Dievčatá, minulý mesiac som bola 6 dní PN. Sestrička poslala elektronickú PN. Len teraz rozmýšľam, peniaze zo sociálnej poisťovne mi pošlú šekom? Lebo číslo účtu nepýtala. A predtým keď som bola pred x rokmi na PN mala som iný účet. Ďakujem
Ak si bola na PN iba 6 dní, tak Ti PN platí zamestnávateľ a nie SP
Mne poslali postou. Rovnako mi nedoslo, ze nepytali. Ale ja som bola dlhsie, 10 dni zamestnavatel. Potom socialka.
@suve99 ježiš fakt, ja som trúba 🙉🙈
@karamellka1 nie si 🙂 , človek si niekedy neuvedomí...
@suve99 nooo, zdala sa mi nízka výplata, tak som čakala, že mi ešte niečo pošlú 🤣
@karamellka1 no, to verím 😂 ale prvé 3 dni sa platí iba 25% z VZ, takže výplata aj s PN o ničom....😈
@karamellka1 ja som pn chodí mi to na účet a tiež si nepýtala číslo účtu
Cislo uctu nahlasuje socialnej poistovni zamestnavatel, ak pn trva menej ako 10 dni, co je tvoj pripad, pn vyplaca len zam.
Zamestnávateľ by mal nahlásiť kam vypláca výplatu. Ak nenahlásil, vypláca sa šekom na adresu trvalého pobytu.
mužovi prišlo šekom, nestihol to vybrať a potom mu zo SP poslali výzvu, do ktorej dopísal číslo účtu... možno sa to dá aj skôr? napísať do SP že chceš vyplatiť na účet? skús zavolať