Prosim vas ake vytaminy podavate dieťaťu 20mesačnemu ked nepapa mesko
Poradte mi všetko ine spapa ale mesko vôbec
Moja ma 4roky od 6m od kedy sme zacali prikrmy odmieta maso..ale za to robim silnejsie vyvary. Davam jej vitamin D olejovit kupujem ho v rakusku najlepsie sa osvedcil...v mase je predovsetkym zelezo skus ho dat vysetrit na gastroentrologiu tam zistia ske vitaminy mu chybaju prip.imunologovi. moja maso neje ale zelezo jej nechyba
@slnieckoma ano a to ta musi poslat decka lekarka ci sa mam sama objednať
Inak vo vseobecnosti je maso pre cloveka tazko stravitelne a vobec nieje pre zivot potrebne..mozno mu zacne chutit neskor..
@jankohanka treba vymeny listok od pediatra prip.vie aj pediater urobit vysetrenie z krvy na vitaminy len neviem ci to nieje platene. Ja som bola na gastro tam vzali vzorku stolice aj krv 2tyz.sme cakali na vysledok
Na zelezo su dobre cucoriedky a narosan z justu. Ak nepapa maso, tak to treba nahradit strukovinami. Na nete toho najdes vela. Quinoa obsahuje vela bielkovin.
@slnieckoma s tymto nesuhlasim. Vegetariani si musia davat pozor coho kolko zjedia. Poznam vela vege aj veganov a davaju si velky pozor, lebo tie vitaminy a bielkoviny chybaju
@lucia_lucia hovorim z vlastnej skusenosti moja ma 4roky ma neskutocne vybrany jedalnicek neje maso,strukoviny,ryzu,zemiaky..bola som s nou na xy vysetreni a nic jej nechyba..
@slnieckoma tak ono sa to neukaze hned. Viem, ze kamosky sa mi stazovali, ze ked si nedavaju pozor, tak ich boli hlava, su stale unavene a maju zapchu. Urcite by som si na to davala pozor. Ja davam maso 2-3x za tyzden, ale snazim sa kvalitne masko ako kralik, tela, hovadzie
@lucia_lucia my chodime na kontroly,stolicu ma mala kazdy den v pohode nebyva skoro vobec chora briem to tak,ze casom jej to pride na chut 😉 mala je ziva nestazuje sa na bolest bruska a pod.skusala som milion sposobov ako to do nej dostat vzdy neuspesne..starsia dcera je masova od malinka tato mladsia ani pocut
Dcera neje mäso už skoro 5 rokov. Zacala odmietať ako 2 ročná. Vždy mala krvny obraz ok ale problemy sa zacali objavovať až teraz. Slabé svalstvo atd. Netreba to podceňovať mäso je veľmi doležité zvlášť pre deti. Vegetarianstvo je nezdravý sposob života a neprirodzeny ľudia už pomaly vo vsetkom jedle vidia dáčo zle a potom na stare kolená ich to dobehne. Jesť treba všetky zložky potravy.
@slnieckoma choroby ju potom dobehnu neskor 😉 je este mala aby sa jej preukazali neziaduce ucinky z toho ze neje vobec maso...
Ešte dodám ze si treba uvedomiť že z mäsa teda bielkovin sa tvorí svalstvo. Moja dcera po hodine prechadzky sadá na lavičku a konec tak ju bolia nohy proste nevladze. Pomaly sa začinaju dostavovať nasledky. Tiež som si kedysi hovorila že nevadí že neje mäso ale teraz som nekompromisna a musela ho začať jesť. Zatiaľ s frflanim zje 5 kociek mäsa ked varim obed že je mäso s nejakou omačkou. Zje aj špekačku a už aj kusok rezňa mala. Neni z toho nadšená ale vie že to musi jesť aby ju prestali boliet nožičky.
@adula12 Nemyslim si tym ze maso neje neznamena ze ho neprijma inym sposobom tak aby to nezsistila pomahaju nam k tomu silne vyvary z kvalitneho domaceho chovu, rozmixovane v omacke a pod.kazda mama pozna najlepsie svoje dieta..netreba sirit osvetu koho co dobehne neskor. Kazda robi pre svoje dieta to najlepsie. A kazdy mame organizmus iny. Najviac vedia vzdy tie mamicky ktore sa s danym problem nestretli.
@rubinka super ze sa vam dari papat aspon po kockach verim ze raz k tomu pride aj u nas👍
Tak asi len zelezo mi napadlo. Treba sa spytar pediatra 🙂