Familypark ZTPs
Prosim Vas neviete ako to je tam zo vstupnym pre dieta ZTP so sprievodom ?
Dakujem
https://www.familypark.at/sk/ceny/
ZŤP zadarmo, sprievod 29 eur. Dosť prehľadne je to na webe.
nie je to až tak prehladne, ako tu pisu. Niekoho moze zmiast tych 70%...rakusani maju ine preukazy, ale akceptuju aj tie naše, my sme boli v ZOO vo Viedni a uznali ho.
dnes je zlava do Familyparku cez zlavomat, celodenny listok za 28,50
ale plati iba do konca juna
A teda deti od 3 rokov platia plnú sumu ako dospelý?
U nás na preukazoch nie sú % ja mám ZŤP a nedali mi ani len zľavnené nie to zadarmo :( bola som naposledy 2 roky do zadu
@melanta no úplne to tak nie je že môžu využiť synovec má 3 a na kopu atrakcií sa nedostal kvôli výške, ale áno platia plnú sumu
@natalka13 tak evidentne si to nepozerala poriadne ty, pretoze tam je napísane takto:
Hostia s mierou postihnutia nad 70 % **
Návštevníci na invalidnom vozíku a osoby s postihnutím (100 %) **
u nas nie su preukazy s mierou postihnutia...
je len zelený /ZTP/ a červený preukaz /ZTP-S/. To nič nehovorí o % postihnutia.
Je na prevádzkovatelovi či uzná či nie, keďze nie sme občania Rakúska, nie je ich povinnosť akceptovať naše ZŤP preukazy.
Napr ani česká MHD neakceptuje slovenské ZŤP preukazy, ČR dokonca ani neakceptuje modre parkovacie preukazy s "neobmedzenou platnosťou"
Ešte dodám, že môj syn má mieru poruchy 50% a má červený preukaz ZŤP-S
európske preukazy ZTP sa budú vydáavať až od r 2026
@pink_lady mne 2 roky dozadu neuznali ako píšem vyššie mám klasické ZŤP bez sprievodu
@natalka13 ja som si to pozerala tak prosim bez blbebo komentu...ale na kolko nemame % tak neviem ako to tam plati... Preto sa radsej opytam tu aby som vedela ako sa zariadit...
@pink_lady syn ma 60% ZTPs ...prosim ta drobcovi dali zadarmo vstup a tebe lacnejsi ? Dakujem
@melanta prave ani nie....na kolko su tam % a u nas na SK nemame % na karticke
@karina1313 moj skoro 5rocny nemohol pouzit vsetko skrz vysku 🙈
@blondinka152 musite si dat vystavit medzinarodny preukaz (teraz niekedy ho schvalili alebo maju schvalit). Slovenskou poukazkou si mozete akurat tak mavat...
@blondinka152 my sme vo family parku neboli, ale boli sme v ZOO vo Viedni cca 4r vzad /tam sa daju kupit kombinovane vstupenky do family park +zoo/. A ja uz presne neviem ci aj syn aj sprievod bol zdarma, ale 1os bola isto zdarma + 1 mozno zlavneny. taketo veci je najlepsie pri okienku riesit, resp. skus dopredu mailom /+ ofot preukaz - ja tak robievam, napr ked ideme niekde a nie som si ista/.
@vevesh tie medzinarodne sice schvalili teraz ale budu ich vydavat az od januara 2026
@vevesh zial tie este nedavaju
@pink_lady dakujem,tak skusim tak
@vevesh nie je to uplne tak v celom Taliansku mi vsade platila
@karina1313 tak napriklad v celom nemecku, cesku, polsku a ani v rakusku nam neuznali a teda neplatila. Ale konecne bude medzinarodna, len som si myslela, ze skor ako 2026...🙄🙄🙄🙄
@vevesh co viem tak v CR plati...dokonca aj v Chorvatsku ci Madarsku
@blondinka152 slovensky ztp v cr urcite nie- s tym mame bohate skusenosti. Madarsko a chorvatsko neviem, tam surodenec nechodi.
https://www.familypark.at/sk/ceny/
ztp zadarmo
a osoba, co ho sprevadza 29eur ....podla info na webstranke