icon

Viete mi prosííím poradiť??? Volal mi Dr. GYN., že prišli výsledky z cytológie... mám tam nejakú hyperpláziu, dyspláziu či čo :-/ nemáte skúsenosti?

avatar

uz si presne nepamatam odborny nazov,ale mne robili konizaciu

12. nov 2015
avatar

viem čo znamená ten pojem... ale čo to obnáša v skutočnosti. Vyšetrenia, liečba, následky...

12. nov 2015
avatar

Áno presne,čaká ta asi operacia--KONIZACIA,budú tí skracovať krcok maternice v dôsledku zmien na ňom.Ak chceš niečo podrobnejšie,tak môžme ip.

12. nov 2015
avatar

Displazia krcka maternice. Budu ti robit test na HPV. Ked budes mat PAP III a viac, odporucia ti konizaciu krcka maternice. A zaockovat sa treba dat, to urcite.
Drzim palce

12. nov 2015
avatar

Zajtra idem k Dr., uvidím čo mi povie. Len som sa chcela vopred pripraviť ☹

12. nov 2015
avatar

@luciazh očkovať podľa stavu,mne to napr.neodporúčali.

12. nov 2015
avatar

neboj,nie je to nic hrozne,myslim ten zakrok a vraj sa robi uz jednoduchsie ako napr.mne pred 4r.

12. nov 2015
avatar

Mne tiez ockovanie uz neodporucili, vraj ked uz ten virus mas v tele, uz sa ho aj tak nikdy nezbavis......

12. nov 2015
avatar

@marianna1979 a otehotnenie po konizácii bez problémov?

12. nov 2015
avatar

@jaruskatt teraz som tehotna🙂

12. nov 2015
avatar

@marianna1979 ved to som si všimla. preto sa pýtam. Neprekáža to?

12. nov 2015
avatar

Mne ockovanie odporucili. Zaockovana som. Hpv mas mnoho typov. Vo vakcine sa ockuje na 2alebo 4 typy. Ak jeden z typov mas, este vzdy mozes byt infikovana na ostatne typy...
Po konizacii tehotenstvo- bez problemov 😉 aj ja som tehotna ❤️❤️❤️

12. nov 2015
avatar

takže III.a :-/ budúci mesiac ma čaká konizácia.

13. nov 2015
avatar

☹ drzim palce

13. nov 2015
avatar

@jaruskatt všetko dobré dopadne..držím palce.

13. nov 2015