icon

Maminy, ktorých deti mali dnes prijímačky na SŠ, budúci pondelok sú ešte prijímačky na druhý termín prvého kola a kedy potom budú výsledky? Z prvého termínu budú výsledky skôr? Kde sa dozvieme výsledky na základe prístupového kódu?

avatar

1.6.budu oficiálne

4. máj 2026
avatar
blondi2
autor
@jj_anka

1.6.budu oficiálne

@jj_anka výsledky z prijímačiek budú až 1.6.?😮 Prepanajana co chcú toľko robiť v tejto dobe techniky, keď ide všetko cez systém? Ja som rátala, že tak koncom budúceho týždňa by sme už mohli vedieť co a ako.

4. máj 2026
avatar
@blondi2

@jj_anka výsledky z prijímačiek budú až 1.6.?😮 Prepanajana co chcú toľko robiť v tejto dobe techniky, keď ide všetko cez systém? Ja som rátala, že tak koncom budúceho týždňa by sme už mohli vedieť co a ako.

@blondi2 musia pockat na ukoncenie vsetkych prijimaciek, nahadzat do systemu a ten sam bude na zaklade priority vyhodnocovat.

4. máj 2026
avatar
blondi2
autor
@martinkatinka

@blondi2 musia pockat na ukoncenie vsetkych prijimaciek, nahadzat do systemu a ten sam bude na zaklade priority vyhodnocovat.

Väčšinou sú ale prijímačky prvého kola tento a budúci pondelok. No do 1.6. ma aj porazí.
@martinkatinka

4. máj 2026
avatar

Aj mňa to dnes prekvapilo, že výsledky budú 1.6. Neviem načo bol celý tento blbý systém, ale čakať 3 týždne od druhého termínu na výsledky je nenormálne...vraj všetko sa uľahčí...no to iste 🤨

4. máj 2026
avatar

Oficialne 1.6., ale niektore skoly mozu dat predbezne poradie okolo 16.5., len nebude definitivne, o tom rozhoduje automat az toho 1.6.

4. máj 2026
avatar

Na stránke školy už okolo obeda bolo priebežné poradie.Bud.týždeň sa to trochu ešte zmení.Oficiálne neskôr.Ale maličká škola.

4. máj 2026
avatar

Nám riaditeľka hneď ráno povedala, že predbežné výsledky až po 2 kole, lebo veľa detí, ktoré prídu 11 mája má prioritu 1

4. máj 2026
avatar
@blondi2

@jj_anka výsledky z prijímačiek budú až 1.6.?😮 Prepanajana co chcú toľko robiť v tejto dobe techniky, keď ide všetko cez systém? Ja som rátala, že tak koncom budúceho týždňa by sme už mohli vedieť co a ako.

@blondi2 my čakáme od talentoviek na oficiálne výsledky , ktoré tiež budú až 1.6., takže na prášky. My síce vieme či sa zmestil do kapacity , ale teda nič ofiacialne ešte nemáme .

4. máj 2026
avatar
@andrejka2424

Na stránke školy už okolo obeda bolo priebežné poradie.Bud.týždeň sa to trochu ešte zmení.Oficiálne neskôr.Ale maličká škola.

@andrejka2424 to je divne , keď 2.kolo neprebehlo, veď to sa bude určite meniť . Každá skola robí po svojom

4. máj 2026
avatar

Toto je choré. Robí to stroj, tak nechápem prečo až 1.6. budú výsledky. Mohli byť už budúci týždeň. Veď to školy nahadzu do systému, prečo nám to komplikujú? 🤯

4. máj 2026
avatar

Je to prvy krat takto. Ja nevidim taky zasadny problem, pockame.... Mozno buduci rok im to potom pojde rychlejsie.

4. máj 2026
avatar

Tiež mám pocit že je to dosť zbytočné dlhé čakanie... V elektronickej dobe 🙈🙈

4. máj 2026
avatar

V minulých rokoch deti vedeli, či sú prijaté, teraz budú čakať do 1.6. Dcéra napr.na druhý deň-volali, že je 2., či nastúpi. Musela ísť ešte na prijímačky na druhú školu, ale bola úplne pokojná, vedela, že o nič nejde. Teraz sú deti od talentoviek v strese, pretože ak tam bol niekto s prioritou 2, drží miesto-paradoxne, systém za 9 miliónov vznil preto, aby sa miesto nedržalo...Som zvedavá, aký chaos nastane potom. Všade je plno(180, vezmú 60, 250, vezmú 35 atď). Kde tie deti potom upracú.
A či vôbec systém bude schopný deti zadeliť, keďže nezvládal známky, adresy, rodičov atď.

