Kočky,ste tu nejaké čo po prekonaní covidu cítite akoby cigaretový dym ?Je to strašne nepríjemné a neviem či sa vôbec dá dopomôcť niečím,aby sa čuchové bunky čím skôr zregenerovali(zatiaľ užívam aspon B-komplex)😒😪😪😪
Je to o nervy😷🤕🙄😒
Ano, aj vyse roka po covide... Nie vzdy, nie pravidelne, teraz to uz vacsinou necitim, ale obcas mavam take obdobia, kedy to citim intenzivnejsie. Najhorsie to bolo po 3 mesiacoch od prekonania, vtedy som mesiac vkuse citila cigaretovy dym.
Ja necitim uz 2 mesiace nic, no posledne 2- 3 dni, aspon nieco zacinam ,ale len minimalne. Mozem su dat cibulu pod nos a nic, ani domestos a ine hnusoby.
Ale znama je rok po, a jej zacalo vela veci smrdiet, co predtym boli uplne v pohode.
@anesim ja som stratila chut aj cuch pri covide.Tie sa mi po cca 2 tyzdnoch vratili,ale aj s "bonusom" v podobe toho cigaretoveho dymu😪😪😪
Cigaretový dym nie, ale úplne sa mi zmenili chute. Úplne som prestala piť kávu, lebo už len pri myšlienke naňu mi je zle. A cítim iba vyrazné chute a vône, napríklad horčicu, čokoládu. Inak nič🤷♀️Vraj dosť zle varím v poslednej dobe🙈🤣
@deniska0704 moj manzel zas napr. neciti savo tiez uz vyse roka, resp. velmi slabucko. Inak nemame iny problem, vsetko citime normalne, len on to savo velmi nie a ja zas citim fiktivny cigaretovy dym 🤣
Som 2 mes po a čuch cca na 70%. Raz som tu čítala, že dr radila Milgammu N.
určite milgammu, obnoviť tie nervové zakončenia
No mne cigaretový dym radi inak a teda je to brutal....ale všeobecne nemám ešte úplne chuť ani čuch a co začatím tak smrad brutálny...
@deniska0704 som na tom podobne mala som kovid zacistkom decembra a od 27.12. Každý deň od rana do vecera cítim smrad ale akoby horelo alebo čpavok alebo síru aj keď sa v noci zobudím okamžite cítim smrad dávala som si medovnik pod nos aby som to prekryla doktorka mi predpísala teraz nejaký sprej do nosa ale zatial bez efektu
Ja som takmer rok po covide a necítim odvtedy benzín, naftu, plyn.
@kitty88 no presne ten fiktívny cig.dym😰😰a pre mna ako zaryteho odporcu fajcenia je to doslova za trest😒😒
@deniska0704 Mne sa obcas zda, ze citim plyn. Tiez prijemny pocit 😅
@ester83 to Vam verim😔😪😔
@deniska0704 ja som to mala vyse 3/4 roka. Zacalo to 3 mesiace po prekonani. Veeeelmi neprijemne. Ale v poslednom case som to prestala pozorovat, dufam, ze to odislo definitivne.
@deniska0704 mne sa vrátil v osobe ‘kuracieho vyvaru’, každé ráno a vlastne stále som ho niekde citila, ale prešlo to
@deniska0704 mne je tiez z cigaretoveho dymu zle, este som aj astmaticka a staci mi ho co i len trocha zacitit, uz kaslem.
Mne sa ešte čuch nevrátil na 100% od prekonania covidu v marci.. teraz mám covid zas, tak snad sa to ešte nezhorší.
Keď ti vymenujem čo všetko mi smrdí od prekonania covidu, neuveríš 😄😄.. šunka, cibuľa, cola, káva, paprika, uhorka, banán.. všetko z toho tak čudne páchne.. jak pokazené či stuhnuté 😄
Ako tak citam,tak vidim,ze kopec kočiek tu trapia tie najroznejsie "vône"😪Vsetkym nam prajem,aby sa vsetko cim skor vratilo do starych kolaji🙏🙏🙏🙏
@kitty88 ja cely zivot neznasam ten cig. smrad a vzdy som na nervy,ked niekto v mojej blizkosti fajčí😤😤😤
@hablko2 zo ❤ Vam prajem skore zotavenie a hlavne,aby sa vsetko vratilo do starych kolaji🙏🙏🙏
@deniska0704 ❤️ Ďakujem pekne a želám podobne
@hablko2 dakujem krasne a drzte sa🙏
@kitty88 a necitis ten dym pred menštruáciou? Ja si to vsimam asi tak uz 3 mesiac. Ze vzdy den, dva pred menštruáciou citim dym a potom zas klud. Od covidu som rok aj 3 mesiace
@sheyla95622 nie, nema to suvis, napr. teraz som ho necitila uz par mesiacov a posledny tyzden zas kazdy den 🤦🏼♀️
Ja som údajne covid nemala, ale dutiny cca mesiac, vtedy som cítila v nose nechutný smrad, akoby hnoj, ale ešte s niečím.. Bolo to fakt odporne, odvtedy mi hrozne smrdia niektoré avivaze, alebo aj parfemy, úplne odporný mi je kečup myslím chuť, červená vinea tiež napr.. A vraj covid nie.. No tak potom neviem ci len z tých dutín môžem mať posahanu aj chuť aj čuch
@kitty88 strasne je to. Neprijemne 😖 riadnu korelu na nas pustili
Ja som sice cuch a chut nestratila, teda aspon to nejak nevnimam, ale vceta som tiez citila cigaretovy dym. Tak neviem.
@sheyla95622 ja som ho viac citila pred ovulaciou a pred menzesom.
Ja tiez tak,cuch a chut mam asi na 70%,neviem dochutit jedlo a co mi kedysi vonalo,tak mi to smrdi a teraz sa mi pridal tiez taky smrad,furt nieco citim ale aj z jedla,normalne mi je z toho smradu zle.neviem to ani vysvetlit,co citim a to som v novembri prekonala
Chce to čas. Mne sa čuch vrátil postupne až po dvoch mesiacoch. Nemyslím, že sa to dá nejako urýchliť.