Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
kacoorka
8. nov 2016
264 

Čo rieši viacnásobná mama každú sezónu

Čo rieši viacnásobná mama, keď prichádza zima?

Prišla nová sezóna a s ňou aj množstvo otázok: Mám bundu pre všetkých troch? Mám pre nich topánky? Každému aspoň troje,jedny von,druhe do škôlky a jedny na sneh -  ak ovšem nejaký vôbec bude.

Pozná to každá mama,je jedno koľko detí má, avšak ako triomama a o pár mesiacov quatromama sa naskytne aj ďalšia otázka: Kde na zimnú výbavu vziať peniaze. Tie papiere, ktoré hýbu svetom.

No je jedno či je zima,leto,jar či jeseň. Na všetko treba peniaze.

Nedávno som pozerala v e-shope jednej známej značky detské zimné čiapky a šály. Popravde - tak ako som rýchlo stránku otvorila,tak som ju aj zavrela. Uznajte,ak mám kúpiť pre tri deti po jednej čiapke a šáli či nákrčníku, zaplače moja peňaženka a manžel tiež. Takže chceš - nechceš, kúpila som látky a hor sa šiť. Výsledok? Za 8 eur majú set všetky tri deti a ešte mi zostalo na čiapku pre kamošku. Ach aká radosť, že predsa len mi tá odevná škola nebola zbytočná.

A tu prichádza aj zamyslenie: Ak by som dala na moje výrobky značku, môžem začať podnikať a zarábať na mamičkách, ktoré na to majú. To však nie som ja,navyše nemám na to čas.

Niekedy nakupujem cez bazár,cez predajné skupiny od mamičiek, ktoré sa radi zbavia vecičiek. Zájdem do Pepca,kde kúpim peknú bundu za pár eur,veď aj tak je to zväčša na jednu sezónu. Deti rastú ako huby po daždi a do  určitého veku je  potrebné kúpiť bundu takmer  rok čo rok.

A tak riešim stále dookola. Kde a  za  koľko nakúpiť, ak chcem aby moje deti vyzerali pekne, moderne a hlavne šťastne, pričom neutrpí rodinný rozpočet a nezinfarktuje môj manžel.

Viem,nie som sama čo dané otázky rieši.  

Dnešná doba je zlá. My mamy máme neľahké úlohy, ktoré by muži asi ťažko zvládli bez pomoci. Minimálne toho môjho si naozaj neviem predstaviť ako nakupuje pre decká zimnú výbavu. Ako dobre, že existuje bazár,nakupovanie cez e-shop a seriózny predajcovia či mamičky, ktoré chápu a nezderú vás z kože keď chcete niečo od nich kúpiť.

Už sa "teším" na jar, keď budem riešiť jarné oblečenie.

#mk_blog_academy

#blogujem

#bazar

  Dobre napisane Katka.

  8. nov 2016
  8. nov 2016

  Alebo poznat aliexpres 🙂 kde kupis ciapku za 1,19e a vidis ako ju predavaju na svk za 2,50e ...a vela inych veci 2-3x drahsie

  8. nov 2016

  @1katkas alebo aj tak 😉

  8. nov 2016

  @kacoorka pravda, niekto predava veci po par centov a este ti da pri väčšom odbere zľavu 🙂

  9. nov 2016

  Pozname. Bazare a sekaaace huraaa! Ja akurat dnes sijem vsetkym 4 palcaky zo stareho flisoveho pyzama 😂.

  9. nov 2016

  @boubatko wow super,ty si mega sikovnica😘

  9. nov 2016

  @boubatko recyklácia nadovšetko, ja práve zužitkovavam svoje staré flisové mikiny na čiapky a nákrčníky a ešte obstrihance z deky využívam :D

  30. nov 2016

  @jklara haha ja som pred chvilou dosila 4 flisove saly z pyzamovych nohavic 😂😂😂😂 odpadnem

  30. nov 2016

  @boubatko
  @jklara no vy ste ake sikovnice krasne

  1. dec 2016

Odporúčame