Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
eveu
24. okt 2017
296 

Ako sa nám podarilo otehotnieť

Tento krátky článok, je venovaný každej "snažilke", ktorá sa snaží otehotnieť, ale nejde to hneď na prvý krát.

Takže na začiatok sa vám trošku predstavím, mám 31 a niekoľko rokov som užívala antokoncepciu s ročnou prestávku. Tú som však užívala, hlavne kôli pleti a vlasom ktoré mi vypadávali.

V januári, tohoto roku sme sa s manželom rozhodli, že už je aj čas na potomka. Takže antikoncepciu som už v tomto mesiaci brala posledný krát. Lekárka mi poradila, že hneď po vysadení je celkom vysoká šanca na uchytenie. 

A tak sme sa s manželom snažili a snažili, ale zázrak sa nekonal. Čo sa dialo ďalej, už asi viete. Rozhádzaná menštruácia, zhoršenie pleti, a zasa vypadávanie vlasov. 

Prišiel čas vyskúšať niečo iné, niečo na prírodnej báze. Začala som užívať bylinkové čaje z byliniek, ktoré sme si na jar začali aj zbierať. Bylinky zbierame už niekoľko rokov, ale až tento rok sme sa zamerali na tie, ktoré by mi mali pomôcť. Patrila sem hlavne pŕhľava, hluchavka biela ale aj žltá, alchemilka, mäta, imelo - to sme kupovali.

Čaj z týchto byliniek som stále namiešala a pila každý večer. 

K tomuto som si kúpila ešte pupalkový olej, ktorý som mimo iného aj užívala. Na pleť som ešte používala živočíšne uhlie a čierne mydlo ( tieto dve veci používam ešte stále). Pleť sa mi naozaj začala pekne zlepšovať a aj vlasy sa ukľudnili. Samozrejme, že som dúfala, že sa podarilo aj niečo iné.

No, ale nepodarilo. 

A čo teda vyskúšať ďalej? Vitamíny určené pri plánovaní. Tak som si jedne kúpila. Užívala som ich asi meisac, ale bolo mi to proti srsti, tak som prestala. Tehotná som stále nebola. Menštruáciu som mala stále rozhádzanú. Niekdy to bolo 23 dní a niekedy 31. 

Niekedy v polovici júna som sa rozhodla ísť k lekárke (ako ste si už asi všimli, veľmi trpezlivá nie som) . Lekárke som vysvetlila, o čo ide a tá ma objednala na krv, ako sú na tom moje hormóny a či teda vôbec môžem otehotnieť.

Výsledky boli na prekvapenie dobré. Takže som dostala papier pre manžela na spremiogram.

S manželom sme sa dohodli, že počkáme do septembra a ak sa nepodarí tak tam v septembri pôjde.

A poviem vám úprimne, frekvencie snaženia sa znižovali a my sme sa milovali a nie sa už snažili. Nebrala som už žiadne doplnky, žiadne čaje, dokonca som zabudla užívať aj lieky na alergiu, ktoré som užívala pravidelne. V práci toho bolo veľa a bolo leto, čo znamenalo čas výletov a turistiky.

Čas utekal a my sme na otehotnenie na tieto dva mesiace aj zabudli.

Ale čoskoro sme si na neho spomenuli keď som si v polovici augasta uvedomila, že mi mešká menštruácia. Po dvoch týždňoch meškania som si spravila test a boli tam krásne dve čiarky 🙂

Takže u nás, platila tá stará rada, prestaň sa snažiť a stále na to myslieť a ono to príde samo v ten správny čas 🙂

  Je to tak. Pre niekoho kto tuzi po babatku je tato predstava nerealna. A ked niekde pocuje: "nesnazte sa", tak ho ide roztrhat od zlosti. ;) poznam to. Presli sme si tym. A aj unas plati, ze klud a pohoda a nemyslenie na snazilkovanie zabralo ;) drzim palceky 🙂 a opatruj sa ;)

  24. okt 2017

  Pridávam sa, snažili sme sa rok a pol, brala som vitamíny, z lekárskych vyšetrení som vyzerala v poriadku, takže sme tiež vyfasovali papier na spermiogram ešte v marci tohto roku. Dohodli sme sa s manželom, že to necháme po letnej dovolenke. Snažili sme sa to vypustiť z hláv, hoci každá žena, túžiaca po dieťatku na to nikdy úplne nedokáže nemyslieť. Ale na počudovanie sa zadarilo ešte v apríli tohto roka a dnes sa už vytešujeme na našu krásnu dcérku, ktorá sa narodí v januári 🙂 @eveu Držkajte sa, nech všetko dobre dopadne.

  24. okt 2017

  ja som jedla iba kyselinu listovu, pri prvej na 4ty cyklus som bola uz nervozna... a teraz som sama v soku ze ta bazalna teplota fakt funguje, otehotneli sme hned v prvy cyklus, ale dolezite bolo ze chyba bol v prvom prilis casty sex..kedze ideal je kazde 2-3 dni nie castejsie ani nemenj casto sup bolo to 😀

  26. okt 2017
  27. okt 2017

Odporúčame