Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
jennys
21. máj 2015
Stretnutie dvojčiat, tento rok 13.6.2015 areál Kuchajda v Bratislave
Zobraz celú správu
jennys
30. jan 2015
Stretnutie dvojčiat sa bude konať aj tento rok :slight_smile:
Zobraz celú správu
jennys
9. jan 2014
Veľmi zaujímavý článok o práčkach :slight_smile:
http://www.asex.sk/index.php/setrime/132-ako-vy...
Zobraz celú správu
jennys
21. nov 2013
Súťaž s Hotelom ALTIS**** o víkendový pobyt na Orave :slight_smile:)
http://www.dvojickovo.sk/index.php/sutaze/188-s...
Zobraz celú správu
jennys
18. nov 2013
Ak by si chcel niekto zasúťažiť o detské kuchárske knižky :slight_smile:)

http://www.dvojickovo.sk/index.php/sutaze/188-s...
Zobraz celú správu
jennys
16. júl 2013
Zobraz celú správu
jennys
5. júl 2013
Nebezpečné baktérie v teplej vode http://www.asex.sk/index.php/planujeme/106-bojl...
Zobraz celú správu
jennys
17. mar 2013
Tak pre všetky, ktoré budú mať dvojčatá alebo ich majú. Ale odporúčam aj všetkým, ktoré dvojčatá nemajú a sú zvedavé prečo je také úžasné mať dvojčatá :slight_smile:
http://www.dvojickovo.sk/index.php/mame-dvojcat...
Zobraz celú správu
jennys
26. jan 2013
2. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat opäť vo Valčianskej doline.
http://www.dvojickovo.sk/index.php/aktualne-inf...
Zobraz celú správu
jennys
28. okt 2012
Prosím mamičky TROJČIAT, ktoré máte buď len chlapcov alebo len dievčatá ozvite sa mi, ak by ste mali záujem byť v jednom dokumente, ktorý pripravuje STV na marec 2013.
Zobraz celú správu
jennys
28. sep 2012
Hľadám mamičky, dvojčiat, ktoré žijú a vychovávajú svoje deti v zahraničí. Prosím ozvite sa mi zaslaním správy, ide o priblíženie ostatným formou článku na stránke www.dvojickovo.sk, ako sa žije rodinám DVOJČIAT v zahraničí a ako je to v porovnaní so Slovenskom. Tu sa môžete inšpirovať (prvý takýto článok nedávno už vyšiel):
http://www.dvojickovo.sk/index.php/dvojcata-v-z...
Zobraz celú správu
jennys
25. aug 2012
Niečo pre mamičky, ktoré čakajú dvojčatá - ako vybrať správny kočík:
http://www.dvojickovo.sk/index.php/kociky/tipy-...
Zobraz celú správu
jennys
16. aug 2012
Niečo o nástupe dvojčiat do škôlky:slight_smile:)
http://www.dvojickovo.sk/index.php/starostlivos...
Zobraz celú správu
jennys
3. júl 2012
Nákup oblečenia pre dvojčatá/trojčatá.... http://www.dvojickovo.sk/index.php/mame-dvojata...
Zobraz celú správu
jennys
13. jún 2012

Vo Valčianskej doline pri Martine sa dňa 2.6.2012 uskutočnilo netradičné podujatie – 1. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat. Stretli sa tu dvojčatá a ich rodiny zo všetkých kútov Slovenska, prišli dokonca aj zmiešané rodiny z Anglicka či Rakúska. Niektoré rodiny tu boli už deň vopred, obsadili tu všetky ubytovacie zariadenia a strávili tak pekný víkend v prírode. Na to, že deň pred akciou dosť pršalo, počasiu prialo a hoci bolo chladno, nikomu to nevadilo. Stretli sa tu mnohé rodiny, ktoré sa poznali len vďaka internetu, tu sa mohli spoznať osobne, vymeniť si svoje skúsenosti a deti si mohli užiť rôzne atrakcie, ktoré tu na nich počas celého podujatia čakali.

