lilysk
2. jún 2018
1416 

Bezlaktózové výrobky Rajo Lacto free

Ako sa hovorí, súčasná moderná doba prináša nové možnosti, tak v oblasti vyváženého zdravého stravovania, ako aj plnohodnotnej špeciálnej výživy napríklad pri intolerancii na laktózu.  Každodenný život s laktózovou intoleranciou zažíva u nás celá naša rodina, vrátane detí. K tejto intolerancii pribudol v rodine aj zivot bez lepku. Ale to uz podrobnejšie možno v inom článku🙂

Dnes sa často pousmejem, ked kupujem napríklad pšeno, alebo iné bezlepkové či bezlaktózové produkty…. Aké jednoduché a dostupné🙂 Nebolo to tak vždy.

Dávnejšie, moje dievčatá by povedali, že v “praveku” mi dietológ odporúčal zaradiť do jedálnička napríklad už spomínané pšeno, ktoré mimochodom v tom čase bolo u nás dostupné iba v obchodoch pre zvieratká🙂 doteraz to milujú aj papagáje (sú to malé žlté guličky🙂, inak výborné a veľmi zdravé, ani som netušila, že niečo také existuje.Odvtedy sa veľa zmenilo. Postupne pribúdali obchody s bio a špeciálnou výživou, kde do sortimentu postupne pribúdali aj bezlepkové a bezlaktózové produkty. Bolo potešením zrazu mat možnosť výberu a vychutnať si konečne hlavne mliečne výrobky bez obmedzenia.

Dnes je situácia na trhu ešte lepšia. Výrobky špeciálneho stravovania sú bežne dostupné,

už aj v potravinách. Stali sa každodennou súčasťou mojich nákupov.  Veľmi sme si obľúbili výrobky Rajo Lacto free. Mlieko a smotana, sú súčasťou každej mojej rannej kávy a kakaa mojich dievčat.  Potešilo ma, keď som objavila, že v sortimente bezlaktózových produktov Rajo Lacto free pribudol aj cottage cheese a tvaroh. 

Predpokladám, že všeobecne deti obľubujú cestovinové jedlá, v našej rodine jedným z najobľúbenejších a najjednoduchších jedál, čo sa týka prípravy (mamy asi súhlasíte🙂 sú halušky, alebo rezance (v našom prípade bezlepkové) s tvarohom, ale v poslednom čase sme si obľúbili aj s verziu s cottage cheese. K ich príprave používam aj Rajo Lacto free maslo.Skúšala som už aj Rajo Lacto free acidko🙂, výborné k pečeným zemiakom v šupke s maslom.

Moje dievčatá mi pri nákupoch pomáhajú, nie raz mi povedali: “mamka dnes kúpme radšej plnotučné mlieko (Rajo Lacto free)”, aj keď neviem prečo?🙂 Alebo prečo majú dnes iba jeden Rajo Lacto free cottage cheese? Keď ten im chutí najviac. Možnosť otestovať bezlaktózové mliečne výrobky Rajo Lacto free a preskúmať ich detailnejšie, následne napísať niekoľko osobných postrehov a odporúčať ich ma veľmi potešila, pretože stále stretávam priateľov a známych v mojom okolí, ktorí tieto produkty nepoznajú.

Testovala som tieto produkty:

Rajo Lacto free mlieko polotučné,

Rajo Lacto free mlieko plnotučné, 

Rajo Lacto free smotanu na varenie 10%,

Rajo Lacto free smotanu na šľahanie 30%, 

Rajo Lacto free tvaroh jemný hrudkovitý, 

Rajo Lacto free maslo.

Každodenným ranným štartom / zážitkom je, ako som už spomínala moja ranná káva. Väčšinou kvalitné silné espresso (neskôr počas dňa bezkofeínové) s bezlaktózovým mliekom, niekedy polotučným, inokedy plnotučným. Dnes som si pripravila kávu s polotučným Rajo Lacto free mliekom, bola výborná, veľmi chutná. Perfektný štart do nového dňa🙂 Chuť bezlaktózového mlieka v káve mu dodáva určitú osobitosť. Moji priatelia občas poznamenajú, že ich káva doma chutí akosi inak, že im chutí moja verzia, ako to robím?🙂 Rozhodne odporúčam s dobrou náladou a žalúdkom “v pohode” začať deň🙂

