Ako často meníte filtre na filtračnej konvici Brita?
@iwusskaa13 ale cca po koľkých litroch, alebo dobe?
.. mne to v kávovare vychádza cca raz za 2 mesiace alebo tak nejak.. vždy keď tá kontrolka vypíše výmenu.. ale kávovar nepoužívam denno denne, tak si myslím (lebo vidím, že voda ide stále ok) že by to ani nebolo treba až tak často meniť, ale robím to..
Každý mesiac a pol.A švagor mi poradil,ze sa to nemusí,tak často meniť,vraj mam nasypať dve lyžice soli nechať 2x prefiltrovať vodu a znova je filter uplne cistý,on sa do týchto filtrov vyzná.tak to vyskúšam😁.ci to funguje alebo nie,zistim hneď na rychlovarnej kanvici a stroji na presso,lebo pokial som nepouzivala britu,tak presso stroj si pýta odvapnovanie každý mesiac a pol a pri pouzivaní vody z brity ho stači odvapnit každé 3-4mesiace
Mne displej vypise vymenu každý mesiac a ešte dva týždne nechávam filter
@jaruskatt hmmm nemam to odsledovane,mozno raz za mesiac. Netusim,napise vymenit tak vymenim
Ten displej je nastavený a je mu jedno koľko krát sa v ňom prefiltruje voda a to sa mi nepáči,malo by to byť obmedzené na použitie a nie na čas,preto ja tiež nemenim hneď po mesiaci keď ukazuje ale také dva týždne ešte nechám
Ja mam na kanvici, kontrolku, co ukazuje vymenu po urcitych pretecenych litroch..ale neviem kolko presne litrov musi pretiect..ale nechavam dlhsie..
@kijusqa tak mi tiez povedal,ze mam kupovať lacnejšie univerzálne,by mali pasovať,ze všetky pracuju na rovnakom principe,ale ešte sme neskušali,lebo ked som v septembri kupovala britu,tak bola akcii,brita s filtrom a ktomu 4plus 2 filtre v cene troch ci tak nejak,čiže filter ešte mam.Treba len,vyskúšať a ja to fakt hneď uvidím na kanvici,lebo u nas stači v kanvici prevariť vodu z vodovodu 4-5x a už sa chytá kameň.Najkor skusim a tou soľou a pokial to bude na prd ,tak poviem švagrovi,ze sa hovadinu poradil😁
@8291 tak tu sol rada vyskusam 🙂
inac ja menim fýlter tiez ked vidim ze sa mi usadza kamen v kanvici. Ja som sa totiz docitala, ze ten displej je nastaveny na cas, nie na mieru pouzivania. Takze aj keby vymenis filter a mesiac nie si doma tak ti zasvieti ze mas vymenit zas
@mirecka0809 presne toto,displej sa mi vynuluje každý mesiac,bez ohladu nato ci som britu pouzivala.Napr.teraz vo štvrtok sme odchadzalu na chalupu,na displeji bola posledná čiarka a včera uz bol displej vynulovany a to 4.dni nebola brita vobec pouzivana.A vypnúť sa to nedá ked sme mimo domu.
Ked mi vypise na displeji ze treba vymenit