Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  konik_testuje
  Včera o 08:47    Čítané 23x

  Ruža bez tŕňov, ktorá opantá všetky zmysly

  Zavriem oči a zhlboka sa nadýchnem. A razom sa prenášam do detstva, do obývačky mojej babičky, kde babička v kresle háčkuje šatôčky pre moje bábiky a dedo za stolom usilovne lúšti už milióntu krížovku za deň. Áno, presne sem sa v spomienkach vraciam, keď cítim vôňu ružovej vody. Za tie roky sa vôbec nezmenila. Kedysi ju z Bulharska vozil práve môj dedo zo služobných ciest. Dnes sa mi práve takáto, bulharská ružová voda Alteya, dostala do rúk vďaka e-shopu Bioruža.

  Na prvý pohľad zaujme romantický dizajn s tmavoružovou ružou. Sklenený flakón s rozprašovačom, v ktorom je Ružová voda bio Alteya 1len podčiarkne luxusné prevedenie. Priznám sa, ružových vôd som skúsila už niekoľko, no zatiaľ žiadna nemala na túto. Napriek tomu, že má prenikavú vôňu, nie je vôbec agresívna a je veľmi príjemná. Pozitívne na ňu reagovali aj moje deti: „Voniaš ako kvetinka,” hovoria mi.

  🌹Čo sľubuje výrobca?🌹

  • Liečebné, čistiace a detoxikačné účinky
  • Starostlivosť o vlasy
  • Použitie v aromaterapii
  • Protizápalový účinok, pôsobenie proti akné
  • Anti-age a zvlhčujúci účinok
  • Omladenie, stimulácia a harmonizácia pokožky
  • Stimulácia trávenia
  • Možnosť použitia pre zlepšenie chuti do jedla a nápojov

  🌹Ako obstála ružová voda u mňa?🌹

  V poslednom čase, vplyvom nie úplne šťastnej životosprávy, nedostatočného príjmu tekutín počas dňa, nedostatku spánku a stresu, moja pleť pôsobí často mdlo, unavene, bez života. Do Ružovej vody bio Alteya som vkladala svoje nádeje. Začala som ju preto používať niekoľkokrát denne. Na osvieženie, ovlaženie, rehydratáciu. A vážne. Po asi týždni používania začala moja pleť pôsobiť celkovo sviežejšie a ucelenejšie. Mám problém so suchými ložiskami na lícach a tiež so suchými perami. Tie sa však postupne začali strácať. Postrehla som aj nie až tak častú potrebu si tvár krémovať. Za normálnych okolností, naopak, používam krém niekoľkokrát denne. (Make-up preto nepoužívam, ukladá sa do tých suchých miest a nevyzerá to pekne.) Dokonca som práve ružovú vodu použila ako podklad pod make-up, keď som sa chystala na party v piatok večer, a tiež ako fixátor make-upu. A hádajte čo? Obstála vskutku na jednotku. Milo ma to prekvapilo, keďže o tejto možnosti som sa len náhodne dočítala na internete.

  Okrem suchých miest na pleti mám v poslednom čase aj dosť často akné. Dokonca ďaleko častejšie, než v puberte. Čo sa mi však ráta, odkedy používam ružovú vodu, vyrážka sa síce objaví, ale následne sa nezapáli. a zahojí sa rýchlejšie. Pripisujem to práve antiseptickým účinkom ružovej vody. Žiaľ, mám doma chlapa, ktorý keď vidí vyrážku či upchatý pór, automaticky sa doň pustí (viem, vytláčať by sa nemali a lezie mi s tým riadne na nervy) a práve tieto „načaté” majú tendenciu sa zapáliť, no ani tie od doby, čo používam ružovú vodu, nerobia problémy.

  Aktuálne, s príchodom chladnejších dní sa mi osvedčila na skľudnenie vetrom ošľahaných líc.

  A to nie je všetko. Dôležité je, že napriek tomu, že mám pleť relatívne citlivú, viac ju nedráždi a neštípe ani na suchých miestach. Dokonca funguje i na skľudnenie pokožky po holení. Nohy aj všetko ostatné. Pokiaľ si odstraňujete chĺpky nad hornou perou epilačnými pásikmi, odporúčam ju aj na toto podráždenie.

  Pri iných ružových vodách som mala často problém, že rozprašovač striekal ružovú vodu príliš silným prúdom. To však nie je prípad ružovej vody Alteya. Prúd je príjemný a nie je s jej aplikáciou žiaden problém.

  A vedeli ste, že aj ju aplikujete do vlasov, budú sa vám ľahšie rozčesávať? V podstate to vyzerá, že sa v nej môžete rovno okúpať, čo je vlastne aj tak trochu pravda. Navyše, čo ma trochu vydesilo, ju môžete aj piť.

  Nedávno som videla, ako ružovú vodu dávali do cesta na bábovku, ja som sa preto rozhodla skúsiť ju použiť ako dressing na šalát. A viete čo? Chutí fakt dobre. Osobne mi prišlo, že ostatné chute pri nej vyniknú, hoci by som očakávala, že ich prebije. Skúste to. Budete prekvapení.

  Celkovo hodnotím ružovú vodu Alteya ako veľmi dobrú voľbu, ak ste naklonení k minimalizmu, čo sa týka kozmetiky, pretože urobí veľa práce sama a nahradí viac kozmetických výrobkov.

  Z môjho pohľadu je to naozaj produkt, ktorý má miesto v kúpeľni každej ženy.

  PLUSY

  🌹BIO zloženie a ekologické balenie (sklo, papierová krabička).

  🌹príjemná vôňa

  🌹hydratuje, zjednocuje a zjemňuje pleť

  🌹uľahčuje rozčesávanie vlasov

  🌹skľudňuje podráždenú pokožku

  🌹krásne vonia

  MÍNUSY

  🌹v podstate som žiadne nenašla

  konik_testuje
  14. okt 2021    Čítané 134x

  Miesto, kde sa zábava letom určite nekončí

  Jeseň v zomknutí lesa je prenádherná. Má to nezameniteľnú atmosféru, ktorú milujem. Posledný septembrový víkend, sme sa preto rozhodli stráviť v srdci Liptova a vymeniť ruch Bratislavy za oddych v prírode. Neviem, ako vyzerá štandardne dovolenka vo vašej rodine, no my sa z nej často vraciame viac unavení, ako sme tam išli. Chceme veľa vidieť, postíhať, navštíviť. Potrpíme si na pekné ubytovanie, dobrú kuchyňu a nakoniec sa vrátime do rezortu len vyspať. Tentokrát sme to chceli inak. Jednoducho vypnúť. Oddych a relax bol cieľom našej dovolenky. 

  Naše kroky smerovali do komplexu Demänová rezort. Všetko, čo ponúkal na svojej stránke, vyhovovalo potrebám našej aktívnej rodiny. Máme spolu 3 deti vo veku 6 rokov, 11 rokov a 16 rokov. Deti sú akčné a vedia nás slušne unaviť. Preto sme hľadali miesto, ktoré zastreší potreby celej rodiny, bez toho, aby sme museli za programom pre deti či nás cestovať. Niežeby okolie neponúkalo veľa možnosťí na výlety, to samozrejme áno, veď je to predsa Liptov... No my sme chceli full servis pod jednou strechou. A našli sme. Demänová rezort2 ponúka nekončené možnosti vyžitia pre ratolesti a možnosti oddychu pre rodičov, vo forme wellness a sauny. 

  Dobrodružstvo začína

  Do rezortu sme dorazili až vo večerných hodinách. Cesta z Bratislavy bola v piatok náročnejšia, ako sme očakávali. Recepcia sa nachádza pred vstupom do areálu, ako samostatná budova. Po vybavení check in-u nám recepčná ochotne vysvetlila všetko potrebné k ubytovaniu. Rezervovaný sme mali Apartmán Family Lux s polpenziou. Žiaľ, prvú večeru, ktorú sme mali v rámci polpenzie, sme nestihli, keďže sa podáva len do 19. hodiny. Túto informáciu sme sa dozvedeli až pri ubytovaní.  Po dlhej ceste sme tak ostali odkázaní len na vlastnú stravu. Dostali sme náramky na ruku pre vstup na atrakcie a kartičky k apartmánu, informačnú mapu rezortu a informačný leták, kde boli uvedené základné informácie a inštrukcie k rezortu, potrebné pri ubytovaní. Hor sa za dobrodružstvom. 

  Sadli sme do auta a pomocou kartičky sme sa dostali cez rampu do rezortu. Podľa navigačnej mapy sme poľahky našli náš apartmán. Bol to 3-podlažný apartmánový dom. Mal výťah a na každom poschodí 4 bytové jednotky. My sme bývali v apartmánovom dome M na najvyššom poschodí. Zaparkovali sme auto pred domom na priestrannom parkovisku. Vzali sme si batožinu a s veľkým očakávaním vošli do domu. 

  Apartmán bol veľký, priestranný a naše očakávanie nielen splnil, ale aj predčil. Spodné podlažie tvorila chodba, malá toaleta, 2 rovnaké izby s veľkými dvojlôžkovými posteľami a spoločný priestor s kuchyňou so základným vybavením. Na prízemí bola tiež kúpeľňa so sprchovým kútom a dvere z obývacej smerovali na priestrannú terasu so stolovaním a, v neposlednom rade, s čarokrásnym výhľadom na okolitú prírodu. 

  Schody na poschodie viedli na čiastočne otvorené apartmánové poschodie. Tento priestor mal najväčší úspech u našich detí. Teda, aby som bola presná, top vychytávkou bola veľká sieť, ktorá tu bola uchytená. Bez problémov uniesla všetky deti a uskutočnili na nej niekoľko vankúšových bitiek. Trávili v nej takmer všetok svoj voľný čas na apartmáne. 

  Horné poschodie bolo teda kráľovstvom našich detí. Malo priestrannú kúpeľňu s WC a dvojposchodovú posteľ pre 3 deti. 

  Keďže bol už večer, preštudovali sme si podrobne mapu rezortu, ktorú sme dostali na recepcii. Nevedeli sme sa dočkať rána, aby sme všetko vyskúšali. Boli sme síce hladní, ale plní očakávaní.

  Deti v siedmom nebi

  Raňajky boli v reštaurácii PINUS, ktorá sa nachádza na začiatku rezortu, ako samostatne stojaca budova. Celý areál pripomínal sympatické malé mestečko. Raňajky sa podávali formou bufetových stolov od 8:00 do 10:00 hod. Neviem, či boli naozaj tak famózne alebo sme boli po vynechanej večeri takí hladní, no skutočne sme si pochutili. Výber bol v skutku bohatý - od šalátu, čerstvej zeleniny, ovocia, syrov, mäsových a mliečnych výrobkov (oceňujeme bezlaktózové mlieko), nátierok, až po teplé švédske stoly, na ktorých naozaj nič nechýbalo. Kváskové pečivo, ktoré na raňajkách ponúkali, mali z vlastnej pekárne. (Ak by vám chutili tak, ako nám, ich výrobky predávajú aj v obchode Kriváň, ktorý je tiež súčasťou rezortu). Najmenšia členka rodiny, Tamarka, otestovala aj detský kútik v priestoroch reštaurácie.  

