Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
bullinka
11. feb 2018
252 

Náš týždeň s Biodermou

Môj problém s ekzémom začal veľmi nenápadne a ani za svet by som si nepomyslela, aký dlhý boj mám pred sebou. Hneď na začiatok musím povedať, že hoci som svetlokožka a môj muž sa zo mňa často smeje, pretože žilky mi cez moju svetlú kožu doslova presvitajú, nikdy som s pokožkou problém nemala. Sem tam bola suchšia, no premastenie obyčajným telovým mliekom úplne postačovalo. 

Moje peripetie začali cca. v roku 2015 ako nenápadný výsyp na prstoch. Malým vodnatým pľuzgierikom som neprikladala nejaký veľký význam, svrbeli, ale vedela som, že je to len chvíľková záležitosť. Väčšinou do dvoch dní som o nich nechyrovala.

Tentokrát to však bolo iné. Všetko sa mi začalo vymykať spod kontroly. Zrazu som pľuzgieriky nemala len na prste, ale medzi prstami, na vonkajšej strane rúk, zapästiach, vnútorných lakťových jamkách. Keďže som doma mala kortikoidnú mastičku, premastila som to a všetko sa zdalo byť ok. Lenže ono sa to vrátilo. A ešte horšie. Takto som fungovala pár mesiacov, ale vedela som, že kortikoidmi to nemôžem mazať donekonečna. Na jeseň 2015 som sa konečne donútila ísť k alergologičke. Verdikt... Atopický ekzém. Príčina? Nezistená. 

Každodenný kontakt s vodou, mydlom, umývanie riadu moje problémy len zhoršovali a boli utrpením, nehovoriac o tom, keď koža popraskala. S pani doktorkou sme ekzém dali ako tak pod kontrolu, no opakovane sa stále vracal. Už nie tak vo veľkom, ale bol tu.

Keď som v lete 2016 otehotnela, vedela som, že s mastičkami je koniec. Ak som si doteraz vravela, že trpím, teraz to bolo ešte horšie. Každý večer som sa škrabala skoro do krvi, uprostred noci som sa zobudila na neznesiteľné svrbenie a odpočítavala som hodiny do rána. Po nociach som hľadala na nete babské recepty, čo s tým. Jediné, čo nachvíľku zabralo bola totálne horúca voda na ruky. Každý večer som mužovi nariekala, že to už dlhšie nevydržím, že sa musím aspoň 1x namazať. Ruky som mala ako spálené. Bola zima, nosila som dlhé rukávy, no tie to celé ešte zhoršovali. Raz som si požičala od susedy hrniec a keď som ho vracala, zbadala moje ruky a až ju zamrazilo. Myslela si totiž, že som sa tak veľmi popálila. 

Skúšala som aj močenie vo vode s morskou soľou, s ovsenými vločkami... Nič.  Moje trápenie sa skončilo zo dňa deň. Neviem čo sa stalo, ale cca v 8 mesiaci tehotenstva zrazu ekzém ustúpil. A ja som konešne mohla spať.

Teraz je tomu rok. Ekzém už vystrkuje rožky. A tak, keď som zbadala výzvu na test Biodermy neváhala som a hneď som napísala. Podarilo sa mi to a bola som medzi vybratými.

V pondelok mi dorazil balíček a ja celá natešená som ihneď fotila a postovala tu. Mliečko som si dala na miesto tak, aby bolo na očiach. No a olejček putoval do kúpelne. 

Najprv som sa bála parfumov v týchto dvoch produktoch. Na moje počudovanie, mliečko vôbec necítiť a olejček má veľmi príjemnú a jemnú vôňu. Nič násilné.

Obidva produkty som otestovala aj na mojich deťoch. Hlavne na tej mladšej, ktorá má po celom tele suchšiu pokožku.

Po týždni testovania sú moje závery tieto:

Atoderm Intesive Baume - veľmi príjemná konzistencia, ktorá nezanecháva mastný film. Bez parfumov, čo  mne neskutočne vyhovovalo. Používala som ju vždy po kontakte s vodou, čiže po umývaní riadu, po kúpaní detí. Proste vždy, keď moje ruky prestali byť premastené. Najmladšej toto mliečko tiež vyhovovalo, hneď po prvom použití bolo na dotyk cítiť zmenu. Lyšaje po telíčku ustúpili. Výrobok hodnotím kladne. 

Atoderm Huile de douche - tak tu som trochu v rozpakoch. Hoci je olej príjemný vôňou, bohužiaľ mne nepasuje. V lakťových jamkách sa mi hneď po prvom použití objavilo začervenanie a pokožka zostala suchšia. Obom dcérkam vyhovoval, nevšimla som si nič podráždené.

Po týždni sa naše testovanie skončilo. Ja som vďačná za túto príležitosť. Ak by sa ma moji známi pýtali, či túto kozmetiku odporúčam, určite by som im povedala, nech ju vyskúšajú. Veď nikdy neviete, čo zaberie práve vám 🙂

#test_bioderma

Začni písať komentár...

Odošli