Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Neviete ako sa daju zistit zrasty v brusnej dutine? Vopred vám ďakujem
@gocrazy a aké si mala ťažkosti?
A cez koho sa mám objednať? Stačí cez gastroenterologa?
@bettina25 ja som mavala krcovite bolesti brucha, caste hnacky striedajuce sa so zapchou, na gastro bolo ok, u chirurga ok, ct mri ok, krv moc stolica ok, u gynekologa ok...a bolesti stale bez ohladu na stravu, na dietu.....gynekolog spolu s chirurgom vykonali zakrok, mala som tenke crevo prirastene k brusnej dutine a zrasty sa tiahli az k peceni od spodneho brucha....cize bolesti sposoboval pohyb v crevach ked sa stolica presuvala a tahala zrasty...chirurg ich vsetky rozrusil, bola som 3 dni v nemocnici, mesiac na PN, setriaci rezim a bolesti zmizli
Rozumiem. U mňa tiež bolo všetko v poriadku. A stále mam silné bolestí. Ja už ani na chrbte neviem poriadne ležať. A môžem sa opýtať. Za kým mam ísť? Za akým odborníkom?
Áno mala som. Ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď. Objednám sa na chirurgiu.
Iba diagnostickou laparoskopiou, nie je ich vidiet ani na sono, ani na MRI ani na ct. Presla som si vsetkym, vsetko ok, napriek tomu bolesti...na diagnostickej laparoskopii zistili zrasty v celej pravej casti brusnej dutiny