icon

Tie, ktore mate male deticky a museli zacat nosit okuliare ako ste to riesili na zaciatku kym si na to zvykli? Mala ma 2 roky a vyfasovala okuliare... ako co najlepsie zvladnut ten adaptacny proces? Ja som zacala nosit az v 5 ci 6 rokoch a v okoli nemam nikoho tak maleho s okuliarmi

avatar

Mna by zaujimalo, ako u tak malých deti zistite, že potrebuju okuliare?

15. máj 2017
avatar

Moj najmladsi ma od 2 rokov....zo zaciatku ich nosit nechcel,v skolke bez problemov ..lebo pani ucitelka by mu nedovolila dat dole,doma isty cas protestoval,schovaval a casom v pohode .rano vstal a hned si ich da na očka.

15. máj 2017
avatar

Ja som mala problemy z ocami od narodeni, nosim od detstva okuliare dcera ta mala okuliare od 6 ,rokoch s tym,ze ked jich bude nosit poctivo ako ma,ma sancu na zlepsenie zraku,aj sa tak stalo,uz rok je bez okuliari

15. máj 2017
avatar

@1mirkaa1 povinna ocna prehliadka a diagnozy su zdedene...
@martinka0031 bude to boj, ale nejako to dame
@vydrnik sanca tam je, tym, ze sa to podchytilo skoro, ale budem stastna, ked sa jej to upravi na nizsie dioptrie...

15. máj 2017
avatar

u nas v 5r. az zistila pedina na prehliadke. pracal pismeno E tak, ako bolo na obrazkoch. nas si zvykol super, aj ked ich vlastne nepotrebuje, lebo s oboma ocami vidi dobre.
brat dostal v 1,5r. a chranil si ich ako oko v hlave, lebo bol skoro slepy, az vtedy sa rozrozpraval.

15. máj 2017
avatar

otacal

15. máj 2017
avatar

@rukjatko 5rocny uz chape, ze ich musi nosit... len nasa ani slnecne nechcela... davala dole a na ociach neznesie nic... budeme musiet postupne jej vysvetlovat ze ich musi nosit... plus je, ze aj ja mam, tak snad pochopi rychlo

15. máj 2017
avatar

@guiseppinka urcite pochopi, mozno to chce cas ... kolkatky ma a blizko ci daleko?

15. máj 2017
avatar

Moj ma okuliarky od roka. Trvalo asi pol roka kym si zvykol. To som iba chodila v kuse a hlafala a nasadzovala. Teraz ma skoro 3 a bez problemov rano si sam nasadi a ma ich cely den. Chce to iba cas a trpezlivost ako pri vsetkom ☺

15. máj 2017
avatar

@rukjatko ak som pochopila spravne tak daleko plus astigmatizmus... a dioptrie neviem... ale v optike ujo skonstatoval ze silne

15. máj 2017
avatar

@guiseppinka no ak ma silnejsie, tak zisti, ze s nimi lepsie vidi (telka, zvieratka na ulici, kvietky na stromoch) a bude motivovana

15. máj 2017
avatar

neboj, zisti ze zrazu s nimi vidi krajsi svet a sama si ich bude pytat. moj ma do blizka 7.0 a 7.5 a tiez som sa bala ako si zvykne ale sam prisiel na to ze svet je "viditelnejsi"

15. máj 2017
avatar

@guiseppinka neboj zvykne si....to je len prvy moment,moj ma +4,5,chodil aj do denneho ocneho sanatoria....pomaly ale isto to ide k lepsieme.drzim palce ☺

15. máj 2017
avatar

Nasa si zvykla rychlo, okuliare zacala nosit este pred 2.rokom. Skor teraz zacina vymyskat, ked trucuje stiahne si ich, ked jej nieco nedovolim, akoze ich ide hodit o zem, no potvora riadna🙂 dostala na obe ocka 1,5 na zaciatok, inak ma 3,5dioptrie, dalekozrakost. Teraz ideme na kontrolu, tak uvidime ci nebudeme prelepovat ocko. Drzim palce.

15. máj 2017