Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Všetkému, čo Boh stvoril, vdýchol lásku, pokoru a mier. Ľudské bytosti by si preto mali vážiť lásku, prijímať pokoru a zachovávať mier.
  Hildegarda z Bingenu

  Modlitba za ukončenie epidémie

  Všemohúci a večný Pane Bože,
  chválime Ťa za Tvoju veľkú lásku k nám, za Tvoju nekonečnú múdrosť i za veľkú trpezlivosť, akú máš s nami, hriešnymi ľuďmi. Obraciame sa na Teba s prosbou: za seba, za svojich blízkych, za naše mesto, za náš národ i za celý svet! Prosíme, Pane, odpusť nám, lebo sme sa previnili. Tvoje Slovo si nectíme, na Tvoje prikázania zabúdame a Tvoju obeť na kríži si nevážime. Odpusť nám, veriacim kresťanom, Tvojim deťom, to, že Ti málo dôverujeme, že Tvoje evanjelium nešírime tak, ako by sme mali. Odpusť nám, že neustále hrešíme a pomaličky si na svoje hriechy zvykáme a stávajú sa nám každodennou realitou. Odpusť, že si ich vo svojich mysliach ospravedlňujeme a pokúšame tak Teba, veľkého a Svätého Boha, do blízkosti ktorého sa nič hriešne nedostane!

  Pane, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Svetom sa šíri nemoc, ktorá ochromuje krajiny, zastavuje nás v našej práci, berie nám zdravie a mnohým aj život. Je úplne nová a my si s ňou nevieme rady. Prosíme, Pane, zastav toto nešťastie, ktoré sa už priblížilo aj k našim prahom. Pane, Ty si najvyšší lekár, Ty vieš uzdravovať, nech by bola choroba akákoľvek. Prosíme, daj, aby boli ľudia uzdravení, aby sa nákaza ďalej nešírila a aby si všetci mohli vydýchnuť a nemuseli sa báť.

  Drahý Pane, Ty večná Múdrosť, daj, aby si vlády krajín počínali múdro a rozumne, aby im naozaj išlo o dobro obyvateľov. Ty, Pane, si nám dal múdrosť, daj, aby sa ľudia správali múdro, zodpovedne, aby sa nebáli, nešírili zbytočný strach, ale aby mysleli vo svojom konaní nielen na seba, ale aj na ostatných. Daj, aby sme si vedeli v týchto časoch pomáhať, aby sme boli ohľaduplní a disciplinovaní. Prosíme, Bože, stoj pri nás a pomôž nám zvládnuť túto skúšku, ktorá na nás prišla.

  Milý Pane Ježišu, prosíme Ťa, buď naším ochrancom, priateľom, pomocníkom a Spasiteľom. Na Tvoju pomoc očakávame a do Tvojich rúk zverujeme seba, blízkych, svoj národ i celý svet.

  Amen

  (zdroj: net)

  Pomáhaj druhým ticho, neočakávaj vďaku, ani odmenu. Nechaj liečivú moc svojej duše prechádzať svojou dlaňou pri kontakte s inými, ale človeku, ktorému pomáhaš, nehovor nič. Nauč sa dávať skryto.
  C.Myss a P. Occhiogrosso

  Náš život je nádherný koberec,
  ktorý tkáme spolu s Bohom.
  Boh starostlivo navrhne vzor pre každého z nás.
  Nie vždy vidíme,
  kam vedú jednotlivé nitky,
  musíme sa však zveriť Majstrovej ruke
  a napĺňať jeho plán.
  On vidí vzor na lícnej strane,
  kým my sa dívame iba z rubu.
  Musíme sa zveriť do jeho rúk.
  Občas sa do vzoru vpletie i nitka žiaľu,
  je to však jeho plán.
  Hoci je to pre nás ťažké, chápeme,
  že to on vkladá nitky do člnka,
  on vie, čo je najlepšie.
  A tak musíme ďalej trpezlivo tkať
  a ostatné zveriť jemu....
  Krosna raz zmĺknu
  A poletujúci člnok zastane.
  Vtedy Boh rozprestrie utkaný kus a vysvetlí,
  že vo vzore, ktorý pre nás plánoval,
  potrebuje zručná ruka Majstrova tmavé nitky rovnako ako zlaté a strieborné.

  Krásnu nedeľu všetkým

  Dala som sa na bielkovinovy chlieb hlavne kvôli vlaknine 😊🤔

  Jeseň má svoje čaro. Farebné lístie, pofukujúci vetrík a svieži vzduch nás lákajú aj v jesenné dni do prírody.

