Prosim Vas, kto sa vyzná, kto plati po 10 dnovej karantene osobu ked ešte zostava PN kvoli priznakom? Dakujem
Ahoj pokial viem toto platí štát do úplného uzdravenie. Keď doktor ukončí PN pozor na PN je políčko pre tento vírus tak to treba dat. Potom sme vypisovanie toto tlačivo cez internet ked sa ukončila PN.
Ja taham karantennu pn uz 18dni, najskor som ju mala kvoli manzelovi, na konci jeho som vysla pozitivna ja a teraz oficialne mi ma koncit zajtra, ale taham ju dalej, nakolko kaslem. Normalne po dohovore s dr.
A plati to SP
Však keď máš príznaky a nieje ti dobre treba volať lekárovi a predĺži ti PN. Pri pandemickej PN platí Sociálna poisťovňa už od 1.dna PN. Nieje to ako klasická PN ktorú platí prvých 10 dní zamestnávateľ
No mne dnes zavolala sestrička,že v nedeľu mi končí karantena a od pondelka som práce schopná bez toho aby sa má spytala ako sa mám... nevládzem na nohách stať...dnes som varila obed a tak sa mi roztočila hlava,že som celé poobedie prelezala v posteli. Že v pondelok mám ísť na krv...Odmieta mi ju predĺžiť. Robotu mam fyzicky náročnú,bez šance,že by som tam vydržala hodinu a nie odrobiť 9 hodín....som zvedavá čo urobím,keď mi ju ukončí...
Socialna