icon

Ahojte baby, je tu nejaká tehuľka,
Ktorá chodí na poradne na Kramáre? Chcem sa opýtať či tam robia ultrazvuk

avatar

nie nerobia. Ani pasy. Až keď prenášaš alebo si riziková..

12. jan 2023
avatar

inak všetko je tam super čo sa týka pôrodu.. ale tieto poradne, to je jak na bežiacom pase.

12. jan 2023
avatar

@barus26 budúci týždeň idem prvý krát, mám problémy aj s tlakom. Keď sa ozvem, myslite že to pomôže
?

12. jan 2023
avatar

@laura5311 neviem. Ja som mala v prvom tehotenstve problém s tlakom cele tehu, neskôr som bola aj hospitalizovaná kvôli preeklamsii a keď ma prepustili a začala som chodiť na poradne tak ultrazvuk nerobí… a to som chodila do rizikovej poradne, keď som sa pýtala či budú robit ultrazvuk tak, že netreba. Teraz druhé tehu(rodila som 8/22) tiež preeklamsia, hospitalizácia, potom prepustenie, sono mi urobili na poradni len kvôli tomu že nepočul dobre srdiečko cez lievik, inak by mi ani nespravili… A zase hospitalizácia.. ale keď som ležala v nemocnici tak sono mi robili raz za týždeň, pasy každý deň aj 3x

12. jan 2023
avatar

@laura5311 komu ideš na poradňu?

12. jan 2023
avatar

@barus26 no toto ešte Neviem. Ja som zavolala na číslo a len mi povedali číslo dverí nič viac

12. jan 2023
avatar

@laura5311 a číslo dverí ake?

12. jan 2023
avatar
12. jan 2023
avatar

@laura5311 tak tam ultrazvuk neurobia, ani ho nemajú v ambulancii. ale čo viem tak kamošky niektoré objednali za tie 4 týždne na jeden ultrazvuk, ale nie všetky.. ja som chodila na 214 to je riziková poradňa, ale bola som už vyšetrovaná aj v tej 217tke

12. jan 2023
avatar

@laura5311 inak tuším ta poznám z tiktoku 🙂

12. jan 2023
avatar

@barus26 no paráda,
Tak teraz sa aj bojím tam ísť, keďže základne vyšetrenia nerobia.

12. jan 2023
avatar

@laura5311 no pozrú moč, odmerajú tlak a strčia do teba prsty 😀 a dovidenia za týždeň

12. jan 2023
avatar

@barus26 to vôbec srdiečko nekontrolujú nijako?

12. jan 2023
avatar

@laura5311 usg nie je základné vyšetrenie. Srdiečko sa dá skontrolovať aj inak.

12. jan 2023
avatar

@laura5311 kontrolujú. Majú taký ten dopler alebo pocuvaju len takým lievikom. to robia vždy. to som zabudla napísať

12. jan 2023
avatar

@hygienka takze sa nemusím báť?

12. jan 2023
avatar

@barus26 aspoň že tak 🙏 ďakujem

12. jan 2023
avatar

@laura5311 tých pár poradni prežiješ a ak by sa ti niečo naozaj nezdalo tak stačí zbehnut na pohotovosť a oni ta dôkladne vyšetria aj s ultrazvukom.

12. jan 2023
avatar

@barus26 dobre dakukem krásne za odpovede

12. jan 2023
avatar

držím palce 🙂

12. jan 2023
avatar

Dobre tomu rozumiem za na Kramaroch vysetria tlak, pulz, moc, popocuvaju ozvy, pozru nalez... Cize cca od 36 t.t. Ziadny uzv/prietoky ani ctg??

12. jan 2023
avatar
12. jan 2023
avatar
12. jan 2023
avatar

@trgypadl dam vám vedieť,
Keď budem po poradni

12. jan 2023
avatar

@laura5311 dakujem 💞

12. jan 2023
avatar

@trgypadl počas korony zrušili aj ctg a stále neobnovili

13. jan 2023
avatar

@barus26 🤦‍♀️

13. jan 2023
avatar

@laura5311 môj gyndoš robí usg v 12tt, 20, 30 a 36 myslím. Tak na to máš nárok zo zákona, ak robia usg každú poradňu tak to je len ich dobrá vôľa a väčšinou sa za to platí. Ale zas CTG by mali robiť, to je potrebné vyšetrenie

13. jan 2023
avatar

@trgypadl malickost

13. jan 2023
avatar

@hygienka ja som na usg vyšetrení bola úplne inde, moja gynekologicka to vôbec nerobila.

13. jan 2023
avatar

@hygienka a ctg vyšetrenie,
Teda tie pasy som ešte ani nemala.
Vždy mi bolo robené obycajne sono.

13. jan 2023
avatar

@laura5311 na ctg sa chodí od 36tt

13. jan 2023
avatar

@hygienka ruku na srdce, kazdy zodpovedny preberajuci gynekolog si urobi vlastny uzv aj prietoky, za 4 tyzdne robit tehotnej naozaj nic... To si moze ten tlak, pulz, moc aj doma vysetrit, tot moj nazor a k ctg sa radsej nebudem vyjadrovat

13. jan 2023
avatar

@trgypadl prietoky robí samozrejme, ale klasické usg akože pozerá všetko ako na morfo to nie. Prietoky sa za usg nepovazujú

13. jan 2023
avatar

@hygienka nejde o to, aby si všetko pozrel ako na morfo, ale zkladnu biometriu by si mal urobit

13. jan 2023
avatar

@trgypadl s týmto súhlasím. Kontrolovať by sa malo vždy.

13. jan 2023
avatar

@trgypadl ozývam sa za poradňu na Kramároch/ ultrazvuk nerobili. Srdiečko počúvali cez taký prístroj

19. jan 2023
avatar

@laura5311 dakujem 💞

19. jan 2023