Okrem toho dvojčatá vytvorili nový slovenský rekord a to hneď v dvoch kategóriách: ako Najväčšie stretnutie dvojčiat s počtom 173 párov a Najväčšie stretnutie trojčiat, s počtom 9 trojíc trojčiat. Mohli ste tu vidieť celkovo 67 dvojkočíkov. Najviac dvojčiat prišlo z Martina (34 párov), potom z Bratislavy (24 párov) a zo Žiliny (9 párov).

Najmladšie dvojčatá boli Lukáš a Marek Laškodyovci, ktoré v čase akcie mali presne mesiac. Najstaršie boli 57-ročná Marcela a Jaroslava z Bratislavy.

Pre účastníkov bol pripravený pestrý program, ktorý bol venovaný hlavne deťom. Akciu moderovaním sprevádzal Robo. Akcia sa začala príhovorom, po ktorom nasledoval aj krátky príhovor Ing. Kvetoslavy Zelenej, marketing a PR manažérky Energetického Centra, ktoré bolo hlavným partnerom akcie.

Po ňom ste si mohli pozrieť Farbičkový koncert pre deti, kde si deti mali možnosť aj zatancovať. Po koncerte nasledovalo spoločné fotenie najskôr trojčiat a potom všetkých účastníkov s deťmi. Celú akciu fotografovala Zuzana Smolková.

Bola tu úžasná atmosféra, o čom svedčia aj pozitívne ohlasy od účastníkov v našej skupine mamičiek dvojčiat na Facebooku. Deti si zaskákali na trampolínach, či v skákacích hradoch, mohli si dať niečo pekné namaľovať na tvár, alebo dostali vymodelovaný balónik. Pri penzióne Perun na nich čakali koníky, na ktorých si mohli zajazdiť, pre tých menších bol pripravený koč, na ktorom sa mohli povoziť spolu s rodičmi. Okrem toho mali všetky deti zadarmo cukrovú vatu, ktorú zabezpečil hlavný partner podujatia – Energetické Centrum.

Pri vstupe do areálu bol umiestnený registračný stánok, kde sa dvojčatá museli najskôr zaregistrovať. Tu už kmitali dobrovoľníčky, ktoré boli hlavne mamičkami dvojčiat, tie každú dvojicu alebo trojicu trojčiat poctivo zapísali, každá rodina dostala tašku s logom stretnutia a v nej množstvo darčekov od sponzorov. Deti dostali identifikačné náramky, vďaka ktorým mohli využívať všetky atrakcie počas akcie. Okrem toho tu bol stolík, kde sa mohli účastníci občerstviť, každý si mohol vziať pečivo, alebo jabĺčko, prípadne fľašu s vodou.

Obed mohli rodiny stráviť v reštaurácii Humno alebo sa mohli presunúť do stanu vedľa reštaurácie, kde im boli pripravené grilovacie dobroty.

A nesmieme zabudnúť ani na súťaže, ktorých sme mali pripravených oveľa viac, ale z časového hľadiska sme nemali možnosť uskutočniť všetky. Hneď po obede, po spoločnom fotení, sme pre deti vyhlásili súťaž v stavaní prepraviek, ktorú pripravil ďalší partner - BITO Skladovacia technika. Päť detí malo za úlohu poskladať vežu a kto bol najrýchlejší vyhral. Všetky deti sa snažili, takže odmenený bol každý. Keďže bol o súťaž veľký záujem, urobili sme aj druhé kolo. Tu už stavali páry a každý dostal odmenu.

Po súťaži nasledovalo vystúpenie kúzelníka s hadom a pomáhala mu aj asistentka. Deti mali možnosť vyskúšať si niektoré kúzla. Predstavenie sa všetkým páčilo čo aj odmenili hlasným potleskom.

