prosim poradte,manzel si kupil mobil a nie je s nim spokojny,ma ho sest dni,myslite ze da sa vratit ak nie je spokojny?mal byt na to novy zakon len neviem ci uz to plati,diky za rady
žiadny nový zákon, ale do 7 dní môže vrátiť tovar bez udania dôvodu ale len ak je tovar kupený internetovým predajom alebo zásielkou
no ak ho kúpil k paušálu tak tam môže byť problém, ak ho kúpil len tak tak nech skúsi vymeniť ešte, ak nieje predajca debil tak to vezme resp. skôr vymení za iný (doplatok/preplatok)
treba si tam zbehnúť, čím skôr
Platí to, čo napísala tanapeta
ja viem tiez ze do 7 dni ale neviem ci len nepouzity,ale jak ho mal odskusat ked vsetko v predajni sa neda diky baby
Ja ked som vracala tovar v lidli tak mi pani povedala 7 dni bez udania dovodu a 30 dni ak je tovar kupovany cez net. Mne povedala toto 🙂 nech sa ide opytat za opytanie nic neda🙂
@dulkaa to je lidl, tieto velke spolocnosti to beru inak.. ale
@lucka2101 opytat sa moze, povinnost ma vsak obchodnik vziat spat len ak ma objektivny dovod, teda reklamacia, my sme napr.vratili v tescu navigaciu, lebo bola onicom a vzali nam ju spat bez reptania, opat vsak.. nebola to ich povinnost, len vysli v ustrety zakaznikovi..
a ten novy zakon, co spominas, to sa tusim len planuje, este nepresiel
ja som tiez tak posielala mobil kupila som manzelovi cez internet k narodkam a nepacil sa mu tak som im ho poslala a napisala ze to bol darcek a ze manzelovi nevyhovuje do 16stich dni mi poslali naspet peniazky
@stanuska84 lenze my sme ho kupovali v obchode nie cez net a toho sa obavam ci sa to bude dalo
ja si myslim ze ked to slo cez net tak to pojde a nebol ktomu mobilu niaky papier ze podmienky predaja tam by malo byt napisane ci a do kolkych dni sa to vratit skus pozriet
Právo vrátiť tovar do 7 dní je iba pri predaji cez internet, v kamennom obchode je to iba na predajcovi a operátor telefón späť neberie
my sme to nie cez net ale v predajni planeo kupili
@lucka2101 no ja Ti poviem takto Lucka,my sme kupovali fusak na zimu ccca oktober a po dvoch hodinach sme sa rozhodli ho vratit ale pani nam to odmietla pretoze nie je povinna...mm volal na inspekciu a potvrdili mu to :( to zalezi na obchodnikovi asi
@smoulinka178 do prkinka skoda bude manzel sklamany
mne sa zdá, že ak je nespokojný tak do 3 dní