icon

Ahojte žienky,nemáte niekto skúsenosť akym zubarskym úkonom by sa dala "zjednotiť" farbu predných zubov? Ide o to že na vrchných 1kach a 2kach mám dokopy 4 blomby a vplyvom času a ostatných veci 🤣 to vyzerá strasne🙈 rozmýšľala som nad keramickymi fazetami ale na to musím ešte dosetrit 🤣 zivicove fazety mi zubár neodporúča,že to dlho nevydrzi,že to je škoda peňazí,preblombovat veľmi asi nie,tak či náhodou nemáte ešte s niečím skúsenosť 🙂 ďakujem za každý tip 🙂

avatar

Ja mam takto 1 a dvojku vedľa seba plomby a tiež sa časom zmenil odtieň a cca 7 rokov dozadu mi to zubarka preplombovávala aby zjednotila odtieňa tak pekne mi to uribila, ani nevidno že ich mam plombované

10. sep 2022
avatar

My v našej ambulancii robíme okrem koruniek a faziet aj rekonštrukciu fotokompozitom.

10. sep 2022
avatar
dollyzv
autor

@mischap ako to prebieha prosím? 🙂 Že sa len zbrusu zub a nanesie sa?

10. sep 2022
avatar

@dollyzv viacmenj ano, len v pripade fazety, korunky na nacementuje celá časť zuba. Buď iba zpredu pri fazete alebo sa obali celá korunka. Pri rekontsrukcii sa tato vrstva robi vytvarovanim pomocou fotokompozitu, ktory sa bezne pouziva pri plonbach.

10. sep 2022
avatar
dollyzv
autor

@mischap jaj,lebo som našla že len dostavba zuba sa dá vyriešiť fotokompozitom 🙂 do koruniek veľmi nechcem ísť,preto má napadli skôr fazety,len je to pre mňa zatiaľ fakt dosť peňazí tak aspoň nejaku náhradu zatiaľ za to 🙂

10. sep 2022
avatar

@dollyzv nerobí to každý zubár. U nás iba jeden z troch. Treba to vedieť no. A ďaľšia vec, cenovo to je lacnejšie, my tiež preferujeme fazety, korunky . Rekonstrukcie sa robia malo.

10. sep 2022
avatar

@dollyzv aky je rozdiel medzi fazetou a korunkou?

10. sep 2022
avatar
dollyzv
autor

@0silvia0 fazetu ti ako keby prilepia na tvoj celý zub,pri korunke ti zbrusiq zuby tak,že ti nechajú úplne také malinké kolíky na ktoré sa korunka "nastokne" túto kočka nad tebou ti to bude možno vedieť lepšie vysvetliť 🙂 ja len tak veľmi laicky ak som správne pochopila 🙂

10. sep 2022
avatar

@dollyzv ano dakujem, uz som zacala googlit. Ja zas riesim vytrhnutu hornu stvorku. Zubar mi navrhol mostik, ale mam hrozu z obrusenia zdraveho, ocneho zuba kvoli mostiku. Rozmyslam nad implantatom, ale tie ceny🙉

10. sep 2022
avatar

@0silvia0 som v tej istej situácii. Riešim hornú vytrhnutu štvorku. Viac som bola naklonená k implantátu, lebo som si povedala, že zdravú trojku si nedám obrúsiť. A môj zubár mi práve včera na preventívke navrhol mostík s tým, že trojku nebude brúsiť, keďže je zdravá, ale 5-ku a 6-ku mám zaplombované, tak vraj mi to uchytí na 5 a 6. A že to bude lepšie aj pre 5 a 6, keďže oba majú veľké plomby, že budú do budúcna chránené, aby sa neulomili... Takto mi to vysvetlil... Vždy som si myslela, že keď chýba zub, tak sa musia obrúsiť obidva zuby vedľa chýbajúceho...

10. sep 2022
avatar

@timkoemkamatko o super, to je pre mna nova informacia. Tiez som ani netusila, ze sa to da aj takto. Tiez mam 5 a 6 zaplombovanu, s tymi nech robi co uzna za vhodne. Urcite sa na to spytam aj mojho zubara. A na ten implantat sa ti vyjadril ako?

10. sep 2022
avatar

@0silvia0 vyslovene sa k implantátu nevyjadril, len toľko, že aj to je možnosť, ale že v mojom prípade by isiel do korunky. Trojku by nechal tak a keďže 5 a 6 mám dosť zaplombované- veľké plomby a len kúsok skloviny-sklovina je tam vraj krehká a keby sa odlomilo z nej tak, že to by bolo dosť zlé... A že keby teraz obrúsil 5 a 6 a dá tam mostík s korunkou, tak vraj na dlhú dobu sú "vybavené" ďalšie 2 zuby. Takto mi to hovoril, tiež je to pre mňa novinka, tak váham, čo ďalej

10. sep 2022
avatar

@dollyzv mne to rqz za dva roky zubárka "prebrusi " a dá na to tu priesvitnu fóliu, ktorú topi lampou, ale neviem ti to odborne popisat a potom je to opäť pekne

10. sep 2022
avatar

@timkoemkamatko takze este vahas? Este si sa nerozhodla a stale rozmyslas nad tym implantatom?

11. sep 2022
avatar
Autor komentár zmazal
avatar

@0silvia0 Veru stále váham... Ešte si to skúsim pozisťovať, či je to tak ako som písala a povedal mi môj zubár. Samozrejme, že nespochybňujem ho, len prvýkrát o tom počujem, tak som celkom prekvapená

11. sep 2022
avatar

@timkoemkamatko ked sa nieco nove dozvies, prosim napises sem?

11. sep 2022