Po predstavení bola pre deti pripravená ďalšia súťaž, ktorú pripravil hlavný partner podujatia Energetické Centrum a venoval aj ceny do súťaže – 6 ks kníh Rozprávky z ôsmeho svetadielu. Počas tejto súťaže zároveň prebiehala aj autogramiáda spomínanej knihy, pozvanie na túto akciu prijali: Bibiana Ondrejková, Zuzana Vačková, Stefan Pogány. Tu mali účastníci možnosť si knižku zakúpiť a podporiť dobudovanie autistického centra ÔSMY SVETADIEL – autistického denného stacionára v obci Borová pri Trnave. Výhercovia dostali podpísanú knihu. Súťažilo sa s balónikmi priviazanými o jednu a úlohou detí bolo skákať na balóniky druhým deťom tak, aby im praskli a svoj si chrániť. Komu zostal balónik celý, vyhral. Deti po pódiu pobehovali a nakoniec nebol víťaz nik, každému sa podarilo svoj balónik ochrániť a každý súťažiaci získal ako odmenu spomínanú knihu.

V druhom kole súťaže pre veľký záujem súťažiť už pobehovalo 20 detí , tu už niektoré balóniky aj popraskali. Ale keďže sa deti veľmi snažili, bolo nám ľúto odmeniť len jedného, každý dostal teda peknú pokladničku.

Okolo tretej poobede už všetci čakali na vyhlásenie výsledkov rekordu. Celý deň tu pobehoval komisár pán Ingor Svítok, ktorý potom vyhlásil dva nové slovenské rekordy a odovzdal certifikáty organizátorom. Nasledovalo spoločné fotenie s deťmi a podľa programu zumba a tanečné animácie s deťmi, ktorú sme ale museli z dôvodu veľkého záujmu o tombolu presunúť na neskôr. Odovzdali sme množstvo cien od sponzorov, tombolový lístok dostala každá rodina pri registrácii podľa čísla uvedeného na registračnom formulári.

Bodkou za celou akciou bola zumba s Evkou Hráčovou, kde si deti zatancovali a za svoju snahu dostali aj odmenu – plnú tašku plyšových hračiek, ktoré si deti rozdelili.

Príprava tejto akcie bola veľmi náročná, všetko šlo na úkor rodiny a voľného času, keďže sme mamičky na rodičovskej dovolenke a  musíme sa predovšetkým starať aj o svoje deti. Organizácii sme venovali všetok svoj voľný čas, ale celá akcia bola úžasným zážitkom pre všetkých zúčastnených, o čom svedčia aj pozitívne ohlasy v našej skupine mamičiek dvojčiat, čo nás veľmi teší. Ďakujeme všetkým sponzorom, a tým, ktorí nám pomáhali počas akcie.

Dúfajme, že o rok sa stretneme znova. Už teraz sa tešíme!

Foto: Zuzana Smolková
www.dvojickovo.sk

Čítaj celý článok
jennys
7. jún 2012
Viac ako tisíc očí videlo 2. júna 2012 dvojmo aj trojmo za úplne triezveho stavu http://www.dvojickovo.sk/index.php/stretnutia-d...
Zobraz celú správu
jennys
19. máj 2012
1. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat 2012 1 fotka
jennys
17. máj 2012
Tu nájdete podrobnejšie informácie o stretnutí dvojčiat a viacerčiat: http://www.dvojickovo.sk/index.php/informacie/1...
Zobraz celú správu
jennys
14. máj 2012
Zobraz celú správu
jennys
10. apr 2012

****Nedávno jedna mamička v našej skupine na Facebooku napísala:

Tak už som si myslela, že ma nič od okoloidúcich neprekvapí..., ale táto otázka je za 100 bodov (dvojky sedeli v kočíku):
Pani: „Ale to nie sú dvojičky?!?!“
Ja: „Áno, sú.“
Pani: „Ale nie, veď ten naľavo vyzerá byť väčší. Určite sú to dvojičky???“

