15.05.2019

5.25... Zase skoro hore.

Idem dole na kafíčko a vyprevadím dcéru do práce. Chvíľu na to odchádza syn do školy. Ostávam sama. Dopijem kaveju a hor sa do práce. Nech nemyslím na debiliny. Že?:blush: Zapnem vysávač a povysávam poschodie, zjem 1 žemličku, osprchujem sa a pustím sa do žehlenia obrovskej kopy prádla, ktorá sa mi nakopila za posledné týždne od hysterektómie.

O pol ôsmej pozerám na hodiny. Hotovo, čo teraz?

Umyjem riady a upracem. Hotovo, čo teraz?

Prichádza manžel z nočnej. Chvíľu sa spolu rozprávame, objíme ma, dá mi pusu a ide spať.

Čo teraz?

Podvedome stále čakám, či zazvoní telefón a z onkologického ústavu mi oznámia termín biopsie. Zatiaľ nič. Sledujem drozdy v záhrade. 

Oblečiem sa, vezmem dáždnik a idem sa prejsť medzi kvapkami dažďa. Drozdy vyspevujú aj keď prší, a je to fajn takto ich počúvať. Vybavím poštu, obecný úrad, lekáreň a obchod. Pozdravím kamarátky na obecnom úrade, ale nemajú na mňa čas. Majú veľa práce a nemajú na mňa čas. Ani ja som nemala čas na kamarátky, ktoré sa za mnou zastavili v práci. Až teraz si uvedomujem, aká som bola sebecká...:disappointed_relieved::slight_frown:

O desiatej som späť doma. Uvarím si zase kávu, čaj a prelistujem si časopis. Nahodím blog a chvíľu pozerám telku.Von sa nedá ísť, stále prší. Z nudy si odlakujem a nanovo nalakujem nechty. Na čierno. Lebo to tak teraz cítim. Všade je ticho. No nie dlho.

Sused za nami stavia dom, firma mu prišla robiť strechu, úžasnééééé, muž spí po nočnej a oni nám tam trieskajú kladivami odušu. K tomu sa pridal Beny a zavýja. No nič, pes dovnútra do chodby, a pozatváram rýchlo všetky okná, aby sa muž nezobudil. Chvalabohu sa nezobudil. 

11.15 sa naobedujem, bola som hladná ako vlk.

Poobede vybehnem na chvíľku na dvor, aspoň vyčistiť parapety od prachu.

Prichádza dcéra z roboty a syn zo školy. 

Zo synom mám nepríjemnú výmenu názorov, ohľadne šoférovania do Lozorna, máme 2 autá, jedno staršie má syn k dispozícii, ale len na šoférovanie poblíž. Je to predsa len už postaršia fábia, za chvíľu jej končí STK a emisná, a už nám v servise naznačili, že možno už neprejde ďalšou STK a emisnou. Niečo v motore divno hučí. Preto sme mu auto dali, aby sa naučil poriadne šoférovať. Ale zatiaľ max. Trnava, Senec a okolie. Lozorno mu manžel nedovolil, pretože ešte tam nikdy sám nešiel, a bál sa, aby sa mu tam auto nepokazilo a kto by pre neho prišiel? No nechcite vedieť, akú scénu mladý pán spravil. Vlasy sa mi dupkom postavili...  Pleskol dverami a zavrel sa v detskej. Samozrejme, je urazený, pretože ho vraj považujeme za dieťa. To však nie je pravda. Sme len opatrní. Dcéra s nami súhlasí.

Ale pre istotu schovám kľúče od oboch áut. Pre istotu...

Večer dlho pozerám telku. 

Nemôžem zaspať.

Zaspím až 01.30:sleeping: