icon
avatar
lunamati
Správa bola zmenená    4. apr 2026    

Ahojte potrebujem poradiť,kto sa vyznáte. Chceme ísť v lete na dovolenku na Slovensku .Ak si chcem uplatniť rekreačný poukaz, musí sa faktura zaplatiť v plnej sume, alebo sa môže dať záloha napr.tento mesiac a zbytok doplatiť pred nastupom na pobyt? Vôbec neviem ako to funguje . Ďakujem

avatar

na zalohu dostanes predfakturu, pri pobyte ti vystavia fakturu na plnu sumu

4. apr 2026
avatar

Záloha sa normálne napíše na faktúru ktorá je vystavená v plnej sume, len treba si dať pozor aby úhrada zálohy išla z účtu na koho bude faktúra vystavena

4. apr 2026
avatar

údaje od Vás:
meno a priezvisko, dátum a miesto narodenia, číslo OP alebo pasu, adresu trvalého bydliska a telefónne číslo na Vás.
Po obdržaní týchto informácií Vám vystavíme dohodu a zálohovú faktúru, poprípade šek na zaplatenie zálohy (polovica z celkovej ceny - alebo celá čiastka na rekreáciu ).

Keď si prosíte faktúru na rekreáciu, treba nahlásiť vopred.

Ďakujeme. Prajeme Vám pekný deň.
Toto nam poslali:

4. apr 2026
avatar
@lunamati

údaje od Vás:
meno a priezvisko, dátum a miesto narodenia, číslo OP alebo pasu, adresu trvalého bydliska a telefónne číslo na Vás.
Po obdržaní týchto informácií Vám vystavíme dohodu a zálohovú faktúru, poprípade šek na zaplatenie zálohy (polovica z celkovej ceny - alebo celá čiastka na rekreáciu ).

Keď si prosíte faktúru na rekreáciu, treba nahlásiť vopred.

Ďakujeme. Prajeme Vám pekný deň.
Toto nam poslali:

@lunamati je to v poriadku, síce nechápem načo im je dopredu číslo op a dátum a miesto narodenia, to by v pohode stačilo aj pri príchode, . Ale asi chcú dopredu uľahčiť check in ... Vtedy si už len ukážeš op, a nemusia vypisovať údaje...
Napíš že budeš potrebovať faktúru k rekreačnemu poukazu, oznámiť potrebuješ preto,lebo tam sa vypisuje viac údajov než pri klasickej fakture

4. apr 2026
avatar
@lunamati

údaje od Vás:
meno a priezvisko, dátum a miesto narodenia, číslo OP alebo pasu, adresu trvalého bydliska a telefónne číslo na Vás.
Po obdržaní týchto informácií Vám vystavíme dohodu a zálohovú faktúru, poprípade šek na zaplatenie zálohy (polovica z celkovej ceny - alebo celá čiastka na rekreáciu ).

Keď si prosíte faktúru na rekreáciu, treba nahlásiť vopred.

Ďakujeme. Prajeme Vám pekný deň.
Toto nam poslali:

@lunamati niekde platiť zálohu je normálne,veď by ľudia tušili pobyty l.A keď pýtajú údaje naviac,ušetria si prácu pri ubytovaní.U nás to ešte tak nie je,ale stačí ísť do ČR a bookovali sme sa z domu,aby sme to neriešili na recepcii

4. apr 2026
avatar

Nie tušili,ale rušili🙂

4. apr 2026
avatar

A Rakúsku a v Nemecku pomaly už bez recepcie,všetko nahrádzajú kódy.

4. apr 2026
avatar
@tunzal

@lunamati je to v poriadku, síce nechápem načo im je dopredu číslo op a dátum a miesto narodenia, to by v pohode stačilo aj pri príchode, . Ale asi chcú dopredu uľahčiť check in ... Vtedy si už len ukážeš op, a nemusia vypisovať údaje...
Napíš že budeš potrebovať faktúru k rekreačnemu poukazu, oznámiť potrebuješ preto,lebo tam sa vypisuje viac údajov než pri klasickej fakture

@tunzal my sme chceli len vedieť či to treba vopred celé uhradiť ,už sa tu s mužom kvôli tomu pomaly vadíme, lebo každý to chápe ináč 😄

4. apr 2026
avatar
@jankadr

Nie tušili,ale rušili🙂

@jankadr nejde o zaplatenie zálohy, to je v poriadku ,ja sa pytam či ju treba celú uhradiť vopred, v tej závorke je to tak uvedené aspoň to tak chápem.

4. apr 2026
avatar
@lunamati

@jankadr nejde o zaplatenie zálohy, to je v poriadku ,ja sa pytam či ju treba celú uhradiť vopred, v tej závorke je to tak uvedené aspoň to tak chápem.

@lunamati v tomto si poslala je len toľko že môžeš si vybrať či si zaplatíš zaloho len polovicu alebo zaplatíš dopredu celé.... Čo zo zvyškom, v prípade že si zaplatíš len 50% , nie je písané, buď dopredu dokedy ti stanovia termín alebo pri príchode...

Resp.nie je jednoznačne napísané.napis im a spýtaj sa konkretne

4. apr 2026
avatar

Musíme tam po sviatkoch zavolať lebo ja som už z toho jeleň, ďakujem a pekné sviatky 🙂

4. apr 2026
avatar

hlavne musí byť poslaná suma z účtu , na ktorý chodí výplata z práce , ktorá bude preplácať dovolenkový poukaz

4. apr 2026
avatar
@lenka7477

hlavne musí byť poslaná suma z účtu , na ktorý chodí výplata z práce , ktorá bude preplácať dovolenkový poukaz

@lenka7477 áno , to viem ďakujem

4. apr 2026
avatar

inak , my bežne posielame polovicu sumy ako zálohu , a zbytok na mieste pobytu. A vždy hned zadávame mená a vek ubytovaných . Aby to bolo na zálohovej faktúre, ktorú dávame potom zamestnávateľovi , aj s druhou faktúrou /druhej splátky .

4. apr 2026
avatar

Pošleš polovicu sumy,po pobyte doplatia zvyšok a na celu sumu dostaneš faktúru
Ak zamestnávateľ žiada výpis z účtu,tak sas dva výpisy a tie dva výpisy=celá faktura

4. apr 2026
avatar

Nemusí to byt celá suma uhradená naraz… Je to ok ak zaplatíš najprv zálohu a potom zvysok sumy. Veď máš ku všetkému podklady 🙂
Len si ustriehnite aby obe platby boli z úctu toho, kto si to požiada. A aby ste žiadosť poslali do 30 dni od ukončenia pobytu.

Peknú dovolenku 💕

4. apr 2026
avatar

Platili sme zalohu v decembri, zvysok v juni a v pohode to manzelovi preplatili

5. apr 2026