Na Tríbečskú ulicu v Nitre sme sa nasťahovali pre siedmimi rokmi. Vtedy som ešte pracovala a môj záujem o detské ihrisko pred domom bol minimálny. O dva roky neskôr sme mali svadbu a týždeň pred ňou sa na teste objavili dve čiarky. Pocity boli zmiešano-radostné, veď to pozná väčšina budúcich mamičiek. Spolu s rastúcou Simonkou vo mne, čoraz viac rástol aj červík, ktorý otravoval, aby som vymyslela niečo so starým ihriskom.

    O možnosti grantov som sa dozvedela ešte počas štúdia. Na univerzite som pomáhala rozbiehať grantový program Mladí Nitrianski Filantropi pri Nitrianskej Komunitnej Nadácii. Podľa skúseností som vedela, že získať grant nie je jednoduché. Potvrdil to neúspešný prvý pokus cez NKN, ako aj druhý cez Nadáciu Orange. Spolu s kamarátkou sme napokon dali hlavy dokopy a vznikol úspešný projekt dreveného vláčika. Na Medzinárodný deň dobrovoľníctva v roku 2011 si ho deti spolu s rodičmi spoločne vymaľovali. Výborná akcia :slight_smile: Navyše nám na ihrisku pribudol domček so šmýkačkou a pružinové hojdačky. Vďaka patrí poslankyni za našu mestskú časť. 

Maľovacia akcia mala výborný ohlas. Motivácia naviac pre nový projekt. Kamarátka dodala opäť inšpiráciu na hrací prvok a mohli sme pokračovať v modernizácii ihriska. Necelý rok od prvej akcie sme zopakovali druhú. Tento raz s loďkou a lezeckou stenou :slight_smile: Vďaka veľkému srdcu stolára (kamarátkin manžel) nám na ihrisku pribudli lavičky a záhradná hojdačka. Neskôr aj klasická hojdačka pre deti. 

Od leta minulého roka nám robí spoločnosť drevený somárik, ale aj tabuľa na kreslenie. O bezpečnosť sa stará oplotenie, ktoré zabezpečila „naša“ dobrá poslankyňa. Tento rok pribudli aj dopadové plochy. 

Už nemáme veľmi miesto na nové hracie prvky, ale priestor na zlepšenie sa nájde vždy. Momentálne natierame hracie prvky a lavičky. Onedlho plánujeme natierať stôl a detské sedenie, ktoré pribudli počas nedávnej grilovačko-opekačko-gulášovice :slight_smile:. V pláne máme obložiť pieskovisko drevom a rozmýšľame aj nad tienidlom. Peniažky získavame aj pomocou účtu, ktorý som založila minulý rok. 

Verím, že príbeh nášho ihriska bude niekoho inšpirovať a možno vzniknú aj ďalšie. Mne to ihrisko dalo niečo viac, niečo s čím som na začiatku nepočítala. Vznikla skvelá partia ľudí. Ľudí, ktorých dnes považujem za mojich priateľov. A to je viac ako som si mohla priať pri písaní prvého projektu ;)