  Po výdatných raňajkách sme zamierili do Kids zóny, ktorá bola hneď pri východe z reštaurácie PINUS. My sme si sadli na doobednú kávičku a deti zamierili na ihrisko. Teda ihrisko... aby sme použili správny "terminus technicus"... Predstavte si areál plný preliezačiek, hojdačiek, sietí, šmyklaviek, trampolín, kovových, drevených, nafukovacích. Jednoducho detský raj na zemi. Bonusom pre rodičov sú bezpečné dopadové plochy a najmodernejšie bezpečnostné prvky. 

  Slniečko sa predieralo pomaly medzi oblakmi a začalo svietiť intenzívnejšie. Posilnení kávou, sme zamierili do požičovne e-bikeov. Chceli sme si spraviť výlet na bicykloch, ale deti lákali viac zážitky, ktoré rezort ponúka. S radosťou sa rozbehli do 3D bludiska. Tam nám úplne zmizli. Počuli sme len smiech a zase len smiech. Postupne prešli na trampolíny, kde skákali do zbláznenia.

  Hladní ako vlci, sme sa usadili na terase reštaurácie a objednali si obed. Deti sa počas prípravy opäť hrali, ale tentokrát v Párty stane, kde našli tiež dostatok atrakcií na zábavu. Party stan je super plán B v daždivom počasí. No air hokej, stolný futbal, basketbalový automat či boxerská hruška boli fajn zmena pre ulietané a uskákané deti.

  Takže žiadne netrpezlivé hladné krky, ktoré sa vypytujú, kedy to už bude vo frekvencii 8x za minútu, ale len relax vo dvojici na slnkom zaliatej terase. Čo viac si priať? Po jedle sa len tak zaprášilo a opäť sa rozbehli na ihrisko. 

  My sme si zatiaľ obzreli wellness a tešili sa, že si tam poriadne oddýchneme a zrelaxujeme sa. Poobede sme si vychutnali dezert a sledovali, ako sa naše deti zabávajú a hrajú. Vyskúšali veľký skákací nafukovací hrad, skákaciu a preskakovaciu atrakciu, pingpong a mini zipline. Bungee trampolína nemala obsluhu, tak ju, žiaľ, neskúsili. Pred večerou sme stihli vyskúšať aj lezeckú stenu. 

  Večera prebiehala formou švédskych stolov, rovnako ako raňajky. Tentokrát prevládala teplá kuchyňa. Výber jedál bol naozaj výborný. Od vegetariánskych až po naozaj chutné mäsové výrobky. Každý si tam niečo našiel. V snack bare sme si po večeri vychutnali pohárik Aperolu. 

  Čas pre seba

  Večer už patril nám, rodičom. Menšie deti sme uložili do postele a straší syn ich postrážil. Zamierili sme do wellnessu, ktorý bol v čase od 17:00 do 22:00 hod. pre dospelých (bezplavková zóna). Na výber máte fínsku, parnú a infra saunu s ochladzovacou kaďou, odpočiváreň a vonkajšiu vírivku s úžasným výhľadom. Bola to perfektná bodka za krásnym dňom. Večer sme zaspali s pocitom výborne stráveného dňa a tešili sme sa na ďalší. 

  Ráno bolo náročné, nikomu sa nechcelo vstávať. Žiaľ, raňajky a hlad nás vyhnali z postele. A tiež fakt, že sa náš pobyt končí a po raňajkách sa musím odubytovať... Úprimne, nikomu sa domov nechcelo. Pri slove odchod, sa chceli deti ešte poslednýkrát šmyknúť, ešte poslednýkrát pohojdať, ešte si poslednýkrát zaskákať.. Jednoducho si chceli rezort ešte užiť, a preto sme si pobyt za príplatok (10 eur / hodina) predĺžili do obeda. To bolo radosti! Deti si mohli do sýta užiť všetky atrakcie. My sme sedeli na terase a vychutnávali sme si slnečné lúče pred cestou. Posilnení obedom sme vyrazili domov. 

  Všetci boli spokojní. Demänová rezort je miesto, kde si rodičia oddýchnu, kým sa deti zabávajú. Miesto, kde sa zábava letom určite nekončí. V zime by sme určite využili vlek, ktorý vedie stredom ubytovacieho rezortu. Celý rezort sa dá využiť počas všetkých ročných období. Ťažko je si vybrať. Odchádzali sme spokojní a odhodlaní vrátiť sa sem na skúšku e-bikeov, letných atrakcií a bazénov. 

  konik_testuje
  7. okt 2021    Čítané 40x

  Prudko návykový pocit jemnosti

  Čo je pre vás neprehliadnuteľným znamením, že leto je definitívne fuč? Prvé padnuté lístie, jemné pavučinky v povetrí, kratšie dni, častejšie bubnovanie dažďa na okno? U nás doma to nie je až také prozaické. S nástupom sychravých dní, ostrejšieho vetra, vykurovacieho obdobia sa u mojich detí zmení predovšetkým kvalita ich pokožky.

  Hurá je tu jeseň! A s ňou suchá pokožka, drsné šupinaté ložiská a svrbenie. U nás je to našťastie sezónneho charakteru a vo väčšine prípadov sa tieto kožné problémy viažu na najnamáhanejšie miesta pokožky – na ruky. Ruky, ktoré stále niečo chytajú či chystajú, ruky, ktoré modelujú, kreslia, farbia, gumujú, hrajú sa v piesku, prekladajú kamene,... koniec koncov, veď to poznáte. No nanešťastie sa ani u nás nevyhneme celkovo suchšej pokožke počas jesenných a zimných mesiacov.

  S ideálnym načasovaním k nám v týchto dňoch do redakcie prišli na testovanie produkty francúzskej kozmetiky Mustela, ktorá má viac ako 70-ročnú tradíciu a je odborníkom v starostlivosti nielen o detskú pokožku. Svojim zložením, s neustále sa zvyšujúcim percentom prírodných zložiek, ktoré upravuje tak, aby mali čo najlepšiu znášanlivosť, je určená pre najcitlivejšiu pokožku novorodencov, pokožku so sklonom k atopickému ekzému, no rovnako je vhodná pre každého, komu záleží na zdravej a hydratovanej pokožke. 

  V tomto redakčnom testovaní si posvietime na Olej do kúpeľa na suchú pokožku Mustela, Vyživujúce telové mlieko Mustela obohatené o Cold Cream a Vyživujúcu tyčinku Mustela obohatenú o Cold Cream.

  Olej do kúpeľa na suchú pokožku Mustela2 má ideálne hustú gélovú konzistenciu a praktické pumpičkové dávkovanie. Má jemnú, prírodnú, bylinkovú vôňu. Je možné ho pridať jednoducho do vody vo vaničke, alebo jemne vmasírovať do vlhkej pokožky a opláchnuť. Pokožka bola po bezprostredne po umytí hebká, jemná, hydratovaná. No nie mastná. Telíčko detí nebolo po kúpeli vysušené. Samozrejme, že som olej vyskúšala aj na sebe a musím s čistým svedomím povedať, že pôsobí na pokožku ako balzam. Ani ja, ani deti nepostrehli žiadne pocity pnutia.

  Výsledky boli naozaj unikátne, a tak som si posvietila na zloženie tohto produktu. Za jedinečnými hydratačnými vlastnosťami stojí nová formula prírodného pôvodu vyvinutá špeciálne presuchú pokožku, ktorá zaručuje vysokú toleranciu kozmetiky aj u novorodencov. Až 98% zložiek je prírodného pôvodu. Hlavným hrdinom je v tomto prípade organicky pestovaný avokádový olej s výživnými a ochrannými vlastnosťami, ktoré pomáhajú zabraňovať suchosti pokožky, konkrétne v podobe patentovanej prírodnej zložky Avocado Perseose®, ktorá chráni kožnú bariéru, hydratuje a uchováva zásoby kmeňových buniek. Olej neobsahuje mydlo, ale glycerín prírodného pôvodu, s hydratačnými a ochrannými vlastnosťami. Mierna povrchovo aktívna látka čistí pokožku jemne a bez vysúšania.  

  Olej do kúpeľa sme využili aj netradične, ako tekuté mydlo, keď sa dcére na rukách objavili,  už tradične v tomto ročnom období, suché, šupinaté ložiská. Prváčka má už dostatočný vek na to, aby chápala, že si rúčku škriabať nesmie, no nemá na to dostatočnú vôľu. Priznajme si, odolať svrbeniu máme problém aj my, dospelí. A tak sa niekedy s pomerne malinkého fliačiku stane záležitosť celej ruky. Tentokrát som pri prvom náznaku vymenila na umývadle bežné tekuté mydlo za Olej do kúpeľa na suchú pokožku Mustela a výsledok bol fenomenálny. V kombinácii s Vyživujúcim telovým mliekom a Vyživujúcou tyčinkou Mustela sme zatočili s vysušenými rúčkami nezvyčajne rýchlo.

  Vyživujúce telové mlieko obohatené o Cold Cream2 má opäť veľmi príjemnú, nenásilnú vôňu. Mlieko má krémovú konzistenciu, veľmi dobre sa nanáša a rozotiera. Je tak akurát husté, aby síce príliš netieklo, no zároveň sa jednoducho aplikovalo. Pokožka bola po použití viditeľne hydratovaná, pocitovo hebká a jemná na dotyk. Produkt je dermatologicky testovaný a vhodný od narodenia. Obsahuje organický včelí vosk, ktorý pochádza z ekologického včelárstva. Vzácny včelí vosk a cold cream spoločne vyživujú pokožku, posilňujú a chránia kožnú bariéru jemnej detskej pokožky.

  Malý S.O.S hrdina tohto testovania je Vyživujúca tyčinka obohatená o Cold Cream.2 Drobný, na prvý pohľad nenápadný, pomocník v tvare mini antiperspirantu, bude vašim esom v rukáve. Mňa si získal svojim všestranným využitím. Použili sme ho na rôzne vysušené časti tela, ako pery, líčka vyštípané od vetra, či už spomenuté suché svrbiace ruky. Veľmi ľahko sa aplikuje, a okamžite zvyšuje hydratáciu až o o 98 %. Tyčinku, rovnako ako aj ostatné dva produkty, môžete používať aj u bábätiek hneď od narodenia. Obsiahnutý Cold Cream vyživuje a napomáha zachovať prirodzenú ochrannú bariéru pokožky. Bambucké maslo zjemňuje a vyživuje epidermis. Bisabolol upokojuje pokožku. Dcérka nosila tyčinku stále pri sebe a naučila sa, že namiesto poškriabania ruky, si dané miesto potrela. 

  Produkty Mustela boli pre mňa doteraz skutočne neznáme. No snímam pred cimi pomyselný klobúk. Na suchú pokožku pôsobia unikátne. Nám jednoducho zapasovala. Premysleným, patentovaným zložením, reálnymi výsledkami hneď po prvom použití, ktoré sa však zintenzívňujú počas dlhodobého používania.  Pokožka je jemná, hydratovaná, hebká, bez suchých miest. Nespôsobovala žiadne nežiadúce alergické reakcie, aj keď má pokožka mojich detí k tomu sklony. 

  Nevýhodou je vyššia cena oproti bežnej detskej kozmetike. No veľmi prijateľná, ak si vyberáte z kozmetiky kvalitnej a vhodnej pre citlivú, suchú a problematickú pokožku, či pre novorodencov.

  konik_testuje
  6. okt 2021    Čítané 1001x

  Curaprox čistenie detských zúbkov vyšpičkoval do dokonalosti!

