Ahojte chcem sa Vás opytať či sa oplati ist na kadernicky kurz velmi ma to bavi a je to moj celoživotný sen stať sa kaderničkou. Uplatnim sa v tom dobre v tom odveti dobre platia ?
Lebo cez úrad práce ked ste evidovany mate taky príspevok ktory sa vola RE-PAS a preplati vam cely kurz takze mate ho uplne zadarmo pri splneni poziadavok
Dakujem
@1elizabeth1 hej vazne aj cestovne a stravne?? Ano urcite pojdem chcem uz v živote robit nieco co ma bude bavit a naplnat... Ďakujem
@jarmilasemankova cestovne nepreplatia..ani stravne...robila som cez re-pas ale preplatili len samotny kurz-nie tento.
Kaderniciek asi nikdy nie je dosť a pokiaľ budete šikovná, inovativna, nájdu si vás zákaznícky a u vás aj zostanú. Držím palce.
Ak budete dobra, stale sa v odbore vzdelavat, urcite sa uzivite. Skuste sa aj informovat o prispevku na zacatie zivnosti. Ja som pred 4 rokmi brala. V tom pripade vam vsak nepreplatia kurz.
Práve som si ukončila opatrovateľský a preplatili aj stravné aj cestovné.
@lolitienka ďakujem zajtra sa pojdem popytat na urad práce
dosaKeď je kurz cez repas, vtedy stravné a cestovné nepreplácajú. Ak je to kurz z úradu práce, tak vtedy preplácajú. A čo sa týkalo kaderníctva, vlasy rastú stále, kaderníčky treba. Môžeš sa popýtať aj na príspevok na začatie živnosti, keď som ja robila kurz dávali ho aj keď zaplatili kurz. Vždy lepšie zariadiť si malú miestnosť a robiť na seba, keď už sa dá.
@dosa ďakujem určite sa popytam
@dosa ten môj bol repas
@nela82 ale preplatia... Od januara 2018 je uz repas plus pre vsetkych a preplacaju aj stravne aj cestovne. Pokial ste podpisala zmluvu kurzu este v roku 2017 tak ste mala smolu pretoze to plati az teraz od januara 2018 🙂
Ano,, oplati, chod. Este ti preplatia stravne a cestovne.