavná aktivita pre celú rodinu. My sme vychytali vedomostnú súťaž v zábavnej forme. Ja nie som veľmi animačný človek, preto som tam odparkovala manžela so starším synom, ktorému sa to páčilo, a odskočila si zatiaľ na limonádu a kávu s mladším krpcom. Ideál. :D Čo sa mi však páčilo, bolo večerné kino, ktoré sa koná vždy v pondelok a v piatok. Inak, ak vravím, že náš apartmán bol v centre diania, naozaj som to tak myslela. Kino sme mohli pokojne sledovať aj z našej terasy.

  V posledný deň odchodu nám pršalo. Tu sme skutočne uvítali vzdialenosť na raňajky na skok. V nepriaznivom počasí sa animačný program presúva do party stanu, takže o animácie neprídete ani počas dažďa. V prípade zlého počasia by sme zrejme uvítali nejaký väčší detský kútik. Jeden bol síce v reštaurácii Pinus a jeden v indickej Safran, no boli pomerne malé a v prípade nepriaznivého počasia si tam neviem predstaviť tú hŕbu detí. Vedľa Pinusu však bola aj miestnosť na animácie. Alternatívou v daždivom počasí pre väčšie deti je aj party stan so stolným futbalom, basketbalovým automatom a inými zábavnými atrakciami.

  Čo mi však chýbalo v celom rezorte, bolo viac tieňa. Keďže ide o pomerne novovybudovaný rezort, zákutí so stromami, ktoré vytvoria príjemný chládok, veľa nebolo. Ale pozitívne hodnotím snahu s tieniacimi plachtami a fakt, že medzi apartmánmi vysadili ovocný sad.

  Počas nášho pobytu ešte prebiehali v areáli nejaké stavebné práce a vo výstavbe bola aj nová terasa na prvom poschodí, ktorá bude ponúkať perfektný výhľad.

  Ako som spomínala, my sme si prišli užiť pobyt so všetkým pod jednou strechou, aj keď okolie je skutočne nádherné a skrýva množstvo aktivít. Keďže sme v tejto lokalite neboli prvýkrát, máme už čo-to pochodené. Ak aj napriek všetkým aktivitám a možnostiam rezortu budete mať túlavé topánky, môžete navštíviť napríklad Liptovskú Maru a atrakcie, ktoré ponúka, previesť sa na lodi, navštíviť krásne Vrbické pleso, vychutnať si výhľad z Chopku, navštíviť Demänovskú jaskyňu Slobody alebo Demänovskú ľadovú jaskyňu, Park Mini Slovensko či Galériu optických klamov ILUSIA.

  A zazvonil zvonec a pobytu je koniec…

  Počas nášho pobytu nám skutočne prialo počasie, preto sme mohli využiť potenciál rezortu naplno. Musím povedať, že sme si ho všetci, ako deti, tak aj my dospelí, naplno užili. Veľa vecí ma na tomto rezorte príjemne prekvapilo. Ale ako to už býva zvykom, vždy sa nájde aj niečo, čo je možné zlepšiť. Aj v tom najlepšom hoteli či rezorte je totiž priestor na rozvoj. Ak by som nepísala recenziu, asi by som sa veľmi nad mínusmi ani nezamýšľala, pretože sme boli naozaj spokojní a v celkovom dojme plusy mnohonásobne prevýšili tých zopár mínusov. Chcela som však byť objektívna a spomenúť aj tie najmenšie maličkosti, ktoré by mohli niekomu pomôcť. 

  Ak teda hľadáte miesto, kde si to deti dosýta užijú, ste na správnej adrese. Aj keď ja osobne nie som veľmi rezortový typ a radšej mám naozaj miesta v súkromí, v pokoji, presne také, kde líšky dávajú dobrú noc, moje preferencie sa s príchodom detí zmenili. A ak si chcem užiť dovolenku a dopriať deťom zážitky, presne takéto miesta s ponukou zábavy, kde je všetko pod jednou strechou”, sú ideálnym riešením. Oceňujem hlavne to, že rezortu Demänová sa podaril husársky kúsok, a to spojiť výhody a pohodlie hotelového rezortu s výhodami a súkromím apartmánov. Nezabúdajte, že deti si budú pamätať práve tie zážitky a v hlavách im utkvejú spomienky na čas plný zábavy. A čas strávený s vami, rodičmi. 

