Ahojte, prosím o radu - čo všeko mi treba splniť ak nastupujem z rodičovskej znova na materskú? som zamestanec - viem že mam zamestnavatelovi poslať vyplnenu žiadost o materské...čo dalej? ako sa odhlasim z rodičaku? musím vobec ? počula som že od januara v tom boli nejake zmeny....prosim o radu baby čo ste to toho roku riesili...
Ano, das žiadosť o zrušenie rodicaku. Môžeš si požiadať o príspevok na starostlivosť, po dobu 6 týždňov ho v tomto prípade môžeš poberať. Inak nic myslim.
@bubushik a tu ziadost o zrusenie rodicaku ako podavam? Maju na to tlacivo ci len ja si napisem? Netreba k tomu doklad nejaky iny ( ziadost o materske kde je datum nastupu)?
@danulienkaaa11 s vymerom zo. socialky pojdes na uradva zrusia ti rodicak, to. je vsetko
a ten príspevok vybavujes az po narodeni s rodnymi listami oboch deti
@baaambulkaa No lenze na rozhodnutie ma SP 60dni a casto sa stáva,ze aj MD uz chodi na ucet a rozhodnutie nikde. Cize by musela vracať RP, podla mna staci kopia ziadosti o MD.
@evittam nie nestačí, treba cakat na vymer, potom sa vracia rodicak, riešila som to nedavno
@baaambulkaa Všetko je len o ludoch.😉 Niekde staci, niekde nie.
@evittam ano len s rozhodnutím, to nie je o ľuďoch ale na to su pravidlá, niekedy sa obísť nedajú 🙂
@baaambulkaa Pozastavit RP môžeš kedy chces aj bez nejakého dokladu. Keď viem, že mám nárok na MD tak to spravím nech nič nemusim vracať. Damoztejem je nieco ine ak treba čakať na rozhodnutie od SP.
Ach baby dakujem za rady....uplne nechapem preco toto nemaju nikde nikde uvedene napisane nic ten upsvar....ved to je bezna vec podla mna
*samozrejme
Aj mna to zaujima pridam sa