Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
kacero007
28. nov 2016
41 

Zázraky nie sú len pre deti...

Blíži sa čas vianočný, čas radostný... Teda, aspoň tak sa to všade hovorí. No s príchodom adventu sa viacerí z nás akosi viac zamyslia. Nad svojim životom, nad celým rokom, ktorý sa pomaly ale isto chýli ku koncu.

A ja nie som výnimkou. Tentokrát, možno aj tým, že som sa stala mamou a týmto titulom sa pýšim už nejaký ten mesiac, moje myšlienky blúdia aj iným smerom a ďakujem za to veľké šťastie, ktoré prišlo v podobe nášho zdravého synčeka. Ďakujem, že si môžem pritúliť ten voňavý uzlíček (skôr uzlík), len svojou prítomnosťou dokážem utíšiť svojho plačúceho tigríka v dupačkách (a zmeniť ho na spokojné pradiace si mačiatko), môžem ho pohladiť ho po hlávke a vtisnúť mu horúci bozk na čielko (čo jeden, hneď záplavu!).

Bohužiaľ, v mojom okolí aj tu na Koníku je až priveľa tých, ktorým toto (zatiaľ) nie je dopriate. A tak silno dúfajú a veria. Pretože práve viera (v zázraky) je to, čo nás neopúšťa po celý žívot- už od momentu, ako ten mini človiečik otvorí prvýkrát očká a pocit bezpečia nájde v maminom či ockovom náručí...

Práve Vianoce sú časom zázrakov a splnených prianí! Nielen tých hmotných, ktoré nejedného z nás privádzajú na pokraj šialenstva, či už cenou alebo už samotnou prítomnosťou na zozname Ježiškovi. Pri honbe za každodennými povinnosťami nám totiž neraz to dôležité uniká pomedzi prsty. To podstatné je ako pavučinka utkaná z najjemnejších nitiek, ktorú treba hýčkať a opravovať, pretože sa príliš ľahko potrhá. Je to dôvera, láska, porozumenie a pocit, že na tomto (pre niekoho zlom) svete nie sme sami.

Spravme si ho krajším hneď teraz!

Stretnime sa s tými, na ktorých (vraj) nemáme čas, zavolajme tým, ktorí nám chýbajú a užívajme si čo najdlhšie prítomnosť tých, ktorí si to zaslúžia. Pretože v tomto čase by nemal byť nikto sám. Ani ten bezdomovec, nad ktorým pri prechádzaní cez vianočné trhy ohrnieme nos a ktorý sa trasie od zimy a prosí o nejaké to euro.

A tak pri tohtoročnej „darčekománii“ sa chystám pripraviť aj jeden špeciálny... Len tak, pre radosť niekoho, koho ani poriadne nepoznám.

PS: Nech sú tieto sviatky časom zázračným a prinesú to, po čom túžite. Hoci aj tie dve čiarky, pretože to je ten zázrak najväčší... Krásny čas adventný Koník!