icon

Baby, máte niektorá skúsenosť s cievkovaním močového mechúra? Bolelo to? Ako prebieha zavedenie katétra u ženy? Ďakujem za každú skúsenosť 🙏

avatar

Nič strašné.Nebojte sa.

11. máj 2026
avatar

Nič strašné len nepríjemné

11. máj 2026
avatar
@veronikabobakova

Nič strašné.Nebojte sa.

@veronikabobakova postup náhodou my viete napísať ?

11. máj 2026
avatar

robime v praci, lezis na chrbte, nohy pokrcene, najprv ta vydezinfikuju, potom zavedu cievku, my davame aj mesocain krem, aby to menej bolelo

11. máj 2026
avatar
@trema

robime v praci, lezis na chrbte, nohy pokrcene, najprv ta vydezinfikuju, potom zavedu cievku, my davame aj mesocain krem, aby to menej bolelo

@trema tá civka je dosť hruba ? Alebo?

11. máj 2026
avatar

Vydrzat sa to da, no pre mna to je strasne neprijemne

11. máj 2026
avatar

Mna to ani nebolelo,ani mi to nebolo nepríjemné.

11. máj 2026
avatar

Mne 2x prvy krat neprijemne a druhy krat som ani nevedela kedy mi to urobili...

11. máj 2026
avatar

Mne to robili nedavno 1x v živote a to som seniorka. Ani som nevedela, kedy zaviedla trubičku, ani kedy vytiahla. Za 1 min bolo po všetkom.

11. máj 2026
avatar

Ja som to cítila, akože veľmi mi treba cikať, také silné nutkanie.

11. máj 2026
avatar

Cievkovali ma pri oboch porodoch, neboli to ale nie je to prijemne..take jemne palenie som citila

11. máj 2026
avatar
@ludmilka2407

Cievkovali ma pri oboch porodoch, neboli to ale nie je to prijemne..take jemne palenie som citila

@ludmilka2407 ja som sa len minule dozvedela že po pôrode ak nie su komplikacie alebo cisarsky tak ta vôbec nemusia cievkovat že to môžeš odmietnu
škoda že som to skorej nevedela

11. máj 2026
avatar

neprijemné , radšej by som sa šuchotala popri stene nejak na zachod

11. máj 2026
avatar
@sara07

@ludmilka2407 ja som sa len minule dozvedela že po pôrode ak nie su komplikacie alebo cisarsky tak ta vôbec nemusia cievkovat že to môžeš odmietnu
škoda že som to skorej nevedela

@sara07 aha dobre vediet...akoze mne dali tu misu pod seba ale pride mi to max.nepohodlne

11. máj 2026
avatar

Myslím že cievkovanie je také isté ako pri pôrode. Áno je to nepríjemné. Také pálenie a máš pocit, že potrebuješ silno moc cikať. A to pri 2 pôrode som čakala na sekciu tuším 4 hodiny 😂😭 samozrejme už zacievkovaná. Alebo len 3 asi. Prvú hodinu a pol som ležala a potom ďalšiu som už musela chodiť 😭😂 mali predomnou akútnu sekciu a jeden spontánny pôrod takže som musela vydržať.

11. máj 2026
avatar

Je to neprijemne ale da sa to zvládnuť. 🙂

11. máj 2026