4. máj 2026
avatar

My tiež, talentovky dávno za nami, a vieme len to na ktorom mieste skončila. Oficialne až 1.6.

4. máj 2026
avatar
@blondi2

Väčšinou sú ale prijímačky prvého kola tento a budúci pondelok. No do 1.6. ma aj porazí.
@martinkatinka

@blondi2 a teraz si predstav, že my mnohí ďalší čakáme na výsledky už od talentových prijímačiek. Dieťa mám pár miest pod čiarou, ešte minulý rok by som behom pár dní vedela, či ho zobrali na odvolanie. A teraz sa pán minister rozhodol, že je v poriadku počkať si na výsledky takmer dva a pol mesiaca 😒. Ja nechcem kritizovať celý nový systém, ale časovo to nastavili otrasne. Kľudne mohli byť talentové aj netalentové prijímačky spolu v máji a nemuseli sme toľko čakať.

4. máj 2026
avatar
@saraxyz

Toto je choré. Robí to stroj, tak nechápem prečo až 1.6. budú výsledky. Mohli byť už budúci týždeň. Veď to školy nahadzu do systému, prečo nám to komplikujú? 🤯

@saraxyz no praveze to nerobi stroj. Kazda SŠ musi najskor zadat svoje vysledky do toho pokusneho statneho systemu, ktory vykazoval mnozstvo chyb uz pri vyplnani prihlasok. Tie data sa ulozia / odoslu (ak to nebude haprovat) A potom ten system este bude vyhodnocovat a urcovat poradie podla priorit. V minulych rokoch kazda skola po kontrole prijimackovych testov vytvorila tabulku, kde zoradila uchadzacov podla poctu bodov a zverejnila ju na svojej stranke a mala vybavene.
To mas ako pri volbach. Kazda okrskova komisia vie uz okolo polnoci vysledky za svoju obec ci mestsku cast - hned po zratani hlasov. Ale kym potom nahadzu data do centralneho registra a kym sa tie daju dokopy, tak vysledok vieme az o dalsich x hodin neskor

4. máj 2026
avatar
@adelusha

@saraxyz no praveze to nerobi stroj. Kazda SŠ musi najskor zadat svoje vysledky do toho pokusneho statneho systemu, ktory vykazoval mnozstvo chyb uz pri vyplnani prihlasok. Tie data sa ulozia / odoslu (ak to nebude haprovat) A potom ten system este bude vyhodnocovat a urcovat poradie podla priorit. V minulych rokoch kazda skola po kontrole prijimackovych testov vytvorila tabulku, kde zoradila uchadzacov podla poctu bodov a zverejnila ju na svojej stranke a mala vybavene.
To mas ako pri volbach. Kazda okrskova komisia vie uz okolo polnoci vysledky za svoju obec ci mestsku cast - hned po zratani hlasov. Ale kym potom nahadzu data do centralneho registra a kym sa tie daju dokopy, tak vysledok vieme az o dalsich x hodin neskor

@adelusha tak som myslela. Keď voľby vedia za z hodín vyhodnotiť, tak prečo systém nevie vyhodnotiť výsledky za x hodín?

4. máj 2026
avatar
@saraxyz

@adelusha tak som myslela. Keď voľby vedia za z hodín vyhodnotiť, tak prečo systém nevie vyhodnotiť výsledky za x hodín?

@saraxyz no lebo v tych skolach nikto neostava na nocnej, aby hned dnes opravil vsetky testy a nahadzal udaje 🙂

4. máj 2026
avatar
@saraxyz

@adelusha tak som myslela. Keď voľby vedia za z hodín vyhodnotiť, tak prečo systém nevie vyhodnotiť výsledky za x hodín?

