Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
eva_eset
23. nov 2016
9 

Jedno riešenie pre všetko

#eset   #spoznaj_eset   #eset_family_security_pack

Svet digitálnych technológií napreduje neuveriteľnou rýchlosťou. Keď som bola dieťa, bol pre nás počítač a mobil vysnívaným a ťažko dostupným želaním. Dnes je už počítač bežnou súčasťou našich domácností a okrem neho má väčšinou každý člen aj smartfón alebo tablet. Výrobcovia týchto technológií sa snažia sprístupniť ich pre každého. Aby sme si mohli užívať všetky naše technológie bezpečne a jednoducho ESET pre nás pripravil výhodné riešenie.

Jeden produkt, v jednom balíku, až pre štyri zariadenia to je ESET Family Security Pack. Dnes si v rámci rubriky Spoznaj ESET o tomto balíku povieme viac.

Pre mňa osobne je najväčšou výhodou balíka, že si môžem nakombinovať produkty, ktoré sú pre moje zariadenia najvhodnejšie. Nevadí, že v PC je Windows (hoci aj najnovší Windows 10), notebook je Mac alebo Linux a tablet aj smartfón bežia na Android. ESET si poradí aj s tým. Jedna licencia, znamená jedna úhrada pre všetky zariadenia spoločne a nemusím tak sledovať, kedy ktorému zariadeniu vyprší platnosť licencie. Mať všetko „pod jednou strechou“ sa oplatí.

Aby bolo zdieľanie súborov medzi všetkými našimi zariadeniami jednoduchšie, vytvárame si domáce siete. Ochrana domácej siete nám pomáha zlepšiť bezpečnosť nášho domáceho Wi-fi routeru a prehľad jednotlivých zariadení, ktoré sú na sieť pripojené. Dokonca aj zariadenia, ktoré využívajú deti môžu byť vďaka rodičovskej kontrole „kids-friendly.“

Nákupný ošiaľ v čase zliav alebo aj bežné úhrady platené cez internet môžeme bezpečne vykonávať vďaka ochrane online platieb. Registrácia na e-shopoch a podobných stránkach so sebou prináša riziko, že si každý deň nájdeme v inboxe množstvo reklám a propagačných mailov, tomuto sa dá zabrániť s funkcionalitou antispam.

Na Slovensku po slovensky, aj taká dôležitá maličkosť ako podpora v rodnom jazyku – slovenčine, je prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky dostupná v balíku zdarma.

Internetová ochrana a antivírus ESET Family Security Pack ešte navyše ponúka:

 

 • Anti-Theft – lokalizácia notebooku v prípade jeho straty
 • Ochrana webkamery – upozorní, ak sa nejaká aplikácia snaží získať prístup k webovej kamere a umožní ju zablokovať
 • Ochrana pred botnetmi – zabezpečí, že sa vaše zariadenie nestane súčasťou škodlivej siete počítačov (botnet) a nebude zneužité na spúšťanie sieťových útokov
 • Personálny firewall – bráni hackerom v prístupe na vaše zariadenie a robí ho neviditeľným na verejnom Wi-fi
 • Ochrana pred sieťovými útokmi – nadstavba personálneho firewallu, ktorá chráni pred nebezpečnou sieťovou komunikáciou
 • Ochrana proti skriptovými útokmi – zachytáva škodlivé skripty útočiace na Windows PowerShell a prehliadače
 • Nízka záťaž systému – udržuje hardvér v dobrej kondícií a predlžuje jeho životnosť
 • Skenovanie s podporou cloudu – zrýchľuje skenovanie pomocou vytvárania zoznamu bezpečných súborov na základe reputačnej databázy
 • Exploit blocker – ochrana pred útokmi špeciálne navrhnutými tak, aby sa vyhýbali odhaleniu
 • Hráčsky mód – režim, v ktorom sú popup okná, aktualizácie a iné vyťažujúce aktivity odložené
 • Anti-phishing – ochrana od pokusov falošných stránok získať vaše citlivé údaje
 • Antivírus a antispyware – ochrana pred rôznymi typmi hrozieb

Všetky ďalšie dôležité informácie nájdete aj na stránke ESET.