Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  didianac
  23. jún 2019    Čítané 137x

  ,,Špecialitky,, do pôrodnice

  Kráti sa mi čas... no tak každému sa kráti čas, ale teraz myslím na deň D...ok, nie na maturitu, štátnice ani svadbu, ale na cestu do pôrodnice. 🙂 článkov na tému: ,,Čo si zo sebou vziať do pôrodnice?" je miliardatristošesdesiatsedemtisícpäťstodvadsaťdva + tento môj. (pozn. autora: číslo je vymyslené). ALE, pred nedávnom som sa pri balení pristihla, že možno som na niečo zabudla a keďže nie je nad aktuálne skúsenosti, požiadala som o radu tu na MK. 

  Otázka:

  #balenie #kufor ja viem, že každá #pôrodnica je iná, ale čo ŠPECIÁLNE by ste si isto nechceli zabudnúť, keby idete rodiť? pre inšpiráciu...

  Odpovedí som dostala niekoľko, ako na hlavnom profile, tak aj v skupinách, čo ma inšpirovalo podeliť sa o ,,ZOZNAM ŠPECIALITIEK,, do pôrodnice.

  Ako prvá bude RADA pre každú ,,baličku,, v sekci VEĽMI DôLEŽITÉ

  Veci si rozdeľte na 2 tašky. Ja mám napríklad k pôrodu ruksak a na oddelenie kufor.

  Taška k pôrodu: 

  Okrem klasických vecí, dokladov atď. baby odporúčali mať pripravenú vlastnú košelu na pôrod, šlapky a župan. Vlastne hneď to, do čoho sa po príchode do pôrodnice plánujete prezliecť a mať to na sebe počas celého pôrodu. +

  Hroznový cukor 

           Ja som pri prvom pôrode vyjedala čokoládu :D s orieškami, lebo nič iné som nemala pri sebe, lebo som nastupovala na oddelenie rizikovej gravidity (prenášala som) a ani ma nenapadlo, že mi na príme povedia, že už ,,rodím,, :D ešteže som ,,stihla,, večeru, ale veľa báb písalo, že jedlo dostali na druhý deň až, tak buď pribaliť ničo suché do tašky, alebo aspoň ten hroznový cukor. 

  Voda v spreji

      Teploooo a potenieeeee... vodu v spreji som osobne ja využila na svojej svadbe. Vonku bolo 40°C v tieni, ja vo vlasoch živé kvety... prvú som rodila na jeseň, nebolo by mi ju treba, ale v lete a horúčave by to bola asi dobrá voľba.

  Balzam na pery

      To som dokonca našla aj v zozname do pôrodnice ako odporúčanie. Je to fakt. Nedostatok tekutín, lebo ani nemyslíte na pitie a už vôbec nie na cikanie... mne sestričky ovlažovali pery vodou, tento krát beriem aj balzam.

  Sprej do nosa

      Tiež som ho našla v odporúčaniach, ale osobne som ho prvý krát nevyužila.

  Gumička do vlasov

      Jedna náhradná nikdy nezaškodí 🙂 rodiť s rozpustenými vlasmi... no za mňa beriem aj 2 pre istotu 🙂

  VODA resp. sladká voda

      Nie žeby Vám sestričky nedali pohár s vodou, ale ja osobne som potrebovala ,,sladkú vodu,, asi aj pre energiu a na zahnatie hladu. Tento krát beriem tiež. 

  Nabíjačka na mobil

      veľa fotiek bude treba spraviť ešte na pôrodnej sále a rozposlať pár sms 🙂 mať baterku v červenom políčku sa neoplatí 🙂

  TAŠKA na oddelenie po pôrode:

      No u mňa je to ten kufrík. Obsahuje všetko, čo zoznam do pôrodnice a okrem toho aj +

  Vankúšik 

      Nie je nič na svete horšie, ako keď nesadne vankúš. Obľúbeným vankúšikom sa nikdy nedá nič pokaziť. 🙂

  Sprej na popôrodné rany

      Pri prvom som nepotrebovala, neberiem ani teraz, ale mnohé mamičky si to nevedeli vynachváliť.

  Krém na ruky

      Pre mňa totálna katastrofa, keď by som ho nemala 🙂 V taške bol medzi prvými.

  Vatové tyčinky do uší

      Opäť môj neduh... musím mať. 