Už dávno som sa tak nepobavila ako na tomto príspevku, ktorý mal, samozrejme, veľkú odozvu u ostatných dvojmamičiek. Nedalo mi to a spravila som prieskum, ktorý sa týkal najčastejších otázok, ktoré sa pýtajú ľudia rodičov dvojčiat.*****

Toto je len krátky úryvok z článku "Najčastejšie otázky o dvojčatách", uverejnenom na stránke venovanej dvojčatám a viacerčatám www.dvojickovo.sk.

Celý článok si môžete prečítať tu:

http://www.dvojickovo.sk/index.php/mame-dvojata/veobecne/258-najcastejsie-otazky-o-dvojcatach

Čítaj celý článok
jennys
4. apr 2012
Vytvorená fanpage pre 1. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat 2012 https://www.facebook.com/stretnutiedvojciatavia...
Zobraz celú správu
jennys
28. mar 2012
Hľadáme sponzora na 1. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat. Viac informácíí nájdete tu: http://www.dvojickovo.sk/index.php/stretnutia-d...
Zobraz celú správu
jennys
26. mar 2012 vybrali sme

Dnes nie je nič neobvyklé vidieť mamičku s dvojkočíkom. Ak máte dvojčatá, viete veľmi dobre, čo to obnáša a určite sa aj u vás niektorí ľudia zastavujú, poobdivujú vaše krásne detičky, ktoré sú buď na nerozoznanie rovnaké, alebo sú každé iné, položia vám pár, niekedy aj dosť nepríjemných, otázok, poľutujú vás a povedia si, ako dobre, že majú len jedno dieťa. Možno im v kútiku duše závidíte, že majú len to jedno dieťa, ale tie svoje by ste zároveň nevymenili za nič na svete.

Dvojčatá sú dve deti narodené jednej matke počas jedného pôrodu. Podľa toho ako vznikajú rozdeľujeme dvojčatá na jednovaječné a dvojvaječné. Počet viacpočetných tehotenstiev v dnešnej dobe stúpa. Súvisí to hlavne s hormonálnou liečbou pri nepravidelnom cykle a s umelým oplodnením. Výskyt dvojčiat je však v mnohých prípadoch daný aj dedične. Pokiaľ máte v rodine dvojčatá, je dosť pravdepodobné, že ich budete mať aj vy.

Jednovaječné dvojčatá (monozygotné) – vznikajú pri rozdelení jedného vajíčka, ktoré bolo oplodnené len jednou spermiou. Toto rozdelenie môže nastať v rôznych štádiách jeho vývoja. Takto vzniknú dvaja jedinci, ktorí majú rovnakú genetickú výbavu a sú vždy rovnakého pohlavia a sú si takmer navlas podobní. Je ťažké ich rozoznať, ale väčšinou majú určité znaky, ktorými sa odlišujú, na pohľad sú však rovnakí.

Rozoznávame tri typy jednovaječných dvojčiat:

 • každé z dvojčiat má svoju placentu a svoje vlastné plodové obaly (blany) – dochádza k tomu vtedy, keď sa vajíčko rozdelí do troch dní,
 • obe dvojčatá majú spoločnú placentu a vyvíjajú sa v jednej spoločnej dutine, čiže majú spoločný plodový obal – ak sa rozdelia medzi tretím a siedmym dňom,
 • obe dvojčatá majú spoločnú placentu, ale každé má svoj vlastný plodový obal – tvoria asi 1% všetkých jednovaječných dvojčiat, vtedy keď sa vajíčko rozdelí medzi ôsmym a dvanástym dňom.


