Ahojte,ktoré knihy na tematiku Holokaust ste čítali?ktoré boli top?Ďakujem🙂
Mengeleho dievča, Odsúdení prežiť a teraz čakám na Príbeh pôrodníčky.
Chlapec bez mena bol taky jemnejsi, Sestrin slub ma rozsekal; Pomalovane vtaca (aj ked nie z prostredia koncentracnych taborov) bolo tiez dobre (ak ti nevadia brutalne opisy) ale taka klasika moja najmilsia je Jasik - Namestie sv Alzbety 🙂
Tetovač z Auschwitzu
Utiekol som z osvienčimu
Sonderkomando. Ale úplne najlepšie pre mňa sú knihy od Primo Levi. Napísal tri. Všetky majú postupnosť. Bol priamym účastníkom.
Orgovánové dievčatá boli pre mňa z tých lepších 👌
Mengeleho dievča, Krvavé jahody, Odsúdení prežiť, Osvienčimská uspávanka...za.mňa Krvavé jahody
Odsúdení prežiť
Irenine deti
Mengeleho dievča a na smrť 2 od Kariku ta bola super 👌
Ahojte nemate e-knihy z nich?
Odsúdení prežiť. Úžasná, aj keď veľmi veľmi ťažká na psychiku, city...