Čo mi je? Veroval to zistí jednoducho a rýchlo
Testovanie domácich testov Veroval známej značky Hartmann skončilo a radi by sme vám predstavili zaujímavé postrehy mamičiek, ktoré si testy vyskúšali na vlastnej koži a s vlastnou krvou ;) Nebolo to nič strašidelné ani nepríjemné, tak čítajte ďalej.

Vyskúšali sme testy na na zistenie alergií (spoľahlivosť 94%), neznášanlivosti lepku (spoľahlivosť 98%), CRP (spoľahlivosť 95%), nedostatku železa (spoľahlivosť 95%) a boreliózy (spoľahlivosť 95%). Testy sú veľmi jednoducho prevedené, aby úplne každý zvládol ich použitie v pohodlí domova.
Prečo sa mamičky zapojili?
Používateľka @bendinko nám napísala, že má podozrenie na neznášanlivosť lepku. Často zneli dôvody rôznych alergií a obáv z nedostatku železa v krvi.
Mamička @angieska vyzdvihla pohodlnosť testovania doma takto: „Ja som alergik od puberty.“ Svoj problém riešila na viacerých oddeleniach. „Čakacie doby u lekárov sú otrasné, čoraz viac sa musí človek spoliehať na seba a možnosti, ktoré môže urobiť ešte doma, aby nemusel obehať veľa špecialistov, niektorých zbytočne a strácať tak čas čakaním.“

Čo Veroval vlastne je?
Veroval je domáci test na získanie rýchlych a zdravotnícky spoľahlivých odpovedí na celú škálu dôležitých zdravotných otázok. Medzi jeho hlavné výhody zaraďuje používateľka @motylikova jeho rýchlosť, presnosť, pohodlie, jednoduchosť a dostupnosť.
Ako ho použiť ?
@angieska testovala test na zistenie nedostatku železa v krvi. V recenzii podrobne popísala balenie, ktoré obsahovalo „nádobku s riediacim roztokom na vzorky, tampón napustený alkoholom, automatickú lancetu, sklenenú kapiláru, testovaciu kazetu, pipetu a náplásť. Súčasťou bol aj podrobný obrázkový návod, nebol problém pochopiť, ako sa má test vykonať.“ Pichla si potrebným nástrojom do prsta, odobrala dostatočne veľkú kvapku krvi, tú vložila na určené miesto na teste a počkala 10 minút.
Test na boreliózu z kliešťa ocenila predovšetkým @anibrano, ktorej sa potvorka prisala prvýkrát v živote. „Po prvom prečítaní manuálu som bola prekvapená, lebo som si pôvodne myslela, že test sa robí z krvi človeka. Avšak je to naopak. Test sa uskutočňuje pomocou tekutiny, ktorú získame rozdrvením kliesťa. Vybrala som kliešťa, vzala skúmaku, vložila kliešťa do nej a pridala kvapky činidla. Rozdrvila som ho drevenou tyčinkou (z balenia, pozn.), aby som získala potrebnú tekutinu. Pipetou nasala tekutinu a nakvapkala tekutinu na políčko testovacej sady. Po 10-tich minútach sme mali výsledok. Našťastie výsledok bol negatívny.“

A čo s výsledkom?
@tana_v odporúča aj po testovaní navštíviť lekára. „Test Veroval vám zistí neznášanlivosť lepku. Ak vám však vyjde pozitívny výsledok, tak musíte ísť k lekárovi. Ak vaše zdravotné problémy stále pretrvávajú a test bol negatívny, taktiež navštívte lekára. Konečnú diagnózu musí vždy určiť lekár. Zdravie máme predsa len jedno.“
Vyskúšali ste Veroval v pohodlí domova aj vy? Dajte nám vedieť v komentári. Kompletné recenzie žien nájdete v Diskusiách tu.
konik_testuje
Odporúčame
Začni písať komentár...


Asi začnem tym ,že som test nikdy nevyskušala a to sa mi asi stalo osudne.Syn totiž dostal Lzmsku boreliozu.Určite nad testom zvažujem že si ho kupim tak isto aj test na crp.Ale ak by sa postastilo že ho vyhram tu ,tak prečo sa nezapojit?