ahojte,zienky aka je teraz materska?z coho sa pocita materska? tym co nepracovali,pracovali malo?
75% z hrubej mzdy, odpracovane musi byt minimalne 270 dni.. tie, co nemaju, tak po porode nabehnu hned na rodicovsky
Ak nemáš odrobene potrebné dni tak nemáš nárok na materskú a po narodení dieťaťa budeš dostávať rodičovský
Musíš byť za posledné 2 roky nemocensky poistená aspoň 270 dní. Zároveň musíš byť stále zamestnaná alebo v ochrannej lehote (čiže nezamestnaná ale si otehotnela ešte počas zamestnania). Ak si nikdy nepracovala, nemáš nárok na materský príspevok a až od pôrodu budeš dostávať rodičovský.
Je mozne sa aj inak dopracovat k materskej, ale to uz neovladam 🙂
Presne ako pisu dievcata. Ak pracuje manzel, moze ist na matersku on. V prip.,ze je zivnostnik, tak to mozete vyuzit. Moze aj pracovat a bude poberat matersku a Vy budete doma s babom.
@miska201 aj keď nie je živnostník, môže ísť na materskú, no pracovať môže na inú zmluvu v tej istej firme.
@enusamt
@kikus985
@ivkazba
@miska201
@andreakotesova
@ivkazba a rodicovsky prispevok je kolko?
@eliska1986 214 eur
@eliska1986 214+ rodinné prídavky
https://najmama.aktuality.sk/clanok/259507/kolk...