  Za všetky vzácne chvíle ďakujeme Modrému koníku a tímu Demänová rezort. Bolo nám potešením a určite sa k vám vrátime. 

  #test_demanova_rezort
  #recenzia
  #recenzia_demanova_rezort17

  Odkazy na videá: ubytovanie a zábava.

  misinka0611
  18. júl 2022    Čítané 208x

  Zábava pre celú rodinu vo VIDA centrum Brno 💥

  Po dlhšom premýšľaní a hľadaní kam by sme sa vybrali v sobotu na celodenný výlet mi do “ oka padlo “ VIDA centrum v Brne. Po prečítaní recenzií mi bolo jasné, že toto centrum musíme navštíviť a tešila som sa na to ako zareaguje syn.

  VIDA centrum je vedecko - zábavný park pre celú rodinu. Hravou formou sa deti ale aj dospelí oboznámia s tým ako funguje ľudské telo, elektrina, čo všetko dokáže voda, vzduch. Tiež si napríklad môžu vyskúšať podanie prvej pomoci alebo rôzne hry a hlavolamy. 

  Vo VIDA centre sa odporúča zdržať minimálne 2 hodiny, no my sme sa zdržali až 5 hodín čistého času ( nerátam pauzu na obed ). Po vstúpení do centra možno nadobudnete pocit, že to budete mať prejdené za chvíľku, no opak je pravdou. Stále budete mať čo objavovať. Pár expozícii je aj na poschodí.

  Exponáty sú rozumne rozdelené podľa sekcií a mapujú rôzne odvetvia vedy. Síce sa niekomu veda môže zdať ako nuda, garantujem vám, že vy a vaše deti sa nudiť nebudú. Nenudili sme sa ani my dospelí. Mňa najviac zaujalo ľudské telo alebo vznik tornáda. Syna už tradične autíčková dráha a vodné sekcie. Pristavil sa však pri všetkom a všetko si rád a s nadšením vyskúšal.

  Veľkú výhodu a asi aj celkovo úspech tohto centra vidím v tom, že deti si môžu vyskúšať na “ vlastnej koži “ všetky exponáty narozdiel od múzea. Pri každom exponáte je popis ako sa daný exponát používa, no nie vždy je potrebné ho čítať.

  Celková kapacita centra je viac ako 1300 ľudí a síce sme boli v sobotu žiadne tlačenie pri exponátoch nehrozilo. Aktuálnu obsadenosť si viete pozrieť aj na stránke a spraviť si aký taký prehľad ako to v ktorom dni vyzerá.

  Vstupné 2 dospelí a 1 dieťa 4+ ( dcéra 1 rok mala vstup zdarma ) nás vyšlo 650kč., čo je v prepočte asi 26€.

  V cene vstupenky bolo “ odštartovanie rakety “ a vedecká show, ktorá sa počas našej návštevy opakovala 2x. Odštartovanie rakety bola malá vonkajšia prednáška trvajúca približne 15-20 minút aj s názornou ukážkou. Ku vstupenke si môžete zakúpiť aj kreatívne dieľničky alebo misiu do oblakov.

  My sme nemali zakúpené nič navyše, ale kreatívne dieľničky vyzerali veľmi dobre, takže určite odporúčam pre deti, ktoré radi tvoria.

  Na jednu vstupenku môžete vojsť a výjsť do a z VIDA centra až 5x, čo je tiež veľmi dobré.

  Za zmienku určite stojí aj fakt že cez týždeň po 16:00 je vstupné v prepočte na eurá len 3-4€. VIDA centrum je však otvorené len do 18:00hod., takže je otázne, či vám tie 2 hodiny budú stačiť 🙂 

  Z ponúkaných exponátov boli všetky plne funkčné. Tých pár nefunkčných môžem spočítať na prstoch jednej ruky. Všetky nefunkčné exponáty boli označené. Pred návštevou VIDA centra som čítala aj negatívne recenzie, že sú tam nefunkčné exponáty. VIDA centrum však písalo, že nie každý exponát sa dá odniesť a preto ich tam musia do doby opravy nechať. Mne to vôbec neprekážalo.