  Rozhodne netreba sedieť len doma, aj keď je napríklad sychravo či chladnejšie, stačí sa len poriadne obliecť a vyraziť. Ponúkame vám niekoľko tipov, ako si s deťmi užiť krásne jesenné chvíľky.
  ŠARKANY
  Pamätáte si ešte vy sami na púšťanie šarkanov? Bola to taká zábava! Dnes už niektoré deti túto aktivitu poznajú len z knižiek alebo televízie, no na vlastnej koži ju nezažili.
  Skúste si vyrobiť, alebo aj kúpiť šarkana a vybehnite s deťmi do prírody za „šarkanovskou“ zábavou. Niektoré obce a mestá dokonca organizujú v tomto období aj takzvané šarkaniády, kde sa môžu deti poriadne vyblázniť pri púšťaní šarkanov.
  TURISTIKA
  Jeseň je obzvlášť vhodným ročným obdobím na turistiku. Či už sa vyberiete niekde do blízkosti vášho bydliska na jesennú prechádzku alebo si zvolíte náročnejšie turistické chodníky, je len na vás. Samozrejme, túry treba prispôsobovať aj veku detí. 
  Pri turistických potulkách na jeseň načerpáte novú energiu, nadýchate sa čerstvého a sviežeho vzduchu, podporíte imunitu seba i svojich detí a určite takáto rodinná turistika upevňuje aj puto medzi vami a deťmi. Stačí sa teda dobre obliecť, vybrať trasu, zbaliť niečo na občerstvenie a vyraziť na cestu.
  JESENNÉ PLODY
  Na jeseň nám príroda ponúka aj rôzne jesenné plody. Či už sú to šípky, gaštany, krásne farebné tekvičky, to všetko a oveľa viac, môžeme využiť na rôzne aktivity. S deťmi si môžete počas prechádzok alebo turistiky nazbierať tieto plody (tekvičky, samozrejme, skôr kúpiť alebo dopestovať v záhradke) a ďalej ich potom zužitkovať. 
  Z gaštanov sa dajú vytvárať rôzne postavičky, zvieratká a iné predmety. Šípky si zasa môžete nasušiť a variť z nich zdravý a chutný čaj, prípadne z nich uvarte úžasný šípkový džem alebo ich urobte kompót.
  Na zber šípok je teraz práve ideálne obdobie, preto neváhajte a využite tento cenný dar 
  prírody. Z tekvičiek si môžete s deťmi zasa vyrobiť rôzne jesenné dekorácie, kopec inšpirácie nájdete na internete.
  LISTY
  Krásne sfarbené lístie je typickým znakom jesene. Nazbierajte s deťmi takéto farebné listy a vyrobte z nich trebárs peknú jesennú kytičku na ozdobenie vášho príbytku. 
  Alebo nechajte deti, nech si listy nafarbia vodovými či temperovými farbami a urobia ich odtlačky na papier, pričom môžu vytvoriť rôzne obrázky – strom, ježka, kytičku vo váze, rôzne zvieratká a podobne.
  Fantázii sa medze nekladú. Okrem takéhoto využitia lístia je pre každé dieťa určite ohromnou zábavou vyblázniť sa v množstve napadaného lístia. Aj keď pre niektorých rodičov to nie je práve ideálna predstava, dovoľte deťom byť naozaj deťmi a nechajte ich rozhadzovať lístie, vyhadzovať ho nad hlavu či sa v ňom trochu pováľať.
  Práve takéto dobrodružstvá bývajú pre deti tie naj! No a určite si nezabudnite vaše deti pri hre s jesenným lístím odfotiť do rodinného albumu.
  RODINNÉ FOTO
  Jesenná príroda ponúka tiež výborné možnosti na fotenie vonku. Čo takto objednať si termín u šikovného fotografa alebo fotografky, prípadne poprosiť niekoho z vašich známych, kto to s fotoaparátom vie a nechať si urobiť parádne rodinné fotky? Aké tipy na jesenné aktivity máte vy? Čo zvyknete s deťmi robievať?

  (2 fotky)

  Príroda nepotrebuje módnych návrhárov ani vizážistov, je sama o sebe krásna v každom období. Na jeseň sfarbená do pestrých farieb, v zime do biela, nepotrebuje kožuch, sneh ju oblieka, na jar ako dieťa raz tichá inokedy plačlivá a niekedy uletená a leto ju farbí do zlatista lúčmi slniečka. A človek v jej objatí je krásny tiež, keď ju miluje a chráni.

  Aha co sme našli, babina kŕmi husku a naša Vladka

  Ahojte, zháňam knihu Škola hry na akordeon, od Ondrusa. Nemate niekto doma požičať?? Prosím

  Domáce wafle... Po prvé, na budúce budú krajšie, sľubujem

  Svokrovcom k 50 temu výročiu sobáša...
  Nie som na torty, ale skúsila som

  (2 fotky)

  Pre dcéru do školy narýchlo

  Dievčatá dobré ráno,
  Neviete, existuje nejaká aplikácia v tel. na zistenie názvu piesne a interpreta??

  Dala to... Som pyšná mama 🙏👍

  Ja viem je neskoro ale práve upecena je naj... 🍕🍹

  Hovorím dcére "Vladka, tu máš ho-ho-ho-hrusku. 😂už sa mi aj vlastné deti smejú

  Koláče pojedene a ideme zhadzovať, nevyzera to lákavo ale je to chutné... Tak na zdravie 😊🍸

  Ahojte, kde by som zohnala balik oblecka velkost 134 pre dievča ?

  Ahojte, hľadáme na leto chalupu na Liptove, samote, polosamote najlepšie, pre 10 ľudí... Ak viete poraďte prosím
  Už mám stránky okukane
  A áno aj cena do 10 e na hlavu. Príp. 100za objekt.

  Original krabičky na vianočné zákusky
  😂

  Pre tých ktorí majú doma tvaroch a nevedia čo s ním, tvarohové tyčinky slané :
  250 g maslo (alebo iná náhrada)
  250 g tvarohu
  250 g hl. múky
  Soľ

  Vyvaľkáme, vykrojíme a dame na plech,navrch som skúsila gyros korenie, sušený cesnak a sezam, je na vás co tam dáte

  (3 fotky)

  Pozehnanu štvrtú adventnu nedeľu prajem...

  Pracovné popoludnie

  Pečiem vinove koláčiky a zrazu sa tu tento objavil 😂 no dobre ocko som dodala

  Už sa všetci tešíme na Ježiška...
  Neprajem si nič len zdravie a aby sme boli v plnom počte 🎄

  (2 fotky)

  Chlpacik 😄

  Každý pridáva foto vianočného stromčeka, tak pridávam aj ja, no je to pracovný vianočný stromček...

  Pokojnú a pozehnanu druhú adventnu nedeľu všetkým

  Už máme nachystany

  (2 fotky)