icon

Baby prosim vas ako to je ked sa chcem vzdat dedictvaak vobec nejake bude ale dotycna osoba este zije?

avatar

Nemôžeš sa vzdať niečoho čo nemáš, dedičstvo neexistuje ak dana osoba zije

27. júl 2023
avatar

Vzdat dedicstva sa mozes az na dedicskom konani, to prebehne aj ked porucitel nema majetok

27. júl 2023
avatar

@viestta cize ez na dedicskom. Ok ďakujem

27. júl 2023
avatar

A len prehlásila, že sa vzdávať dedičstva. Môžeš v prospech inej osoby.

27. júl 2023
avatar

@viestta
podla mna vtedy dedicske konanie neprebieha, teda aspon osobna skusenost z rodiny

babka este pocas zivota vsetko prepisala na inu stranu rodiny, ktora ju zato doopatrovala, potom prisiel iba doporuceny list, ze po danej osobe nie je ziadny majetok, resp. ze na ucte mala zanedbatelny obnos nejakych 400eur, ktore isli osobe, ktora usporiadala pohreb

takze ziadne oficialne dedicske konanie u notarky nebolo

27. júl 2023
avatar

@marci77 konanie notarka zacala, pretoze inac by nezistila, ze nema ziadny majetok.

27. júl 2023
avatar

@viestta
no akoze ano, notarka konanie zacala, ale nebolo treba sa nikde dostavit na dedicske konanie, prisiel iba doporuceny list

27. júl 2023
avatar

My sme sa vzdali na dedicskom konaní u notára jedným podpisom a dovi.

27. júl 2023
avatar

@kkaciatko da sa vzdat hmotneho a nehmotneho dedictva

27. júl 2023