  V centre nieje problém prechádzať s kočíkom. Cestičky sú dostatočne široké, k dispozícii je výťah a toalety sú  čisté a nájdete na nich aj prebaľovací pult, nočník a redukciu na WC. VIDA centrum nieje klimatizované no vôbec v ňom nieje teplo. Nám stačilo letné oblečenie, no prejstotu som zobrala aj dlhý rukáv a dlhé nohavice. Nakoniec sme nepotrebovali. 

  Nájdete tu aj bufet a reštauráciu. Ceny v reštaurácii sú prijateľné, jedlá niesu predražené a výber je dobrý.

  Pre najmenšie detičky je k diskozícií pieskovisko a malý hrací kútik ktorý je však od 2-10r.  Tiež sú k dispozícii odrážadlá - motorky a super dráha so semafórmi, ktoré niesu len provizórne, ale fungujú. Je tam aj pár kresiel na sedenie.

  Ja tomuto centru nemá čo vytknúť a určite ho odporúčam pre každého 👍 Naše očakávania plne splnilo a na konci po 5 hodinách sme mali aj menší problém syna dostať domov 😅

  baby2008
  3. júl 2022    Čítané 181x

  Moja láska na druhé pranie ❤️

  Keď ju miluješ, nie je čo riešiť👌

  Do tohto testu som išla s malou dušičkou, pretože hoci mi moja dovtedajšia pomocníčka ešte celkom nedoslúžila, mala som voči nej už určité výhrady... no moje obavy zo zmeny boli úplne zbytočné a s novou pomocníčkou do nepohody som skutočne nad mieru spokojná. Jje to taká moja láska na druhé pranie;)

  Pri prvom som plakala ešte nostalgicky za mojou 2v1 vybavenou podobnými technológiami, no čím viac túto krásku užívam, tým viac som do nej 👍 Jednoznačne odporúčam všetkými 🖐🖐

  Dopĺňam reálne foto z testovania produktu, ako aj print screen obrazovky z appky v mobile, ako aj foto predošlej a súčasnej, pre porovnanie.

  Pokúsim sa vypichnúť moje top skúsenosti ;)

  • 👌 veľmi inteligentná, prepracovaná práčka, nabitá modernými technológiami
  • 👌 nastavenie jazyka, v ktorom komunikujem, je možnosť aj češtiny
  • 👌 ovládanie cez appku, ktorú mi manžel hneď stiahol do telefónu ❤️ oznámi mi aj skončenie cyklu, nie je potrebné nastražiť uši, aby som začula záverečnú melódiu ;)
  • 👌 veľká kapacita, možnosť prať až 9kg bielizne naraz
  • 👌 veľký otvor pre pohodlné vkladanie aj objemnejších vecí, ako paplón, či zimná bunda
  • 👌 zapamätanie si najčastejšie používaného programu
  • 👌 veľké množstvo programov, pre mňa super aj hygienicka para, či parné pranie, na ktoré som zvyknutá pre pohltenie pachov zo športového oblečenia,aj krátky, 15-minútový program na malé množstvo prádla
  • 👌 samočistenie bubna
  • 👌 bubble soak
  • 👌 tiché pranie využívam pri praní po 22.00h
  • 👌 veľmi stabilná, neskáče, má kvalitné, pogumované, výškovo nastaviteľné nožičky, ktoré zabezpečia, že nikam nepocestuje a tiež vám nerozbije kúpeľňovú dlažbu
  • 👌 aj pri vysokých otáčkach veľmi tichá (zhodnotili všetci členovia domácnosti)
  • 👌 možnosť dokladať prádlo počas bežiaceho cyklu
  • 🙈 mne osobne vadí dlhá melódia pri skončení prania, ale je možné ju vypnúť
  • 🙈 bolo by úžasné, keby šlo spustiť práčku cez appku
  • 🙈 občas mi zostane nevyžmýkaná ponožka uviaznutá vo dvierkach

  Maximálna spokojnosť so zmenou: 

  pomer cena - kvalita 🤝 good deal 

  (ďakujem, že ste si nás vybrali)

  #test_samsung4 #recenzia #recenzia_samsung_WW90T534DATS716

  evvitamvas
  30. jún 2022    Čítané 124x

  Moja nová láska

  Na túto práčku som sa veľmi tešila. Okrem krásneho dizajnu práčka spĺňa všetky kritéria, ktoré som očakávala. Nie je hlučná, má dostatočné množstvo programov, ku ktorým sa dajú ešte nastaviť dodatočné (napr. intenzívne pranie, buble soak a pod.), nastavenie počtu dávok aviváže. Okrem iného, je možné, aby si práčka sama nadávkovala aviváž či tekutý prášok. Veľkou výhodou je program hygienická para, ktorý využívam napr. pri praní látkových plienok. 