Dvojvaječné dvojčatá (dizygotné) – vyskytujú sa častejšie a vznikajú oplodnením dvoch vajíčok dvoma rôznymi spermiami. Je to v tom prípade, keď sa pri ovulácii uvoľnia namiesto jedného vajíčka vajíčka dve, a to buď z oboch vaječníkov, alebo sa uvoľní viac vajíčok z jedného vaječníka. Môže sa to stať počas hormonálnej stimulácie liekmi, pri umelom oplodnení, alebo po vysadení antikoncepcie. Každé takéto dvojča má potom počas tehotenstva svoju vlastnú placentu a plodové blany a každé má vlastnú genetickú výbavu. Dvojvaječné dvojčatá môžu byť rovnakého pohlavia, alebo rozdielneho, a tak isto môžu si byť podobné alebo každé iné. Takéto dvojčatá môžu pochádzať aj z dvoch cyklov, kedy v jednom mesiaci bolo oplodnené jedno vajíčko a v druhom mesiaci zasa druhé. Dvojvaječné dvojčatá sú skôr súrodenci, ktorí sa narodili v rovnaký deň, ale sú aj prípady, kedy sa narodili v rozdielne dni. Vždy sa však považujú za dvojčatá.

Okrem jednovaječných a dvojvaječných dvojčiat sú ešte výnimočné a zriedkavé typy:

- siamské dvojčatá (zrastené určitou časťou tela), samostatne počaté dvojčatá, dvojčatá od dvoch rôznych otcov, poloidentické dvojčatá, jednovaječné dvojčatá chlapec a dievča, tzv. zrkadlové dvojčatá, parazitické dvojčatá, dvojčatá s inými dátumami narodenia, dvojčatá rozdielnej rasy.

Tehotenstvo

Tehotenstvo s dvojčatami prebieha ako každé iné, vo väčšine prípadov je však rizikové. Mamička býva viac sledovaná, ale inak všetky vyšetrenia prebiehajú ako pri jednopočetnom tehotenstve.

Je väčšou záťažou na organizmus, budúce mamičky by sa mali viac šetriť a nebrať rady lekárov na ľahkú váhu. Pri dvojčatách je vždy riziko predčasného pôrodu, s čím potom neskôr môžu súvisieť aj zdravotné problémy. Vždy treba počítať s možnosťou skoršej hospitalizácie v nemocnici.

Pôrod

Pôrod môže vo väčšine prípadov prebehnúť spontánne ako je to pri jednopočetnom tehotenstve v 38. týždni, ale dvojčatá sa rodia aj v 40. týždni, čo môže byť pre detičky už riziko, keďže placenta aj plodová voda môžu byť prestarnuté a hrozí riziko infekcie. Pri takomto pôrode sú monitorované obe detičky naraz. Priebeh pôrodu je v podstate rovnaký ako pôrod jedného dieťaťa, pokiaľ sú obe detičky hlavičkami dolu. Po narodení prvého dvojčaťa sa druhé narodí približne do 10 minút, nemalo by sa však narodiť neskôr ako po 20 minútach, pretože je ohrozené nedostatkom kyslíka. V prípade zaznamenania nejakých komplikácií sa gravidita ukončuje cisárskym rezom či už plánovaným alebo neplánovaným. Vo väčšine prípadov sa však dvojčatá rodia predčasne pred 38. týždňom čo môže znamenať značné riziko, čím skôr sú deti narodené, tým viac komplikácií nielen pri pôrode ale aj po ňom. Dnešná medicína je však už taká vyspelá, že dokáže zachrániť aj detičky narodené pred 30. týždňom a vyrastú z nich zdraví jedinci. Cisársky rez sa robí v prípade predčasného pôrodu, zdravotných komplikácií detí alebo matky, ak sú deti uložené v maternici jedno koncom panvovým a druhé hlavičkou...

Predčasne narodené dvojčatá sú hneď prenesené do inkubátorov, kde sú pod neustálym dohľadom lekárov a sestričiek.

