Baby ako robievate svieckovicovu chystám sa zajtra robiť
Svieckova podla medveda. Raz som vyskusala a robim uz len tu. Priprava a samotne pecenie je sice dlhsia ale stoji za to!😉
20. mar 2016
ja uvarim meso,vsetku zeleninu(mrkva,petrzlen,zeler,cibula cela),korenie nove cele,korenie cele v jednom hrnci ako polievku...potom vsetko vyberiem...zmixujem zeleninu,vlejem do vyvaru necham zovriet a prilejem sladku smotanu. Trochu cukru,citronovej stavy a mnamka
20. mar 2016
Maso prespikujem slaninou, opeciem na tuku aby sa zatiahlo, vyberiem na bok. Na tuku oprazim na drobno nakrajanu korenovu zeleninu (asi pol kila aj viac) prelozim do pekaca, na to polozim svieckovicu, pridam cierne korenie, nove korenie, bobkovy list, pol citrona a velku cibulu prekrojene na stvrtky, posolim, podlejem vriacou vodou aby bolo maso ponorene do polovice, strcim do rury a na 150° zakryte dusim, kym maso nezmeakne (asi 2 hodiny, podla veku havada). Maso, citron a bobkove listy vyberiem, zeleninu rozmixujem s 2 kelimkami smotany na varene, necham prevriet a dochutim solou, cukrom a citronovou stavou,