konik_testuje
8. aug 2022
1194 

Vhodná pre deti, ktoré nechcú sedieť v kúte! Vyrastať s BAAGL znamená vyrastať s odvahou!

Je teplé ráno babieho leta. Silno ma stíska za ruku a cítim, že sa jej drobná dlaň potí. Dva zapletené vrkoče jej nadskakujú v rytme krokov. Ideme potichu. Ledabolo prekladá nožičky a kvetovaná suknička jej tancuje podľa jemného vánku. Blížime sa ku škôlke. Jej prvý deň. Mám hrču v krku, slzy na krajíčku. Kedy tak vyrástla? Nesiem to tuším horšie ako ona... Zo spomienok ma vytrhne nejaký ruch. Pretriem si oči. Zadívam sa na svoju dcéru. Hľadám v nej kúsok tej ustráchanej škôlkarky z mojich spomienok. Zbytočne. Je to už veľká slečna. A tentokrát sa na svoj prvý veľký deň skutočne teší! Čaká nás prvý školský rok!

Ak ste to už zažili, tak mi dáte za pravdu, že výber školskej tašky je fuška. Nenarážam na náročnosť našich ratolestí pri voľbe motívu. Aj keď aj to je určite skúška trpezlivosti. Zorientovať sa v širokej ponuke na trhu je náročné. Preto ma veľmi potešilo, že sme do redakcie Modrého koníka dostali na testovanie školskú sadu BAAGL Zippy Unicorn Universe – Kreativ.1

Značka BAAGL je známa svojimi novými originálnymi nápadmi, moderným dizajnom. Reaguje na trendy a pritom starostlivo dbá na kvalitu, ergonómiu a predovšetkým zdravie malých zákazníkov. Set sa skladá z ľahkej aktovky Zippy, peračníka a vrecka na telocvik. Aktovka zaujme na prvý pohľad. Je nápaditá a nie je tuctová. Dizajnovo spĺňa to, čo výrobca deklaruje: “Hodí sa pre tých, čo nechcú zostať v kúte - vyrastať s BAAGL1 totiž znamená vyrastať s odvahou!”. Super myšlienka. 

Keď sme sa do testovanie aktovky Zippy pustili, mala som už čo – to o taškách naštudované. Od vlastností, cez motívy až po ceny. Zistila som, z čoho som ochotná upustiť, aby som za tašku nedala viac, ako stojí zachovalá Felícia nášho suseda. A naopak, čo podľa mňa dobrá taška musí mať.

Čo najpohodlnejšie a najzdravšie nosenie školských potrieb

Školské tašky a batohy BAAGL sú vyrábané v spolupráci s poprednými českými fyzioterapeutmi. Už to je pre mňa dobré znamenie. Okrem pútavého dizajnu spĺňa tento set aj požiadavky na nízku hmotnosť, ergonómiu či nastaviteľnosť popruhov.

Zlý výber školskej tašky môže mať totiž vplyv na zlý vývoj detskej chrbtice, ktorý by mohol vyústiť do bolesti chrbta, hlavy, únavy alebo závažnejších problémov. Na to majú čas, keď sa budú v strednom veku hrbiť pri počítači. Nízka hmotnosť aktovky je teda základ. Dieťa by totiž nemalo nosiť na chrbte vyššiu hmotnosť ako je 10 % jeho váhy. Čím nižšiu hmotnosť prázdna aktovka má, tým viac vám zostane na školské pomôcky.

Aktovka BAAGL Zippy má 1 100 g. Je teda naozaj ľahká. Áno, na trhu existujú aj o pár gramov ľahšie školské tašky. O niečo vyššiu váhu však pripisujem kvalitnému dnu. Je vyrobené z pevného materiálu, vďaka ktorému aktovka stabilne a samostatne stojí. Tých pár gramov mi za to stojí. Kombinácia ľahkej konštrukcie, ktorá drží aktovke tvar a vyklápaciemu systému otvárania na zips, sa vkladajú či vyberajú pomôcky z tašky veľmi jednoducho. Taška stabilne stojí, nepadá a malý školák má obe ruky voľné. 

Ergonomicky tvarovaný chrbát bol pre mňa jedno z najdôležitejších kritérií.  Viete o tom, že nestačí, aby bola aktovka len správne anatomicky tvarovaná? Logicky musí dieťaťu dobre sadnúť. Len v takom prípade nebude mať negatívny vplyv na správne držanie tela.

Aktovka BAAGL má posuvný chrbtový systém ERGO ADJUSTABLE SYSTEM, ktorý umožňuje nastavenie optimálnej polohy popruhov vzhľadom k výške dieťaťa. A tak taška sadla aj 5-ročnej škôlkarke, aj 7-ročnej prváčke. 

Vďaka nastaviteľným ramenným, prsným, bočným a horným zdvíhacím popruhom sa aktovka krásne prispôsobila obom postavám. Ako to zistiť? Školská aktovka by mala dieťaťu dobre sedieť najmä v oblasti chrbta a kopírovať jeho chrbticu, nemala by byť širšia, než je šírka ramien, a po nastavení ramenných popruhov by spodná časť aktovky nemala presahovať vrchol krížovej kosti.