  Priznám sa, bez mučenia, že niekedy by som radšej spravila afrocopíky sedemhlavému drakovi, ako vyčistila zuby svojej štvorročnej dcére. Ono je to niekedy fuška. Raz ju kefka šteklí, inokedy jej to vadí, sem-tam chce iba sama a inokedy mi kefku jazykom vytláča. A ja mám na jazyku: „Ako chceš, sú to tvoje zuby, mne je to jedno, nech sa ti pokazia." Potom si však uvedomím, že povedať 4-ročnému dieťaťu, že je mi to jedno a čakať, že to citové vydieranie pochopí a svedomito si zúbky nechá umyť, je asi tak pravdepodobné, ako keď odpoviete partnerovi na otázku: „Čo ti je?“- „Nič!“ a čakáte, že si uvedomí, čo vás skutočne trápi. Jednoducho utópia...

  Zavčasu som pochopila, že tadiaľto cesta nevedie a nič lepšie, ako urobiť z čistenia zúbkov hru, neexistuje. Presne podľa môjho gusta je unikátny koncept značky Curaprox, ktorá v tomto neľahkom boji stojí na strane rodičov. S produktami Curaprox kids50 a rozprávkovými postavičkami Kazizúbkami, ktoré sú na nich zobrazené, uľahčia každodenné čistenie detských zúbkov.

  Do redakcie Modrého koníka sme dostali na testovanie detskú zubnú kefku Curaprox kids vhodnú od 4 rokov. Je zmenšeninou obľúbenej dospeláckej kefky CS 5460. S 5 500 ultra jemnými vláknami je zárukou účinného a šetrného odstránenia povlaku. Vlákna sú jemné, husté a po novom majú vylepšenú odolnosť. Vlákna sú mierne skrátené, vďaka čomu lepšie odolávajú aj prílišnému tlaku a iným mechanickým opotrebovaniam malého oduševneného bojovníka proti Kazizúbkom. V detskej rúčke kefka super sedí. Jemné vlákna dokonale zbavia zúbky nečistôt, no sú ohľaduplné k zubom a ďasnám. 

  Jediným problémom kefiek Curaprox je pri menších deťoch ich „dospelácky“ vzhľad. Pri návšteve drogérie môže byť niekedy ťažké deťom vysvetliť, prečo berieme dizajnovo minimalistickú kefku, keď hneď vedľa majú kefku s rúčkou v tvare jednorožca, či Minnie. No predsa preto, aby mali velkáčsku kefku, ako mamina či ocino! Poznáte to, keď si potajomky uchmatnú vaše lodičky a klopkajú v opätkoch po obývačke, keď prvýkrát vyskúšajú rúž či túžia po nalakovaných nechtoch... Vďaka Curaprox kefkám sa nakoniec cítia ako skutočný veľkáčí, ktorými v kútiku duše túžia byť. 

  Moje deti tentokrát však upútal obrázok Kazizúbka na obale, a s nevídaným záujmom počúvali o všetkých „potvorkách“, ktoré ohrozujú ich zúbky a zabývajú sa v ich ústočkách, ak si nebudú zúbky dôkladne čistiť. 

  Postupne sme si s mojimi babami predstavili všetkých Kazizúbkov. Sú tajným esom v rukáve rodiča. Pretože stelesňujú všetko, s čím si musí pri čistení zubov poradiť. Po maškrtení sme vyháňali z úst Cukrožrúta. Pred spaním zase Spánkovrta, ktorý by babám v noci rohom vyvŕtal diery do zubov, ak by sme ho nevyhnali z úst. K správnej technike čistenia zubov krúživými pohybmi detí navedie Kazotoč. Toho totiž vyženiete z úst len zázračným pohybom – krúžkami. Na toľko nôh, ktoré Kazotoč má, priamy pohyb kefkou jednoducho nestačí. Štrajk pri dočisťovaní hravo vyriešil Svaloš, ktorý sa silno drží zubov svojimi 6 končatinami. A poradí si s ním len skúsená ruka rodiča pri dočisťovaní zubov. Proti Dlháňovi, s úzkym podlhovastým telom, ktorý zalezie do každej štrbiny, dokáže bojovať len medzizubná kefka či špeciálna šablička. Smraďoch je posledný z Kazizúbkov. Nevonia najvábnejšie, a ak moje baby nechceli, aby rovnako nevábne voňala aj ich pusinka, museli ho, ako všetkých ostatných Kazizúbkov, vyhnať z úst. Najlepšie ovocnou pastou Curaprox, ktorej stačí za hrášok. 

  Práve pasty Curaprox Kids boli druhým produktom, ktorý bol súčasťou tohto redakčného testovania. Jahodová príchuť je vhodná od 2 rokov dieťaťa. Vybrať si môžete z dvoch variant, s fluoridom alebo bez neho. Pre staršie deti, od 6 rokov, sú na výber príchute mäta a červený melón. 

  Curaprox pasty ma zaujali svojim šetrným zložením, rešpektujúcim potreby detských zúbkov. Proti zubnému kazu chránia čo najprirodzenejším spôsobom, prostredníctvom enzýmov, ktoré sa prirodzene vyskytujú v slinách, antibakteriálneho brezového sirupu xylitolu a fluoridu. Neobsahujú potenciálne škodlivé či dráždivé látky. Vďaka nízkej hodnote abrazivity sú šetrné k zubnej sklovine, neobsahujú penidlo SLS, parabény, umelé farbivá ani alkohol. 

  Medzi pastami pre staršie deti u nás bodovala melónová príchuť. Mladšia testerka bola s jahodovou dokonale spokojná. 

  Umývanie zúbkov sme poňali hravou formou už dávnejšie, no Curaprox to vyšpičkoval do dokonalosti. Produkty sú veľmi kvalitné, deti si ich obľúbili a v našej redakčnej domácnosti majú, mali a budú mať vždy čestné miesto. 

  konik_testuje
  6. okt 2021    Čítané 963x

  Ja vidím! A ostro!

  Astigmatizmus. Hovorí sa o ňom málo, a kým sa vás priamo netýka, pravdepodobne ani neviete, že niečo také existuje, alebo len tušíte, čo to obnáša. Mňa tento očný defekt sprevádza celý život a, popravde, celkom mi ho komplikuje. Čo to astigmatizmus vlastne je? Astigmatizmus spôsobuje nepravidelný tvar očnej rohovky alebo zakrivenie šošovky - oko je vlastne zakrivenejšie, než je to u oka zdravého.

  U mňa sprevádza tento defekt nielen neostré videnie, ale aj videnie dvojité, výrazné problémy s videním v tme, fľaky v zornom poli, bolesti hlavy i očí, únava očí a na dennom svetle častý pocit oslnenia. Nič moc, čo vy na to? Často sa mi stáva, že jednoducho musím počas dňa niekoľkokrát oči jednoducho zatvoriť aj na 10 minút, nech si od všetkých tých prapodivných vizuálnych efektov odpočiniem.

  Tento defekt mi už dlhší čas robí vrásky. A to nielen obrazne povedané. Núti ma žmúriť, a tak pokožka okolo očí aj mimické svaly dostávajú zabrať. Jednoducho povedané, okolo očí sa mi robia vrásky a tie, čo tam už sú, sa prehlbujú.

  Okuliare nosím od svojich 17 rokov, ale od tej doby, čo mám malé deti, sú z času na čas viac záťažou než pomocou. Snáď miliónkrát denne ich musím dávať dole a čistiť, a to nielen od šmúh po detských ručičkách, ale tiež od slín, zvyškov jedla... Preto som už dlhšiu dobu uvažovala nad zaobstaraním kontaktných šošoviek, ale priznám sa, mala som z toho strach. Dotyk s okom neznesiem, robí sa mi zle už z tej predstavy. K tomu predstava pocitu cudzieho telesa v oku... Bolo proste vymaľované. Šošovky nie. Keď nám ale dorazili do redakcie kontaktné šošovky CooperVision1, dala som sa na redakčné testovanie. Veď vlastne, kedy, ak nie teraz?

  Mala som možnosť vyskúšať MyDay daily disposable Toric (tórické jednodňové šošovky) s UV filtrom a tórické šošovky Biofinity Toric. Čo sa týka nasadzovania šošoviek, bolo pre mňa prekvapením, že to nebola žiadna hrôza, a tak po dvoch-troch dňoch už to bolo absolútne bez problémov. Človek sa do toho dostane pomerne rýchlo. Jediné, čo ma zarazilo, bol zvláštny pocit, ako keby som mala pod šošovkou bublinku bezprostredne po nasadení, a tak som mala nutkanie ju miernym tlakom na horné očné viečko vytlačiť von. Šošovky sa ale po chvíli dostali tam, kam mali, a vycentrovali sa do požadovanej polohy.

  U Biofinity Toric sa mi zdalo, že bolo priľnutie k oku o málo lepšie a celkovo šošovka pri nasadzovaní pôsobí jemnejšie.

  Nosenie všetkých testovaných druhov šošoviek však považujem za pohodlné. Obávala som sa, či nebudem mať pocit "suchého oka", ale moje obavy sa nepotvrdili. Je pravda, že som si párkrát do očí musela kvapnúť zvlhčujúcu kvapôčku, ale nebolo to o nič častejšie, ako keď používam okuliare. Avšak, celkom ma prekvapilo, že sa šošovky počas nosenia občas "vyosily", ale na svoje pôvodné miesto sa vrátili po pár žmurknutiach.

  Mala som tendenciu šošovku posunúť rukou, ale, aj vzhľadom k aktuálnej pandemickej situácii a možnosti zanesenia infekcií do oka, som sa musela veľmi ovládať.

  Videnie bolo cez ne krásne ostré a určite sa nepotvrdila ani moja obava, že budem šošovku v oku "cítiť". Naopak, veľakrát som aj zabudla, že šošovky v očiach nasadené mám.

  U MyDay daily disposable sa mi páči aj fakt, že na každý deň máte šošovku novú, pretože ma celkom desí predstava, že po dobu 30 dní si denne šošovku vyberám a vraciam naspäť rukami, ktoré, povedzme si úprimne, nie sú vždy dokonale čisté. Po vybratí tieto šošovky jednoducho vyhodím a ráno použijem nové. Naopak, šošovky Biofinity Toric sú vhodné na mesačné nosenie aj s prespávaním bez vybratia šošovky z oka (po konzultácii s lekárom), čo je tiež úžasné!

  Za mňa si zaslúžia šošovky MyDay daily disposable Toric (tórické jednodňové šošovky) aj Biofinity Toric 5 bodov z 5.

  Plusy:

  👁️ Nová šošovka každý deň

  👁️ Ostré videnie

  👁️ Pohodlné nosenie (šošovky v oku neprekážajú)

  👁️ Bezproblémové nasadzovanie aj vyberanie z oka

  Mínusy:

  👁️ Občas sa šošovka v oku pohne a videnie je na pár sekúnd neostré

  konik_testuje
  27. sep 2021    Čítané 809x

  Skúsenosti s príkrmami Hami BIO

  Každá mamička chce pre svoje dieťatko to najlepšie. Hlavne, čo sa týka kvalitnej a vyváženej stravy, keďže všetky vieme, že zdravé stravovanie je základom pre správny vývoj a vytvára ideálny základ pre správne stravovacie návyky v budúcnosti.

