Prosím ženy potrebujem pomôcť,poradiť muž je tvrdohlavý ale ja už chystám paniku...včera sa mu objavili takéto škvrny ,včera ich mal menej každou chvíľou mu pribúdajú nové a už na celom tele..včera to vyzeralo na tejto ruke ako stipance a teraz sa to ako keby rozpilo...skúšala som na jednu čast fenistil gél a nič nepomohlo...prosím viem že toto není pomoc lekára ale jeho tam asi nedostanem prosím čo na to alebo ozaj ho má dokopat na pohotovosť... ďakujem
Toto nie je sranda, fakt ho donut ist!
Alergicka reakcia, toto je fakt na lekara.
Ma aj iné príznaky?
Mna napadla aj meningitida. Ale teda neviem co vsetko mu je
Ak nechce ist, volaj 112 a uvidis co Ti povedia tam. Ludia niekedy volaju kvoli uplnym malickostiam a toto tak podla mna nebude.
@misenka3 práve že mu nič není,nic ho neboli ale miestami svrbí
http://www.stopmeningokok.sk/rychla-diagnoza-te... Skus toto, tak to bude asi silna alergicka reakcia skor, ak mu nic ine nie je… ale lekara to chce tak ci tak
Skús pohárový test
Zkus ten test, ale spíš si myslim, že je to nějaká alergická reakce
@blondinka152 toto môže byť čokoľvek, od nejakej kontaktnej alergie po meningitídu. Pohotovosť je namieste.
Tak je tu aj odbornik na stranke @dextella14 , snad nevadi, ze som ju oznacila.
@jolana2804
Zrejme áno, ak nemá ďalšie iné príznaky.
Zatiaľ volá na 112 aspoň .. uvidíme čo ďalej lebo to sa nedá vysvetliť ako to vyzerá poriadne a ma to na celom tele už od včera sa do teraz dosť zhoršilo
@misenka3 meningitida má purpurové škvrny pod kožou,nie nad povrchom kože..
Tak na 112 že má počkať do pondelka 🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦
Ako to na 112 mali vyhodnotiť ?
@blondinka152 Choďte na pohotovost, buď je to alergia alebo fakt meningitida... Kliešt ho neustipol dávnejšie?
Vie hlavu dopredu v pohode zaklonit?
@luciella vie hlavu a áno mal kliešťa asi mesiac Max do zadu. Posielam sem ďalšie fotky ja ho neviem dokopat ...snáď aspoň to že to píše viac ľudí ho predvedci
S tymto by som teda ja doma necakala.
To meningitida nebude, ale jinak těžko říct. Tátovi se dělali různý fleky na těle kvůli špatný činnosti jater. Nebo fakt ta alergie. Každopádně bych s tím zajela na pohotovost. Moc pěkně to nevypadá a aspoň by věděl z čeho to je
@miskakyska z tych vrchnych fotiek nie je moc vidiet ci je to pod kozou alebo nad. Z tychto dalsich to vyzera ako alergia. Ale toto by mal vyhodnotit lekar,nie my
To vyzera teda na poriadnu alergicku reakciu, aby z toho nedostal šok ked sa to stupnuje... a dycha sa mu fajn?
Okamzite ist na pohotovost, ako co on chce na co cakat?? Zbytocne riesit co by to mohlo byt, treba hned zakrocit, pretoze telo na nieco prudko reaguje.
Ak to začína vyrážkami a potom sa to začína zlievať do takých máp, je dosť možné, že má vírusovú infekciu. Toto mal môj synček asi 4 mesiace dozadu. Pomohla atb masť, čo mu predpísala, ale viac asi pomohol Holtov krém. Tiež nemal žiadne iné príznaky, žiadna teplota - len tie vyrážky. Vyhadzovali sa postupne a dllllho. V každom prípade tiež radím lekára, rovno kožného.
Ja si myslím že je to zihlavka.
Treba sadnúť do auta a aspoň sa ísť ukázať na pohotovosť. Nevyzerá to dobre. Keď tam už budete, určite vás nevyhodia. Skúsila by som podať aspoň Dithiaden. Neviem, či sa dá voľne kúpiť, alebo je na predpis. Na pohotovosti ti to povedia. Nech je telo aspoň ako tak chránené, nech je to už čokoľvek.
@blondinka152 a čo si čakal že mu dajú keď ho nevidia? ono to bude alergická reakcia ale musia vidieť v akom stave a podľa toho mu niečo dajú....ak mu nič nie je tak vydrýí do zajtra a ráno v všeobecnej, ak by ho to pálilo alebo sa zhoršovalo pohotovosť a tam mu dajú injekciu na alergiu
Raz som takéto mala aj ja bola to kožná alergia, doteraz neviem na čo? Dostala som nejaké tabletky a potom to prešlo. Ale bola som u lekárky.
Šla by som na pohotovosť.
Spomeňte toho kliešťa,hoci to na tých ďalších fotkách vyzerá skôr ako alergia...
Minimálne budete mať raz dva základný odber krvi, a nejakú liečbu aby sa to ďalej nešírilo. Držím palce . A muž nech nie je tvrdohlavý 😉
Vyzerá byť zihlavka.isto na pohotovosť
Myslim si ze je to zihlavka.syn maval casto.stale sa to rozsiruje.
Ale ako pomocť sa takto určite neda to nie je jeden štipanec a čo ine mali robiť na 112 ked to nevideli? No keď je tvoj muž hrdina tak nech sedí doma a čaka na zazrak, ja som mala nemozem povedať ze podobne alergicku reakciu som alergička a poviem ti teda žiadna sranda skoncila na infuzkach
Toto nevyzera ako meningitida. ( videla som meningitidu viackrat-takto nevyzerala ani jedna). Z tych fotuek poslanych do komentarov je to pravdepodobne alergicka reakcia ale uuurcite nie meningitida)
Tak ci tak smer pohotovost.
No moze to byt cokolvek , aj alergia na slnko , alebo ak kosil travnik, pripadne bol na hriby ,dostal sa do kontaktu s dakymi travami, al mohol nieco zjest , citrusy ale aj vselico ine, ak to svrbi, na vecer sa to este zhorsi ,skus dat antihistaminiká ...minim svrbenie ustane...
Smer pohotovost
Dr
Toto meningitída určite nie je. Skôr by som sa priklonila k alergickej reakcii spolu v kombinacii so slnkom
Skus aspon skupinu zdravotníci na MK.
Tiez sa priklanam k zihlavke, pomohol mi zodac
Akože pardon, s týmto treba ísť samozrejme na pohotovosť a nie volať na 112 a ešte sa chytať za hlavu...ale keď chce čakať, nech čaká...
Ako ste na tom, podarilo sa Ti ho dostat k dr?
Veru aj mna by zaujímalo,ze co to nakoniec bolo 🤔
K lekárke samozrejme že nešiel ale dáva si dáke lieky z lekárne 🙄 vyzerá že to je na ústupe







Ist na pohotovost!