Popruhy sú dostatočne široké, kvalitne polstrované a tak neťahajú, nerežú a ani netlačia. Jednoducho a rýchlo sa nastavujú. Hrudná spona sa klasicky „zacvakáva“ a tak jej zapnutie či rozopnutie zvládne hravo každý školák. Výšku hrudnej spony spony si dieťa ľahko nastaví posunutím popruhu v koľajničke.

Oceňujem aj mäkký sieťovaný soft touch materiál, z ktorého je chrbtový systém a vnútorná strana popruhov vyrobená. Mal by zabezpečiť dostatočnú cirkuláciu vzduchu.

Na detailoch záleží

Telo je vyrobené z vodoodolného materiálu. Všetky zošity a učebnice sú v bezpečí pred prípadnými nehodami. Ak bude dcéra len spolovice po mne, tak ich bude neúrekom. Tašku je možné umyť. A celkovo by mala byť menej náchylná na nečistoty vďaka použitému materiálu. Čo však zistíme až keď nám skončia prázdniny a aktovka bude denne využívaná.

Vo vnútri aktovky je priehľadné vrecko s rozvrhom, malý organizér na rôzne drobnosti, vrecko na mobil, karabína na kľúče, či miesto na napísanie mena a adresy žiaka. Veľmi sa mi páči vnútorný organizér umožňujúci rovnomerné rozloženie hmotnosti, doplnený gumičkou kvôli fixácii. Tento organizér umožňuje vložiť ťažšie predmety, ako knihy a zošity, do vrecka, ktoré je umiestnené čo najbližšie k chrbtu. Váha kníh je tak prenášaná na telo a chrbát toľko netrpí.

Bočné vrecká z pevnej sieťoviny sú vhodné na fľašu na pitie, či napríklad dáždnik. Izolované priestranné predné vrecko so zapínaním na pracku je ideálne na desiatu.

Čerešničkou na torte sú odznaky na suchý zips, ktoré môže dieťa ľubovoľne  pripevňovať na klopu predného vrecka. 

Ale tiež peňaženka, do ktorej môže nepotrebné odznaky odložiť alebo využiť na prvé drobné do školského automatu. Ten sa naučia obsluhovať skôr, ako sa dostanú v šlabikári na 15. stranu. Samozrejmosťou sú reflexné prvky, ktoré zvyšujú bezpečnosť dieťaťa. Pevné ucho na taške sa dobre drží, ako dospelému, tak dieťaťu.

Súčasťou setu je aj vrecko Baagl Unicorn Universe. Rovnako je vyrobené z pevného umývateľného materiálu. V jeho dolnej časti je umiestnené praktické vrecko na zips, do ktorého sa zmestia aj prvácke tenisky. Vrecúško využijeme asi na úbor na telesnú výchovu. Zaťahuje sa pomocou pevných šnúrok, ktoré zároveň umožňujú nosenie na chrbte.

Klasický dvojklopový peračník BAAGL Unicorn Universe je ideálny pre prváka, ktorému stačia farbičky, obyčajná ceruzka, guma, strúhadlo a neskôr pero či zmizík. 

Veľmi sa mi páči vnútorné vrecko na zips, do ktorého sa zmestí všetko atypické, na čo by sa v peračníku nenašlo štandardné miesto. 

Súčasťou peračníka je aj priehľadné vrecko na rozvrh hodín. Zips je na peračníku kvalitný, zúbky sú dostatočne veľké a bežec tiež. Vyzerá, že by mal prežiť aj to najhrubšie prvácke zaobchádzanie.

Za redakciu Modrého koníka môžeme sadu BAAGL Zippy Unicorn Universe – Kreativ odporučiť. Jeho výberom určite nespravíte krok vedľa. Spĺňa naozaj všetko, čo by podľa nás mala dobrá aktovka spĺňať. Takých značiek je určite viacero. Značka BAAGL je nám, okrem toho, že starostlivo dbá na kvalitu, sympatická aj svojim dizajnom, odvážnymi a originálnymi nápadmi, reakciou na aktuálne trendy. Aktovka bola testovaná a certifikovaná v akreditovaných skúšobných laboratóriách a spĺňa všetko, čo by podľa kritérií na kvalitnú školskú tašku mala mať.

#test_baagl

Recenzia je pekná, dá sa z nej dozvedieť všetko podstatné. Do budúcnosti sa snáď len asi vyhnite stotožňovaniu osobnosti dieťaťa s tým, akú tašku nosí na chrbátiku. Naozaj to nemá nič spoločné a ako reklamný slogan to vyznieva nevieryhodne.

8. aug 2022

Kolko ma ta taska litrov? Nejak som to v clanku nenasla.

11. aug 2022

@evka258 18 litrov 🙂

11. aug 2022

Začni písať komentár...

Odošli