Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  jansticka
  5. okt 2017    Čítané 315x

  Rajo Panna Cotta

  Milé maminky. Premýšľam ako začať túto recenziu. Mala som nie moc dobré dni. Išla som sa pozrieť na MK, že si niečo malo prečítam a zlepším si náladu. Vyskočilo mi upozornenie o zapojení sa do testovania s konik_testuje. Povedala som si, veď skúsim. Aj keď, pri mojom šťastí isto výberu inú. Aaaa na moje prekvapenie ma vybrali. Juj, to bolo nefalšovanej radosti.

  Keďže pečiem a v tejto oblasti som náročná a trošku už zbehlá, nečakala som zázrak v krabičke. Balík dorazil a ja som ho rozbaľovala ako malé dieťa vianočný darček  

  Hneď na úvod ma prekvapilo veľmi milo, že k testovanej Panna Cotte boli pribalené aj poháriky od Tescoma. Škoda, že sa nedajú zachytiť ksichty, ktoré som strúhala pri prvom pokuse. Jasné, že som sa hneď pustila do práce a šla vyskúšať zázrak v krabičke. Moja prvá voľba bola Panna Cotta s karamelovým dipom.

  Dip bol pripravený v pohárikoch, a tak som pristúpila na jednoduché zohriatie už hotovej Panna cotty. Priznám sa, že som sa aj bála oliznúť varešku. Myslela som si, že chuť bude mydlová, prášková a mdlá. Ako u iných polotovarov. No odhodlala som sa, a olizla. Mňam! Je skutočne dobrá! Nie, nepomyslela som si to. Povedala som to nahlas.

  Môj syn zdvihol zrak od domácich úloh: "Čo je maminka mňam?" "No toto! Panna Cotta." Dala som oliznúť aj jemu, jasné, že: "Nooo, nie je to zlé. Aleee takeee nooo." To musí stuhnúť zlatko. Ako tvoj obľúbený dezert, čo si vyklopíš na tanierik. Tak sme netrpezlivo chodili nakúkať, či to už stuhla. Ten čas bol snáď nekonečný. Až to prišlo. Okamžite sme si vyklopili kadžý svoju porciu.

  "Maminka wuau. Je to naozaj veľmi dobré. Ale asi by som si to radšej dal s ovocím. Ten karamel je veľmi sladký." Hmmm. Máš veru pravdu. Sme zvyknutí na kotrasty v zákuskoch, tortách i dezertoch.

  A tak prišiel na rad ďalší variant. Čokoládovo-malionová Panna Cotta.

  Panna Cotta Rajo sa veľmi jednoducho dá dochutiť podľa vašich predstáv. Jednoducho som do zohriatej Panna Cotty vhodila čokoládu a nechala rozpustiť. Maliny musíte prepasírovať, keďže majú zrniečka. Moji testovači dali už plný počet bodov.

  No a prišiel rad na poslednú várku. Škoda. Keďže je sezóna jabĺčok, prečo to nevyužiť? Na spodok pohárika som dala povarené nastrúhané jabĺčka s pudingom. A už som nejaké silné varianty nevymýšľala, aby to nebolo moc. A bolo to správne rozhodnutie. Dala som iba vrstvu obyčajnej Panna cotty a na vrch jemný film čokoládovej.

  Za mňa najlepší variant z tých troch, ktoré som urobila. Musím povedať, že sa všetky verzie veľmi rýchlo zjedli. Takže, moje obavy z polotovaru sa rozplynuli. Rajo ma milo pekvapilo s týmto výrobkom. K zloženiu sa vyjadrovať nebudem. A to z dôvodu, že každá musíme posúdiť sama, čo sme ochotné zjesť, prípadne dať deťom. Môj to nieže zjedol, ale zošrotoval a prospieva veľmi dobre . 

  Takže, môj záver je taký, že ak budem mať veľa práce a málo času, pokojne siahnem na pultoch reťazcov po výrobku Rajo Panna Cotta! A možno aj keď budem len lenivá, alebo proste budeme mať chuť na Panna Cottu. Za mňa a moju rodinku dostáva tento polotovar zelenú. Pokojne by sme zjedli aj kartón bez toho, aby sme sa prejedli. Lebo je naozaj nespočet variantov, ktoré môžete svojim blízkym pripraviť. Tak smelo do skúšky.

  Prajem vám dobrú chuť