maminky mate skusenosti prosim vas ze vam male cca pol rocne dieta odmieta pit ???? odmieta mi od zaciatku nechce cajik ani vodu ani nic vyskusali sme uz vselico :( poradte
kojis?
skús lyžičkou,či ani tak nechce?
A ste na a UM? Alebo sa kojite?
nie nekojim uz a preto by mal pit cajik ale ten odmieta da si max 5 ml a koniec :/
Moj maly ma 11 mes.a vodicku zacal pit asi pred 3 tyz.dovtedy vôbec nic len nepil.Len bol kojeny a samozrejme polievocky ale inak ziadne tekutiny.
@gabikaluisa no stacilo mu mliecko ale my sme na UM vecer kasicku papa a na obed musi byt smadny
My sme na UM a nechceli vobec vodu, čaj - pomohol medik do čaju
skus mu dat cajik vo flasi ked spi. my sme to robili takto
skús vymeniť cumeľ na fľaške..u nás zabralo to 🙂
a aky caj mu davas
možno ho boli hrdielko a bude chore preto nechce piť naš toto robil ked šla na neho laryngitida zapal hrtana ,,
ak nechce ani flasu este mozes skusit poharik s naustkom , moja mala pije z takeho od 5 mesiacov....alebo robit polievky, alebo redsie kase...
@sense mame caje od HIPP mame SUNARKU co sa luhuje granulove cci harmancek ci jablko ovocne nic nechce
@marikazavadka hrdielko to nieje toto mi robi uz asi 2mesiace 🙂
@sense skusim aj poharik taky robim polievocky aspon to a aj kasicky redsie ale dr povedala ze to nestaci
@m1chaelka este mozes skusit roibos caj, je vhodny pre deti a je nasladli...alebo len vodu, zalezi aj kolko mlieka ti za den vypije...na kilo vahy by mal mat 100-150ml tekutin, popripade vecer na miesto kase zahustene mlieko aby mal viac tekutin....inak moja mavala tiez obdobia ze nic aj sme rehydratovali a vzdy sa to upravilo len nukat a nukat a nukat, ked len po malej lyzicke...alebo ten poharik ked flasu nechce, alebo striekacku...
@m1chaelka mi máme tiež a tímto problém. ja si neviem poradiť už dlho. stále dá kojime a moja mala už desať mesiacov. zo začiatku to celkom šlo a pila čajik ale asi 5mesiacov mi ho nechce. nič ani vodu, čaj, ani džus ani šťavy. vyskúšali sme toľko fliaš a cumľov že už som zúfalá. aj ja sa obávam leta a dehydratácie. aj ja by som potrebovala dobru radu nad zlato od mamiciek čo mali a tímto problém. ešte podotknem od narodenia mi nechce žiadny cumlik a ani fľaše.
Kamoška ma s tým tiež problém.. malý jej ma už 3 roky za deň nevypije ani 1 dcl vody či čaju.. kupili mu už od džúsov, čajíkov, fľašiek a hoci čo a nič.. Skúšali už aj malinovky, aj slamky, už aj kolu mu dávali a nepije .. tiež nevie čo stým..:(
ten hroznovy cukor vyskúšam hned zajtra. mam ho doma. malej som ho dávala na odporúčanie z nemocnice lebo po narodení mala žltačku.
ak kojis tak to staci....ak nie skus davat po lyzickach po troske...