Dojčenie

Dojčenie je pri dvojčatách určite náročnejšie, úspešnosť závisí od mnohých faktorov. Ale v každom prípade je možné dojčiť obe detičky, mnoho mamičiek dojčí až do veku 2 rokov, niektoré aj dlhšie. Deti môžu byť dojčené každé samostatne podľa potreby, ale v tomto prípade vždy jedno musí čakať, čo nemusí byť až také príjemné. Veľmi náročné je pre mamičku hlavne nočné dojčenie, keď sa deti často budia na hlad.

Ďalším variantom je dojčenie oboch detičiek naraz, mamičke to ušetrí čas a žiadne z detičiek nemusí čakať kým príde na neho rad. Na druhej strane je pre mamičku náročnejšie držať obe detičky, častokrát tu musí byť ešte jedna osoba, ktorá vie mamičke detičky podať, prípadne dať odgrgnúť. Veľmi dobrou pomôckou pri takomto dojčení je vankúš na dojčenie a mnoho mamičiek ho aj využíva. Veľa mamičiek, ktoré majú napríklad problémy s prisatím bábätiek alebo samotným saním, si mlieko odstriekava a toto odstriekané mlieko dáva piť detičkám z fľaše. Je to jedna z možností ako deti kŕmiť materským mliekom, keď z nejakého dôvodu nemôžu byť dojčené. Tento spôsob je ale veľmi náročný na čas a pre mamičku aj veľmi vyčerpávajúci, preto každá mamička, ktorá takto vydrží kŕmiť svoje deti niekoľko mesiacov (niekedy až rok), má môj úprimný obdiv.

Spánok dvojčiat

Nie je vôbec jednoduché zosúladiť detičky, aby zaspali v rovnakom čase, spali rovnako dlho alebo sa budili v rovnakom čase, hoci po návrate z pôrodnice bábätká ešte väčšinu dňa prespia. Najväčším problémom mamičiek dvojčiat je nedostatok spánku. A niekedy ani počas dňa mamička nemám možnosť spať vtedy keď deti spia, ak napríklad jedno bábätko zaspí, kým uspí druhé, už sa budí prvé a tak dokola. Takže častokrát sa stáva, že kým mamička jedno dojčí, druhé spí, potom sa dojčí druhé a prvé spí.. Niektoré deti v noci dobre nespia, často sa budia, odmietajú spánok, majú koliky... Pre rodičov je toto obdobie veľmi náročné, hlavne keď musí mamička v noci vstávať k deťom, aj každú pol hodinu či hodinu. Nedostatok spánku tak vedie k stresu, čo sa odrazí aj na správaní sa mamičky – je výbušná, nervózna a podráždená, a tak sa aj vzťahy v rodine vyostrujú. A treba pripomenúť, že v mnohých rodinách je tu ešte jeden starší súrodenec, ktorému sa tiež treba venovať. V takomto prípade môže pomôcť len partner alebo rodina. Pokiaľ mamička dojčí, spánok je veľmi dôležitý na tvorbu dostatočného množstva mlieka, stres a únava jeho tvorbu znižujú.

Výhody a nevýhody

Mať dvojčatá má svoje výhody a nevýhody, ale výhod je určite viac.

Výhody:

 • nepotrebujú stále vašu pozornosť a nemusíte sa im sústavne venovať, dokážu sa zahrať pekne aj spolu, majú sa s kým učiť, spolupracovať, súperiť,
 • deti nebývajú rozmaznané, tým, že sú rodičia viac vyťažení, nehrozí prílišné upnutie sa rodičov na dieťa, nie vždy dostanú hneď všetko čo chcú, od malička sa učia, že niekedy musia počkať,
 • vedia sa lepšie presadiť v kolektíve detí, podelia sa o hračky, nerobí im to problém,
  z jedného tehotenstva máte hneď dve deti,
 • ľudia v okolí vás obdivujú ako to zvládate naraz s dvoma deťmi, ste viac stredobodom pozornosti. Niekomu táto pozornosť lichotí a padne dobre, inému prekáža.
 • nemáte potrebu plánovať si druhé dieťa.