  Hoci sa pomyselné pravidlá pre zavádzanie prvých príkrmov dookola menia, a čo platilo kedysi, dnes už neplatí, a čo je mantrou dnes, zajtra už môže byť minulosťou, jedno stále zostáva isté: Do dovŕšenia šiestich mesiacov by stravu dieťatka ideálne malo tvoriť výlučne materské mlieko. Až v druhom polroku života by tak malo nasledovať postupné zavádzanie nemliečnej stravy, pričom základnou zložkou stravy by malo byť stále materské mlieko. Deťom, ktoré nemôžu byť dojčené, môže pediater prípadne odporúčať začať s príkrmami od ukončeného 4. mesiaca – pokiaľ už sú na príkrmy dostatočne pripravené. Zároveň by v prvých fázach malo tuhú nemliečnu stravu dieťatko len ochutnávať.

  Práve pri zavádzaní prvých príkrmov je nesmierne dôležité dbať na kvalitu zeleniny, ovocia, obilnín i mäsa, ktoré je detičkám podávané. Preto Hami prichádza s novým radom príkrmov s označením BIO, v ktorých, okrem toho, že, ako všetky produkty značky Hami, obsahujú suroviny tej najvyššej kvality, dbajú o to, aby všetky zložky pochádzali z ekologického poľnohospodárstva a ekologických chovov, ktoré sú ešte šetrnejšie k životnému prostrediu a podporujú prirodzenú biodiverzitu. 

  Čo budeme testovať?

  Pripravili sme si pre vás testovanie kompletného radu príkrmov Hami BIO,9 v ktorom nájdete ako ovocné a zeleninové detské výživy, tak prvé mäsozeleninové príkrmy. Hami navyše ráta s tým, že v prvých týždňoch detičky príkrmy len ochutnávajú a preto ich nájdete v dvoch rôznych veľkostiach balení a to 125 g a 190 g. A na aké druhy príkrmov sa môžete v tomto testovaní tešiť? 

  Rad BIO ovocných príkrmov obsahuje tieto príchute:

  • Jabĺčko, 125 g (od ukončeného 4. mesiaca)
  • S hruškou, 125 g (od ukončeného 4. mesiaca) 
  • So slivkou, 125 g (od ukončeného 4. mesiaca)
  • S jahodami, 190 g (od ukončeného 6. mesiaca)
  • S ananásom, 190 g (od ukončeného 6. mesiaca) 
  • So slivkou, 190 g (od ukončeného 6. mesiaca)
  • Ovocný koktail, 190 g (od ukončeného 6. mesiaca)
  • Ovocie s nektárinkou, 190 g (od ukončeného 6. mesiaca)
  • S banánom a kúskami jabĺčka, 190 g (od ukončeného 8. mesiaca)
  • S kúskami jabĺčka, 190 g (od ukončeného 8. mesiaca)

  Rad BIO zeleninových a mäsovo-zeleninových príkrmov Hami obsahuje tieto príchute:

  • Mrkva s karfiolom, 125 g (od ukončeného 4. mesiaca)
  • Brokolica s batátmi, 125 g (od ukončeného 4. mesiaca) 
  • Zemiaky s brokolicou a teľacím, 125 g (od ukončeného 6. mesiaca)
  • Mrkva s hráškom a kuriatkom, 190 g (od ukončeného 6. mesiaca)
  • Brokolica s paštrnákom a morkou, 190 g (od ukončeného 8. mesiaca)
  • Baklažán s kuraťom a quinoa, 190 g (od ukončeného 8. mesiaca)
  • Cestoviny s tekvicou a hovädzím, 190 g (od ukončeného 8. mesiaca)
  • Paradajky s paštrnákom a teľacím, 190 g (od ukončeného 8. mesiaca)
  • Paštrnák s karfiolom a teľacím, 190 g (od ukončeného 10. mesiaca)

  Koho hľadáme?

  Na toto testovanie hľadáme 20 mamičiek, ktoré majú dieťa staršie ako 6 mesiacov a viac. Mamičky, ktoré zavádzajú alebo už zaviedli príkrmy do jedálnička svojho dieťaťa, a ktorým záleží na na kvalitnej a vyváženej strave. Zaujímajú sa o zdravý životný štýl a zdravé stravovanie. Ak máš 25 až 35 rokov a vyššie uvedené ťa dokonale vystihuje, a navyše tiež rada fotíš, a nemáš problém sa o svoje skúsenosti s Hami BIO príkrmy podeliť s nami na Modrom koníku, čítaj ďalej.

  Ako sa zapojiť?

  Ak sa chceš zúčastniť testovania nového radu ovocných, zeleninových a mäso-zeleninových príkrmov Hami BIO, napíš nám do komentára odpoveď na otázku: Aký je tvoj vzťah k potravinám s označením BIO? Vaše odpovede čakáme do 3.10.2021. Následne vyberieme 20 z vás, ktoré budú mať, spolu so svojimi drobcami, možnosť ochutnať novinky od Hami. Tešíme sa na vaše komentáre! 

  Koník_testuje

  *Príkrmy majú byť iba súčasťou zmiešanej a vyváženej stravy dieťaťa. Spôsob použitia a ďalšie informácie na obaloch. Plné dojčenie do ukončeného 6. mesiaca je pre dieťa najlepšie, o zaradení doplnkovej výživy sa poraďte s pediatrom.

  Predsudky nie sú v našom živote obzvlášť prínosné. A je úplne jedno, či ide o vážne veci alebo len o stravovanie. S otvorenou mysľou a srdcom dokážeme vyťažiť oveľa viac aj z obyčajnej večere. Upustíte sem tam uzdu svojej fantázii pri príprave pokrmov? Varíte občas aj niečo netradičné?

  A. Mám rada klasiku. Varím len tradičné jedlá.
  B. Stále sa učím a veľmi rada skúšam nové veci.
  C. Rada by som, no okrem mňa by to nikto doma nejedol.

  Spomedzi produktov zn. dmBio si vyberie každá gazdinka. Či už varí doma klasiku alebo exotiku. Vy sa môžete teraz zapojiť do výzvy na testovanie štedrého balíka týchto produktov: https://www.modrykonik.sk/blog/konik_testuje/article/skusenosti-s-vysokokvalitnymi-biopotravi-0n6p97/

  #test_dm32

  S pribúdajúcim vekom sa stále viac prízvukuje, že je nevyhnutné správne sa starať o pleť. Na jej kvalite sa totiž odráža nielen náš životný štýl, ale tiež vplyv životného prostredia, v ktorom žijeme. Ako sa staráte o svoju pleť vy?

  A. Nijak extra sa o pleť nestarám. Používam minimum prípravkov.
  B. Používam produkty pre základnú starostlivosť o pleť, ako micelárna voda či odličovač a denný krém.
  C. O pleť sa starám dôkladne. Používam široké spektrum prípravkov zvlášť pre starostlivosť o pleť cez deň a večer. Pleť čistím i hĺbkovo s použitím peelingov a masiek.

  V prípade, že by si rada vyskúšala produkty pre starostlivosť o pleť z nového radu Yves Rocher Elixir Botanique, zapoj sa do našej výzvy TU: https://www.modrykonik.sk/recenzie/yves-rocher-elixir-botanique/

  #test_yvesrocher9

  konik_testuje
  22. sep 2021    Čítané 912x

  Navrhnutý tak, aby vynikal od ostatných

  Čo si predstavíte pri slove croissant? Niekto Edith Piaf spievajúcu z rádia jej: „Non, rien de rien…,” vôňu kávy, výhľad na Eiffelovu vežu a jemnú chuť, ktorá opantá vaše zmysly. Začiatok školského roku však vo mne pravdepodobne zabil posledné romantické bunky a bez zbytočného pátosu priznávam, že mne sa vybaví chutná, rýchla a praktická desiata, zdroj energie pre deti po náročnom tréningu,  ale aj šikovné pohostenie pre nečakanú návštevu. 

  Redakcia Modrého koníka tentokrát za vás otestovala kváskové croissanty Bauli40, vyrobené podľa tradičnej talianskej receptúry.  Zárukou potešenia pre chuťové bunky je materský kvások, ktorý sa nechá odpočívať až 40 hodín, kým sa nestane tým, čo sa nazýva „Nucleus“ - jadro. Práve to zaručuje jedinečnú jemnosť, chuť a arómu.

  Za talianskymi croissantmi Bauli stojí rodinná pekáreň s niekoľkogeneračnou tradíciou. Vyrábajú ich z najkvalitnejších surovín, používajú vajíčka výhradne z podstieľkového chovu, neobsahujú alkohol ani konzervačné látky. Croissanty Bauli sú výsledkom poctivého remesla, generáciami preverených tradičných receptov, ktoré sa podarilo tejto rodine zveľadiť do takej miery, že ich môžu so všetkou dôkladnosťou vyrábať v priemyselnom meradle. 

  Croissanty sú skutočne chutné. Cesto je mäkké, nadýchané, striedka krásne laminovaná a bohato vrstvená. Sú naozaj štedro plnené. Plnky nie sú presladené, majú jemnú štruktúru, ich chuť je vyvážená a lahodná. 

  V obchodom ich možno nájsť jednotlivo balené v príchutiach čokoláds obsahom 60 % kakaa, vanilks vanilkou z ďalekého Madagaskaru a marhuľa s marhuľovým džemom z výberového ovocia. 

  Čokoládové croissanty majú vyváženú kakaovú chuť, žiadna presladený „nutelový“ krém. Vanilka je aromatická a výrazná. Marhuľa je svieža a lahodná.

  Ak ste obľúbencom cereálnych výrobkov, za vyskúšanie stoja 7- cereálne croissanty, ktoré sa dajú však kúpiť iba ako multipacky. Nám najviac chutil Croissant 7 cereálií so semienkami – lesné ovocie. No zaujímavé sú aj tie plnené krémovou mliečnou a vanilkovou náplňou. 