  Táto práčka je pre mna naozaj nový miláčik spomedzi elektrospotrebičov. Radosť na nej prať. U nás ide denne aj 4x. Odporúčam všetkými piatimi✋🏻🤗

  Výhody

  • Množstvo programov
  • Inteligentné dávkovanie aviváže a pracieho prostriedku
  • Veľkosť bubna
  • Práčka NIE JE hlučná ani pri vyšších otáčkach
  • Prídavné programy
  • Ak je práčka prepojená s aplikáciou, o dokončení prania vám príde upozornenie napr. na televízor (ak je rovnakej značky a používaný v aplikácii )

  Nevýhody:

  • V aplikácii nie je možné spustenie pračky, čo by bolo veľkou výhodou
  • Zvuk na práčke nejde úplne vypnúť
  • Dávkovanie aviváže - pri vypnutí dávkovania nezoberie celú aviváž. Pri praní detských vecí používam detskú aviváž a častokrát v zásobníku zostáva aviváž z prechádzajúceho prania našich vecí.

  #test_samsung4 #recenzia #recenzia_samsung_WW90T534DATS716

  mtoth
  29. jún 2022    Čítané 294x

  Parná práčka od Samsung - miestami inteligentnejšia ako ja!

  Mať prázdny kôš na bielizeň je tých najlepších 5 sekúnd z celého týždňa. Alebo sa pranie môže zmeniť na prácu v domácnosti, ktorú robíš s radosťou, ak máš práčku, ktorá ti to uľahčí. U nás je to nová parná práčka Samsung WW90T534DAT/S7

  V čase, keď sme mali práčku dosť dlho v oprave a prádlo nám prala rodina, mi tu vyskočilo upozornenie “budeme testovať parnú práčku Samsung WW90T534DAT/S7”. S malou dušičkou som sa zapojila. O to väčšia radosť to bola, keď mi prišla správa, že som bola vybratá na testovanie.

  Po jej zapojení som sa vrhla do čítania návodu. Na začiatku to bolo intuitívne a kalibráciu alebo čistenie bubna som zvládla jednoducho a rýchlo. Ale ten návod je potrebné si naštudovať, pretože miestami som mala pocit, že je inteligentnejšia ako ja 🙂

  Keďže prádla v koši bolo veľa, mohla som sa vrhnúť do testovania. Začnem automatickým dávkovaním pracieho prostriedku. Túto funkciu som pri predošlej práčke nemala. Do priehradiek na prací gél a aviváž (ja používam oleje do prania) si nalejem toľko, koľko sa zmestí a práčka si sama dávkuje pracie prostriedky.

  Podľa mňa veľmi dobrá funkcia, ktorá ušetrí prostriedky na pranie, ako aj peniaze a to aj vtedy, ak mám nastavené dávkovanie pracieho prostriedku na vysokej úrovni.

  Prací program si nastavím otáčaním stredového kolieska a na displeji mi zobrazí názov programu, počet kg bielizne a čas prania. Ostatné veci, ako teplota alebo otáčky, si viem zmeniť. 

  Pri programe Eco 40-60 si práčka nastaví teplotu sama po zvážení prádla. Ocenia hlavne muži, keď potrebujú oprať a žena nie je doma. 😄

  Bola som zvedavá na technológiu Eco Bubble, kde sa prací prostriedok zmení na aktívnu penu, ktorá prenikne do prádla a ľahko odstráni nečistoty. Moje dieťa vie na oblečení urobiť také škvrny, ktoré sa dali len ťažko odstrániť, ale tento program to zvládol. Toto je top vychytávka pre maminy s deťmi.

