Baby prosim vas ako to je ked sa chcem vzdat dedictvaak vobec nejake bude ale dotycna osoba este zije?
Vzdat dedicstva sa mozes az na dedicskom konani, to prebehne aj ked porucitel nema majetok
27. júl 2023
A len prehlásila, že sa vzdávať dedičstva. Môžeš v prospech inej osoby.
27. júl 2023
@viestta
podla mna vtedy dedicske konanie neprebieha, teda aspon osobna skusenost z rodiny
babka este pocas zivota vsetko prepisala na inu stranu rodiny, ktora ju zato doopatrovala, potom prisiel iba doporuceny list, ze po danej osobe nie je ziadny majetok, resp. ze na ucte mala zanedbatelny obnos nejakych 400eur, ktore isli osobe, ktora usporiadala pohreb
takze ziadne oficialne dedicske konanie u notarky nebolo
27. júl 2023
My sme sa vzdali na dedicskom konaní u notára jedným podpisom a dovi.
27. júl 2023
Nemôžeš sa vzdať niečoho čo nemáš, dedičstvo neexistuje ak dana osoba zije