  Toto pečivo je skutočne chutné, svojim zložením unikátne, oceňujeme recept s materským kváskom. Croissanty buď obľubujete alebo im neviete prísť na meno. Ak patríte k prvej skupine, croissanty Bauli si zaslúžia šancu. Výrobca uvádza, že bol navrhnutý tak, aby vynikal od ostatných. A my v redakcii súhlasíme. 

  konik_testuje
  20. sep 2021    Čítané 2916x

  Skúsenosti s vysokokvalitnými biopotravinami zn. dmBio

  Vraví sa, že jeme preto, aby sme žili a nežijeme preto, aby sme jedli. No pre niekoho je jedlo celý život. Je to jeho vášeň a koníček. Príprava najrozličnejších pokrmov, hranie sa s chuťami, vymýšľanie nových kombinácií je korením, ktoré dodáva životu tú správnu šťavu.  Ak sme práve brnkli na vašu citlivú strunu, nezmeškajte testovanie vysokokvalitných biopotravín a vyskúšajte s nami dobré a uvedomelé stravovanie s dmBio.3

  Čo budeme testovať

  Dnes sú už bio produkty štandardom a automaticky sa spájajú s ekologickým poľnohospodárstvom, vyššou kvalitou a udržateľnosťou. dm drogerie markt má s potravinami z biologického hospodárstva bohaté skúsenosti a onedlho ich budete mať i vy 🙂

  Produkty zn. dmBio nie sú určené iba pre vegetariánov, vegánov či ľudí s potravinovými intoleranciami. Sú ako stvorené pre každého, komu záleží na tom, aby potraviny po ktorých siaha, boli v bio kvalite a vyrobené trvalo udržateľným spôsobom. V pestrom sortimente si nájde svojich favoritov každý. Rovnako aj v štedrom balíku produktov rozmanitých chutí, ktorý sme si pre vás pripravili. 

  dmBio NATUR mandľový nápoj, 1 l – pripravte si lahodný mandľový drink! Môžete ho podávať čistý alebo dochutený ovocím a koreninami alebo ako miešaný nápoj. Vďaka svojej jemne sladkej chuti je vhodný k dezertom, ku krupicovej kaši, pudingu či k müsli. Obsahuje len čisto rastlinné zložky, je bez gluténu, laktózy a mliečnej bielkoviny. 

  dmBio 7-dňový zázvorovo-kurkumový shot, 200 ml – koncentrovaný nápoj, ktorý vás nakopne do nového dňa! Ovocno-zeleninový nápoj je zmesou ovocných štiav so šťavou zo zázvoru a kurkumy, s pomarančovou šťavou a s acerolovou dreňou. Bohatý shot je plný vitamínu C, povzbudí organizmus a dodá vitamíny. Môžete z neho pomaly odpíjať každý deň a dopriať si tak okamžitú energiu. 

  dmBio jablková šťava s prírodnou minerálnou vodou, 0,5 l –  osviežte svoj organizmus kedykoľvek počas dňa a doplňte si pitný režim! Chutná šťava zo 100 % jabĺk dozretých na slnku je šetrne vyrábaná tak, aby väčšina dôležitých látok zostala obsiahnutá v nápoji. 

  dmBio paradajková omáčka s bylinkami, 350 ml – pripravte si cestoviny na taliansky spôsob! Paradajková omáčka s bylinkami je pripravená z paradajok dozretých na slnku, čo jej dáva intenzívnu chuť. Lahodne chutí s talianskymi cestovinami, gnocchi, môžete ju použiť ako základ na pizzu, do omáčok či do polievky. Chuť šťavnatých paradajok je umocnená aromatickými bylinkami (oregano či tymián), ktoré zároveň podporujú trávenie. 

  dmBio nátierka z bobuľového ovocia, 340 g – má vynikajúcu ovocnú, mierne sladkú chuť. Je ideálna na chlieb alebo sladké pokrmy ako dezerty, múčniky, do jogurtov či koktailov. 

  dmBio slané krekry so syrom a tekvicovými jadierkami, 200 g – sú pripravené len z tých najkvalitnejších ingrediencií, zo špaldovej múky, zjemnené extra panenským olivovým olejom. Doprajte si lákavú maškrtu pri filme či ako rýchle posilnenie na turistike.

  dmBio sušené kúsky manga, 100 g – kúsky manga dozrievaného na slnku sú vďaka svojej prirodzene sladkej intenzívnej aróme skvelou alternatívou ku sladkostiam.

  dmBio kešu orechy, 150 g – svojou jemne sladkou chuťou sú ideálnou pochúťkou do školy, kancelárie alebo pri športe. Vďaka svojej jedinečnej chuti môžu byť použité na dochutenie všetkých druhov pokrmov, či už na dezerty, na kuracie mäso, ryby alebo zeleninu. Dodajú vám energiu a ich konzumácia podporí vaše zdravie.

  dmBio chrumkavé müsli s mliečnou čokoládou, 500 g – doprajte si výživný štart do nového dňa! Müsli sú ideálne na raňajky alebo desiatu či olovrant. Sú pripravené z ovsených vločiek, pšeničných vločiek a špaldovej pšenice, zaliate mliečnou čokoládou. 

  dmBio zmes na prípravu falafelu, 175 g – objavte chute arabskej kuchyne aj u vás doma! Zmes na prípravu falafelu je stálicou arabskej kuchyne z cícera a múky, dochutená vybranou zmesou byliniek a korenia. Falafelové guľôčky chutia skvele so šalátom, pita chlebom alebo domácim hummusom. Obsah balenia vystačí na prípravu cca 15 – 17 kúskov falafelu. 

  dmBio mliečna čokoláda s celými lieskovcami, 100 g – vďaka tým najlepším kakaovým bôbom z Dominikánskej republiky vám poskytne  výnimočný čokoládový pôžitok. Bez umelých aróm alebo prídavných látok. Lahodná mliečna čokoláda je zárukou jedinečného chuťového zážitku. Špeciálna vnútorná fólia je kompostovateľná, ponúka vynikajúcu ochranu výrobkov a zachováva arómu. 

  dmBio mliečna čokoláda s kokosovou náplňou, 40 g –  je ideálna ako ľahké občerstvenie na každý deň. Tyčinka so strúhaným kokosom je poliata lahodnou mliečnou čokoládou a dochutená pravou borbounskou vanilkou. Sladká a exotická aróma dodáva tyčinke tú správnu chuť. 

  Koho hľadáme?

  Hľadáme 10 žien, ktoré milujú dobré jedlo, no zároveň sa snažia stravovať uvedomelo a dôkladne si vyberať produkty, ktoré sebe a svojej rodine ponúkajú. Siahajú po potravinách, ktoré sú kvalitné a poctivé. Ženy, ktoré priebeh testovania zdokumentujú nielen slovne, ale aj prostredníctvom fotografií. Ak si sa v týchto slovách našla, hľadáme práve teba!  

  Ako sa zapojiť?

  Rada by si sa stala súčasťou tohto testovania? Stačí, ak nám pod článok odpovieš, čo najradšej varíš. Či si zástancom tradičných chutí alebo v kuchyni rada experimentuješ. Pokojne pripoj aj fotografiu jedla, ktoré si pripravila a bola naň skutočne pyšná.

  Čas na zapojenie máte do nedele 26.9.2021 a v priebehu týždňa vyberieme 10 žien, ktoré potešíme a v internej pošte im predáme ďalšie inštrukcie k testovaniu.

  Budeme sa tešiť na vaše komentáre! 🙂

  konik_testuje

  Pri zavádzaní prvých príkrmov sa mnohé mamičky riadia písanými i nepísanými pravidlami, ktorých je, nielen na internete, mnoho. Jedným z nich je aj poradie, v akom by mali byť prvé nemliečne potraviny zavádzané do jedálnička batoliat. Do ktorej skupiny mamičiek patríte vy?

  A. Príkrmy zavádzam postupne a začínam zeleninou.
  B. Najskôr skúšame ovocie.
  C. Dieťa má na začiatku zeleninu a ovocie len ochutnávať a to vlastným tempom s využitím vlastných schopností, fungujeme preto na BLW (Baby Led Weaning).

  Pri zavádzaní prvých príkrmov je jednoznačne dôležitá predovšetkým kvalita podávaných potravín, preto sme pre vás pripravili testovanie výrobkov, ktoré sa môžu pýšiť tou najvyššou dojčenskou kvalitou a zároveň označením BIO. Sledujte nás a nenechajte si ho ujsť!

  #test_hami_bio

  *Príkrmy majú byť iba súčasťou zmiešanej a vyváženej stravy dieťaťa. Spôsob použitia a ďalšie informácie na obaloch.

  konik_testuje
  20. sep 2021    Čítané 2827x

  Skúsenosti s produktovým radom Elixir Botanique od Yves Rocher

  Naše životné prostredie je stále viac znečistené, naše dni sprevádza stres, nedostatok spánku a tiež času, ktorý by sme mohli venovať sebe a regenerácii. Toto všetko sa odzrkadľuje na našom tele. A naša pleť nie je výnimkou. Všetky tieto faktory spôsobujú predčasné starnutie pleti.

  V Yves Rocher to vedia a 25-ročný vedecký výskum viedol k vzniku nového radu Elixir Botanique, ktorý využíva silu prírody, aby pleť detoxikoval, okysličil a predišiel tak jej predčasnému starnutiu.

  Čo budeme testovať

  Vedci z Yves Rocher, inšpirovaní synergiou oceánu a krajiny, spojili svoje jedinečné znalosti z oblasti botaniky a morskej biotechnológie a objavili tak inováciu v oblasti biologických vied s patentovanou účinnosťou. V rade Elixir Botanique 3sa spájajú okysličovacie schopnosti kapucínky s detoxikačnými schopnosťami mikroriasy Tetraselmis, ktorábojuje proti negatívnym vplyvom životného prostredia spôsobeným znečistením, ktoré urýchľujú starnutie pokožky.

  Vďaka spojeniu týchto dvoch rastlín vzniká 100% jedinečná patentovaná schopnosť stimulovať okysličenie pokožky pomocou toku kyslíka a jeho využitie bunkami. Aktiváciou konkrétnych mechanizmov nastáva detoxikácia buniek. Spojenie výťažku z kapucínky a mikrorias Tetraselmis umožňuje lepšie fungovanie buniek, spevnenie, posilnenie a okysličenie pleti.

  Tento unikátny rad kozmetiky pozostáva z:

  Posilňujúce a ochranné serum, 50 ml - Sérum pre samostatné použitie alebo ako podklad pod krém. 

  Denná regeneračná starostlivosť50 ml - denný krém

  Intenzívna nočná starostlivosť, 50 ml - nočný krém

  Rozjasňujúci roll-on na okolie, 15 ml - starostlivosť o očné okolie

  Rad Elixir Botanique je určený pre normálnu až zmiešanú pleť; boj s prvými vráskami; pleť vystavenú stresu a aktívnemu spôsobu života; pleť vystavenú smogu a nečistotám z ovzdušia.

  Je bez silikónov a bez minerálnych olejov. Má vegánske zloženie bohaté na aktívne zložky, z ktorých je až 99 % prírodného pôvodu

  Koho hľadáme

  Na toto testovanie hľadáme ženy vo veku 20-50 rokov, ktoré žijú v ruchu mestského života. Ak ti záleží na životnom prostredí, máš pozitívny vzťah k  rastlinnej kozmetike a svet kozmetiky všeobecne ti nie je cudzí, tak čítaj ďalej. Ak tiež rada a pekne fotíš a nemáš problém sa so svojou skúsenosťou podeliť s nami na Modrom koníku prostredníctvom slov i fotiek, si pre naše testovanie ako stvorená!

  Ako sa zapojiť

  Ak by si rada otestovala nový rad produktov Yves Rocher Elixir Botanique, odpovedz nám do komentára na otázku: Podľa akých kritérii si vyberáš pleťovú kozmetiku?

  Zapojiť sa môžeš do nedele 26.9.2021. V priebehu týždňa vyberieme 10 mamičiek, ktoré oslovíme internou poštou.

  konik_testuje

  Budeme sa tešiť na vaše komentáre! 🙂

  Pranie. Zatracované, preklínané, niekým možno aj zbožňované… Tak či onak, každá z nás ho určite absolvuje pravidelne. Ale pranie to nie je len naložiť a zapnúť práčku, ale obnáša tiež výber pracieho prostriedku. Na farebnú, čiernu, bielu bielizeň. Pre dospelých, pre deti… Možností je mnoho. Používate špeciálne pracie prostriedky na rôzne druhy bielizne?

