Ahojte neviete mi prosím poradiť čo to môže byť? Dcéra má 7 rokov. Vždy keď chodí do školy má takúto peru. Štípe ju to a bolí. Cez prázdniny to vôbec nemala, vrátila sa do školy a znova sa jej to začalo robiť. Skúšali sme natierať s hojivym zázrakom aj s balzamom na pery ale nepomáha to. Foto dám do komentu.

Pamatam si, ze ako dieta som mala podobne vzdy ked bolo chladno a veterno a ja som si olizovala pery. Co na to ale moc nepomozem. Neviem uz co mne vtedy pomohlo.. mozno sala proti vetru ako prevencia a ochranny krem rano, a daky regeneracny vecer 🤷♀️ vela stastia
@freepalestine ja som si tiež myslela, že je to z chladu ale začalo sa jej to robiť už vtedy keď bolo vonku teplo.
Nedostatočne hygienické a suché prostredie. Dom učiteľka a keby som si neumyvala stále ruky, tak to mám tak isto.
Odporúčam toto
A nemá to z ocucávania fľaše? Nepijú deti po sebe, napríklad od kamošky? Nehrá sa s fľašou? Pripadá mi to, ako keď sme si na pery nacucávali fľašu, vznikol podtlak a potom takáto cucfleková pera
môže si olizovať pery aj z nervozity…
Pije dostatocne? Lebo ak nie, vtedy byvaju suche pery a láka to olizovat si ich. Na taketo nam pomaha bepanthen obycajny a natierat viac krat denne
@mocca nemá takú fľašu s ktorou by si to spravila. ja samozrejme neviem čo robí v škole ale od mala ju učím, že nemá po nikom piť z fľaše. Ani dávať svoju nikomu. Ani doma nedovolím aby si deti medzi sebou delili fľašky a poháre. Pýtala som sa jej či si umýva ruky, či si ich nedáva špinavé na tvár, tvrdí, že nie. Ale neviem no.
Presne toto ma moja dcéra, minulý rok prvacka a takéto pery, vzniklo to z nervozity, ked sa snažila písať, čítať.. Proste čokoľvek hryzla to spodnými zubkmi... Natierala som klasickou calciovou mastickou a pekne sa stratilo, dala jej donskoly balzam a musela povinné natierat
Normalne chodte ku koznej. Dcere na to dala miesanu masticku a rychlo to odislo.
Hryzie si pery. Je nervózna, v strese, neistá... Treba ju to odnaučiť.
@jaja1611 ja by som to natierala Framykoinom do zahojenia a potom kozmetickou vazelinou miesto nejakych balzamov na pery. je to ucinnejsie. alebo cicaderma krem z lekarne. a ak balzam, tak mne najlepsie pomaha Placenta, taka bledozelena. alebo jej kupte balzam s lanolinom.
všetky balzamy hodiť do koša, máme s tým bohaté skúsenosti, krém od kožného a potom na udržiavanie propolisová mastička alebo Cicaderma, vyšetriť intolerancie na laktózu a histamín
Ja som mala takú peru zo zubnej pasty.

