icon

ahojte,zienky aka je teraz materska?z coho sa pocita materska? tym co nepracovali,pracovali malo?

avatar

75% z hrubej mzdy, odpracovane musi byt minimalne 270 dni.. tie, co nemaju, tak po porode nabehnu hned na rodicovsky

22. okt 2018
avatar

Ak nemáš odrobene potrebné dni tak nemáš nárok na materskú a po narodení dieťaťa budeš dostávať rodičovský

22. okt 2018
avatar

Musíš byť za posledné 2 roky nemocensky poistená aspoň 270 dní. Zároveň musíš byť stále zamestnaná alebo v ochrannej lehote (čiže nezamestnaná ale si otehotnela ešte počas zamestnania). Ak si nikdy nepracovala, nemáš nárok na materský príspevok a až od pôrodu budeš dostávať rodičovský.

22. okt 2018
avatar

Je mozne sa aj inak dopracovat k materskej, ale to uz neovladam 🙂

22. okt 2018
avatar

Presne ako pisu dievcata. Ak pracuje manzel, moze ist na matersku on. V prip.,ze je zivnostnik, tak to mozete vyuzit. Moze aj pracovat a bude poberat matersku a Vy budete doma s babom.

22. okt 2018
avatar

@miska201 aj keď nie je živnostník, môže ísť na materskú, no pracovať môže na inú zmluvu v tej istej firme.

22. okt 2018
avatar

@enusamt áno, dá sa aj inak. Dajú sa platiť si odvody dobrovoľne, akurát teraz už nestačí si platiť dobrovoľne iba nemocenské alebo musia sa platiť všetky odvody, takže sa to neoplatí

22. okt 2018
avatar

@enusamt
@kikus985
@ivkazba
@miska201
@andreakotesova
@ivkazba a rodicovsky prispevok je kolko?

22. okt 2018
avatar
22. okt 2018
avatar

@eliska1986 214+ rodinné prídavky

22. okt 2018