  A. Áno, používam rôzne pracie prostriedky, avšak len v závislosti od farby bielizne.
  B. Snažím sa prať bielizeň rozdelenú nielen podľa farieb, ale tiež detské oddelene a tomu prispôsobujem aj portfólio pracích prostriedkov.
  C. Čiastočne, detské oblečenie periem v špeciálnych pracích prostriedkoch, zvyšok v jednom, univerzálnom.
  D. Spolieham sa na univerzálnosť pracích prostriedkov, a tak periem všetko v jednom - univerzálnom.

  V prípade, že vás láka vyskúšať praktickosť použitia jedného prípravku všetkými členmi rodiny s prvotriednym a šetrným zložením s prírodnými bylinkami, zapojte sa do nášho testovania nového radu Bupi family TU: https://www.modrykonik.sk/recenzie/bupi-family/

  #test_bupifamily

  So začiatkom školského roka sa vraciame do pravidelného kolobehu – skoré ranné budíčky, dlhé večery nad úlohami a nikdy nekončiaca skúška kreativity v podobe prípravy desiaty. Ako to vyzerá u vás doma? Za každú odpoveď vám pošleme 3 srdiečka ❤

  A. Každodenná klasika – rožok, ovocie a sladkosť.
  B. Snažím sa byť kreatívna – pribalím aj oriešky, krekry či sušené ovocie.
  C. Deti si desiatu kupujú v bufete.

  Ak by ste chceli svojim ratolestiam desiatu trošku ozvláštniť, nezmeškajte šancu zapojiť sa do testovania s dm drogerie markt. Máme pre vás pripravený balík produktov zn. dmBio, s ktorými však vykúzlite oveľa viac ako len pestrú desiatu pre svoje deti.

  #test_dm32

  konik_testuje
  Správa bola zmenená    13. sep 2021    

  Po stáročia sa ľudstvo postupne vzďaľovalo od prírody. Našťastie sme však nabrali opačný kurz a začíname sa malými krôčikmi opäť k prírode vracať. Čerpáme z jej darov a čoraz viac na ňu berieme ohľad. Správame sa stále viac ekologicky a, navyše, začíname chápať, že dary, ktoré nám poskytuje môžeme využívať v náš prospech. A tak čoraz viac z nás preferuje nielen bio potraviny, ale tiež kozmetiku s rastlinnými zložkami. Aký je váš postoj k rastlinnej kozmetike? Za každú odpoveď máte u nás 3 srdiečka ❤!

  A. Používam výlučne rastlinnú kozmetiku a dbám na to, aby mala skutočne čisto rastlinné zloženie.
  B. Používam kozmetiku, ktorá účinkuje a vyhovuje mi. Nehľadím na to, či je rastlinná alebo nie.
  C. Rastlinnej kozmetike neverím. Myslím, že nie je dostatočne účinná.

  Či už si alebo nie si fanúšička rastlinnej kozmetiky, chystáme testovanie, ktoré ťa môže presvedčiť alebo utvrdiť v tom, že sila prírody naozaj účinkuje. Sleduj nás a dozvieš sa viac!

  #test_yvesrocher9

  konik_testuje
  13. sep 2021    Čítané 1418x

  Skúsenosti s produktami radu Bupi family

  Detská pokožka si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. A to predovšetkým tá citlivá, náchylná k tvoreniu ekzémov a k alergickým reakciám. Čo ale s tým, ak majú citlivú pokožku nielen deti, ale tiež dospelí? Bupi, tradičná slovenská značka detskej kozmetiky, myslí aj na to, a preto prišla s novinkou - radom Bupi family33. Ten je určený pre celú rodinu - malých i veľkých a vy ich budete môcť onedlho testovať. 

  Zloženie prípravkov je navrhnuté tak, aby podporovali zdravú pokožku a jej prirodzený vývoj a regeneráciu. Tak, ako všetky produkty firmy Bupi, sú bez parabénov, parafínov, sulfátov, éterických olejov, alkoholu či farbív. Celý nový rad je vhodný pre deti od troch rokov, aj pre dospelých, ktorí majú citlivú pokožku.

  Čo budeme testovať

  Novinky z radu Bupi family s prírodnými výťažkami, ako je breza, citrónová tráva či nechtík, spájajú praktickosť použitia jedného prípravku všetkými členmi rodiny s prvotriednym a šetrným zložením. Rad Bupi family svojou receptúrou vychádza z rokmi overeného radu Bupi BABY určeného pre bábätká od prvého dňa. Sú obohatené o bylinné zložky, a tak využívajú účinnú silu prírody. A aké produkty v tomto produktovom rade nájdete?

  Senzitívne pracie produkty pre šetrné a bezpečné pranie pre celú rodinu s prírodnými bylinnými zložkami, ktoré prirodzeným účinkom zabezpečia čistotu, sviežosť a hygienu bielizne celej rodiny.

  - Bupi family tekutý prací prostriedok Sensitive s citrónovou trávou 1,5 l - Bylinky citrónová tráva a breza zabezpečia čistotu a hygienu bielizne vašich najbližších. Prací prostriedok je určený pre celú rodinu, vďaka svojmu jemnému zloženiu, ktoré je vhodné pre citlivú pokožku.

  - Bupi family aviváž Sensitive s citrónovou trávou 1,5 l - Jej špeciálne zloženie bez alergizujúcich zložiek je vhodné aj pre citlivú pokožku. Po vypraní bielizeň ostáva mäkučká, hebká, s osviežujúcou vôňou.

  Produkty pre šetrnú a bezpečnú hygienu pre celú rodinu

  - Umývací gél 3 v 1 s antibakteriálnou citrónovou trávou Bupi family 500 ml - Jemný umývací gél Bupi family s dvomi blahodarnými bylinkami, ktoré majú prírodný antibakteriálny účinok a prirodzene chránia pokožku vašich najbližších. Gél počas umývania prirodzene čistí a jemne dezinfikuje pokožku. Môže sa používať ako sprchovací gél, šampón či pena do kúpeľa.  

  - Tekuté mydlo na ruky s antibakteriálnou citrónovou trávou Bupi family 500ml - Je určené pre šetrné umývanie rúk a je vhodné aj pre citlivú pokožku detí. Mydlo počas umývania ruky prirodzene dezinfikuje prírodnou cestou a zbavuje ich nežiaducich baktérií.

  - Sprchový gél s hojivým nechtíkom Bupi family 500 ml - Je určený pre šetrné umývanie pokožky, ktorú počas umývania aj prirodzene ošetruje. Je vhodný pre extra citlivú pokožku detí i dospelých, ktorí majú pokožku so sklonom k podráždeniu, k vysúšaniu a alergiám.

  - Tekuté mydlo na ruky s nechtíkom Bupi family 500 ml - Je určené pre šetrné umývanie rúk a je vhodné aj pre extra citlivú pokožku detí. Jednoduchú aplikáciu pumpičkou zvládnu aj tí najmenší členovia rodiny. Nechtík ruky počas umývania ošetrí a regeneruje.

  Koho hľadáme

  Na toto testovanie hľadáme mamičky, ktorým značka Bupi nie je cudzia. Naopak, ak máš skúsenosti s produktmi Bupi a rada ich používaš, určite je toto testovanie určené pre teba. Ak máš navyše deti staršie ako 3 roky (a ideálne hneď dve a viac), tak čítaj ďalej. Pokiaľ k tomu všetkému aj rada a pekne fotíš, a svoje skúsenosti nemáš problém zdieľať s nami na Modrom koníku, neváhaj a zapoj sa!

  Ako sa zapojiť

  Ak by si rada otestovala nový rad produktov Bupi family, do komentára nám napíš, ako vnímaš značku Bupi. Poznáš ju? Už si ju niekedy skúsila? Alebo ju nebodaj rovno radíš medzi svojich favoritov? Nezabudni napísať vek tvojich detí a pokojne pripoj aj fotografiu. 

  Zapojiť sa môžeš do nedele 19.9.2021. V priebehu týždňa vyberieme 10 mamičiek, ktoré oslovíme internou poštou.

  Budeme sa tešiť na vaše komentáre! 🙂

  konik_testuje

  V dnešnej dobe, žiaľ, nie je nič neobvyklé, že deti i dospelí trpia rôznymi alergiami a potravinovými intoleranciami. Výber potravín pre nich je tak značne zúžený. Našťastie, mnoho výrobcov už myslí aj na alergikov, celiatikov, histaminikov a mnohých ďalších, ktorí nemôžu v potravinách siahnuť po akomkoľvek produkte. Trpíte vy alebo vaši najbližší nejakou potravinovou alergiou či intoleranciou?

  A. Bohužiaľ, áno, museli sme si na zmenu stravy zvyknúť.
  B. Nie, našťastie môžeme jesť všetko, na čo máme chuť.

  Firma Hyza sa snaží byť nablízku všetkým, preto vyrába svoje produkty nielen vo vysokej kvalite, ale tiež bez lepku a alergénov, aby si šunku či párky mohli dopriať skutočne všetci. Ochutnať produkty z radu Dobrotkovo môžete aj vy vďaka nášmu testovaniu. Prihláste sa TU: https://www.modrykonik.sk/recenzie/masove-vyrobky-hyza-dobrotkovo/
  #test_hyza #test_dobrotkovo

  Edith Piaf spievajúca z rádia jej: „Non, rien de rien…,” vôňa kávy, výhľad na Eiffelovu vežu a vôňa croissantov, ktorá opantá vaše zmysly. To je Francúzsko. Presne tento pocit sa dostaví, keď zahryznete do pravého croissantu s originálnou receptúrou. Máte rady croissanty? Za každú odpoveď vám poletí srdiečko. ❤

  A. Áno, bez croissantov si raňajky, desiate či olovranty neviem predstaviť.
  B. Nikdy som im neprišla na chuť.

  Ak sú croissanty súčasťou vášho jedálnička, určite vás poteší sladké testovanie, do ktorého sa môžete zapojiť tu: https://www.modrykonik.sk/recenzie/croissanty-bauli/

  #test_bauli

  konik_testuje
  6. sep 2021    Čítané 999x

  Skúsenosti s mäsovými výrobkami HYZA Dobrotkovo

  Kde bolo, tam bolo, v rozprávkovej krajine detskej fantázie, v Dobrotkove, žili Dorotka, ktorá ľúbi dobrotky a Radko, ktorý rád papá. V Dobrotkove, kde poznali len plné a spokojné brušká, sa však stalo niečo nevídané. Obloha sa zatiahla, vietor začal duť a vzduchom sa roznieslo nepríjemné škvŕkanie. To drak Škvrkonoš sa rozhodol usídliť na hraniciach malebnej krajinky, kde doteraz vládol pokoj a mier. Ale žiadnu paniku, milé deti, na scénu prichádzajú šunkoodenec Roland a párkonosiči Párajkovia, ktorí s hladom v detských bruškách razom zatočia!

  Čo budeme testovať

  Spoločnosť HYZA verí, že svojou prácou prispieva k zdravšiemu a spokojnejšiemu životu ľudí naprieč generáciami. Pod heslom: „Kvalita, bezpečnosť, spoľahlivosť a úprimnosť” dlhodobo uspokojuje zákazníkov prostredníctvom nadštandardnej kvality a čerstvosti produktov, rýchlosti dodania a dohľadateľnosti pôvodu. 