  Ďalší program, ktorý uľahčí žitie v dnešnej dobe, je parná hygiena. Neviem, kde som žila doteraz, ale toto naša predchádzajúca práčka nemala a dokonca som ani nevedela, že niečo také existuje. Pri takýchto prípadoch hovorievam vetu “môj život nabral nový rozmer.” :D

  Programov je neúrekom. Od bavlny, cez zrýchlené pranie, detské oblečenie, vlnu, vyššie spomenuté programy až po funkčné oblečenie, tiché pranie, uteráky, posteľné prádlo, jemnú bielizeň, či rifle. 

  Okrem toho, že je kapacita práčky až na 9kg bielizne, má funkciu detského zámku. To je presne to, čo sme potrebovali. Keď som prala na predošlej, syn prišiel k práčke, otočil kolieskom a program skončil. Mohla som ju zapnúť odznovu. Po zapnutí detského zámku sa všetky tlačidlá okrem on/off uzamknú a tak môže syn točiť kolieskom koľko sa mu ráči. Síce prišiel na to, ako ju vypnúť počas prania, mne to ale nevadí, pretože keď ju znovu zapnem, pamätá si predošlé nastavenia a ponúkne mi možnosť pokračovať ďalej v praní. 

  Ak náhodou po spustení prania zabudnem na nejaké prádlo, cez start/pause si viem pranie zastaviť a doplniť prádlo do bubna.

  Nemôžem vynechať fakt, že je tichá. Pri predošlej práčke som musela kalkulovať kedy dám prať, kedy doperie, či nebude v tom čase syn spať, alebo nebude nočný kľud. Pri Samsung práčke toto vôbec nemusím riešiť. Máme ju v kuchyni a pri praní by som jej “hlučnosť” prirovnala k tomu, keď vonku prší. Takže periem kedy potrebujem. Jediná nevýhoda, čo sa zvuku týka je to, že pri každom stlačení tlačidla vydáva zvuk a rovnako po skončení prania zahrá melódia. Neprišla som na to, ako a či sa vôbec zvuky pri nastavovaní dajú vypnúť, ale zvučka na konci sa vypnúť dá. 

  Koniec koncov, celá práčka sa dá ovládať cez aplikáciu SmartThings, kde si viem nastaviť prací program a odoslať do práčky (využívam, keď syn spí a nechcem ťukať do práčky, pretože všetko toto nastavím bez zvuku) alebo si cez programového asistenta zvolím typ bielizne, ktorú idem prať a aplikácia mi sama vyhodnotí, aký program je najvhodnejší. Ďalšia vec, ktorú ocenia aj muži. 🙂 Rovnako ma aplikácia upozorní na to, keď práčka doperie, ale aj na to, že je potrebné spustiť program čistenie bubna alebo si viem odsledovať spotrebu energie.

  Jediná nevýhoda aplikácie je, že si cez ňu práčku neviem spustiť. A možno by to bol až príliš veľký komfort. 🙂 

  Najlepšia vec, ktorá sa mi za posledné obdobie stala bola tá, že som dostala možnosť túto práčku otestovať a užívať si ju spolu so svojou rodinou. Je to pomocník v domácnosti na úplne inej úrovni ako bola predošlá práčka, je vhodná pre všetkých, ktorí chcú mať svoju domácnosť smart a je veľkým pomocníkom nielen pre rodiny s deťmi. Či už sa rozhodnete pre práčku Samsung, alebo inú, prajem vám, aby ste z nej mali minimálne rovnakú radosť ako ja. 🙂 

  #test_samsung4 #recenzia  #recenzia_samsung_WW90T534DATS716

  talianocka11
  26. jún 2022    Čítané 283x

  Skvelé vecičky pre naše milované detičky

  Keď ma vybrali do testovania s dm, mala som hneď predstavu, ako pôjdeme na túru a v cieli si spravíme ochutnávací piknik. Žiaľ, obe s dcérkou sme ochoreli, a tak sme týchto 10 produktov testovali iba doma.

  Niektoré produkty sme už veľmi dobre poznali, no s inými sme sa zoznámili iba vďaka testovaniu. Všetky produkty sú bio, čo veľmi oceňujem.

