Viete mi prosííím poradiť??? Volal mi Dr. GYN., že prišli výsledky z cytológie... mám tam nejakú hyperpláziu, dyspláziu či čo :-/ nemáte skúsenosti?
uz si presne nepamatam odborny nazov,ale mne robili konizaciu
viem čo znamená ten pojem... ale čo to obnáša v skutočnosti. Vyšetrenia, liečba, následky...
Áno presne,čaká ta asi operacia--KONIZACIA,budú tí skracovať krcok maternice v dôsledku zmien na ňom.Ak chceš niečo podrobnejšie,tak môžme ip.
Displazia krcka maternice. Budu ti robit test na HPV. Ked budes mat PAP III a viac, odporucia ti konizaciu krcka maternice. A zaockovat sa treba dat, to urcite.
Drzim palce
Zajtra idem k Dr., uvidím čo mi povie. Len som sa chcela vopred pripraviť ☹
neboj,nie je to nic hrozne,myslim ten zakrok a vraj sa robi uz jednoduchsie ako napr.mne pred 4r.
Mne tiez ockovanie uz neodporucili, vraj ked uz ten virus mas v tele, uz sa ho aj tak nikdy nezbavis......
@marianna1979 a otehotnenie po konizácii bez problémov?
@jaruskatt teraz som tehotna🙂
@marianna1979 ved to som si všimla. preto sa pýtam. Neprekáža to?
Mne ockovanie odporucili. Zaockovana som. Hpv mas mnoho typov. Vo vakcine sa ockuje na 2alebo 4 typy. Ak jeden z typov mas, este vzdy mozes byt infikovana na ostatne typy...
Po konizacii tehotenstvo- bez problemov 😉 aj ja som tehotna ❤️❤️❤️
takže III.a :-/ budúci mesiac ma čaká konizácia.
☹ drzim palce
https://www.modrykonik.sk/group/6796/