  Inak tomu nie je ani v prípade produktového radu Dobrotkovo44, ktorý svojou hravosťou osloví predovšetkým tých najmenších maškrtníkov. 

  Rovnako, ako všetky produkty, aj šunky a párky z radu Dobrotkovo sú vyrobené zo surovín najvyššej kvality s vysokým podielom mäsa, sú bez lepku a bez alergénov.

  A to vedia aj Dorotka a Radko - dvaja malí nezbedníci z krajiny Dobrotkovo, ktorým chutí papať dobroty od výmyslu sveta. Vďaka nim majú veľa energie na zábavu. Dorotka sa najradšej hrá na princeznú a stavia si z kociek hrady. Radko ako udatný rytier rád koná dobré skutky a princeznej Dorotke vždy ochotne pribehne na pomoc. A keď sa priblíži hlad a s ním drak Škvrkonoš, kuracie párky a kuracia šunka Dobrotkovo čakajú na svoju chvíľu, aby mohli zasýtiť hladné detské brušká nielen Dorotky a Radka z Dobrotkova, ale aj vašich malých maškrtníkov. 

  Koho hľadáme

  Na toto testovanie hľadáme mamičku detí vo veku 3-7 rokov, ktorá konzumuje mäsové výrobky a s radosťou ich ponúkne aj svojim detičkám. Zároveň však dbá na kvalitu a pôvod produktov a je ochotná si za kvalitné výrobky aj priplatiť. Mala by tiež rada a pekne fotiť, byť kreatívna a ochotná sa o svoje skúsenosti z testovania podeliť s používateľkami na Modrom koníku.

  Ako sa zapojiť

  Pokiaľ by ste rady ochutnali výrobky z radu Dobrotkovo, nie je nič ľahšie, než nám zanechať pod článkom komentár s odpoveďou na otázku: Aké mäsové výrobky doma konzumujete najčastejšie a podľa čoho ich vyberáte?

  Zapojiť sa môžete do nedele 12. 9. 2021. V priebehu týždňa vyberieme 10 mamičiek, ktoré oslovíme internou poštou.

  konik_testuje

  konik_testuje
  6. sep 2021    Čítané 3277x

  Skúsenosti s croissantmi Bauli

  Keď sa povie croissant, snáď každý z nás si predstaví voňavé jemné vláčne pečivo s lahodnou náplňou, ktoré sa rozplýva na jazyku. Ktorého chuť vás v myšlienkach razom prenesie na terasu s výhľadom na Víťazný oblúk a Pierra maľujúceho na plátno výjavy zo Champs-Élysées.

  A presne také sú talianske croissanty Bauli40, ktoré ctia tradičnú výrobu podľa klasických receptov s použitím len tých najkvalitnejších surovín. Tradíciu snúbia s najmodernejšími výrobnými technológiami, čo je zárukou jedinečných výrobkov s dokonalou chuťou.

  Čo budeme testovať?

  Talianske croissanty Bauli prinášajú lahodnú chuť v troch obľúbených príchutiach. Obľúbený čokoládový s obsahom 60 % kakaa, vanilkový s vanilkou z ďalekého Madagaskaru a marhuľový s marhuľovým džemom z výberového ovocia.

  Zárukou potešenia pre chuťové bunky je materský kvások, ktorý sa nechá oddychovať až 40 hodín, kým sa nestane tým, čo nazývame „Nucleus“ - jadro. Práve to zaručuje jedinečnú jemnosť, chuť a arómu.

  Okrem toho talianske croissanty Bauli obsahujú len vajcia z podstielkového chovu, majú nulový obsahu alkoholu a konzervačných látok. Všetky príchute obsahujú hrachovú bielkovinu ako zdroj bielkovín. Kúpite ich nielen online, ale aj v Tesco či COOP Jednota.

  Koho hľadáme?

  Pokiaľ si maminka, ktorá rada dopraje sebe a svojim deťom pochúťku vo forme kváskového croissantu Bauli, hľadáme jednoducho teba! Ak navyše rada fotíš a rada sa podelíš o svoje postrehy z testovania s nami na Modrom koníku, čítaj ďalej.

  Ako sa zapojiť?

  Stačí, ak nám do 12.9.2021 napíšeš do komentára, akú príchuť croissantov máš najradšej ty a tvoja rodina. V priebehu týždňa vyberieme 10 mamičiek, ktoré oslovíme internou poštou.

  Budeme sa tešiť na vaše komentáre! 🙂

  konik_testuje

  Na starostlivosť o citlivú detskú pokožku si potrpíme, my matky, obzvlášť dôsledne. V záplave značiek a druhov prípravkov je však občas náročné sa zorientovať. Podľa čoho si vyberáte detskú kozmetiku? Za každú odpoveď pošleme srdiečko. <3

  A. Dám na zvučné meno značky.
  B. Vyhľadávam slovenských výrobcov kozmetiky.
  C. Presvedčia ma odporúčania mojich známych.
  D. Sledujem výsledky testov kvality a na základe nich sa rozhodujem.

  Ak razíte heslo: „Čo je doma, to sa počíta,” a slovenské výrobky s kvalitou overenou generáciami vhodné pre citlivú pokožku detí, ale aj dospelých, sú to, čo od dobrej kozmetiky očakávate, sledujte nás. Chystáme voňavé testovanie!

  #test_bupifamily

  Kazizúbkovia striehnu na každom rohu, na malých i veľkých. K správnej ústnej hygiene je vhodné pridať aj niečo naviac. Pravidelné preventívne prehliadky u zubného lekára môžu k zdravému chrupu významne dopomôcť. Absolvujete ich s deťmi každoročne?

  A. Zo zubného lekára mám strach a nejdem k nemu, kým ma nič nebolí.
  B. Chodím na preventívky, ale nie pravidelne, len keď si spomeniem.
  C. Na preventívne prehliadky chodím každoročne.

  Ak dbáte o zdravý chrup svojich detičiek, nevynechajte našu výzvu na testovanie produktov z radu Curaprox kids. Nájdete ju tu: https://www.modrykonik.sk/blog/konik_testuje/article/skusenosti-curaprox-kids-s606mh/

  #test_curaprox4

  konik_testuje
  Správa bola zmenená    2. sep 2021    

  Je len málo domácností, v ktorých v chladničke nenájdete šunku, párky či iné mäsové výrobky. Na raňajky, na desiatu, na olovrant, kvalitné produkty z mäsa sa môžu hodiť kedykoľvek. Ako často konzumujete mäsové výrobky, ako sú šunka, salámy alebo párky vy? Za každú odpoveď pošleme 3 srdiečka. <3

  A. V podstate denne, sú bežnou súčasťou nášho jedálnička.
  B. Niekoľkokrát do mesiaca. Siahame po nich len občas pre ozvláštnenie bežného jedálneho lístka.
  C. Vôbec, mäsovým výrobkom tohto typu sa vyhýbame.

  Ak mäsové výrobky obľubujete a kvalita a ich pôvod sú pre vás pri výbere obzvlášť dôležité, potom sledujte náš profil, chystáme mňamózne testovanie.

  #test_hyza #test_dobrotkovo

  konik_testuje
  30. aug 2021    Čítané 2280x

  Skúsenosti Curaprox kids

  Detský svet je fascinujúci. Plný kúzelných bytostí: víl, drakov, princezien a škriatkov. Keď sa však jeden z nich nasťahuje do ich ústočiek, z rozprávky je razom strašidelný príbeh. Takými sú kazizúbkovia. Zlomyseľní nezbedníci, ktorým chutia sladkosti a zvyšky jedál v ústach. A keď sa im v ústach zapáči, narobia v nej poriadnu neplechu. Kazizúbkovia sú baktérie, ktoré obývajú ústnu dutinu a pri nedostatočnej ústnej hygiene spôsobujú nepríjemné zubné kazy či zápaly ďasien. Curaprox50 ale prichádza s partiou, ktorá každé ústočká zbaví týchto neželaných návštevníkov.

  Čo budeme testovať

  Čistota ústnej dutiny je, bezpochyby, veľmi dôležitá a rovnako dôležité je viesť deti k správnej ústnej hygiene už od útleho veku. Preto je tu Curaprox kids. Rad výrobkov pre deti, s ktorými bude čistenie zúbkov hračka. Udatnú dvojicu v boji proti zubnému kazu tvorí Zubná kefka Curaprox kids s 5 500 ultra jemnými a špeciálne skrátenými vláknami, ktorá je unikátnou kombináciou účinnosti, jemnosti a odolnosti. Je vhodná pre všetky deti od 4 rokov.

  Jej parťáčkou je Zubná pasta Curaprox kids v štyroch príchutiach, ktorá chránia zuby vďaka fluoridu, xylitolu a prírodným enzýmom. Neobsahuje penidlo SLS, umelé farbivá či parabény.

  Čisté zúbky sa nekazia, je preto dôležité z úst vyhnať škodlivé baktérie spôsobujúce zápaly ďasien či zubné kazy. S Curaprox kids to nebude žiaden problém.

  Koho hľadáme

  Ak si mamička štvorročného alebo staršieho dieťatka, pozitívna, kreatívna a hlavne, ak dbáš o dôkladnú ústnu hygienu seba aj detí, ak navyše rada fotíš a o svoje skúsenosti so zubnou kefkou a pastou sa s nami na Modrom koníku rada podelíš, hľadáme teba! Na tom, či poznáš značku Curaprox len z reklamy, alebo je tvoja obľúbená, vôbec nezáleží! 

  Ako sa zapojiť

  Ak by si aj ty rada testovala spolu so svojim drobcom zubnú kefku a zubnú pastu Curaprox kids, stačí, keď nám do komentára napíšeš, ako sa u vás doma staráte o zuby. Nezabudni napísať vek svojho dieťatka a pokojne pripoj aj fotografiu.

  Zapojiť sa môžeš do 5.9.2021. V priebehu týždňa vyberieme 3 mamičky, ktoré oslovíme internou poštou.

  Budeme sa tešiť na vaše komentáre! 🙂

  konik_testuje 

  Snaha produkovať čo najmenej odpadu je aktuálne jeden z tých najpozitívnejších trendov. Odpady triedime, separujeme, recyklujeme. Obmedziť potravinový odpad sa nám však darí len veľmi málo.
  Čo robíte preto, aby ste vyhadzovali čo najmenej potravín?

  A. nakupujem denne v malých množstvách len toľko, čo spotrebujeme
  B. potraviny, ktoré nestihneme spotrebovať zaváram, mrazím, vákuujem
  C. nerobím pre to nič špeciálne, niekedy sa darí viac, inokedy menej

  V rámci Zero Waste trendu, aby vám s obmedzením potravinového odpadu pomohla, pre vás firma Potten & Pannen poskytla do testovania unikátnu vákuovaciu sadu Fresh & Save, vďaka ktorej bude uskladnenie potravín nielen jednoduché, ale tiež vaše potraviny vydržia čerstvé až 5x dlhšie. Zapojte sa do výzvy tu: https://www.modrykonik.sk/recenzie/vakuovaci-system-zwilling-fresh-save/

  #test_pottenpannen

  Nájsť ten správny šampón pre svoje vlasy môže byť niekedy skutočne náročné. Ako je to u teba? Máš svojho favorita alebo ho stále ešte hľadáš? Za každú odpoveď ti pošleme 3 srdiečka. ❤

  A. Mám šampón, na ktorý nedám dopustiť.
  B. Stále som nenašla ten pravý.

  Je úplne jedno, či ste svoj ideálny šampón ešte nenašli alebo má čestné miesto vo vašej kúpeľni, teraz máte možnosť testovať šampóny z novej série laboratórnych výrobkov MilvaLAB, ktoré možno vašu stálicu na poličke suverénne nahradia: https://www.modrykonik.sk/recenzie/sampony-milvalab-laboratory-product/

  #test_milva3

  Čoraz viac sa v posledných rokoch zdôrazňuje dôležitosť správnej ústnej hygieny. Nedostatočná ústna hygiena totiž môže spôsobiť problémy od zubných kazov až po stratu zubov v dôsledku rôznych ochorení ďasien a ústnej dutiny. Preto je dôležité už od útleho veku viesť deti k správnej starostlivosti o zuby. Kedy ste začali deťom čistiť zúbky?