  Kniha / Krížovky proste niečo na ,,nudu,,

      Aj to sa môže stať, že sa budete na oddelení nudiť. 🙂 Niekto háčkuje, pletie atď. ale kúsok miesta na knižku alebo krížovky nikdy nezaškodí.

  Pero & Papier 

      na prvé dojmy, pocity... alebo len tak na naškábanie si poznámok. Jasné , máme telefóny, ale za mňa je pero a papier proste top 🙂 U mňa nebude chýbať zošit a pero. 

  Igelitka resp. taška na špinavé prádlo

      Na toto sa podľa mňa pomerne často zabúda. Ja teda neplánujem ,,škrečkovať,, u seba veci, ktoré už mi neposlúžia, takže aby som mala v čom, po nášteve poslať veci domov.

  Veci ako toaltený papier, mydlo, utierka, gél na riad, vlastný príbor, pohár, šálka, čaj na podporu kojenia... aj to sú veci, ktoré možno potrebovať budete a možno nie. Záleží od vybavenia danej pôrodnice a vašich nárokov. Ja si toto beriem pre istotu tiež všetko. 🙂 

  P.s. Ak máte nejakú ,,špecialitku,, kľudne ju hodťe do komentára. Možno sa niekomu daná vec zíde 🙂

  Tento článok je len inšpiratívny. Nič z toho, čo tu je spomenuté, možno reálne ani potrebovať nebudete. Ak by sme si nabalili vždy všetky veci, tak ako nám niekto radí, tak neberieme kufor, ale celú izbu a to je v našich pôrodniciach nemyslitelné, keď si vezmete, že ani skriňu na izbe mať nebudete, len malý príručný stolík. Takže baleniu s rozumom zdar a žiadna panika. Určite Vás prídu pozrieť najbližší do pôrodnice a čokoľvek na viac zbytočné Vám prinesú a ak bude treba aj odnesú 🙂 

  didianac
  24. júl 2017    Čítané 506x

  Som diskriminovaná a chcem to nahlásiť...

  Som diskriminovaná a chcem to nahlásiť...

  Som mierne pohoršená. Nie, som veľmi pohoršená, alebo skôr prekvapená? Nie, na Slovensku ma už máločo vie prekvapiť. Uvádzam, že sa cítim diskriminovaná, prosím kde sa to nahlasuje? Nie preto, že ja som ,,biela,, (momentálne jemne opálená do hneda) , ale pretože som Bratislavčanka. Nie som tu síce rodená, vydala som sa sem. Bývam tu, pracujem tu, mám tu trvalý pobyt, odvádzam všetky poplatky, dane a predsa:

  ,,Nemáte nárok, pretože máte trvalý pobyt v Bratislave…” zaznie z druhej strany telefónnej linky.

  Prišiel môj čas…

  Áno, aj ja som sa rozhodla, že po odpracovaných 10 rokoch, pričom 7 rokov v jednej firme, som sa rozhodla zmeniť profesiu a do 30tky si splniť sen, pričom som si, viac menej aj zo zvedavosti, chcela vyskúšať, aké je to byť na úrade práce. Nikdy som tam nebola, ani netuším, čo ma čaká, ale tak zvedavosť nepustí. Odkedy riešim tému zmeny profesie, odvšadiaľ sa na mňa valia reklamy ohľadom REPAS. Že neviete čo to je? Ani ja som nevedela, ale ide o rekvalifikačné kurzy, ktoré nezamestnaným prepláca štát. Paráda, aspoň jedna dobrá vec, tak prečo to nevyužiť?

  Nemôžem. Lebo som Bratislavčanka a Bratislava ma pozastavené čerpanie fondov z Repas-u.

  ,,Viete, keby ste boli mimo Bratislavy, nebol by problém…”

  Nato som už pri svojej výrečnej povahe nenašla slová.

  Týmto prehlasujem, že sa cítim diskriminovaná a chcem to nahlásiť. Prosím kde?

  Ďakujem…

  Kto sa chysta na kreativny piknik 5.9.2015 v Hrubej Borsi ? 🙂))

  Akcia Materského centra BUDATKO - Petržalka 🙂 Burza Handmade 🙂 Prídite sa pozrieť 🙂 https://www.facebook.com/events/1609127389298868/ Ak sa dá zdielajte 🙂 dakujeme 🙂