Kočky,však nie som jediná,kt.si chce po svadbe nechať iba svoje rodné priezvisko?Ak si teda po svadbe nebudem brať priezvisko po manželovi,je nutné niekde niečo nahlásiť?
Nie, niesi divná. Berieš si muža, nie je meno. Sobáš, neznamená, automaticky, že sa musíš zriecť svojho mena.. nie, nehlásis nikde nič.
Nie, určite to nie je divne.Aj ja si chcem nechať🙂 som posledná a moji rodicia s mojim priezviskom , najmladšia, súrodencov nemám a jednoducho si chcem svoje nechať🙂 Nebudem si ho brat pre zmenu mena 🙂 Vôbec si z toho hlavu nerob🙂
Alebo sa zmení dcérke aj drahemu moje ..Aj to mate možnosť.
Ja tiež nie som nejak stotožnená s tým že sa budem musieť vzdať svojho priezviska, keby si nechám svoje tak by to asi svokrovci nepredychali, takže silno rozmýšľam nechať si dve priezviska, lenze moje je hrooozne dlhé, ja už teraz nevojdem do kolóniek a keď pridám ďalšie k tomu 🙈
Ja som si po sobáši nechala rodné meno, potom sa narodil syn a mal meno po otcovi, potom sme sa rozviedli🙈. Ja ine meno, syn iné meno. Potom som sa druhýkrát vydala😀...z mojich skúseností komplikovane, u lekara, v skole, na letisku prip na ubytovani som nosila vsade synov rodny list...ucitelka v skole ma oslovovala len synovym priezviskom, u lekara detto...liezlo mi to na nervy ....
Mne to zasa pride pekne ze ma cela rodina spolocne priezvisko. Nechcela by som sa volat inak ako moje deti. Skor mi vadi ta automatika s akou sa ocakava ze zena preberie muzovo priezvisko.
Moj brat si po sobasi zobral manzelkyne priezvisko, ja som chcela obe,ale kedze sa mi nechcelo vypisovat obe priezviska pri uradnych zalezitostiach, vybrala som si muzove. Je to tvoja volba ci vasa dohoda
Ja si tiež nechám svoje rodné, pripadne obe, moje je veľmi dlhé, partnerove naopak krátke (a navyše sa s ním ani po 13-tich rokoch neviem stotožniť 😂)
Tiež som posledná “z rodiny” s týmto priezviskom, u nás tak veľmi rozšíreným, že keď ho poviem o 30km ďalej, hneď vedia, odkiaľ som, no neprekáža mi to, práve naopak. A nikdy mi jo nikto nepoplietol, partnerove je z 5 písmen a stále s tým majú problémy 😂
Baby a keby chcem obe? Je nejak určené ktore musí byť prvé alebo to je jedno v akom poradí?
@weronika692 je to určené, manželove musí byť prvé
Kočky,ďakujem za Vaše reakcie😉Takže na nejakých úradoch nie je potrebné nahlasovať to,že som sa vydala?
@deniska0704 nie, nikde
pri žiadosti o sobáš budete vypisovať mená, ktoré budete používať po svadbe.