  A. Snažíme sa čistiť od prvého prerezaného zúbka.
  B. Čistiť sme začali, až keď boli deti schopné bez plaču „nastaviť“ zúbky.
  C. Až odkedy deti vedia používať zubnú kefku a čistia si zúbky samé.

  Ak dbáte aj vy o ústnu hygienu svojich detičiek naozaj dôsledne a chcete im dopriať tie najlepšie pomôcky na umývanie zúbkov, sledujte nás. Už čoskoro vám prinesieme zúbkové testovanie!

  #test_curaprox4

  konik_testuje
  23. aug 2021    Čítané 1539x

  Skúsenosti s Zwillig Fresh & Save

  Nedojedené zvyšky hotových jedál, uvädnutá, zhnitá zelenina a ovocie… To všetko končí v kontajneroch po celom svete častejšie, než je žiaduce. Na Slovensku ročne každý obyvateľ vyprodukuje v priemere približne 163 kg potravinového odpadu. A viac než polovicu z neho produkujú domácnosti. Variť či nakupovať presné množstvo potravín, ktoré spotrebujeme je takmer nemožné, a preto vám ponúkame v našom testovaní možnosť vyskúšať inteligentné a jednoduché riešenie v podobe domáceho vákuovania potravín. 

  Čo budeme testovať?

  Variť len vtedy, keď máte náladu a čas. Nakúpiť ovocie a zeleninu na celý týždeň s istotou, že aj o pár dní budú čerstvé a chrumkavé. Zdá sa vám to nemožné? Naopak, s vákuovacím programom Zwillig Fresh & Save4 to možné je. A to navyše rýchlo a sofistikovane. Vďaka vákuovaniu potraviny vydržia čerstvé až 5x dlhšie, zachovajú si arómu, chuť aj všetky živiny.

  Na testovanie sme pre vás preto pripravili hneď celú 7-dielnu sadu jedinečných pomocníkov, aby boli vaše potraviny dlho „fresh”. A čo sada Fresh & Save, ktorú budete mať možnosť otestovať, obsahuje?

  • nabíjaciu elektrickú vákuovacou pumpu
  • 2 sklenené dózy z borosilikátového skla
   - 1x veľkosť L: celkový objem 2,0 l, úžitkový objem 1,6 l, rozmery (d x š x v): 21 x 14 x 13 cm, hmotnosť 1,26 kg
    - 1x veľkosť M: celkový objem 0,9 l, úžitkový objem 0,75 l, rozmery (d x š x v): 18 x 11 x 10 cm, hmotnosť 0,79 kg  
  • 4 opakovane použiteľné vákuovacie vrecká: 2 vrecká veľkosť M (35 x 25 cm) a 2 sáčky veľkosti S (23 x 20 cm)

  Hotové jedlá, syry, údeniny, čerstvú zeleninu či ovocie jednoducho vložíte do nádoby či vrecka, uzavriete, odsajete vzduch pumpou, ktorá sa automaticky vypne v momente, keď je nádoba zavákuovaná, a máte hotovo!

  K dokonalosti tento systém privádza možnosť využitia takzvanej „online špajze” vďaka aplikácii, ktorá umožňuje mať dokonalý prehľad o tom, čo máte v chladničke a upozorní vás na blížiaci sa dátum spotreby. 

  Koho hľadáme

  Na toto testovanie hľadáme 3 mamičky, ktoré dbajú o správnu výživu svojich detí. Snažia sa pravidelne variť, najradšej z čerstvých potravín, ale čas strávený varením by rady obmedzili na minimum. Kľudne aj za cenu varenia na niekoľko dní vopred. Aj tvoja duša trpí a srdce krváca, keď musíš vyhodiť nespotrebované potraviny? Ak zároveň rada fotíš, a si ochotná sa o svoje zážitky z testovania podeliť s nami na Modrom koníku, a využívanie moderných technológií ti nie je cudzie, neváhaj sa zapojiť.

  Ako sa zapojiť

  Ak by si aj ty rada otestovala túto užitočnú vákuovaciu sadu, stačí, keď nám do komentára napíšeš, ako často varíš a čo najradšej. Nezabudni spomenúť, ako uskladňuješ nedojedené jedlá. 

  Zapojiť sa môžeš do nedele 29.8.2021. V priebehu týždňa vyberieme 3 mamičky, ktoré oslovíme internou poštou.

  Budeme sa tešiť na vaše komentáre! 🙂

  konik_testuje

  konik_testuje
  23. aug 2021    Čítané 2074x

  Skúsenosti so šampónmi MilvaLAB – Laboratory Product

  Tiež milujete ten pocit čerstvo umytých vlasov, keď odchádzate od kaderníka? Sú svieže, krásne voňajú a pri prehodení z ramena na rameno sa cítite ako tá najväčšia famme fatalle. Tento jedinečný pocit môžete zažívať po každom domácom umytí vlasov, vďaka šampónom z novej série laboratórnych výrobkov MilvaLAB25, ktoré budete mať možnosť onedlho testovať.

  Vraví sa, že vlasy sú korunou krásy. Je úplne jedno, či ich máte dlhé, či kučeravé, či jemné, alebo husté. Či vás trápi nadmerné mastenie, lupiny či vypadávanie vlasov. Zo správnou starostlivosťou je možné pracovať s každým problémom, ktorý vás a vaše vlasy trápi.

  Nova séria šampónov MilvaLAB spoločnosti Milva zahrňuje kozmetické výrobky najnovšej generácie. Vyrábajú sa v malých dávkach za laboratórnych podmienok. V týchto výrobkoch sa používajú iba suroviny s najvyšším stupňom čistoty. Účinné látky vyrábajú európske spoločnosti v továrňach a laboratóriách v Európskej únii (Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Španielsko) a Švajčiarsku. Využíva sa maximálne možné množstvo prírodných zložiek. Žiadny z produktov milvaLAB, ani ich prísady, neboli testované na zvieratách. Sú úplne vyvinuté v silico (počítačovým modelovaním). Výrobky rady milvaLAB sú vyvíjané a vyrábané s myšlienkou maximálneho účinku, ale nie rýchleho, drsného a agresívneho, ale prostredníctvom pomalšieho, mäkšieho a jemného pôsobenia. Každý z výrobkov novej série MilvaLAB má jedinečné vlastnosti, alebo vlastnosti aké iné výrobky dosahujú len zriedka.

  Koho hľadáme?

  Na toto testovanie hľadáme ženy, ktoré potrebujú profesionálnu pomoc pre svoje vlasy. Je úplne jedno, či vás trápi nadmerné vypadávanie, skrátená rastová fáza vlasov, suchá alebo naopak nadmerne sa mastiaca pokožka vlasov, lupiny či podráždenosť. Ak si komunikatívna, rada fotíš a si ochotná sa o svoje postrehy podeliť s nami, na Modrom koníku, hľadáme teba. A pozor, možno aj tvojho partnera ;) 

  Ako sa zapojiť?

  Ak si sa v opise vyššie našla, stačí, ak nám do komentára pod článok napíšeš, aké problémy s vlasmi ťa trápia. Ak tvoj partner bojuje s lupinami, či vypadávaním vlasov, nezabudni prihlásiť aj jeho 🙂 Pokojne pripoj aj svoju fotografiu, na ktorej sa cítiš so svojimi vlasmi krásna a jedinečná. Veríme, že aj vďaka Milve bude tento pocit u teba na dennom poriadku ;)

  Čas na prihlásenie máš do nedele 29.8.2021. V priebehu týždňa vyberieme 3 mamičky a oslovíme ich internou poštou. 

  konik_testuje

  konik_testuje
  18. aug 2021    Čítané 106x

  Čistiaca sila Cifu v umývačke riadu

  „Cif? Do umývačky? Čože?!” Neraz sme sa stretli práve s touto reakciou, keď sme niekomu prezradili, že v našej redakcii práve testujeme kapsule do umývačky riadu značky Cif. Niet divu. O čistiacich schopnostiach Cifu v našich zemepisných šírkach nepochybuje snáď nikto. Je takým štandardným inventárom azda v každej domácnosti. Vôňa citrónového prášku ma v priebehu pár sekúnd prenesie do detstva. V babičkinej kuchyni nikdy nechýbal. Spolu s receptami dedili ženy v našej rodine aj tip na nezastupiteľného pomocníka (nielen) v kuchyni. Ale kapsule Cif Premium All in 1 kapsule 1boli i pre nás novinkou.

  V našej firme sa denne premelie množstvo ľudí. Tu kávička, tu zákusok, nejaký ten obedík, ďalšia káva… A tak sa nám tu riady zbierajú a našim najvyťaženejším kancelárskym pomocníkom je práve umývačka riadu. S veľkým napätím sme všetci očakávali, ako si s našimi taniermi, kávovou usadeninou či hrnčekmi od čierneho čaju kapsule Cif Premium All in 1  poradia. Testovanie sme rozbehli aj v domácich podmienkach. Pretože v práci akosi nepečieme kačičku, zákusky a ani tak často nepijeme z pohárov na víno. 

  Stoja kapsule Cif za vyskúšanie?

  Musíme skonštatovať, že Cif nesklamal.  Zaschnuté nečistoty síce na eko programe občas odolali, no pri vyšších teplotách bol riad dokonale čistý. Kapsule Cif sa i pri kratších, šetrnejších programoch rozpustili úplne, čím nás veľmi milo prekvapili. 

  Obzvlášť kladne hodnotíme príjemnú vôňu, ktorá sa rozvanie po kuchyni, v momente ako pootvoríte dvierka na umývačke. Takto si predstavujeme vôňu čistoty 🙂  Spočiatku sme sa báli, či nebude riad príliš voňavý, aby nenapáchli od neho aj potraviny. No naše obavy boli zbytočné. Príbory i poháre sa po umytí veľmi pekne lesknú, sú bez šmúh a chlórových bodiek.  

  Veľmi milým bonusom je fakt, že sú biologicky odbúrateľné a teda šetrné k životnému prostrediu. A to i vďaka plne recyklovateľnému obalu.

  V pomere cena - kvalita patria kapsule Cif Premium All in 1 určite ku špičke vo svojej kategórii a s čistým svedomím vám ich odporúčame. Dobre umývajú, pekne voňajú, úplne sa rozpúšťajú aj pri eko programoch a šetrnosť k životnému prostrediu je čerešničkou na torte.