  Poďme sa teda pozrieť, čo a ako obstálo v našom hodnotení 🙂

  Ovocná tyčinka dmBio jablko a banán

  Po tyčinke sa len zaprášilo. Nikde nezostala ani omrvinka. Nestihla som ani ochutnať. Čiže môžem s čistým svedomím povedať, že chutila. 

  Kapsička babylove bio banán & višňa v jablkách s müsli

  Kapsičky sú u nás veľmi obľúbené. Kupujeme len babylove. Sú ideálnou desiatou na cestu domov, napríklad z ihriska, keď nemáme umyté ruky (píšem nemáme, lebo aj ja si na nich pochutnávam 🙂). Škoda, že nie je aj väčšie balenie. Zakaždým to vcucneme doslova za pár minút. Mne tieto s müsli až tak nechutia (sú husté), no dcérka s nimi nemá najmenší problém.

  Feniklový čaj dmBio s jablkovo-hroznovou šťavou

  Keby som ho neochutnala, asi by som tento nápoj nekúpila. No milo ma prekvapil. Nie je presladený. Má jemnú chuť. Fenikel cítiť len trochu, viac chutí jablkom a hroznom (ale ani tie nie sú výrazné). Nám chutil a určite si ho ešte niekedy kúpime. Super, že je uzatvárateľný. 

  Kokosové mlieko dmBio s banánom 

  S týmto mliekom sme sa neskamarátili. Síce dcéra povedala, že jej chutí, 2 hlty jej stačili a viac nechcela. Má takú nevýraznú chuť. Úprimne, čakala som, že to bude niečo, po čom sa budeme za ušami oblizovať. Nestalo sa. 🤷🏻‍♀️

  Babylove detská športová fľaša

  Momentálne je to dcérina najobľúbenejšia fľaša. Keď ju uvidela, hneď som ju musela vyvariť a už z nej pila a každému ukazuje, akú má parádnu fľašu  a ako si ju vie zubami otvoriť. Aj mne sa páči. Keď je zatvorená, voda sa z nej nevylieva. Trochu ma sklamalo to, že nie je vhodná do umývačky riadu.

  Detské špaldové pizza tyčinky dmBio

  Keďže moje deti ešte nemajú 3 roky, zjedli sme ich s manželom. 😊 Do detskej rúčky sú akurát. Milo ma prekvapili v tom, že nie sú veľmi aromatické. Cítiť hlavne špaldovú tyčinku a trošilinku pizzovú príchuť. No keď som ich zjedla viac, už som cítila jemné štípanie na jazyku. Čiže ak deti neobľubujú štipľavé, nedala by som zjesť viac ako 2-3 tyčinky.

  Babylove umývací gél sensitive - náhradná náplň

  Tento gél sme si zamilovali. Dieťatko umyje od hlavy po päty, neštípe v očiach, dobre pení a má jemnú neutrálnu vôňu vhodnú pre obe pohlavia. 

  Babylove čistiaci gél na ruky pre dospelých

  Gél má dobrú konzistenciu, nelepí ruky a má príjemnú vôňu. Vďaka guličkám na šnúrke sa dá pripnúť na kočík rôznej hrúbky. Rozkošný dizajn, no zvádza to k presvedčeniu, že je pre deti. Dcéra, keď ho uvidela, nechcela ho pustiť z ruky a dalo mi dosť práce vysvetliť jej, že je pre dospelých a nie pre deti.

  Cumeľ na kŕmenie babylove

  Dobrá pomôcka hlavne pri jedení mäkkých jedál (banán, maliny, čučoriedky…). Používala som ju aj pri staršej dcérke. Niektoré potraviny som jej nakrájala a dala do cumlíka. Ona si to spokojne jedla a ja som bola spokojná, že sa nezadrhne napr. šupkou, kôstkou… Keď sa jej prerezávali zúbky, dávala som jej tam ovocie a zeleninu z chladničky, čo jej hneď upokojovalo aj ďasienka. 🙂

  Vlhčené utierky babylove s 99 % vody

  Musím povedať, že s utierkami som nadmieru spokojná. Majú skvelé zloženie. Ako je zrejmé z názvu, tvorí ich z 99 % voda. Nie sú parfumované a vlhké sú tak akurát. Veľmi oceňujem aj textúru utierky, ktorá je hladká a jemná. Všetky utierky, ktoré som doteraz vyskúšala, boli drsnejšie.

