itmama15
1. mar 2019
550 

Deň č. 36-37 Pozitíva

Vcera som mala zase “opustaky” tak som sa rozhodla, ze radsej nebudem ani pisat a šíriť negativizmus. Nejako som sa príliš sústredila iba nato zle na mojej rakete a zabudla som oceňovať, co uz vsetko dokáže oproti nasim začiatkom. Hlavný zdroj negativizmu je moje vecne študovanie a prezeranie videii a porovnávanie mojej rakety s auti/neauti detmi, co by mala robit, co nevie a pod. Vcera mi moj muž povedal múdru vetu( po dlhšej dobe😂🙈): keby som ju namiesto toho prezerania videii, radsej isla polubit. A ma pravdu. Končím s prezeraním a hľadaním deti s diagnózami, len aby som sa utvrdila, ze co? Je aut alebo nie aut? Budem na nej pracovať tak ci tak, aj ked strašiak A tam v podvedomí bude stale. Budem sa ho však snazit co najviac potlačiť a mysliet hlavne na posuny.

Vcera ma dozrala tou svojou manipulačnou hrou, vecným stukanim a zapínaním gombíkov na autách. Pritom som zabudla oceniť to,ze popritom do auta vklada aj zvieratká, aby ich aspon mikrocentimetre odviezla. Nevedela som oceniť,  ze sice nam funkčná hra trva krátke chvíle, ale velmi pekne napodobňuje mnou predvedené manipulovanie s hračkou. Nevedela som oceniť, ze sice triedenie motýľov a blbých zajacov nam este nejde, ale zato ukazovanie na predmety v knižke sa zlepšuje. 

Proste som sa sústredila len na to zle a myslela nato, ze toto bude urcite predvádzať aj na diagnostike. Moj vecný strach z budúcnosti z mojej aj jej ma zožiera a ja som mu opäť podľahla. Drzim si palce, aj vsetkym ostatným maminám prajem, nech vidime na svojich detoch hlavne to pozitívne.

  Oceňujem 😁 Ja tiež stále hľadám čo krpec nevie a akosi zabúdam že už sa veľa naučil 🙄

  13. apr 2019

  @maca2017 matky🙈potrebujeme dovolenku😊

  13. apr 2019

  Uplne poznam. My sme teraz v dost zlej faze jddna kdecka je chora jednak ma fobie z lekarov nepapa nespi a nechce pracovat za stolom takze vymyslam rozne terapie na ktore by sa mohla zas namotaf aby sme sli dopredu. Kopec vysetreni ktore musi zial absolvovaf ju posuva dozadu a pre mna je utrpenjm vidiet ju v tych amokoch. Deokujem uz zopar dni mi je zo vsetkeho doplacu. Hlavne z tych lekarov nezvlada vysetrenia ma take silne fobie a amoky. Ta vycerpanost z toho a hlavne ked si pomyslim kolko plvysetreni pred nami srdce mi puka zaludok zoviera. Zvykla som si na autizmus na dalsie diagnozy co ma ald ten kolotoc lekarov ma ničí a hlavne malu.

  13. apr 2019

  @itmama15 Šak máme, materskú 🤑🤑🤑🤑 Či?

  14. apr 2019

  @jenny333 To ti verím. Nas teraz čaká ORL, gastro a potom neviem. Neurologicka chce mať všetko kompletné. Teraz zatiaľ napísala že je motoricky a mentálne popredu, má 10 mesiacov, ale je emocionálne plachý. Uhyba pohľadom, neusmieva sa, nevydáva zvuky. Zdá sa že rozumie niečo, ale u neho ťažko, keďže je ešte malý 😟😟😟😟😟

  14. apr 2019

  @maca2017 ved toto ☹((( dcerka ma uz preukaz zťp neschvali nam kompenzaciu na hygienu.

  14. apr 2019

  @jenny333 Treba sa odvolať, prípadne doplniť nálezy, oni sú sibnuty... Tam kde majú dať nedaju 🤐🤐🤐🤐

  14. apr 2019

  @maca2017 tak fo debilne napisali ze pockame este pol roka a podame znovu. Asi koli tomu zd ma plienky ns predpis - to si myslim ja ale aj koli tomu tam napisali ze nepouziva zdravotnh pomocku. Hlavne ze zdravotna karta hruba ako enciklopedia sveta plno lekarskych sprav sme vydokladovali. Mala je sledovana u tolkych specialistov zd pomaly raz tyzdenne ma vysetrenia ☹((

  14. apr 2019