Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
crazy1
21. nov 2016
71 

Testovanie Kozmix

V nedelu 13.11. 2016 sme dostali možnosť zúčastniť sa modelovej vyučovacej hodiny s Kozmixom a tým MY myslím mňa a hlavne moju dcérku LEU (8).
Vzdelávací portál Kozmix.sk predstavuje moderný spôsob vzdelávania detí na prvom stupni ZŠ. Obsahuje množstvo interaktívnych úloh a cvičení z takmer všetkých vyučovacých predmetov.
A teraz k našej hodine...
Prišli sme medzi prvými nakoľko nie sme z Bratislavy, kde sa ukážková hodina konala. Tím EDULAB bol priatelský a hneď nám polo ponúknuté občerstvenie, čo sme po dlhej cete viac ako vrelo uvítali  Leu hned zabavili televízorom a interaktívnou hrou (a že ja nie som veľmi zástanca TV teraz sa mi to rátalo), kde jej pohyby snímala kamera a ona musela rýchlo reagovať na polohu a farbu dopravných prostriedkov... No skrátka v hlavnej úlohe POSTREH. 
Postupne prichádzali ostatné deti - dokopy nás bolo 12 detí vo veku 5-8rokov, každé so sprievodom - a mohla začať modelová hodina.
IVKA a MILOŠ (lektori) vzali deti bokom a po krátkom zoznámení si určili pravidlá. 
No a tu začala tá, podľa Lei, "zábavná jazda s mimozemšťanom KOZMIXOM".
V priebehu tej cca 1,5 hodiny deti vystriedali niekoľko aktivít, počas ktorých sa snažili získať časti Kozmixovej rakety, aby sa mohol vrátiť späť na svoju planétu. Väčšina aktivít sa týkala matematiky, čo sa Leuške tiež veľmi páčilo, keďže je to jej predmet č.1 
Na záver aktivít poskladali raketu a vlastne splnili cieľ. Bolo super, že ten príbeh o Kozmixovi a rakete ich odpútal od skutočnosti, že sme sa im postarali o ,,nedeľnú školu" a teda ani nevedeli, že sa učia  Za čo má Kozmix ďalší bod do plusu. Tiež sa mi páčilo striedanie skupinových a samostatných aktivít prispôsobených veku a triede a tiež možnosť kontroly dieťaťa cez nejakú rodičovskú appku, kde sme mohli sledovať prácu detí na tablete.
Záver patril vyhodnoteniu a deti si odniesli parádne tričká a odznaky.
Čo sa nás týka, Lea si zopakovala učivo (v škole sú popredu), strávila super popoludnie a zabavila sa. Čo je tá naj kombinácia. Ale už som o Kozmixe povedala našej pani učiteľke a určite ho využije buduci školský rok s prváčikmi. A ja verím, že takýto úžasný portál bude len a len napredovať a už za 2 rôčky sa zaregistrujem s mladšou dcérkou Lili (2,5).