Ahojte potrebujem poradiť,kto sa vyznáte. Chceme ísť v lete na dovolenku na Slovensku .Ak si chcem uplatniť rekreačný poukaz, musí sa faktura zaplatiť v plnej sume, alebo sa môže dať záloha napr.tento mesiac a zbytok doplatiť pred nastupom na pobyt? Vôbec neviem ako to funguje . Ďakujem
Záloha sa normálne napíše na faktúru ktorá je vystavená v plnej sume, len treba si dať pozor aby úhrada zálohy išla z účtu na koho bude faktúra vystavena
údaje od Vás:
meno a priezvisko, dátum a miesto narodenia, číslo OP alebo pasu, adresu trvalého bydliska a telefónne číslo na Vás.
Po obdržaní týchto informácií Vám vystavíme dohodu a zálohovú faktúru, poprípade šek na zaplatenie zálohy (polovica z celkovej ceny - alebo celá čiastka na rekreáciu ).
Keď si prosíte faktúru na rekreáciu, treba nahlásiť vopred.
Ďakujeme. Prajeme Vám pekný deň.
Toto nam poslali:
údaje od Vás:
meno a priezvisko, dátum a miesto narodenia, číslo OP alebo pasu, adresu trvalého bydliska a telefónne číslo na Vás.
Po obdržaní týchto informácií Vám vystavíme dohodu a zálohovú faktúru, poprípade šek na zaplatenie zálohy (polovica z celkovej ceny - alebo celá čiastka na rekreáciu ).
Keď si prosíte faktúru na rekreáciu, treba nahlásiť vopred.
Ďakujeme. Prajeme Vám pekný deň.
Toto nam poslali:
@lunamati je to v poriadku, síce nechápem načo im je dopredu číslo op a dátum a miesto narodenia, to by v pohode stačilo aj pri príchode, . Ale asi chcú dopredu uľahčiť check in ... Vtedy si už len ukážeš op, a nemusia vypisovať údaje...
Napíš že budeš potrebovať faktúru k rekreačnemu poukazu, oznámiť potrebuješ preto,lebo tam sa vypisuje viac údajov než pri klasickej fakture
údaje od Vás:
meno a priezvisko, dátum a miesto narodenia, číslo OP alebo pasu, adresu trvalého bydliska a telefónne číslo na Vás.
Po obdržaní týchto informácií Vám vystavíme dohodu a zálohovú faktúru, poprípade šek na zaplatenie zálohy (polovica z celkovej ceny - alebo celá čiastka na rekreáciu ).
Keď si prosíte faktúru na rekreáciu, treba nahlásiť vopred.
Ďakujeme. Prajeme Vám pekný deň.
Toto nam poslali:
@lunamati niekde platiť zálohu je normálne,veď by ľudia tušili pobyty l.A keď pýtajú údaje naviac,ušetria si prácu pri ubytovaní.U nás to ešte tak nie je,ale stačí ísť do ČR a bookovali sme sa z domu,aby sme to neriešili na recepcii
Nie tušili,ale rušili🙂
A Rakúsku a v Nemecku pomaly už bez recepcie,všetko nahrádzajú kódy.
@lunamati je to v poriadku, síce nechápem načo im je dopredu číslo op a dátum a miesto narodenia, to by v pohode stačilo aj pri príchode, . Ale asi chcú dopredu uľahčiť check in ... Vtedy si už len ukážeš op, a nemusia vypisovať údaje...
Napíš že budeš potrebovať faktúru k rekreačnemu poukazu, oznámiť potrebuješ preto,lebo tam sa vypisuje viac údajov než pri klasickej fakture
@tunzal my sme chceli len vedieť či to treba vopred celé uhradiť ,už sa tu s mužom kvôli tomu pomaly vadíme, lebo každý to chápe ináč 😄
@jankadr nejde o zaplatenie zálohy, to je v poriadku ,ja sa pytam či ju treba celú uhradiť vopred, v tej závorke je to tak uvedené aspoň to tak chápem.
@lunamati v tomto si poslala je len toľko že môžeš si vybrať či si zaplatíš zaloho len polovicu alebo zaplatíš dopredu celé.... Čo zo zvyškom, v prípade že si zaplatíš len 50% , nie je písané, buď dopredu dokedy ti stanovia termín alebo pri príchode...
Resp.nie je jednoznačne napísané.napis im a spýtaj sa konkretne
Musíme tam po sviatkoch zavolať lebo ja som už z toho jeleň, ďakujem a pekné sviatky 🙂
hlavne musí byť poslaná suma z účtu , na ktorý chodí výplata z práce , ktorá bude preplácať dovolenkový poukaz
inak , my bežne posielame polovicu sumy ako zálohu , a zbytok na mieste pobytu. A vždy hned zadávame mená a vek ubytovaných . Aby to bolo na zálohovej faktúre, ktorú dávame potom zamestnávateľovi , aj s druhou faktúrou /druhej splátky .
Pošleš polovicu sumy,po pobyte doplatia zvyšok a na celu sumu dostaneš faktúru
Ak zamestnávateľ žiada výpis z účtu,tak sas dva výpisy a tie dva výpisy=celá faktura
Nemusí to byt celá suma uhradená naraz… Je to ok ak zaplatíš najprv zálohu a potom zvysok sumy. Veď máš ku všetkému podklady 🙂
Len si ustriehnite aby obe platby boli z úctu toho, kto si to požiada. A aby ste žiadosť poslali do 30 dni od ukončenia pobytu.
Peknú dovolenku 💕
Platili sme zalohu v decembri, zvysok v juni a v pohode to manzelovi preplatili
na zalohu dostanes predfakturu, pri pobyte ti vystavia fakturu na plnu sumu