Medzi obľúbené raňajky, alebo desiatu, či olovrant patrí u nás aj bryndzová pomazánka / nátierka. Robievam ju najradšej práve v lete. Dnes som ju pripravila s Rajo Lacto free maslom. Chvilinku som maslo nechala pri izbovej teplote. V miske som vymiešala bryndzu s maslom, pridala nadrobno pokrájanú cibuľku, mletú červenú papriku a trošičku soli. Stačí už iba čerstvý chlebík (u nás bezlepkový), chutí v každom čase výborne, pomáhať môžu pri miešaní aj deti🙂 

Obedy varím hlavne podľa chutí dievčat🙂 Dnes biela mliečna zemiaková polievka (inokedy jej obmeny). Recept je opäť veľmi jednoduchý a polievka je veľmi rýchlo hotová. Patrí medzi najobľúbenejšie a je stále veľmi žiadaná. Hlavnou a najdôležitejšou zložkou je Rajo Lacto free smotana na varenie 10%-ná.

Obľúbené sú u nás aj prívarky. Uvarila som tekvicový prívarok . Hlavnou zložkou prívarku je tiež Rajo Lacto free smotana na varenie 10%-ná.  Recept je hustejšou verziou polievky.

Niekedy keď už neviem čo vymyslieť na obed, alebo rýchlu večeru, dievčatá to vyriešia, majú chuť na rezance s tvarohom🙂 Snáď ani nie je nič jednoduchšie: rezance, tvaroh, maslo a štipka soli.

Aby to ale bolo dnes vynimočnejšie, pripravila som špenátové halušky (mala som ich predpripravené v mrazničke). Takže na kúsok Rajo Lacto free masla som na panvicu dala zohrievať moje mrazené halušky, pridala som mrazenú zmes zelenej a žltej fazuľky, nechala som pod pokrievkou trolinku opiecť, pridala som štipku soli a pred servírovaním Rajo Lacto free jemný hrudkovitý tvaroh. Inak môj asi najobľúbenejší produkt, výborne chutí a má skvelú štruktúru. Odporúčam.

A čo tak niečo sladké?

Na dukátové buchtičky (robievam bezlepkové) som použila Rajo Lacto free polotučné mlieko. A na záver, sladká bodka (možno aj pre návštevu, alebo len tak🙂 … hlavne v sezóne jahôd… Ovocie (akékoľvek) so šľahačkou. Stačí sa spoľahnúť na šľahač, alebo silné zápästia a Rajo Lacto free smotanu na šľahanie 30%, pridávam len trošku kvalitného trstinového cukru, stačí menej, lebo bezlaktózové produkty sú trošičku sladšie🙂 a vychutnávať.

Na záver by som rada spomenula aj iné obľúbené jedlá, kde odporúčam použiť bezlaktózové produkty Rajo Lacto free. Kakao, puding, krupicová kaša, brioška / rožok s maslom, zemiačky s maslom, palacinky, tvarohový koláč, rôzne druhy krémových polievok a prívarkov… mliečne koktaily, domáca zmrzlina.

S Rajo Lacto free mám najlepšie skúsenosti, odporúčam každému s laktózovou intoleranciou, pre skvalitnenie každodenného života s mliečnymi výrobkami. Ako kávičkár sa teším, že už aj v našom meste sa môže stať zážitkom, vychutnať si vo vybraných kaviarňach bezlaktózové cappuccino, možno aj s produktami Rajo Lacto free. 

#test_rajo3 a #recenzia

Odporúčame

Máš na foto bryndzu liptov a tá tiež obsahuje laktozu 🙂 Neviem teda akú silnú intoleranciu máte

2. jún 2018
lilysk
autor

@kikus985 neviem z akeho dovodu ,ale bryndzu Liptov a Rajo kyslu smotanu znasame v pohode .Ine produkty nemozeme ...ale bryndzu tiez len letnu -takze robievam pomazanku len v lete 🙂

2. jún 2018
lilysk
autor

V zime nahradzam bryndzu tvarohom Rajo lacto free 🙂

2. jún 2018

@lilysk Tak to máte fajn 🙂 Mama má aj na stopove množstvo... Raz som robila paprikas a bolo jej strašne zle... Potom sme zistili že v červenej paprike bola laktoza -_- Už je to takmer vo všetkom :(

2. jún 2018

Tie jedla vyzeraju fantasticky.😍

11. júl 2018
lilysk
autor

@teki1 prid ti uvarim 😉

11. júl 2018

@lilysk mne nemusíš dvakrat vravieť 😝 😍

11. júl 2018

Začni písať komentár...

Odošli