Dobry den, poprosila by som, ak ma niekto, dobry recept na babovku...aby bola taka makkucka, nadychana...dakujem
@magimi to bude strasne tuhe.ja davam na 250g cukru a muky 6-7vajec
@malinovka333 no, nie je, je makucka a nadýchana, na 6 vajec dávam 400g práškoveho cukru, keď robím z toho cesta koláč
@magimi ok ka mam inu skusenost a viem ako sa kolko muky sprava pri 4vajickach
Ja dávam na 250g múky 6 vajec
@malinovka333
@evica30
peciem podla tohto receptu roky, mozno to robi ten olej a voda a sneh, ale naozaj to nie je tuhe, je to uplne uzasne makke, vlacne a nadychane cesto a recept som rozdala uz viacerym kamaratkam, ktore tiez podla neho pecu. Posledne roky davam cca o 80g menej cukru, zacala mi byt prisladka, ale inak vsetko ostatne sedi
Dakujem😊
4 vajíčka - bielka na sneh, žĺtka vyšľahať s 250g prask. cukru a trochu vody, postupne prilievať 3/4 pohára oleja, k tomu 250g preosiatej hladkej múky a 3/4 prášku do pečiva a zase postupne podľa potreby cca 3/4 pohára vody, nakoniec opatrne sneh. K tomu prípadne kakao, orechy....podľa chuti