Nevýhody:

 • všetko sa musí kupovať dvojmo, oblečenie nemôžu deti po sebe dediť, tak isto hračky sa väčšinou kupujú dvojmo, nehovoriac o umelom lieku ak nedojčíte a plienkach, ktorých musíte kupovať neuveriteľné množstvo, čo znamená väčšie výdavky,
 • dvojkočík – nevojdete s ním do výťahu či ho máte so sedením veľa seba alebo za sebou, je oveľa ťažší ako monokočík, a keď sa zloží do auta, mnohokrát tam už nič iné nevojde,
 • materský a rodičovský príspevok dostávate ako keby ste mali len jedno dieťa, hoci rodičovský sa navyšuje o 25% za každé ďalšie dieťa,
 • keď začne plakať jedno, väčšinou sa hneď pridá druhé,
 • v noci sa budia buď naraz alebo po sebe, na striedačku, rodičia sa nemôžu poriadne vyspať,
 • chcú sa hrať vždy s tou hračkou, ktorú má druhé dvojča, hoci majú dve rovnaké hračky,
 • bojujú stále o vašu pozornosť, ak k vám príde jedno, vzápätí pribehne aj druhé,
 • dvojnásobná starostlivosť o deti: dvakrát prebaliť, dvakrát obliecť, dvakrát nakŕmiť... a teda menej času na ostatné veci,
 • rodičia sa nemôžu dostatočne venovať každému zvlášť.

Všetko o dvojčatách nájdete na stránke:

www.dvojickovo.sk

Diskusie o dvojčatách:

Dvojičky, druhá časť http://www.modrykonik.sk/forum/tema/dvojicky-druha-cast/
Dvojičkovo II. časť http://www.modrykonik.sk/forum/tema/dvojickovo-ii/
Ako riešiť kočík pre dvojičky?
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/ako-riesit-kocik-pre-dvojicky/
Aká je pravdepodobnosť mať dvojičky
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/aka-je-pravdepodobnost-mat-dvojicky/
Dvojičky termín október – november
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/dvojicky-termin-oktober-november-2/

Dňa 2.6.2012 sa vo Valčianskej doline uskutoční 1. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat 2012 - pozrite si našu fanpage, kde získate viac informácií.
https://www.facebook.com/stretnutiedvojciataviacerciat2012

Čítaj celý článok
jennys
25. mar 2012
Ako sa chodí von s dvojčatami http://www.dvojickovo.sk/index.php/pribehy/zivo...
Zobraz celú správu
jennys
19. mar 2012

Milé mamičky, chápem, že sa chcete pochváliť svojimi fotkami, že sa napríklad chystáte niekam na dovolenku... ale prosím vás, nájdite si chvíľku čas a v záujme svojej ale hlavne bezpečnosti vašich detí si prečítajte nasledujúce riadky, na čo si treba dávať pozor či už na facebooku alebo na internete:

FOTKY

Nedávajte na internet:

- fotky nahých detí, ani polonahých (v plienke, sukničkách, kraťasoch,kde majú odhalené časti tela...), fotených vo vaničke...

- fotky vás a vašich detí, z ktorých presne vidno kde sú fotené a kde sa najčastejšie zdržiavate

- fotografie z ultrazvuku pokiaľ ste na nich neprekryli vaše osobné údaje, ktoré sa tam môžu nachádzať, ako: dátum narodenia, vaše meno a priezvisko, prípadne rodné číslo

- fotografie novorodencov fotených v pôrodnici, kde majú bábätká nad postieľkou uvedené svoje mená a dátumy narodenia, prípadne tieto údaje bývajú uvedené na inkubároch a nie sú na fotografii prekryté alebo zmazané

OSOBNÉ ÚDAJE

- neuvádzajte do svojich profilov svoje osobné údaje ako: odkiaľ ste, adresu, dátumy narodenia, mená vašich detí, telefónne čísla, prípadne kam chodíte alebo ste chodili do školy, kde pracujete alebo ste pracovali...

