Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  kiarasem
  4. okt 2019    Čítané 325x

  Čo milujem na Lindex?

  Lindex oblečenie nie je pre mňa novinka, nosíme ho už pomerne dlho či už ja, alebo moja staršia dcérka. A vďaka skvelým materiálom a nádhernému dizajnu obľubujeme toto oblečenie aj pri mladšej dcérke Vivien. To, že ma vybrali pomedzi také veľké množstvo prihlásených maminiek, bolo pre mňa fakt obrovským prekvapením a nesmierne sa tomu teším. Preto som sa snažila tejto úlohy zhostiť tak, aby vám naše testovanie prinieslo nielen pekné fotky, ale aj pár užitočných informácií. Spojila som to s tým, čo milujem na Lindex ja.

  Lindex: legíny, body, svetrík

  1. Takže v prvom rade milujem ich dizajn. Nájdete oblečenie detské, hravé, jednofarebné, jednoduché, účelové, funkčné, so škandinávskym nádychom. Myslím, že si fakt príde každý na svoje. Ja si občas uletím aj na tých fakt detských a hravých motívoch, pretože sú naozaj rozkošné, ale zároveň aj chic. No prevažne vyberám oblečenie tak, aby som ich vedela rôzne nakombinovať a zladiť. A tu sa dostávam k druhému bodu.

  Lindex: všetko, čo vidíte na foto. Svetrík je totálne skvelý, ako aj obidve huňaté mikinky. Na bielej sa dá kapucka odnímať. Potom je tam zprava rad bodyniek, ďalší rad sú tepláčiky a legínky, a na ľavo sú pyžamká.

  2. Zladiť sa nie je problém. Úžasne si viete nakombinovať rôzne druhy oblečenia, s rôznymi vzormi či farbami. Dokážete vytvoriť fakt dokonalé outfity aj tým najmenším drobcom.

  3. Pohodlnosť je základ. A na toto naozaj dbajú, takže detičky nie sú v pohybe obmedzované, oblečenie sa ľahko a jednoducho oblieka. Zatiaľ sa mi vážne nestalo pri žiadnom kúsku, žeby sa ťažko obliekal, aj keď bola Vivi úplné novorodeniatko. Taktiež zbožňujeme ich pyžamká na zips. Najgeniálnejšie pyžamko!👌 Mám odskúšaných mnoho značiek, takže to viem porovnať a pohodlnosť na Lindexe vážne chválim.

  4. Ďalšiu vec, ktorú si obľúbite, je materiál a kvalita. Pri baby oblečení je prevažne používaná organická bavlna, a je fakt úžasne jemná a dokonca s certifikátom GOTS. Ale materiál je skvelý aj pri starších detičkách 👌. Bodynká, či tričká sa vám nevyťahajú, nepootáčajú, stále krásne držia tvar. Okrem tejto úžasnej bavlny, máte možnosť nájsť na jeseň a v zime kolekciu z merino vlny, ktorej sa budem venovať nižšie.

  Lindex: Tepláky, body, mikinka

  Lindex: Súprava mikinka+legínky

  Ja sa veľmi sa vytešujem aj z tejto merino kolekcie. Merino vlna je výborný celoročný materiál hlavne pre deti a bábätká. Nehryzie, je jemná, a v zime výborne zahreje a v lete chladí, má prirodzenú termoreguláciu. Merino vlna sa často využíva ako termo prádlo, pretože, keď sa človek spotí, dokáže absorbovať vlhkosť bez toho, aby to cítil. Hoci je nasaté vlhkosťou, na dotyk a pocit ostáva suché a zároveň nestráca nič zo svojich termoregulačných vlastností — merino vlna teda ako jediný textilný materiál hreje aj vtedy, keď je vlhká. A schne naozaj rýchlo oproti takej bavlne. Pre bábätká majú tento krásny vzor so sobmi a pre staršie deti majú jednofarebné kúsky. S merino vlnou máme skúsenosti už od narodenia, takže v kolekcii Lindex ma veľmi potešila. A aj keď je cena oproti bavlneným bodynkám dosť vyššia, je to podľa môjho názoru must have kúsok, ktorý oceníte nielen na doma, ale aj na von a dokonca celoročne. Okrem bodynka majú aj nohavice.

  Lindex: merino body

  Lindex: body, merino nohavice

  5. Nákup. Na jednej strane je nákup veľmi jednoduchý, pretože to majú vždy krásne na predajni usporiadané a zladené, no na druhej strane zložitý, lebo tam strávim vždy dlho. Pri takom výbere toľko krásnych vecí, si mám fakt problém vybrať. Vtedy sa snažím si v hlave usporiadať, aké oblečenie máme a vybrať tak, aby nám to vzájomne ladilo.

  6. Ako v jednom z mála obchodov veľkosť sedí. Poväčšine mám problém, že veľkostne sú oblečenia menšie, ale v Lindexe som sa s týmto problémom ešte nestretla. Vivi má 11 mesiacov, niektoré oblečenie má vo veľkosť 80 a viem, že túto veľkosť ešte pár mesiacov aj vynosí. A niektoré veci má vo veľkosti 86, pretože ho chceme ponosiť celú zimu a aj na jar, a je tak šité, že je možné ho nosiť už skôr. Takéto oblečenie považujem za rastúce. Je to napríklad aj to merino body a nohavice, či tie kabátiky.

  Dúfam, že tento článok pomôže aspoň trochu nejednej maminke. Budem veľmi vďačná, ak mi dáte vedieť. Mne samej totiž podobné recenzie veľmi pomáhajú.

  Ďakujem krásne Lindex a Modrému koníku za možnosť zapojiť sa do tohto testovania. 

  Lucia