Co rýchle na zajtra variť.??poradte prosím mam pocit ze varím stalw to isté
Ja som dnes robila plnenu papriku 🤭
Ja zajtra robim leco 🙂
A dnes som robila cuketovy kolac
Tiez mam pocit, ze stale dookola to iste varim, pripnem sa, ani ja netusim, co zajtra 😁
Granadir, francúzske zemiaky, zapekané cestoviny.
my sme mali dnes zeleninové rizoto ,ale napr.zapekane niečo "čo chladnička dala" resp.sunkofleky
Ja som dnes robila spagety s opecenou cuketou,cesnakom na olivovom oleji posypane so syrom. K tomu ladovy salat a cherry rajcinky.
@cukricek12 mnaaaaam. Vyborny napad. Ja by som este naskrabala platky mrkvy k tej cukete.
Spagety, palacinky, langose, tekvicovy privarok , to su moje najblizsie plany 😏
Teraz sa dopiekli francuzske
Vyprážaný karfiol a uhorkovy šalát.
Langošeee👍🧀
Rizoto
Ja dnes guláš dala som do toho zemiaky a zavarane leco
Žienky ja som zostala hladná z vašich nápadov! Mnaaaaam
Fazuľová polievka a haruľa a palacinky
Dojedol sa mexicky gulas s ryzou a na zajtra budu spanielske vtaciky s tarhonou
Dnes kuracie rezne v syrovom cesticku a kaša a zajtra polievka zo zelenej fazule a spagety, alebo cestovinový salát.
@iwuanka ano,ano,dala som aj tie platky mrkvy,zabudla som to napisat😉
Špenátové halušky so syrom
vysmazany karfiol, raznici, fasirky, kolozvarska, kapustne halusky, strapacky,segedin, koprova om,pecene kridelka, pecen na cibulke...nase posledne napr
Ja som si dnes dovolila ležať do pól dvanástej v posteli 🙈🙈😅😅😅áno chválim sa 😁😁a strašne dobre mi to padlo, lebo už ani neviem kedy som si takto oddýchla. Takze na obed boli buchty na pare kupované v pekárni 🙈🙈😂😂 matka roka 👍🏻🤪
@janinkalc a dobre si spravila,treba si dopriat 😂
ja som dnes robila cestoviny so smotanovosyrovou omáčkou a sterilizovaným hráškom. omáčku robím veľmi jednoducho - dám variť sladkú šľahačkovú smotanu 33%, do nej dám roztopiť tavený syr a pridám bazalku, omáčka pekne zhustne, prilejem ju do uvarených cestovín, pridám hrášok z konzervy a zamiešam...k máme tvrdý syr, niekedy už na tanieri navrch nastrúham...
@skarabeus1111 prosím ťa, ako robíš vtáčiky? Mne to veľmi nejde...
@kajkadv do misky na jemno nastruham syr (moze byť eidam, gouda, prip.nejaky údeny ostiepok) a pridam vajcia, mlieko a múku.
Dobre rozslahám, cesto nesmie byť ani riedke, ani husté velmi, musi drzat na reznoch.
Podla toho pridám buď muku, alebo mlieko a namačam tesne pred tým ako idem vypražať.
Hovädzí vývar z toho mäso s knedlou a paradajkovou omáčkou
daky privarok, to je rychlovka
@papaverka klasika - masko osolim, korenie, horcica, platok slanina, uhorka, klobasa, parok, vajko - zatocit do zavitku, uviazem nitou, opeciem prudko na oleji, podlejem a podusim. Nasi ich ukladaju na pekac a pecu v rure. Najidealnejsie mas rozstrielane spanielske vtacky - kukni si rcp na nete, je to v 1 hrnci. Take robievam casto a budu veru aj dnes. Nechce sa mi crcat so zavitkom
Ja som vcera robila bleskovku - cestoviny s tvarohom na slano 😁
@papaverka mame hotovo ✌
@skarabeus1111 to je dobrý nápad. Mne sa to nedarí dobre poviazať. Je to také neúhľadné...skúsim druhú variantu. Ďakujem za tip




Paprikáš, fazulkovy prívarok, sulance... 😊