Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
hcyporadca
2. sep 2017
51 

Homocysteinová teória

Už 50 rokov sa presadzuje Cholesterolová teória, lebo zodpovedá záujmom výrobcov liekov a lekárom, ktorí sa starajú o odbyt. No málokto pozná konkurenčnú Homocysteínovú teóriu.

Nemusíte byť lekárom, aby ste ich dokázali sami porovnať .

Správne boli pozorovania lekárov, že tak ako stúpala spotreba tuku v strave, stúpala aj hladina cholesterolu v krvi a jeho zvýšené usadzovanie na stenách tepien.

Chybný bol výklad mechanizmov, ktoré konzumácia tukov spúšťa !!!

Kilmer McCully dokázal, že len 20 - 40 % cholesterolu kolujucého v krvi pochádza zo stravy a 60 -80 % sa vytvára v pečeni podľa potreby organizmu. Už v r. 1969 tvrdil, že cholesterol a upchaté tepny nie sú príčiny, ale skôr príznaky ochorenia srdca.

Zistil, že zvýšený tuk v žalúdku znehodnocuje vitamíny B6 a B9, čím podstatná časť vitamínov odchádza z tela bez úžitku a tak klesá dodávka bunkám.

Tým sa zhorší premena Homocysteinu - Hcy- na neškodné látky a Hcy sa hromadí v krvi. Zvýšená hladina Hcy vyvolá anomálie biochemických procesov v tele, akou je aj zvýšená aktivita pečeňového enzýmu zodpovedného za novotvorbu cholesterolu a problém je na svete.

Hurá, stačí zájsť k lekárovi, ktorý bez zisťovania príčiny, predpíše modré, žlté či červené tabletky a tie užívaním vyrobia ďalší zdravotný problém.

Hurá !!! - pre koho ? Odpovedzte si sami.

Teraz sa sami rozhodnite, ktorá teória je správna a pre koho ...

    Moja mamka je stihla, mastne vobec neje, cholesterol ma zas zvyseny, moze za to stres a cigarety?

    2. sep 2017