Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  dadka_bb
  8. jún 2019    Čítané 200x
  Image title

  Testovali sme Sunlight

  Ahojte,

  uplynulé týždne mi bolo veľkou cťou, vďaka Modrému koníku a Sunlightu, testovať ekologické kapsuly do umývačky riadu, a.k.a myčky. Logicky teda šetrné k životnému prostrediu (!!!). Nie je mi ľahostajné, čo zjem ja a moja rodina, a áno najradšej zjeme to čo sa vypestuje doma, alebo u známych, bez zbytočnej chémie, a lákavých umelých farieb. A nie je mi ľahostajný ani osud našej matky Zeme (aj ja som matka, tak držíme spolu), a teda okolitej prirody, či zvierat. No ale dosť bolo omáčok, pristúpme k veci. Keby ste ma stretli pred rokom s mužom v Tescu, tak by som určite kapsuly do myčky kupovala podľa kritérií známa značka vs. aktuálna akcia/nižšia cena. Potom sa mi stala taká osudová vec, a vošla som raz do drogérky, že hodím sondu, koľko stoja kapsuly do myčky tam. Reku mám nejaké body - použijem. A tam mi pani predavačka vysvetlila, že tie kapsuly sa aj nejako delia a či chcem klasik alebo all in. A ja reku, že netuším, o co go. Pre mňa od začiatku predstavovala umývačka riadu kombináciu tablety, soli, a leštidla. Ale vraj pri all in kapsulách sa leštidlo a soľ nedávaju, je to vraj v tej kapsule a netreba to k tomu pridavat. Sunlight kapsuly píšu, že su all in, tak som soľ ani leštidlo nedávala. Hádam som postupovala správne.

  Čo sa týka prvého dojmu, keď balíček dorazil domov... Prvý dojem ma zastihol v práci, keď balíček od kuriéra prebral manžel a hneď mi písal, že čo som zas objednala. Nebola tam chvalabohu dobierka, tak aspoň ze tak. Po zvyšok dňa to neriešil. Ja som sa naopak veľmi tešila, lebo nikdy predtým sme nič z koníka netestovali. Tak to bola taka prvá výzva, aj výhra zároveň. A rovno kapsuly do myčky, ktoré som veľmi chcelaaaaaa. Super! No, takže. Obal prekvapil. Krabička bola maličká, ja zvyknutá nakupovať tie giga balenia. Veľkosť balíčka ma šokovala. Čakala som väčší, viac kapsúl 🙂. Ale chápem, že je to taká vzorka len na testovanie, a nie výhra ročného prania zadarmo. Po otvorení som opäť zostala mierne v šoku, lebo však zvyknutá som bola na rôzne farebné kapsule, s guličkami a bez, ale farebnejšie. Sunlight kapsulky boli úplne biele a nič viac. Biele. Prvý dojem teda, taký "šokantný" 🙂. Ale, a to musím sa fakt priznať, strašne ma tešilo pri srdci, že sú eko! V zložení je veľmi veľké percento jedlej sódy. A ja teda sódu používam na všetko možné v domácnosti. Ostatne zloženie som veľmi neskúmala, nie som absolvent chemickej školy. Ale sóda viem čo je. Kapsula teda tou čistou bielou farbou na mňa pôsobila tak zdravo, nechemicky, a zloženie je viac-menej jedlé, takže nemusím sa báť, že keď si nabudúce vyberiem zo skrinky riad, budem z neho cítiť myčku (najčastejšie sa mi to stávalo s plastovými dózami , alebo riadom, ale ani poháre nezaostávali a celkom páchli tak nezdravo po farebných kapsuliach).

  Po použití Sunlight kapsúl som mala proste dobrý pocit. Riad nepáchne, ani myčka nepáchne. Ja 90 % času periem na detskom programe, tuším 70 stupňovom, program ma cca 2 hodiny. Takže riadik sa pekne vyvarí za horúca. Áno, mám tam aj eco program, ale ten je len na 30 stupňov, a ja teda by som zas proti tým baktériám z odstáteho jedla nemala dobrý pocit, to len tak na 30 minúť popláchať vo vlažnej vode (i keď v dobe dávnej sa umývalo v potoku a tu sme. Ja viem.). Ale skúsila som aj ten, veď sme testovali, ale v brožúre k umývačke riadu som vyčítala, že aj detský aj eco, aj všetky programy na našej myčke fungujú s tým istým objemom vody, tak nemusím mať výčitky, že míňam viac vody (možno len energie, ale tú už vedia vyrobit aj z vetra 😝).

  Musím vám úprime napísať, že čo teda ja a kapsuly Sunlight. Nám osobne sa kapsulky vždy celé rozpustili. S testovaním som bola veľmi spokojná. Nakladám myčku 1-3x denne (áno, sú dni, keď ju naložím aj 3x, hanba mi). Býva tam riad normálne zašpinený takým bežným prevádzkovým spôsobom, ale stane sa, že nejaký pekáčik je v rúre aj viac dní zabudnutý, prípadne sa niečo pripečie na hrniec (indukcia je nevyspytateľná), a aj vtedy sa s riadom kapsuly Sunlight popasovali na jedničku! Obzvlášť prekvapili kapsulky v tom, že nezanechali žiadne fľaky (spodok hrncov na indukciu sa nam zvykne zmenit v myčke pri konkurenčných kapsulách), príjemná vôňa, respektíve žiadna vôňa ktorá z riadu ostáva aj pri jedení. Necítiť tam vôbec žiadny pach kapsúl z hrnčekov, pohárov, či tanierov. Sklenené ani plastové, nič.

  Naša rodina ostane Sunlightu verná a ďakujeme za možnosť skúšať tieto úžasné kapsulky!!!