drnduliak
9. feb 2016
1036 

Čo sa za mladi naučíš alebo Lyže sú najviac

Minulý týždeň sme boli lyžovať. Keby som si mohla vybrať, určite by som sa vo svojom ďalšom živote narodila v malebnej zasneženej alpskej dedinke. Tie vysokánske končiare, zasnežené strechy, biele čiapočky na plotoch a obťažkané stromy bohatou bielou perinou! Vrchol romantiky u mňa. Boli časy, keď sme sa s mužom prví vozili ráno na lanovke a prví sa spúšťali po dokonalých „menčestrových“ zjazdovkách. Za jediný deň sme prejazdili štyri doliny a stále nám bolo málo. Pochodili sme Alpy aj Dolomity a každý večer "checkovali" skipasy, koľko kilometrov sme v ten deň najazdili. A 40-tka nebola vôbec výnimočné číslo.
Aktuálne máme doma dve malé tornáda a bohate nám stačí somárska lúka za prvou dedinou. Junior síce ešte nevie ani poriadne rozprávať, ale svoj prvý lyžiarsky set už dostal. A ja ako správna lyžiarska maniačka ho priučím láske k tomuto svetovému športu! Ide sa na vec!

Ako také chobotnice

Lyže na streche auta, sánky a boby v kufri, detiská zababušené v overaloch, rukaviciach a šáloch, s vypätím všetkých síl zapnuté v autosedačkách. Ešte lyžiarky a prilby, a konečne vyrážame. Atmosféra zatiaľ výborná.

Naše obľúbené lyžiarske stredisko má len jednu zásadnú chybu. Málo parkovacích miest. A keďže my, čo aká tma bude, vstávame o deviatej, do strediska prichádzame v čase najväčšej špičky a milý ujo v oranžovej veste nás zastavuje už zhruba pol kilometra od strediska. Asi mu ešte nikto nevysvetlil, že rodiny s dvoma deťmi do 6 rokov by mali mať VIP miesta priamo pod svahom. A očividne sa ani nikdy nepokúšal s dvoma tornádami, štyrmi pármi lyží, palicami, bobami, sánkami, lyžiarkami, prilbami a jednou taškou s proviantom presúvať pol kilometra pešo. Musel by byť prinajmenšom chobotnica, aby to všetko odniesol. My s mužom síce chobotnice nie sme, ale sme rodičia, a tí zvládnu všetko. Lyžiarky na nohy, prilby na hlavy, deti na sane, lyže na plecia, občas aj deti na plecia, a ide sa. Kam sa hrabe tá malá americká trénerka s jej cardio workoutami na náš slávnostný pochod na svah!

Cardio workout 

Malého Juniora si dnes beriem na zácvik ja. Dopotená a udychčaná mu zapínam lyžiarky a lyže, na trikrát ho dvíham zo zeme a na paličke robím akože vlek hore kopcom za neúnavného povzbudzovania „MAMA ZABÉÉÉR!“ Fakt vyskúšajte! S lyžiarkami na nohách. A ja som sa hnala do Lidla kupovať závažia??? No povedzte mi, že načo!

Po pätnástich spusteniach z polky kopca, dvadsiatich vstávaniach, dvíhaniach, usmerňovaniach malých neposlušných nožičiek do pluhu, predvádzania lietadielok a neustáleho povzbudzovania a chválenia sa rozhodneme konečne vyskúšať aj vlek.

Paráda! Konečne bude ťahať niekto mňa. Akurát, že krpec chce ísť práve cikať. V pohode, veď stačí vyzliecť len tri vrstvy oblečenia, aby som sa konečne dostala k trakom, ktoré držia oteplovačky. A potom je smädný. A nakoniec zbadá sánky. Takže vyzúvame lyže a hor sa opäť do kopca! V lyžiarkach a s vysmiatym Juniorom na sánkach. Jedenkrát, dvakrát, desaťkrát. Už som oľutovala, že som sa ráno dala presvedčiť na hrubý vlnený sveter a dve vrstvy termobielizne. Ale čo by sme my, rodičia, neurobili pre svoje ratolesti. A pre peknú líniu. Po týždni dovolenky už, myslím, bez problémov zvládnem aj ten nanávidený Cardio online workout.

#mk_blog_academy 

#blogujem

#sport

  9. feb 2016

  Zas si nesklamala....vystizne a humorne...

  9. feb 2016

  My sme nedavno boli v Zuberci,na svahu malo ludi,parkovisko takmer prazdne hned pod svahom,svah upravovany super,velky aj maly vlek,istruktor obdržal fia 3x za dva dni a ja som mala na bobach Miťa ktory sa bobovať nechcel,tatino si tiez zalyzoval, nazvala by som to idealna situacia na lyzovacke s detmi 😀 ale jasne ze boli aj vymrrrnačky rozneho druhu neboj,nic nie je dokonale 😀 a pri citani tvojho clanku som si spomenula na tento clanok,poslem link,pobavis sa aj ty zato ti rucim 😂

  9. feb 2016

  @zaza26 cez tyzden bolo potom prazdnejsie aj tam,ale vikendy husteee

  9. feb 2016

  @zaza26 tak to bolo velmi vystizne...poznam doverne😂😂

  9. feb 2016

  @drnduliak my chodievame na pobyty radsej cez zlavove portaly a cez prac.dni najradsej lebo vsade malo ludí,aj v aquaparkoch 😀

  9. feb 2016
  9. feb 2016

  🙂 pridam, vyklbene koleno... moj uces" ala odviate vetrom"... cerven tvari (snad nieko nezbada dieta a bude si mysliet ako sa viem krasne cervenat- ale to by si nemohol vsimnut moj uces.) Ani nechcem vidiet celkovy obraz samu seba.. ALE- moje dieta krasne lyzuje,,,no a co ze pluhom,,ale zide velky kopec,,,,,,lanovkov hore a sama bez padu dole,,,,,,,,,,Co po tom ako vyzeram, ale ta hrdost a laskypocit v mojom srdci mi vyvazi vsetko negativum,,,,,,,,,,, lyzovaniu zdar!

  9. feb 2016

  @merikac kraasne napisane😂zdielam podobne pocity.lyze su najviac😚😎

  9. feb 2016

  @drnduliak 🙂 som rada,,, aj napriek chybam, ktore som v prispevku dala (mobilom tiez zdar 😀 )

  9. feb 2016

  @drnduliak ach jaj..zaaaavidiiiiim..lyze su jediny sport, ktory mozem....resp.som mohla, do minueho roka...v januari uraz, do septemra orteza...liecba krvou...este v lete som bola hrdinka, ze tuto zime jasne, ze lyzujem...s prvym snehom - strach, pri spomienke na tristvrterocnu liecbu, rehabilitacie ☹ ..cele zle...

  10. feb 2016