@saraxyz ale inak som presvedcena, ze buducu stredu / stvrtok uz SŠ budu mat svoju cast isto spracovanu. Len štát sa s nicim velmi neponahla. Je to uplne v protiklade s tym ich prave prebiehajucim tyzdnom na podporu psychickeho zdravia - aby drzali ziakov tak dlho v napati (o talentovkach ani nehovorim)

4. máj 2026
avatar

2 termín prvého kola je zajtra.
11-12 je druhé kolo prijímačiek.

4. máj 2026
avatar
@doriiis

2 termín prvého kola je zajtra.
11-12 je druhé kolo prijímačiek.

@doriiis omyl 🙂

4. máj 2026
avatar
blondi2
autor
@adelusha

@saraxyz no lebo v tych skolach nikto neostava na nocnej, aby hned dnes opravil vsetky testy a nahadzal udaje 🙂

@adelusha dobre, ved nemusia ľudia v školách ostávať na nočnej, nepotrebujeme aby boli výsledky na druhý deň. Ale mat výsledky o mesiac je už iný extrém.

4. máj 2026
avatar
blondi2
autor
@uhnakova

@blondi2 a teraz si predstav, že my mnohí ďalší čakáme na výsledky už od talentových prijímačiek. Dieťa mám pár miest pod čiarou, ešte minulý rok by som behom pár dní vedela, či ho zobrali na odvolanie. A teraz sa pán minister rozhodol, že je v poriadku počkať si na výsledky takmer dva a pol mesiaca 😒. Ja nechcem kritizovať celý nový systém, ale časovo to nastavili otrasne. Kľudne mohli byť talentové aj netalentové prijímačky spolu v máji a nemuseli sme toľko čakať.

@uhnakova otrasné, cítim s tebou. Kleplo by ma byt 2 a pol mesiaca v napätí. Celé zle tento systém po novom.

4. máj 2026
avatar
@blondi2

@uhnakova otrasné, cítim s tebou. Kleplo by ma byt 2 a pol mesiaca v napätí. Celé zle tento systém po novom.

@blondi2 tiež si myslím, že celé zle a zbytočne sa vyplytvalo 9 miliónov eur za niečo, čo nikto nepotrebuje a ani nechce.

4. máj 2026
avatar

A ešte klasika-talent9vky=zbytočné T9, pretože ešte nemali výsledky.
Inak na gym dnes povedali-zavolajte si večer, povieme predbežné poradie, ak máte prioritu 1

4. máj 2026
avatar
@adelusha

@saraxyz no lebo v tych skolach nikto neostava na nocnej, aby hned dnes opravil vsetky testy a nahadzal udaje 🙂

@adelusha my už sme dnes mali percentuálne vyhodnotenie z testov. Tak si nemyslím, že školy to budú robiť x dní. Doteraz to fungovalo. Teraz to robí "stroj" a čaká sa...na smiech toto. A tie deti čo boli na talentovkach ešte horšie

4. máj 2026
avatar
@blondi2

@adelusha dobre, ved nemusia ľudia v školách ostávať na nočnej, nepotrebujeme aby boli výsledky na druhý deň. Ale mat výsledky o mesiac je už iný extrém.

@blondi2 ved ja to neobhajujem. Mna to hneva. Len vysvetlujem, ze problem nie je v strednych skolach, ale v ministerstve, ktore uz druhy rok robi z prijimaciek cirkus (minuly rok za pochodu menili terminy samotnych skusok, podmienky pri prijimani na talentove odbory a pod.)

4. máj 2026
avatar
@saraxyz

@adelusha my už sme dnes mali percentuálne vyhodnotenie z testov. Tak si nemyslím, že školy to budú robiť x dní. Doteraz to fungovalo. Teraz to robí "stroj" a čaká sa...na smiech toto. A tie deti čo boli na talentovkach ešte horšie

@saraxyz ved stazujte sa na ministerstve. Ano, je to na smiech (alebo na plac?) A pritom na svojej FB stranke ministerstvo skolstva kazdy tyzden dava prispevky, v ktorych chvali samo seba, resp. ministra. A rodicia, deti, vychovni poradcovia aj vedenia skol su v strese…

4. máj 2026
avatar

Pred 2 rokmi výsledky prišli po 2.kole všetkých prijímaciek cca za týždeň . Verim ,ze aj teraz to bude skôr...tiež sme na nervy z toho 😅

5. máj 2026