Kiahne u dospeleho
Priatel ma 36 a dostal kiahne od syna..prosim aky ste mali alebo poznate u dospeleho priebeh ?
Co som pocula tak dospely môžu mať oveľa horší priebeh ako deti.
Mladší syn mal 10 rokov, dokopy asi 20 pupákov, žiadna teplota.Starší syn v tej dobe 22 a mal hrozný priebeh, vysoké teploty,pupáky všade, celé telo ho bolelo, našťastie sme to zvládli doma
Asi 2 dní horúčky 39 a asi 500ks kiahni toť vsjo, najhoršie boli samotné kiahne aj v zadku aj v ústach no všade
Ja som mala zimnicu pár dni pred vysypem a potom ešte asi 2-3 dni. Bola som cela vyhadzana, komplet. Ale dalo sa to zvládnuť. Ak by bol veľmi zlý priebeh, lekár môže predpísať napr. Isoprinosine.
Ja mala pár pupienok teplota žiadna ľahký priebeh.
Kamarát bol tri týždne v nemocnici, zrážali mu horúčky infúzne, lebo inak to nešlo, ale to je extrém...
Manzel mal asi 32, ked ich chytil v buse...vysoke teploty par dni.. pupienky skoro vsade, v ustach, v nose,v usoch...celkovo bol priebeh dost tazky
prve dva dni teplota, potom uz len vela kiahni, davali sme dithiaden, kupele v hypermangane a tantum verde prip betadin na kiahne
Muz mal 30, ked ich dostal tiez od syna. Mal ovela horsi priebeh, ako maly. Tyzden mimo, 40-tky horucky.
Ja úplne ideálny priebeh s 3 vyrážkami a bezpríznakovo 👌, protilátky zas po prekonaní veľmi vysoké. A nie, nemala som kiahne v detstve, keďže sa v dospelosti z iného dôvodu už kontrolovali protilátky.
@karush presne takto podobne som mala aj ja, absolutne bez priznakov v 33 rokoch presne 21ks ovcich kiahni, detske choroby mumps,osypky,rubeola,sarlach ,neskor sa ukazalo,ze aj cierny kasel .. a podobne chorobky prekonane v detstve akurat ovcie kiahne az takto neskor absolutne bez teplot, bez vedlajsich priznakov ..
Muz dnes sa vyhadzal a uz ich ma strasne vela..vcera mal triasky a bolest hlavy ...dnes rano nemal nic a po cviceni sa komplet vyhadzal...
Snad teda nebude zly priebeh na kolko som citala ze v dospelosti je to nebezpecne....
Horsie je ze udajne to mal v detstve si to aj pamata ze bol natrety s pudrom...preto nas to velmi zaskocilo
Ale dnes to dostal aj mensi syn a vyzera to tak ze aj synovec...16dni vsetci traja po prvom synovi
@blondinka152 je to rarita, ale aj moja mama mala 2x, môže sa to stať bohužiaľ.
@blondinka152 skoré uzdravenie prajem
manzel dostal od dcery, mal 3 dni vysoke horucky, prespal ich, potom sa to ukludnilo... ja som nastastie nechytila... kamaratka chytila od dcery a skoncila v nemocnici, silne mala... je to rozne