  Malé mínus je to, že sa horšie vyberajú. Myslela som, že keď ich bude menej, tak to pôjde ľahšie, no som asi v polke balíčka a nič sa nezmenilo. Zatváranie zatiaľ lepí a drží. Uvidím, či to takto vydrží až do konca. Každopádne, som si našla obľúbené utierky.

  Vďaka testovaniu s dm, sme vyskúšali už známe aj neznáme produkty a obľúbili sme si ich ešte viac. Naše topky sú kapsička, tyčinky a vlhčené utierky.

  Opäť sa mi potvrdilo, že dm je drogéria, kam sa oplatí ísť (často tam chodím a pozerám, čo majú nové 🤫). Máte to tak aj vy? Ak áno, možno sa tam niekedy stretneme 🙋‍♀️.

  Vaša Talianočka

  #test_dm38 #recenzia #test_produktov_pre_deti_od_dm_drogerie_markt

  mro
  26. jún 2022    Čítané 28x

  Testovanie produktov babylove

  Zapojila som sa do testovania produktov len po prvý raz nakoľko do dm chodievam pravidelne a značku babylove mám v obľube. Kuriér mi priniesol zásielku s troma produktami tak som sa tešila, čo ma v krabičke čaká. Dostali sme produkty, ktoré som zatiaľ odskúšané s deťmi nemala. Testovali sme cumlík na ochutnávanie ovocia, čistiaci gél na ruky a umývací gél do kúpeľa náhradnú náplň

  Cumlík na ochutnávanie ovocia sme začali hneď aktívne využívať nakoľko polročná dcéra začína jesť. Keďže mám ešte dvojročnú slečnu, ocením keď sa mladšia na chvíľku dokáže zabaviť či už vonku v kočíku alebo len tak doma keď potrebujem niečo spraviť a mať voľné ruky. Cumlík slúži aj ako hryzadlo, už ho dcérka hrýzla aj nenaplnené. Je vyrobený z príjemného mäkkého silikónu s dierkami, ktorý sa dobre čistí. Oceňujem ako je to čistenie jednoduché a rýchle. Vrchnáčik na cumlík je tiež praktický a v teréne som bola rada, že ho máme. Pomôcka sa dieťatku dobre drží v malých rúčkach. Pri prvej dcére som takúto pomôcku nepoznala. 

  Druhou vecou na testovanie bol čistiaci gél na ruky. Vravela som si, že takú vecičku predsa mám a nemám tieto gély veľmi v obľube nakoľko lepia a zanechávajú ruky najorklé. Tento od babylove ma príjemne prekvapil. Vôbec nie je lepkavý a nepríjemný na rukách, práve naopak okrem očistenia ich tak príjemne osvieži, nemám pocit, že mám na rukách nejakú ďalšiu vrstvu niečoho. Navyše vôbec z neho naše ruky nezhorkli. Super praktické je aj silikónové závesné puzdro, ktoré sme mali pár krát na taške no primárne ho nosíme na kočíku. Dostali sme ružové so zajačikom no staršej dcére sa tento zajačik tak páčil, že ho hneď v úvode odtrhla - išlo to veľmi ľahko, možno sme mali zlý kus alebo to tam je len tak nedobre prilepené od výroby, neviem. 

  Treťou testovanou vecou bol umývacî gél do kúpeľa, konkrétne náhradná náplň. Keďže sme ho predtým nemali tak som nedopĺňala originálne balenie ale dávkovač z iného mydla. To nám neprekáža, naplniť sa dá akýkoľvek dávkovač. Umývací gél krásne pení, veľmi príjemne jemnučko vonia a samozrejme umýva. 🙂 Fotku z kúpacej akcie nemám nakoľko dievčatá sa kúpu spoločne a mladšiu musím ešte držať oboma rukami aby sa mi neutopila pri tej našej staršej vrtkej rybičke 😆 Každopádne vyčaroval veľa zábavy, ktoré dieťa nemá rado penu? 🥰 

  Testované produkty budeme spokojne využívať aj naďalej. 

  #test_dm38 #recenzia https://www.modrykonik.sk/recenzie/balik-produktov-pre-deti-od-dm-drogerie-markt/