APLIKÁCIE A HRY NA FACEBOOKU

- na Facebooku NEPOUŽÍVAJTE akékoľvek aplikácie a hry, ak ste ich niekedy použili, všetko si radšej vymažte. Dávate tým súhlas (ani si nevšimnete ako) prístupu k vašim fotkám a údajom, a častokrát aj písaniu statusov či posielanie odkazov na nevhodné videá vašim priateľom vo vašom mene.

STATUSY

- aj keď svoje statusy zdieľate len so svojimi priateľmi, nespoliehajte sa na to, že ich uvidia len oni, môže sa k tomu dostať ktokoľvek, o čom nemusíte ani vedieť - neuvádzajte do svojich statusov kde práve ste, kam sa chystáte, nepíšte že idete na dovolenku, kedy a kam, ani nepíšte že ste na dovolenke a kde sa práve nachádzate, nikdy neviete kto si to číta (Aplikácie povoľujú možnosť dostať sa k týmto údajom aj keď si myslíte, že si to čítajú len vaši priatelia), tak isto takéto údaje nepíšte do komentárov k príspevkom vašich priateľov, na stránky "Páči sa mi", do skupín, ktoré nie sú uzamknuté alebo tajné

OZNAČOVANIE NA FOTKÁCH

- nenechávajte sa označovať na fotkách vašich priateľov, ak zistíte, že vás priateľ na svojej fotke označil, môžete toto označenie kedykoľvek zrušiť

PÁČI SA MI, ZDIEĽAŤ

- pozor na tlačidlá "Páči sa mi to" a "Zdieľať", rovnako ak niekto zdieľa vašu fotografiu, toto zdieľanie buď zrušte alebo nahláste.

KOMENTÁRE A PRÍSPEVKY

- nepíšte svoje statusy a komentáre k príspevkom cez mobily, vždy sa pod príspevkom uvádza odkiaľ bol daný príspevok posielaný

SÚŤAŽE

- neposielajte svoje fotky, alebo fotky svojich detí do súťaží a už vôbec tam neuvádzajte údaje ako: mená detí, dátumy narodenia, kde to bolo fotené. Súťaže robia hlavne stránky, kde je množstvo ľudí, ktorých ani nepoznáte. A tieto súťaže nemusia byť vždy dôveryhodné, môžu slúžiť ako zbierka fotografií alebo údajov svojich členov.

Viac o bezpečnosti si prečítajte tu:

http://www.bezpecnyinternet.sk/facebook

http://zaujimavosti.net/clanky/davajte-si-pozor-na-nafingovane-facebooky-na-webe/

http://www.itnews.sk/tituly/pc-revue/2011-04-27/c139219-bezpecnost-na-facebooku

http://pocitace.sme.sk/c/6121868/ohrozujeme-svoje-deti-fotkami-na-webe.html

Ďakujem, že ste si tento článok prečítali až do konca a uvedomili si, že treba chrániť seba a svoju rodinu.

Čítaj celý článok
jennys
11. mar 2012
Zobraz celú správu
jennys
28. feb 2012
Ak chcete vedieť ako vyzerá tehotenstvo a pôrod trojčiat, prečítajte si tento článok, stojí za to. http://www.dvojickovo.sk/index.php/pribehy-troj...
Zobraz celú správu
jennys
21. feb 2012
Myslím, že toto sa naozaj oplatí prečítať akí sú rodičia dvojčiat a trojčiat oproti rodičom detí narodenými rok až tri roky po sebe finančne znevýhodnení: http://www.dvojickovo.sk/index.php/mame-dvojata...
Zobraz celú správu
jennys
5. feb 2012
Zobraz celú správu